تاریخ 1397/03/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4783 برو جستجو جستجوی پیشرفته   بانوان شهرداري سمنان قهرمان مسابقات واليبال جام رمضان شدند 

سرويس ورزشي:

مسابقات واليبال جام رمضان 97 با قهرماني تيم شهرداري سمنان به پايان رسيد.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان از قهرماني تيم شهرداري سمنان در رقابت‌هاي واليبال جام رمضان 97 خبر داد.

عباس بابايي افزود: مسابقات واليبال جام رمضان 97با حضور 15 تيم بر اساس قرعه‌کشي صورت گرفته در قالب چهارگروه (گروه الف: قائميه کديور، شهرداري سمنان،‌ هاليدي و راه آسمان، گروه ب: رشد دانش، آش باجاش، امير سامان سنگسر و گل مريم، گروه ج: شکوه دانش،جهاد و بامداد، گروه د:فراز، خانه کالا، دانشگاه سمنان و شوراي اسلامي شهر سمنان)به صورت دوره‌اي از شنبه 29 ارديبهشت ماه در سالن شهيده زهرا همتيان مجموعه فرهنگي ورزشي بانوي شهر آغاز و تا دوشنبه 21 خرداد ماه با قهرماني شهرداري سمنان به پايان رسيد.

وي با اشاره به اينکه مسابقات فينال و رده‌بندي دوشنبه 21 خرداد ماه با حضور چهار تيم برگزار شد، افزود: در ديدار رده‌بندي، تيم‌هاي امير سامان سنگسر و فراز براي کسب سکوي سوم به مصاف هم رفتند که در پايان تيم امير سامان سنگسر با نتيجه 2 بر صفر پيروز شد و بر سکوي سوم ايستاد.

بابايي در ادامه گفت: ديدار دوم که بين دو تيم شهرداري سمنان و رشد دانش برگزار شد، تيم شهرداري سمنان توانست با نتيجه 2 بر1 قهرماني را از آن خود کند و تيم رشد دانش نائب قهرماني اين دوره از رقابت‌ها را بدست آورد.

سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان تصريح کرد: شهرداري سمنان با بازي شکيبا تلياري، محدثه نظري، گوهر اعرابيان، حنانه السادات زرگر، مهسا قدس، فاطمه اعلايي نسب، مريم‌السادات صالحي، نازنين يعقوبي، فاطمه زمان‌پور، زهرا يحيايي، مهتاب کاکو به مربي‌گري سميه رضاييان قهرمان شدند.

عباس بابايي در ادامه اظهار داشت: مقام دوم به تيم رشد دانش با بازي فاطمه حيدريان، سيده‌رحيمه نبوي چاشمي، فاطمه نبوي چاشمي، فرزانه احمدي‌فر، صاحبه فدايي، منا باستاني، متينه دوستمحمدي، سيد‌فاطمه ربيعي کلايي، سعيده اسکندري، عارفه ديهيم، الهام قزويني، نسيم برادران، فاطمه مرادي حقيقي به مربي‌گري سيد‌کلثوم نبوي رسيد.

همچنبن تيم امير سامان سنگسر با بازي ليلا همتي، سيده‌فرزانه شاهوراني، سميه عربيان، مينا ساقيان، الهه صمديان، منصوره پاشا، سمانه صفاخواه، محدثه سلطانيان، سحر اصيل‌منش، محبوبه طاهري مقدم، منيره شه‌پري سکينه نادعليان به مربي گري ستايش حامدي مقام سوم را از آن خود کردند.

بابايي در پايان خاطرنشان کرد: اين رقابت‌ها به همت سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان در راستاي تقويت روحيه ورزشکاري، ترويج روحيه نشاط و افزايش سلامتي برگزار شد.


 مجادله و رويارويي هواداري: يوزعليه شير
 ايران - مراکش؛ جنگ از ميدان سرخ آغاز شد  

سرويس ورزشي:

در فاصله دو روز تا ديدار ايران و مراکش در جام جهاني، هواداران دو تيم در ميدان سرخ براي اولين‌بار با هم روبه‌رو شدند؛ اين گزارش اختصاصي از اين اتفاقات ديشب است.

از تاکسي که پياده شديم، سر و صداهايي که از ميدان سرخ شنيده مي‌شد، آنقدر هيجان‌انگيز بود که فهميديم بايد 200 متر باقي مانده را بدويم. از اولين پله‌هاي مشرف به ميدان که بالا مي‌رويم، زودتر از هرچيز ديگري پرچم ايران از دور خودنمايي مي کند؛ درست زير مجسمه گئورگي ژوکوف؛ انگار‌کاري که ارتش نازي در جنگ جهاني دوم نتوانست انجام بدهد، حدود 100 جوان سرخوش ايراني با صورت‌هاي رنگ شده و لباس‌هاي شاد در يک شب گرم اواسط خرداد به سرانجام رسانده بودند؛ فتح مسکو.

نزديک تر که مي رويم، مشخص مي‌شود که البته اين فتح بزرگ، بدون مقاومت هم نبوده؛ چه اينکه هواداران روس و مراکشي هم سعي مي‌کنند جو را در دست بگيرند، اما حريف ايراني‌هايي که هماهنگ‌تر به نظر مي‌رسند، نمي‌شوند.

مخصوصا روس‌ها که کاملا مشخص است، از اينکه در خانه در اقليت قرار دارند، چندان راضي نيستند. آنها هرچند به تيم‌شان اميد چنداني ندارند، اما نمي‌توانستند حتي خارج از زمين هم صدايي براي شنيده شدن نداشته باشند؛ همين بود که 5-6 نفري با پرچمي در دست، روي يک سکو ايستاده بودند و با تمام قدرت فرياد مي‌زدند:" راسيا!"

اما فريادهاي آنها در هياهوي طرفداران ايراني که سمت چپ مجسمه زيباي ژوکوف تجمع کرده بودند، گم مي‌شد. وقتي به هسته اصلي جمعيت ايراني‌ها رسيديم، شعارها استاديومي بود و هواداران مشغول کري خواندن براي تيم‌هاي رقيب بودند؛ جايي که "شير" و حريفان، "سوراخ" بودند.

بعد از آن نوبت يک شعار ملي- ميهني بود که هواداران را متحدتر کند و اين وقت‌ها که گزينه‌اي بهتر از "اي ايران، اي مرز پرگهر" وجود ندارد. وقتي شعر به پايان و نقطه اوج آن يعني "پاينده باد خاک ايران ما" رسيد، هواداران با تمام قدرت فرياد زدند.

براي اينکه همچنان جو در دست ايراني‌ها باقي بماند، بايد تشويق‌ها ادامه پيدا مي‌کرد و چه گزينه بهتري از تشويق ايسلندي، چيزي که همه ايراني‌ها، از 7 تا 70 ساله، حالا آن را به خوبي بلد هستند.

تشويق ايسلندي که تمام مي‌شود، ايراني‌ها مشغول مشورت براي شعار بعدي هستند که ناگهان چند مراکشي با پرچم‌هاي قرمز از راه مي‌رسند و رو به جمعيت ايراني شروع به شعار دادن مي‌کنند. شعارها به عربي و فرانسوي است و احتمالا هم آنها همان نظري را در مورد ايران دارند که ايراني‌ها در مورد تيم آنها

جلو مي‌روم و از آنها مي‌خواهم که پيش‌بيني‌شان را از بازي بگويند. يکي که به نظر مي‌رسد، خودش را براي چنين لحظه‌اي آماده کرده، مي‌گويد:" ايراني‌هاي عزيز، مي خواهم بگويم که اين بار نوبت ماست. تيم ما امسال مي خواهد پيروز شود و صعود کند." و نتيجه را 3-1 پيش‌بيني مي‌کند، اما ترجيح مي‌دهد، پيش‌بيني گلزنان بازي را به دوستش بسپارد:" حکيم زياش، نورالدين امرابات و.... خالد بوطيب" و يکي ديگر.

از جمعيت ايراني و هواداران مراکشي که دور مي‌شويم، طرفداران آرژانتين هستند که توجهات را جلب مي‌کنند. چند نفر با لباس آبي و سفيد، بالا و پايين مي‌پرند و يکي که کلاهي به رنگ پرچم آرژانتين به سر دارد، بيش از اينکه به دل به شعار دادن بدهد، سرگرم دلبري از زيبارويان روسي است.

پرويي‌ها و مکزيکي‌ها هم در ميدان ديده مي‌شوند، اما همچنان جو ميدان تماما در اختيار ايراني‌ها است و همين مراکشي‌ها را وسوسه مي‌کند که دست به حرکت جالب بزنند. پس چند نفري به قلب جمعيت ايراني زده و فرياد مي‌زنند:" مراکش، مراکش" و پاسخ ايراني‌ها که قابل پيش‌بيني بود. فريادهاي "ايران- ايران" و دوره کردن مراکشي‌ها، طوري که ديگر پرچم قرمز هم آن وسط ديده نمي‌شود.

ساعت 2 صبح شده و بعد از يک روز پرماجرا که از ورزشگاه لوژنيکي شروع شد و با سفر 4 ساعته به کمپ آرژانتين ادامه پيدا کرد، ميدان سرخ را با اين آرزو ترک مي‌کنيم که ستاره‌هاي ايران هم مانند هواداران، همين قدر پرانرژي و باانگيزه باشند؛ شايد در اين صورت رسيدن به دومين پيروزي در جام جهاني خيلي دور نباشد؛ همين سه روز ديگر در سن پترزبورگ


 سرويس ورزشي: 

رئيس هيأت تنيس استان سمنان:

سمنان تيرماه ميزبان مسابقات کشوري تنيس است

سرويس ورزشي:

رئيس هيأت تنيس استان سمنان با بيان اينکه سمنان تيرماه ميزبان مسابقات کشوري تنيس است، گفت:کلاس داوري کشوري تنيس مردادماه به ميزباني اين استان برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ عباس قادري در تشريح برنامه‌هاي هيأت تنيس استان سمنان، اظهار کرد: مسابقات جام رمضان با حضور 24 ورزشکار از سراسر استان در ماه مبارک رمضان برگزار شد.

رئيس هيأت تنيس استان سمنان ادامه داد: شاهرود به مقام قهرماني جام رمضان دست پيدا کرد و اين رقابت‌ها از سطح کيفي مطلوبي برخوردار بود و تنيس‌بازان استان رقابت خوبي با هم داشتند.

قادري با اشاره به اينکه سمنان تيرماه ميزبان مسابقات کشوري رده‌هاي سني زير 14، 12 و 10 سال است، تصريح کرد: ما هم تيم خوبي را روانه اين مسابقات پايه در بخش دختران و پسران خواهيم کرد.

وي با بيان اينکه سمنان مردادماه ميزبان کلاس داوري کشوري تنيس است، اضافه کرد: ما هشت نفر را به کلاس‌هاي درجه سه به ميزباني گرگان و يک نفر را هم به کلاس‌هاي درجه دو به ميزباني تبريز در شهريورماه اعزام خواهيم کرد.

رئيس هيأت تنيس استان سمنان با تأکيد بر اينکه سمنان شهريورماه ميزبان مسابقات کشوري تنيس رده B پسران خواهد بود، تصريح کرد: بهترين‌هاي استان را روانه اين مسابقات خواهيم کرد.

سمنان سالن اختصاصي واليبال ندارد

سرويس ورزشي:

نايب رئيس هيأت واليبال سمنان گفت:‌ سالن اختصاصي واليبال براي آموزش و تشويق نوجوانان براي فعاليت در اين رشته ورزشي در استان ضروري است.

کبري صادقي حقيقي روز سه شنبه در گفت‌و‌گو با ايرنا، افزود: استان سمنان از ظرفيت‌ و توانايي‌ بالقوه‌اي در رشته واليبال برخوردار است و استقبال نوجوانان و جوانان از اين رشته ورزشي مطلوب است.

وي پرورش استعدادها را در گرو فراهم بودن زيرساخت‌ها و اعتبارات ورزشي دانست و تاکيد کرد: با کمک حاميان مالي و برنامه‌ريزي سعي مي‌شود، اهداف اين رشته ورزشي محقق شود.

صادقي حقيقي با اشاره به تعداد ورزشکاران سازمان يافته در اين رشته ورزشي گفت: 697 ورزشکار استان عضو سازمان‌يافته ورزش واليبال هستند که 340 نفرشان بانوان هستند.

نايب رئيس هيأت بانوان استان سمنان، مسابقات واليبال کشوري در رده نوجوانان، جوانان و اميد بانوان را از مسابقات پيش‌رو برشمرد و افزود: شهرستان شاهرود اواخر سال‌جاري ميزبان مسابقات کشوري رده اميد بانوان با حضور 12 تيم خواهد بود.

وي ادامه داد: همچنين مسابقات استاني واليبال بانوان در رده نوجوانان با حضور چهار تيم از شهرستان‌هاي مختلف هفته آينده در شاهرود برگزار خواهد شد.

صادقي حقيقي تصريح کرد: مسابقات واليبال بانوان در رده جوانان از ششم تا هشتم تير در دامغان و مسابقات استاني اميد سيزدهم و پانزدهم تير امسال در شاهرود برگزار مي‌شود.

ضيافت افطاري در خانه هندبال سمنان

سرويس ورزشي:

ضيافت افطاري در خانه هندبال سمنان با حضور اعضاي محترم شوراي شهر سمنان، مسئولان محترم، جامعه ورزش استان و خانواده هندبال بيست خرداد نود و هفت انجام شد.

مراسم ضيافت افطاري هيات هندبال شهرستان سمنان طبق سنوات گذشته در تاريخ بيستم خرداد ماه سال‌جاري در خانه هندبال سمنان برگزار گرديد. اعضاي محترم شوراي شهر سمنان، جامعه ورزش استان، اصحاب رسانه، پيشکسوتان ورزش و خانواده هندبال استان و شهرستان سمنان از جمله ميهمانان مراسم بودند.

شايان ذکر است: مسابقات هندبال جام رمضان شهرستان سمنان با حضور شش تيم فروسيليس ايران، تجهيزات صنعتي آهوان، منتخب پيشکسوتان، نوجوانان سمنان، هيات هندبال و جوانان سمنان به صورت دوره‌اي در خانه هندبال سمنان در حال برگزاري مي‌باشد.

نتايج مسابقات فوتسال جام رمضان در سمنان

سرويس ورزشي:

نتايج به دست آمده در دو ديدار انجام شده فوتسال جام رمضان شهرستان سمنان دردوشنبه 21 خرداد به شرح زير مي‌باشد:

* رده بندي جوانان:

- پايگاه بسيج خيرآباد 5- پايگاه قمربني‌هاشم افتر 1

گل‌هاي تيم پايگاه بسيج خيرآباد: علي سلطاني 2 گل- ياسين ميرزايي 2 گل - عليدوستي 1 گل و گل تيم پايگاه قمربني‌هاشم افتر محمد‌علي حميدي

* ديدار حذفي بزرگسالان:

- ميعاد فيروزکوه 5- دهياري لاسجرد 6

اين ديدار در وقت قانوني با نتيجه 3 بر 3 به پايان رسيد و در ضربات پنالتي دهياري لاسجرد با برتري 3 بر 2 و شکست ميعاد فيروزکوه و نتيجه نهايي 6 بر 5 به مرحله بعدي راه يافت.

گل‌هاي دهياري لاسجرد در وقت قانوني محمد آسياباني 2 گل- مرتضي قيومي 1 گل و گل‌هاي ميعاد فيروزکوه در وقت قانوني

ميلاد کيه بادرودي 2 گل - ايمان ملک‌دار 1 گل