تاریخ 1397/03/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4783 برو جستجو جستجوی پیشرفته    استاندار سمنان:
 اعتبارات موجود پاسخگوي پروژه پارک موزه دفاع مقدس سمنان نيست 

سمنان-‍ استاندار سمنان بابيان اينکه اعتبارات موجود پاسخگوي پروژه پارک موزه دفاع مقدس نيست، گفت: خيران مي‌توانند با ورود در اين عرصه زمينه تسريع در بهره‌برداري از اين مجموعه را فراهم کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، سيد شهاب‌الدين چاوشي عصر چهارشنبه در جلسه هيئت امناي بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس سمنان به ميزباني سالن غدير استانداري بابيان اينکه بهره‌برداري از پارک موزه دفاع مقدس کار ماندگاري است، ابراز داشت: اعتبارات موجود پاسخگوي تکميل پارک موزه دفاع مقدس نيست و براي تکميل آن نيازمند به حضور خيران است.

وي بابيان اينکه نهادهاي متولي بايد براي تکميل پارک موزه دفاع مقدس سمنان تلاش کنند، افزود: فعال شدن مجمع خيران، وقف و نذر در چهار چوب ارزش‌هاي دفاع مقدس مي‌تواند به تسريع اين پروژه کمک کند بنابراين انتظار مي‌رود در تکميل اين پروژه همه اقشار و گروه‌هاي مختلف جامعه کمک کنند.

استاندار سمنان بابيان اينکه پارک موزه دفاع مقدس مي‌تواند به محل مناسبي براي رفت‌وآمد جوانان تبديل شود، ابراز داشت: با توجه به اينکه اين مجوعه در مسير جاده تهران-مشهد و تردد زائران قرار دارد لذا پارک موزه دفاع مقدس مي‌تواند ضمن ايجاد جاذبه گردشگري، اوقات فراغت مناسبي را نيز براي شهروندان سمناني فراهم کند.

چاووشي در ادامه تصريح کرد: با نسل سوم و چهارم انقلاب مواجه هستيم که دوران رشادت و دليري‌هاي هشت سال دفاع مقدس را درک نکرده است بنابراين پارک موزه دفاع مقدس مي‌تواند ضمن آشنايي نسل جديد با آرمان هاي جمهوري اسلامي بخشي از دين ما به شهدا يعني تداوم راه آن‌ها را ادا کند.

وي افزود: با توجه به هجمه‌هاي فرهنگي دشمن بايد تقويت و ترويج فرهنگ دفاع مقدس به عنوان يک فرهنگ ارزشي در جامعه گسترش پيدا کند که در اين بين پرداختن به تکميل پارک موزه دفاع مقدس بايد جز وظايف ذاتي و اعتقادي دستگاه‌هاي اجرايي استان سمنان باشد.


 مدير فرودگاه شاهرود:
 تا پايان سال 97 ترمينال فرودگاه شاهرود افزايش دو برابري خواهد داشت 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مدير فرودگاه شاهرود با اشاره به پيشرفت مطلوب طرح توسعه ترمينال اين فرودگاه، به دو برابر شدن ظرفيت فعلي آن پس از بهره‌برداري از اين پروژه تا پايان امسال خبر داد و گفت: تا پايان سال 97 ترمينال فرودگاه شاهرود افزايش دو برابري خواهد داشت.

مرتضي حميدپور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اکنون مساحت ترمينال فرودگاه 1700 متر‌مربع است که با اختصاص مبلغ هفت ميليارد تومان از اعتبارات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران، تا پايان امسال به 3400 متر‌مربع مي‌رسد. تاکنون سازه فلزي نصب شده و عمليات سقف‌زني در حال اجرا است.

وي با بيان اينکه عمليات توسعه و تطويل باند فرودگاه نيز با 16 ميليارد تومان اعتبار درحال انجام است، ادامه داد: از 31 خرداد مسير‌هاي هوايي ورودي خروجي استاندارد بر اساس VOR فعال مي‌شوند.

مدير فرودگاه شاهرود با اشاره به تصويب طرح اضطراري مديريت بحران فرودگاه افزود: اولين مانور طرح اضطراري فرودگاه شاهرود شهريور امسال برگزار خواهد شد.

وي ادامه داد: در راستاي ارتقاي کيفيت خدمت‌رساني به مسافران، اخيرا اتاق‌هاي مادر و کودک، تشريفات و همچنين ميز خدمت را راه‌اندازي کرده‌ايم. همچنين 80 موقعيت پارکينگ مسقف استاندارد و به روز را احداث کرده‌ايم.

مدير فرودگاه شاهرود با بيان اينکه عمليات اصلاح شبکه روشنايي بلوار ورودي فرودگاه و ساماندهي و تجهيز فرودگاه به 40 دوربين امنيتي انجام شده است، افزود: پيگير مستندسازي املاک و اراضي فرودگاه هستيم و در آينده نزديک اراضي داراي سند فرودگاه از 500 هکتار به 721 هکتار مي‌رسد.

وي با اشاره به افزايش 100 درصدي تعداد پرواز‌هاي فرودگاه شاهرود در يک سال اخير گفت: فرودگاه شاهرود توانسته از رتبه 46 به جايگاه 32 کشوري برسد.

حميدپور افزود: در حال انعقاد تفاهم‌نامه براي راه‌اندازي پرواز‌هاي عسلويه و کيش از فرودگاه شاهرود هستيم.


 مديرعامل آب منطقه‌اي سمنان هشدار داد:
 پيشروي 40 متري کوير با هر متر افت در سفره‌هاي آبي 

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي سمنان گفت: هر يک متر کاهش و افت عمودي سفره‌هاي آب زيرزميني، برابر است با 40 متر شوري خاک و از بين رفتن خاک که در نهايت پيشروي کوير به صورت افقي در سطح زمين را به دنبال دارد.

ايرج حيدريان در گفت وگو با خبرنگار ايسنا، منطقه سمنان، افزود: سطح آبخوان و سفره‌هاي آب زيرزميني در استان سمنان به طور متوسط سالانه حدود 63 سانتي متر کاهش پيدا کرده و دچار افت مي‌شود.

وي ادامه داد: شرايط مديريت مصرف در کشور ما، شرايط خوبي نيست، سرانه مصرف آب در کشور ما خصوصاً در بخش کشاورزي بسيار بالا است،

اين مدير مسوول اضافه کرد: هدر رفت آب در شبکه توزيع آب شهري و روستايي، انشعابات غيرمجاز، حفر چاه هاي غيرمجاز، برداشت بي‌رويه از چاه‌ها، برداشت‌هاي غيرمجاز از چاه‌ها و... باعث شده است تا شرايط مديريت مصرف در کشور و خصوصاً استان خوب نباشد.

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي سمنان اضافه کرد: به وجود آمدن فرونشست زمين، فروچاله‌ها، کسري مخزن آب، افت سطح سفره‌هاي آب و منابع آب زيرزميني و... همه و همه نتيجه مديريت غلط مصرف در بخش‌هاي مختلف اعم از شرب، کشاورزي و صنعت در سال هاي گذشته بوده است.

حيدريان همچنين ميزان متوسط کسري مخزن آب در استان سمنان را حدود 150 ميليون متر مکعب اعلام کرد و گفت: افت سالانه 63 سانتي‌متري سفره‌هاي آب زيرزميني باعث عدم حاصلخيزي زمين، شوري خاک و نهايتاً پيشروي کوير مي شود و همين سبب مي‌شود که ما خاک مناسب و حاصلخيز براي کشاورزي را نيز از دست دهيم. وي با تأکيد بر ترويج الگوي مناسب در بحث مديريت مصرف آب اظهار کرد: امروز بايد براي کوچکترين استفاده از منابع آبي، مانند مسواک زدن نيز يک دستورالعمل و الگوي مصرف داشته باشيم، در اين مورد صدا و سيما، رسانه‌ها، مطبوعات نقش بسيار مهم و تأثيرگذاري خواهند داشت.

وي يادآوري کرد: در بحث مديريت مصرف، نيازمند همکاري، همراهي، تعامل و پشتيباني همه دستگاه‌ها و ارگان هاي‌مختلف و همچنين انسجام و وحدت ملي هستيم.


 فرمان رييس جمهوري به دستگاه‌ها
 اجناس داخل انبارها به سرعت روانه بازار شوند 

رئيس دفتر رئيس جمهوري اضافه کرد: اگر تا ديروز برخي اختلاف سليقه‌ها وجود داشت الان نبايد اختلاف نظرها ابزاري در دست مخالفين باشد و ما بايد ابعاد مختلف تصميمات را در نظر بگيريم و نبايد اقداماتي که به نفع کشور هست را به دليل برخي ديدگاه‌هاي سياسي و جناحي ناديده گرفت. وي با بيان اينکه مطالبي که درمجلس درباره لايحه مبارزه با پولشويي مطرح شد درست نيست، گفت: اينکه برخي از نمايندگان بخواهند صفاتي به ديگران بدهند در شان نمايندگان نيست.

واعظي با بيان اينکه درخواست عضويت در اين کنوانسيون در دولت دهم انجام شده است و ارتباطي با اين دولت ندارد، افزود: همين آقاياني که الان با آن مخالفت مي‌کنند، در دولت دهم حامي آن دولت بودند. چه شده است آن روز سکوت کردند و امروز مخالفت مي‌کنند.

وي يادآورشد: به نظر مي‌رسد اين گونه اقدامات، سيگنال‌هاي منفي هم به جامعه و هم به خارج از کشور مي‌دهد و لازم است هماهنگي‌ها بيشتر شود.


 سرويس خبر 

ادامه طرح تعريض خيابان شهيد باهنر سمنان

با تملک دو ملک ديگر

سرويس خبر

مدير منطقه يک از تملک دو ملک ديگر در طرح تعريض خيابان شهيد باهنر خبر و افزود: اين هفتمين تملک از ابتداي سال‌جاري مي باشد.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، مدير شهرداري منطقه يک با اعلام اين خبر اظهار کرد: اين تملک در راستاي اجراي طرح تعريض خيابان شهيد باهنر حد فاصل ميدان امام(ره) تا ميدان راه‌آهن مي باشد که با متراژ 500 متر‌مربع به جهت تسهيل در عبور و مرور و روانسازي ترافيک بر اساس مصوبه شوراي اسلامي شهر سمنان صورت گرفته است.

حميد قاسمي افزود: با تلاش مستمر و پيگيري‌هاي لازم واحد املاک اين منطقه با تعامل ديگر واحدهاي شهرداري و ادارات مربوطه آزاد سازي و تملک اراضي مورد‌نظر در حالت انجام است.

وي با بيان اينکه ايجاد تسهيلات لازم براي رفاه حال شهروندان از وظايف ذاتي شهرداري است، گفت برنامه‌ريزي مناسب و هماهنگي‌هاي لازم در اين زمينه صورت پذيرفته است.

قاسمي در پايان ضمن تقدير و تشکر از صاحبان ملک بابت همکاري و همراهي با شهرداري اذعان داشت: شهروندان همراهي به‌سزايي در اين خصوص داشته و اميدوارم شاهد استمرار همکاري و تعامل بين شهرداري و شهروندان باشيم.

بازديد مديرعامل آبفاي شهري استان سمنان

از آبفاي منطقه دامغان

سرويس خبر

محمد طاهري مدير عامل شرکت آبفاي استان سمنان به اتفاق مدير آبفاي دامغان از شهرهاي دامغان، ديباج و کلاته رودبار ديدار کرد که هدف از اين بازديد‌ها بررسي و بر طرف نمودن مشکلات آبفاي شهري امور دامغان بود. به گزارش روابط عمومي شرکت آبفاي شهري استان سمنان، در اين جلسات که در فرمانداري و شهرداري دامغان برگزار شد. مشکلات مربوط به شبکه فاضلاب شهري و همچنين مسايل مرتبط با آب شهرهاي کلاته رودبار و ديباج مطرح شد.

در ادامه مسئولين آبفاي شهري جلسات جداگانه‌ايي با اعضاي شوراي اسلامي اين شهرها برگزار کردند که در اين نشست جهت حل پيگيري موارد مطرح شده پيشنهاداتي مطرح و تصميماتي براي آب شرب اتخاذ شد.

دبيرستاد ثبت‌نام مدارس شاهرود:

ملاک ثبت‌نام در مدارس دولتي و هيأت امنايي

محدوده جغرافيايي است

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

دبيرستاد ثبت نام اداره آموزش و پرورش شاهرود گفت: ملاک ثبت نام در مدارس دولتي و هيأت امنايي محدوده جغرافيايي است.

حميد شريعتي در جلسه ستاد نظارت بر ثبت نام دوره اول ودوم متوسطه اداره آموزش و پرورش شاهرود، نسبت به تبيين و توجيه شيوه نامه ثبت‌نام پرداخت و افزود: زمان ثبت‌نام پايه هفتم 11 تيرماه 97 و پايه دهم 25 تيرماه 97 خواهد بود.

وي ملاک ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس دولتي و هيأت امنايي را محدوده جغرافيايي آن آموزشگاه اعلام کرد و از مديران مدارس خواستند با بکارگيري همه تجارب موفق خود و با رعايت قوانين و ضوابط اعلام شده نسبت به ثبت‌نام دانش‌آموزان اقدام نمايند.

براساس شنيده‌ها متاسفانه برخي از مدارس شاهرود به اين دستور‌العمل توجهي نداشته و در قبال اخذ مبلغ و هدايا نسبت به ثبت‌نام بدون در نظر گرفتن محدوده جغرافيايي اقدام مي‌نمايند.

واگذاري انشعاب آب به مجموعه درماني خيريه

مهد کرامت در شرکت آبفاي شهري استان سمنان

سرويس خبر

دکتر چاوشي استاندار محترم سمنان و هيات همراه به منظور بررسي و مشکلات مجموعه درماني خيريه مهد کرامت، در آن محل حضور يافتند.

به گزارش روابط عمومي و آموزش همگاني شرکت آب و فاضلاب شهري استان سمنان، در اين بازديد که مهندس خاموشي معاون در آمد و خدمات مشترکين شرکت آبفا شهري استان، استاندار را همراهي نموده بود، بيان داشت: در اين ديدار مقرر گرديد، بر حسب رهنمودهاي استاندار و با موافقت شرکت با برقراري انشعاب دائم، و پپرداخت حق انشعاب تعيين شده به‌صورت اقساط اقدام شود.