تاریخ 1397/03/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4783 برو جستجو جستجوی پیشرفته   نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان:
 صادرات محصولات کشاورزي در استان سمنان توسعه يابد 

سرويس خبر

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان با بيان اينکه استان سمنان در بخش توليدات کشاورزي داراي عملکرد مطلوبي است گفت: بايد صادرات محصولات کشاورزي در اين استان توسعه يابد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، حجت‌الاسلام سيد‌محمدشاهچراغي در نشستي با رئيس سازمان جهاد کشاورزي و کارکنان اين سازمان که در دفتر نمايندگي ولي‌فقيه به مناسبت هفته جهاد کشاورزي برگزار شد، اظهار داشت: استان سمنان داراي ظرفيت‌ها و پتانسيل‌هاي خوبي در بخش کشاورزي است و در زمينه توليد محصولات کشاورزي نيز اين سازمان بسيار مطلوب عمل کرده و کارنامه خوبي دارد.

وي با بيان اينکه سياست بخش کشاورزي استان بايد به سمت صادرات محصولات در اين بخش باشد، تصريح کرد: بايد تلاش شود واردات کاهش‌يافته و زمينه صادرات براي محصولاتي که اين قابليت را دارند، فراهم شود.

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان بر ضرورت ايجاد بازار فروش براي محصولات کشاورزي استان نيز تأکيد کرد و افزود: بايد تلاش شود، بازار خريد اين محصولات نيز فراهم شود، تا کشاورز دچار ضرر و زيان نشود.

حجت الاسلام شاهچراغي توسعه صنايع تبديلي و تکميلي در بخش کشاورزي اين استان را نيز خواستار شد و گفت: بايد زمينه توسعه صنايع تبديلي و تکميلي در اين استان بيش از پيش فراهم شود، تا ارزش‌افزوده بيشتري از اين محصولات براي بهره‌برداران به دست آيد.

وي با اشاره به کمبود منابع آبي در استان و خشکسالي‌هاي متناوب در اين استان نيز گفت: بايد در زمينه مصرف آب نيز مديريت بهينه صورت گيرد و از قنات‌ها نيز استفاده درست‌شده و به آن‌ها رسيدگي شود.

وي کشاورزان را گنج‌هاي ارزشمند ناميد و گفت: هر چه که به کشاورز خدمت کنيد اجرتان نزد خداوند متعال بيشتر است چرا که خدمت به مردم در نزد خداوند بسيار با ارزش است.

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان در پايان گفت: جهاد يک کلمه مقدس است و هر جا که باشد چه جهاد علمي، جهاد نفس، جهاد کشاورزي و غيره قداست را به دنبال دارد.


 دبير ستاد استهلال استان سمنان:
 10 گروه براي رصد هلال ماه شوال در استان سمنان ساماندهي شدند 

سمنان- دبير ستاد استهلال استان سمنان با اشاره به ساماندهي 10 گروه رصدي براي رويت هلال ماه شوال در استان گفت: مردم رويت ماه را به دفاتر ائمه جمعه شهر خود اطلاع دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسن پيرچه بعد از ظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران بابيان اينکه مردم استان سمنان در صورت رويت ماه شوال مي‌توانند به دفاتر ائمه جمعه شهرستان خود اطلاع دهند، ابراز داشت: فردا بعدازظهر 10 گروه رصدي براي رويت هلال ماه شوال به نقاط مختلف استان اعزام خواهند شد.

وي بابيان اينکه اطلاعات اعضاي اين ستاد به دفتر مقام معظم رهبري ارسال خواهد شد، افزود: طبق پيش‌بيني‌ها جمعه عيد فطر اعلام‌شده است اما با توجه به اينکه استهلال ماه شوال و اعلام عيد اهميت دارد لذت مردم نيز مي توانند در کنار گروه هاي رصدي فردا عصر همکاري‌هاي لازم را داشته باشند.

دبير ستاد استهلال استان سمنان بابيان اينکه بهترين نقطه رصد هلال ماه شوال ارتفاعات مقبره پيغمبران سمنان است، بيان کرد: سه گروه اعزامي براي رصد هلال ماه سوال در اين نقطه از شهر سمنان استقرار خواهند داشت.

پيرچه در ادامه تصريح کرد: چهار گروه به اطراف فرات و منطقه ورکيان دامغان و دو گروه رصدي در عبدل‌آباد سرخه و جنوب روستاي غياث آباد گرمسار براي رويت هلال ماه مستقر مي‌شوند.

وي بابيان اينکه مردم آرادان، ميامي و شهميرزاد نيز مي توانند در صورت رويت هلال ماه آن را گزارش کنند، افزود: بهترين مکان براي رويت هلال ماه شوال در شاهرود اطراف روستاي تل از توابع بخش مرکزي است که يک گروه رصدي مسئوليت رويت ماه را بر عهده دارد.


 معاون سياسي استانداري سمنان:
 برخي مدارس استان سمنان فاقد کتابخانه هستند 
 لزوم فرهنگ‌سازي مطالعه

سمنان- معاون امنيتي، سياسي و اجتماعي استانداري سمنان بابيان اينکه برخي مدارس استان فاقد کتابخانه هستند، گفت: کتابخانه بايد در تمامي مدارس استان سمنان داير شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سعيد ناجي ظهر چهارشنبه در جلسه انجمن کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان به ميزباني سالن غدير استانداري ضمن بيان اينکه با توجه به آموزش پذير بودن کودکان بايد فرهنگ‌سازي را در تمامي مقوله‌هاي اجتماعي از ايشان آغاز کرد، ابراز داشت: کتاب و مطالعه مي‌تواند نقش مهمي در آگاهي بخشي جامعه ايفا کند لذا با توجه به اينکه برخي مدارس استان فاقد کتابخانه هستند بايد با اتخاذ برنامه‌ريزي‌هاي لازم در تمامي مدارس سمنان کتابخانه داير شود.

وي بابيان اينکه بايد برنامه‌ها در راستاي افزايش توجه جامعه به سمت کتابخواني باشد، افزود: با توجه به اينکه کتاب خلاهاي فرهنگي موجود را پرکرده و در انتقال آگاهي موثر است لذا بايد در جلسات انجمن کتابخانه تمرکز بر تدوين راهبردهاي لازم به منظور اجراي برنامه‌هاي کتابخواني باشد.

معاون امنيتي، سياسي و اجتماعي استانداري سمنان بابيان اينکه جامعه کتاب‌خوان از گرفتاري و آسيب‌ها مصون خواهد ماند، ابراز داشت: در نشست انجمن کتابخانه‌هاي عمومي بايد آمار کاهش يا افزايش کتابخواني بررسي و بر اساس آن اقدامات لازم تدبير شود با تحليل اين اطلاعات قطعا مي‌توان زمينه انتقال انديشه را به بهترين نحو در جامعه فراهم کرد.

ناجي در ادامه تصريح کرد: در خصوص کتاب‌فروشي‌ها، ناشران و نويسندگان استان نيز بايد بانک اطلاعاتي تدوين شود تا بر اين اساس دغدغه‌هاي آن‌ها موردبررسي قرار گيرد، قطعا با احصاء مشکلات و کمک به رفع چالش ناشران مي‌توان در حوزه چاپ کتب جديد و حکايت از فرهيختگان قدم‌هاي موثري برداشت.

وي ضمن بيان اينکه مسئولان بايد در افزايش آگاهي بخشي و فرهنگ‌سازي مطالعه تلاش کنند، افزود: در نشست‌هاي انجمن کتابخانه‌ها بايد افراد تاثير گذار نيز حضور داشته باشند، بي‌شک بهره‌گيري از افراد نخبه و کتاب‌خوان و ارائه نظرات کارشناسي آن‌ها مي‌تواند به حل مشکلات کمبود مطالعه در جامعه کمک کند.


 مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي :
 تسهيلات مشاغل خانگي در استان سمنان تقويت مي‌شود 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي با بيان اينکه تا پايان سال 97 بيش از 10 هزار فرصت شغلي جديد در استان سمنان ايجاد مي‌شود، گفت: تقويت تسهيلات مشاغل خانگي در استان سمنان در دستور کار است.

اسماعيل غنيان در جمع خبرنگاران با تأکيد بر اينکه ايجاد فرصت‌هاي شغلي يکي از مهم‌ترين وظايف دولت در سال 97 است، اظهار داشت: توسعه و تقويت مشاغل خانگي در اولويت نخست دولت براي ايجاد فرصت‌هاي شغلي است.

وي با بيان اينکه تسهيلات ارزان‌قيمت در راستاي توسعه مشاغل خانگي پرداخت مي‌شود، افزود: با توجه به سهميه‌هاي مشخص هر منطقه در پرداخت تسهيلات مشاغل خانگي شهرستان شاهرود رتبه نخست را با پرداخت 50 درصد از سهميه مربوط به اين بخش به خود اختصاص داده است.

مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي با اشاره به اينکه اشتغال و رکود اقتصادي مهم‌ترين چال دولت است، اذعان کرد: ايجاد 10 هزار و 535 فرصت شغلي جديد در استان سمنان برنامه‌ريزي‌شده است و بايد با بهره‌گيري از تمام ظرفيت‌هاي موجود براي تحقق اين ميزان از اشتغال تا پايان سال 97 اقدامات مؤثر را انجام دهيم.

وي با تأکيد بر اينکه استان سمنان در سه بخش صنعت، کشاورزي و خدمات ظرفيت‌هاي مهمي را براي ايجاد اشتغال دارد، تصريح کرد: طرح‌هاي مهم اشتغال‌زايي بايد با توجه به ظرفيت هر شهرستان معرفي شود.

غنيان نيازسنجي و احصاء ظرفيت‌هاي موجود در هر منطقه را در دستور کار دانست و گفت: 16 طرح اشتغال فراگير به کميته فني کارگروه اشتغال استان سمنان ارسال‌شده است که در نهايت با 3 طرح موافقت شده است.

وي از پرداخت تسهيلات به اين طرح‌ها خبر داد و گفت: پيش‌بيني مي‌شود با تکميل اين طرح‌ها 284 شغل جديد در استان سمنان ايجاد شود.

مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان سمنان بيان کرد: بهره‌گيري از ظرفيت بخش خصوصي براي سرمايه‌گذاري در طرح‌هاي اشتغال‌زايي و اقتصادي استان سمنان در دستور کار قرار دارد.

وي با بيان اينکه اين استان در جايگاه خوبي در حوزه کاهش نرخ بيکاري قرار دارد يادآور شد: همکاري و هماهنگي مديران اجرايي و اقتصادي استان سمنان براي ايجاد فرصت‌هاي شغلي در دستور کار قرار گيرد.


 برگزاري جلسات کميته بحران و پدافندغيرعامل در شرکت آبفاي شهري استان سمنان  

سرويس خبر

جلسات کميته بحران و پدافندغيرعامل در شرکت آبفاي شهري استان سمنان برگزار شد.

محموديان مدير دفتر کميته بحران و پدافند غير عامل شرکت آبفاي شهري استان سمنان بيان داشت: اين جلسات در دو روز و با حضور محمد طاهري مدير عامل شرکت وديگر اعضاء تشکيل شد.

به گزارش روابط عمومي و آموزش همگاني شرکت آب و فاضلاب شهري استان سمنان، در اين جلسات به منظور بررسي کمبود آب در شهر سمنان و بررسي راهکارهاي لازم جهت تداوم اقدامات اصلاحي با هدف گذر از بحران در تابستان سال 97 پرداخته شد.

در ابتداي اين جلسات گزارشي از وضع موجود تامين آب شهر سمنان و اقدامات پيشگيرانه براي افزايش ظرفيت آبرساني به شهر و کاهش ميزان تلفات فيزيکي آب توسط معاون بهره‌برداري و مدير امور سمنان ارائه شد.

در ادامه اعضاء ديگر کميته به محدوديت‌ها و موانع پيش رو اشاره کردند که مورد بحث و گفتگو و تبادل‌نظر قرار گرفت. در پايان مديرعامل و رياست اين کميته با تاکيد بر ضرورت تلاش شبانه‌روزي کليه پرسنل شرکت اظهار داشت: مهم‌ترين وظيفه در شرايط اضطراري و زمان کمبود آب، تداوم خدمت‌رساني و بدون وقفه به شهروندان مي‌باشد که بر عهده شرکت بوده و تمام تلاش‌ها، بايد با هدف رضايت‌مندي مشترکين انجام پذيرد.


 اخبار 

عسگري با حکم وزير کشور

معاون استاندار سمنان شد

حشمت‌اله عسگري معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري سمنان منصوب شد

با حکم وزيرکشور، حشمت اله عسگري معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري سمنان منصوب شد

به گزارش ايسنا-منطقه سمنان به نقل از روابط عمومي استانداري در حکم دکتر رحماني فضلي وزير کشور خطاب به حشمت اله عسگري آمده است: بنا به پيشنهاد استاندار سمنان و با توجه به تائيد معاونين توسعه مديريت و منابع و هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه اي وزارت کشور به موجب اين حکم به سمت معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري سمنان منصوب مي شويد .

اميد است ضمن تلاش در جهت ايجاد هماهنگي و تعامل با کليه نهادها، سازمان ها و دستگاه هاي کشوري و لشگري استان و بهره گيري از استعدادها و توانمندي نيروهاي لايق، دلسوز و کارآمد در پيشبرد اهداف و سياست هاي دولت تدبير و اميد و وزارت متبوع و نيز خدمت رساني هر چه بيشتر به مردم شريف استان موفق باشيد .

توفيق روزافزونتان را در جهت پيشبرد اهداف متعالي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران تحت منويات و فرامين رهبر معظم انقلاب اسلامي حضرت آيت الله العظمي خامنه اي "مدظله العالي" از درگاه پروردگار قادر متعال خواستارم.

به گزارش ايسنا حشمت‌اله عسگري که چندي پيش به عنوان سرپرست هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري سمنان منصوب شد جايگزين محمد همتيان معاون پيشين استاندار سمنان شد که به افتخار بازنشتگي نائل آمد.

طرح‌هاي علمي مبارزه با مواد‌مخدر

در استان سمنان اجرايي مي‌شود

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري سمنان با بيان اينکه اعتياد عامل اصلي بسياري از آسيب‌هاي اجتماعي است، گفت: طرح‌هاي علمي مبارزه با مواد مخدر در استان سمنان اجرايي مي‌شود.

سعيد ناجي در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان سمنان اظهار داشت: امروزه شاهد آسيب‌هاي اجتماعي متعددي در جوامع مختلف هستيم و بايد نسبت به رفع اين آسيب‌ها اقدامات عملياتي انجام شود. وي " اعتياد " را عامل اصلي بسياري از آسيب‌هاي اجتماعي دانست و افزود: اعتياد يکي از عوامل مخرب بنيان خانواده است و بايد به اين مقوله توجه ويژه‌اي داشته باشيم.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري سمنان با اشاره به ازدياد آمار طلاق در جامعه امروزي خاطرنشان کرد: علت بسياري از طلاق‌ها در جامعه اعتياد است و اين امر در اقشار مختلف مردمي و رده‌هاي سني کودکان و نوجوانان نيز در حال نفوذ است.وي عدم آگاهي و شناخت کافي را عامل اصلي ابتلا به اين آسيب اجتماعي اعلام کرد و گفت: اجراي طرح‌هاي علمي و بهره‌گيري از ظرفيت نخبگان و دانشگاه‌هاي استان سمنان براي پيشگيري از اعتياد و آگاهي بخشي به شهروندان در دستور کار قرار گيرد.

ناجي نفوذ مسئله اعتياد در کودکان و نوجوانان را يک امر خطير برشمرد و گفت: دشمنان براي از بين بردن ارکان اين نظام درصدد ترويج اعتياد در جامعه هستند و بايد مراقب خطرات اين عامل مخرب باشيم. وي ابراز داشت: تمامي مديران و مسئولان در سطح استان سمنان موظف به همکاري و تعامل براي اجراي برنامه‌هاي مقابله با اعتياد هستند و بايد در اين عرصه از موازي‌کاري پرهيز شود.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري سمنان يادآور شد: دانشگاه و مدارس بهترين ظرفيت براي آموزش و فرهنگ‌سازي را دارند و بايد در بستر محيط آموزشي نسبت به نهادينه کردن اين مسئله به‌عنوان فرهنگ عمومي اقدام شود.

شهرک صنايع پايين دستي نفت

در سرخه مصوب شد

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرعامل شرکت شهرکهاي صنعتي استان سمنان گفت: ايجاد شهرک صنعتي تخصصي پالايشگاهي و صنايع پايين دستي نفت در شهرستان سرخه در سازمان صنايع کوچک و شهرک‌هاي صنعتي ايران به تصويب رسيد.

حسن آلبويه افزود: ايجاد شهرک صنعتي تخصصي پالايشگاهي و صنايع پايين دستي نفت در اين شهرستان از چندي پيش در دست بررسي بود که به تازگي به تصويب اين سازمان رسيد.

به گفته وي ايجاد اين شهرک براي تصويب نهايي به کميسيون زيربنايي دولت ارسال شده است.

مديرعامل شرکت شهرکهاي صنعتي استان سمنان خاطرنشان کرد: در صورت تصويب نهايي، شهرک صنعتي تخصصي پالايشگاهي و صنايع پايين دستي نفت در جنوب شهرک صنعتي سرخه و در زميني به وسعت حدود 300 هکتار ايجاد مي‌شود. وي ادامه داد: برنامه ريزي نهايي براي ايجاد انواع واحدهاي صنايع و واحدهاي مرتبط با پالايشگاه و صنايع پايين دستي نفتي مانند ميعانات گازي پس از تصويب در کميسيون زيربنايي دولت تدوين مي‌شود.

مديرعامل شرکت شهرک‌هاي صنعتي استان سمنان با اشاره به برخي ظرفيت‌هاي استان براي جذب صنايع مختلف، گفت: وجود زمين‌هاي وسيع، امکان تامين برق و گاز، دسترسي به جاده‌هاي اصلي کشور، امکان انتقال توليدات از طريق خطوط ريلي، وجود مراکز علمي و نيروي انساني دانش آموخته، ويژگي‌هاي برجسته سمنان در جذب صنايع است.

آلبويه وجود راهبرد واحد را يکي از نيازهاي رونق صنعت ذکر و خاطرنشان کرد: هم‌افزايي بين دولت و بخش خصوصي در استان سمنان به منظور رونق هر چه بيشتر و رفع مشکلات توليد بايد هرچه بيشتر باشد.

مديرعامل شرکت شهرکهاي صنعتي استان سمنان تاکيد کرد: برگزاري نشست‌هاي کارگروه تسهيل و رفع موانع توليد در اين استان با مشارکت بخش‌هاي مختلف به ويژه براي رفع مشکلات بانکي، مالياتي و بيمه تاثير زيادي در حفظ توليد فعلي، افزايش توليد و اشتغالزايي در بخش صنعت داشته است.

استان سمنان 10 شهرک و هشت ناحيه صنعتي با يک‌هزار و 200 واحد صنعتي دارد که براي حدود 30 هزار نفر در اين واحدها اشتغالزايي شده است.


 از سوي قائم مقام وزير صنعت ، معدن و تجارت در سمنان صورت گرفت ؛
 دعوت براي سرمايه‌گذاران در بخش معادن کوچک 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

قائم مقام وزير صنعت در امور توليد گفت: اين وزارتخانه از افرادي که تمايل سرمايه‌گذاري در بخش معادن کوچک را دارند، حمايت مي‌کند.

قائم مقام وزير صنعت، معدن و تجارت در سمنان گفت : اين وزارتخانه از افرادي که تمايل سرمايه‌گذاري در بخش معادن کوچک به‌ويژه در بخش فولاد و مس را دارند به صورت قراردادهاي بلند مدت حمايت مي‌کند.

رضا رحماني افزود: سياست امسال اين وزارتخانه سرمايه‌گذاري در بخش معادن کوچک است. وي از تدوين زنجيره معادن و فلزات اساسي شامل فولاد، مس و آلومينيوم خبر داد و گفت: به عنوان مثال واحد ذوب مس در کشور داريم، ولي کنسانتره مس که خوراک اين کارخانه است، در کشور کم داريم که بايد از اين معادن کوچک تامين شود.