تاریخ 1397/03/20 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4779 برو جستجو جستجوی پیشرفته   انهدام باند توزيع مواد‌مخدر در دامغان 

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي دامغان از کشف و انهدام باند توزيع مواد مخدر از نوع ترياک در اين شهرستان خبر داد و گفت: در اين عمليات دو نفر دستگير و تحويل مراجع قضايي شدند.

سرهنگ سيد علي‌اکبر ميري صبح شنبه در گفتگو با خبرنگاران ضمن بيان اينکه مأموران مبارزه با مواد‌مخدر پس از دريافت اخباري مبني بر حضور و فعاليت افرادي غيربومي در زمينه توزيع مواد مخدر موضوع تحت پيگيري اين ستاد قرار گرفت، ابراز داشت: پس از بررسي چند ماه کار اطلاعاتي اين باند منهدم و 30 کيلوگرم مواد مخدر از نوع ترياک از آن‌ها کشف و ضبط شد.

وي ضمن بيان اينکه پليس مبارزه با مواد مخدر هرگونه قاچاق را تحت نظارت دارد و با آن مقابله مي‌کند، افزود: در اين پرونده دو نفر دستگير و به مراجع قضايي ارجاع داده شدند.

فرمانده انتظامي دامغان بابيان اينکه پليس حمايت از کالاي ايراني و مبارزه با مواد‌مخدر را در صدر برنامه‌هاي خود پيگيري مي‌کند، ابراز داشت: در اين عمليات يک خودرو سواري پرايد نيز توقيف شد که اين اقدام نيز در راستاي برنامه‌هاي نيروي انتظامي صورت گرفت.

ميري تأکيد کرد: شهروندان مي‌توانند در صورت مشاهده اخباري مبني بر تهيه و توزيع مواد‌مخدر مراتب را با شماره‌هاي ثابت (2184383 و 2184118) در ميان قرار دهند، بي‌شک پليس مبارزه با مواد‌مخدر به‌صورت 24 ساعت پاسخگوي مردم و رسيدگي به درخواست آن‌ها خواهد بود.


 5 متخلف شکار در مجن شاهرود دستگير شدند 

سرويس حوادث:

رئيس اداره محيط‌زيست شاهرود از دستگيري پنج متخلف شکار غير مجاز در مجن خبر داد و گفت: اين شکارچيان غير بومي تحويل مراجع قضايي شدند.

علي‌اکبر قربانلو ضمن بيان اينکه در پي گزارش همياران طبيعت در مجن شاهرود مبني بر ورود گروهي شکارچي به اين شهر بلافاصله ماموران محيط‌زيست شهرستان به محل مذکور اعزام شدند و به طور نامحسوس آن‌ها را زير نظر گرفتند، ابراز داشت: نيروهاي ستادي و گروه سيار اين اداره با دو دستگاه خودرو عازم منطقه‌اي که شکارچيان قصد ورود به آن را داشتند شدند که بعد از چند دقيقه صداي چندين گلوله شنيده شد.

وي با بيان اينکه ماموران در مسير بازگشت شکارچيان کمين کرده بودند، افزود: با رعايت حقوق شهروندي در بازرسي از خودروي آن‌ها يک قبضه سلاح گلوله‌زني مجاز و پرژکتور و دوربين شکاري و فاصله‌ياب و چاقو و... به همراه لاشه يک راس بز ماده وحشي که متاسفانه بزغاله هم داشته بوده کشف و توقيف شد.

رئيس اداره محيط‌‌زيست شاهرود با بيان اينکه اين پنج متخلف دستگير و به مراجع قضايي ارجاع داده شدند، ابراز داشت: هر چند ضرر و زيان وارد به محيط‌زيست در پي شکار غير‌مجاز قابل جبران نيست، اما اين متخلفان غير‌بومي بايد جريمه شکار يک راس بز وحشي را به‌حساب محيط‌زيست واريز کنند.

قربانلو در ادامه با تاکيد بر اينکه از مردم تقاضا داريم شکارچيان غير بومي را براي نابودي انفال الهي به شهر خود دعوت نکنند، تصريح کرد: مردم هرگونه مورد مشکوکي در خصوص شکار و صيد را به محيط‌زيست گزارش کنند، تا در اسرع وقت به آن رسيدگي شود.

وي افزود: با توجه به اينکه جريمه کيفري شکار و صيد چندين برابر شده است، از شکارچيان نيز صادقانه مي‌خواهيم با کنار گذاشتن نابودي حيات وحش منطقه، جزئي از همياران طبيعت شده و براي احياي محيط‌‌زيست گام بردارند.


 110 هزار ليتر سوخت قاچاق در گرمسار کشف شد 

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي گرمسار از کشف 110 هزار ليتر سوخت قاچاق در گرمسار خبر داد.

سرهنگ ابوذر قرباني در صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به شعار حمايت از کالاي ايراني، مبارزه با قاچاق کالا يکي از مهم‌ترين رسالت‌هاي نيروي انتظامي در سال جديد است.

وي با بيان اينکه مأموران پليس اين شهرستان به‌شدت با سوداگران قاچاق برخورد مي‌کنند، تصريح کرد: در 15 روز ابتدايي خردادماه امسال بالغ‌بر 110 هزار ليتر سوخت قاچاق کشف ‌شده است.

فرمانده انتظامي شهرستان گرمسار با اشاره به اينکه اين محموله قاچاقي در 4 دستگاه کاميون حامل سوخت قرار داشت، افزود: 4 راننده اين کاميون‌ها دستگير و با تکميل پرونده آن‌ها به مراجع قضايي منتقل مي‌شود.

وي با بيان اينکه نيروي انتظامي برنامه‌هاي متنوعي براي جلوگيري از قاچاق کالا و فرهنگ‌سازي براي خريد کالاي ايراني در سال جديد دارد اذعان کرد: مبارزه با سوداگران قاچاق گامي مؤثر و عملياتي در راستاي تحقق شعار سال جديد است.

قرباني در بخش ديگري از سخنان خود از دستگيري سارقان احشام اين شهرستان خبر داد و گفت: سرقت احشام يکي از جرائمي است که در اين شهرستان به‌کرات انجام‌ شده است و دستگيري اين سارقان در دستور کار پليس قرار دارد.

وي با بيان اينکه با تحقيقات و جست‌وجوهاي مجدانه پليس يکي از اين سارقان در شهرستان پاکدشت شناسايي شد، خاطرنشان کرد: اين سارق با هماهنگي مراجع قضايي در يک عمليات ضربتي دستگير شد.

فرمانده انتظامي شهرستان گرمسار يادآور شد: اين سارق در بازجويي اوليه پليس به 12 فقره سرقت احشام با ارزش 40 ميليون تومان اعتراف کرد و پرونده وي به مراجع قضايي منتقل شد.