تاریخ 1397/02/27 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4763 برو جستجو جستجوی پیشرفته   صعود استقلال با هت تريک الماس سياه
 احتمال تقابل شاگردان شفر و برانکو در آسيا 

سرويس ورزشي:

تيم استقلال با شکست 3-1 ذوب آهن به دور يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا رسيد.

ديدار برگشت تيم‌هاي استقلال و ذوب آهن در مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا از ساعت 20:45 امشب در حالي آغاز شد که اصفهاني ديدار رفت را يک بر صفر پيروز شده بودند. در مقابل آبي‌ها خوب مي‌دانستند که حتي برد يک بر صفر هم براي صعودشان کافي نيست و اگر مي‌خواهند کار را در نود دقيقه تمام کنند، بايد نتيجه‌اي غير از اين را رقم مي‌زدند.

بازي در حالي آغاز شد که مامه بابا تيام در همان ابتداي بازي تکل خشني روي پاي فخرالديني رفت و کارت زرد اول را هم دريافت کرد. چند دقيقه بعد از اين اتفاق روي حرکت آرمين سهرابيان استقلال صاحب يک ضربه پنالتي شد که مامه بابا تيام اين ضربه را به راحتي وارد دروازه رشيد مظاهري کرد. بعد از اين گل ذوبي‌ها کمي به خودشان آمدند، تا گل خورده را جبران کنند، اما روي يک غافلگيري تيام بار ديگر درخشيد و با يک ضربه ديدني براي بار دوم دروازه ذوب را باز کرد. نيمه اول در حالي با نتيجه 2- صفر به سود استقلال به پايان رسيد که شفر در اواخر اين نيمه مجبور شد آرمين سهرابيان را به دليل مصدوميت بيرون بکشد و به جاي او نورافکن را وارد زمين کند.

در آغاز نيمه دوم تيم امير قلعه‌نويي بيشتر سوار بازي شد. ذوبي‌ها در حالي به سمت دروازه استقلال حمله مي‌کردند که از ضد حملات حريف غافل بودند و همين باعث شد، تيام روي يک ضد حمله تند و تيز شب رويايي خودش را با هت تريک تکميل کند.

استقلالي‌ها بعد از اين گل مطمئن شده بودند که حتي با دريافت يک گل از حريف باز هم راهي مرحله بعد خواهند شد. اتفاقي که دقيقا يک دقيقه بعد از گل سوم تيام رخ داد. قاسم حدادي‌فر پيش از آنکه با مهدي رجب‌زاده تعويض شود، شوتي را روانه دروازه استقلال کرد و توپ بعد از برخورد به سر مجيد حسيني وارد دروازه رحمتي شد.

در ادامه بازيکنان ذوب آهن که براي صعود نياز به يک گل ديگر داشتند به حملات خود ادامه مي‌دادند، اما نمي‌توانستند موقعيت حساسي روي دروازه استقلال ايجاد کنند. در مقابل آبي‌ها چند باري روي ضد‌حمله‌ها نزديک دروازه مظاهري شدند و حتي توپ را هم به تيرک زدند.

در پايان تلاش ذوبي‌ها حاصلي نداشت و استقلال در اين بازي به چيزي که مي خواست رسيد. قلعه‌نويي بعد از مدت‌ها به استقلال در بد موقعيتي باخت و شفر در بهترين جاي ممکن با استقلال فصل را به پايان رساند. استقلال دومين نماينده صعود‌کننده ايران به جمع هشت تيم نهايي ليگ قهرمانان آسيا است.


 مسابقات ورزشي سازمان‌هاي مردم نهاد در خانه جوانان برگزار شد 

سرويس ورزشي:

مسابقات ورزشي سازمان‌هاي مردم نهاد که به مناسبت هفته جوان در خانه جوان سمنان در حال برگزاري بود، با مشخص شدن برگزيدگان به کارخود پايان داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان به‌مناسبت هفته جوان، مسابقات ورزشي در سه رشته ايرهاکي، فوتبال دستي و PES (فوتبال رايانه‌اي) با حضور اعضاي سازمان‌هاي مردم نهاد سمنان در محل خانه جوانان سمنان برگزار گرديد. اين رويداد با هدف ايجاد نشاط در جوانان و همچنين شبکه‌سازي و آشنايي اعضاي سازمان‌هاي مردم نهاد با يکديگر آغاز شد. اين مسابقات با مشارکت 30 نفر از 9 سازمان مردم نهاد برگزار گرديد. در پايان در رشته ايرهاکي به ترتيب آقايان عمادي، مرادي و قرباني به مقام اول تا سوم نايل شدند. در رشته فوتبال دستي نيز تيم مرادي در رده نخست، تيم صفايي در رده دوم و تيم عمادي در رده سوم قرار گرفتند. در مسابقه PES (فوتبال رايانه‌اي) نيز به ترتيب آقايان دارايي، طاهريان و روشنفکر به مقام اول تا سوم دست يافتند. به نفرات اول تا سوم هر رشته از طرف معاونت فرهنگي اداره کل ورزش و جوانان سمنان جوايزي اهدا گرديد.

لازم به ذکر است: خانه جوانان استان سمنان با امکانات فرهنگي، آموزشي، هنري و ورزشي مرود بهره‌برداري سازمان‌هاي مردم نهاد جوانان استان سمنان مي‌باشد.


 جشنواره ورزشي کارکنان دانشگاه صنعتي شاهرود 

سرويس ورزشي:

مسا بقات تيراندازي تپانچه بادي در بين کارکنان دانشگاه صنعتي شاهرود برگزار شد که امير بذرافشان‌مقدم، مجتبي پيشداديان و امير کلانتري به عنوان‌هاي اول تا سوم را به‌دست آوردند. همچنين دوره آموزش تيراندازي در رشته تفنگ و تپانچه بادي 10 متر- نوجوانان باهمکاري هنرستان دخترانه محمد خاني و هيات تيراندازي شاهرود برگزار شد.


 جشنواره فرهنگي ورزشي نشاط - اميد همدلي ويژه مادران و دختران در دامغان 

سرويس ورزشي:

براي اولين بار "جشنواره فرهنگي ورزشي نشاط اميد همدلي ويژه مادران و دختران" با اجراي مسابقات ورزشي در رشته‌هاي واليبال، بسکتبال، پينگ پنگ، بدمينتون و طناب‌زني (به‌صورت ايستگاهي) با شرکت گسترده و پرشور مادران و دختران شهرستان و با هدف همدلي و برقراري روابط صميمانه بين اين عزيزان در مجموعه حمزه سيدالشهدا(سالن 9دي) برگزار گرديد. ضمنا بين خانواده‌هاي که شرايط شرکت در مسابقات را نداشتند، از سوي هيات ورزش روستايي مسابقه طناب‌کشي برگزار و به تيم برتر جوايزي اهدا شد.

لازم مي‌دانيم، تا از زحمات بانوان همکار در اين اداره، رئيس و مسئولين محترم کميته‌هاي هيات ورزش‌هاي همگاني و رئيس و دبير محترم هيات ورزش روستايي و بومي محلي شهرستان و ساير عزيزان در برگزاري اين رويداد مهيج تقدير و تشکر نماييم. در پايان و با حضور آقاي مهندس حاجي بيگلو معاون محترم سياسي، امنيتي و اجتماعي فرمانداري شهرستان دامغان، آقاي معين سرپرست محترم اداره ورزش و جوانان شهرستان، آقاي ايمانيان مسئول محترم کميسيون ورزش شوراي اسلامي دامغان‌؛ سرکار خانم بهرامي نائب رئيس هيات ورزش‌هاي همگاني استان و روساي محترم هيات ورز‌ش‌هاي همگاني و ژيمناستيک شهرستان به نفرات برتر به‌شرح ذيل جوايز نفيسي اهداء گرديد.

تيم اول: ميترا آقاحاجي (مادر) و نگار ناصري (دختر)

تيم دوم: فاطمه هويجي (مادر) و سيده‌زهرا تقوي (دختر)

تيم سوم: بهناز برناکي (مادر) و هليا بوستاني (دختر)


 سرويس ورزشي: 

امير قلعه‌نويي: براي اين فوتبال بايدگريه کرد

بريدن سرتيم ما مبارک تاج و سلطاني‌فر

سرويس ورزشي:

سرمربي تيم فوتبال ذوب آهن پس از شکست تيمش برابر استقلال به انتقاد از رئيس فدراسيون فوتبال و وزير ورزش پرداخت و گفت: اين برد مبارک سلطاني‌فر و تاج باشد!

امير قلعه نويي پس از باخت سه بر يک امشب ذوب آهن اصفهان در ديدار برگشت مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا مقابل استقلال تهران در سالن کنفرانس ورزشگاه آزادي تهران به خبرنگاران گفت: اميدوارم همه حرف‌هايم را انعکاس بدهيد. به اين فوتبال نبايد تبريک گفت. به وزير و آقاي تاج بايد تبريک گفت.

سرمربي ذوب آهم ادامه داد: در زمين نباختيم. مبارکشان باشد. فوتبال بحريني ديديم. بازيي که هفت دقيقه وقت اضافه داشت داور چهار دقيقه گرفت. دو بازيکن آنها بايد اخراج مي شد و يک پنالتي بايد براي ما مي‌گرفت که نگرفت.

امير قلعه‌نويي ادامه داد: براي اين فوتبال بايد گريه کرد. بايد فرشيد باقري و تيام کارت قرمز مي‌داد. اگر داور شرق آسيا بود، اين‌طور نمي‌شد. تيم مظلوم شهرستاني را گير آوردند. يک هفته ما را کوبيدند. عيبي ندارد. آقاي سلطاني‌فر شما پدر ورزش هستيد. مبارکت باشد. سر تيم شهرستاني را بريدند. آقاي تاج مبارکتان.

قلعه‌نويي تصريح کرد: به فوتبال تبريک نمي گويم. به آن آقايان تبريک مي‌گويم. فوتبال تبريک ندارد.

وي درباره رفتار کي روش و تاثير صحبت‌هاي او در نتيجه بازي اظهار داشت. خوب شد، از او اسم آورديد. به او هم تبريک مي‌گويم. البته آنها تيام را داشتند که فوق العاده بود. داور هم بازيکن خوب آنها بود. به خدا به باشگاهمان گفته بودم نامه بزنيد داور از شرق آسيا باشد.

وي در پاسخ به سوالي درباره اينکه آيا براي آخرين بار روي نيمکت ذوب‌آهن نشستيد، گفت: اجازه بدهيد 24 ساعت از اين فوتبال لذت ببريم. سپس درباره آن صحبت کنيم.

قلعه نويي درباره توهين‌هاي برخي هواداران استقلال به وي اظهار داشت: اگر کسي به مادر شما توهين کند، چه رفتاري انجام مي‌دهيد؟! آنها چرا به مادر مرحومه من توهين کردند. برايشان دست نمي‌زنم که توهين کردند. کسي به عزيزانتان توهين کند چه مي‌کنيد؟

سرمربي ذوب‌آهن در پايان بار ديگر درباره اظهار نظرش راجع به وزير ورزش و جوانان واکنش نشان داد و گفت: تيم استقلال براي کدام نهاد است؟! جوابش را خودتان مي‌دانيد که چرا اينگونه شد. من به استقلال تبريک مي‌گويم، اما به فوتبال نه! يک فوتبال بحريني ديديم. حالا که باختيم شدم آدم خوب! وقتي ببريم، بد هستم و وقتي مي‌بازيم خوبم. قلعه‌نويي در بازي‌هايي گل‌هاي زيادي هم خورده است، اما فوتبال بازي کرده است. به استقلالي‌ها تبريک مي‌گويم.

برگزاري کارگاه داوري فوتسال

در دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان

سرويس ورزشي:

کارگاه 5 روزه داوري فوتسال با حضور مدرس رسمي کنفدراسيون فوتبال آسيا در دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان برگزار شد.

مدير امور ورزشي واحد سمنان با اعلام اين خبر به خبرنگار ما گفت: «کارگاه داوري فوتسال به‌منظور ارتقاي دانش فني و مهارت‌هاي عملي داوران رشته فوتسال استان سمنان با حضور علي زندي‌پور مدرس رسمي کنفدراسيون فوتسال آسيا در اين واحد دانشگاهي برگزار شد.»

حسن رستم‌زاده افزود: «اين کارگاه 5 روزه که از 16 تا 20 ارديبهشت‌ماه به طول انجاميد به همت هيات فوتبال شهرستان و همکاري دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان در مجموعه ورزشي آزادگان اين واحد برگزار شد.»

وي گفت: «از نکات قابل توجه در اين دوره حضور محمدعلي ترحمي داور ليگ برتر فوتبال بود که نشان از اهميت اين کارگاه داشت.»

رستم زاده با اشاره به سياست‌هاي ورزشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان در امر آموزش و گسترش ورزش قهرماني و همگاني اظهار کرد: «با توجه به امکانات فراهم آمده و زيرساخت‌هاي بسيار مناسب ورزشي در اين واحد دانشگاهي، تلاش براين است که از ظرفيت‌هاي موجود در راستاي آموزش‌هاي تخصصي و کاربردي بهره برده شود.»

وي استقبال هيات‌هاي ورزشي از امکانات ورزشي واحد سمنان را مطلوب ارزيابي کرد و گفت: «مجموعه ورزشي آزادگان با وجود امکانات و تجهيزات کم نظير تخصصي ورزشي در استان در کنار فضاي دانشگاهي و مجتمع رفاهي يک فرصت استثنائي براي برگزاري اردوها، کارگاه‌ها و مسابقات ورزشي در تمام سطوح است.»

علاقه‌مندان به آشنايي بيشتر با مجموعه ورزشي آزادگان مي‌توانند به پايگاه اطلاع‌رساني دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان به آدرس www.semnaniau.ac.ir مراجعه نمايند.

جزئيات مرگ دلخراش ستاره سابق استقلالي‌ها

سرويس ورزشي:

ستاره اسبق استقلال به خاطر تصادف با يک کاميون درگذشت.

جي لويد ساموئل ستاره اسبق استقلال و تيم‌هاي استون ويلا و بولتون و... در انگلستان و در منطقه وارينگتون با يک کاميون تصادف مي کند و ماشينش دچار حريق مي‌شود و زماني که آمبولانس و‌اتش نشاني و پليس از راه مي رسند او ديگر جان خود را از دست داده بود.

اين بازيکن فقيد و ترينيداد و توباگويي دقايقي قبل از اين تصادف دلخراش فرزندان خود را به مدرسه رسانده بود و قصد بازگشت به منزل را داشت که اين اتفاق برايش رخ داد./ ايلنا