تاریخ 1397/02/27 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4763 برو جستجو جستجوی پیشرفته   دبير شوراي اطلاع رساني استان سمنان در دفتر روزنامه پيام استان سمنان:
 روزنامه پيام استان سمنان ضريب نفوذ بالايي در استان دارد 

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

دکتر "حميد خدايي‌راد" دبير شوراي اطلاع رساني استان سمنان به همراه کارشناسان روابط عمومي ضمن بازديد و عرض خسته نباشيد، به کارکنان اين روزنامه با سرپرست و همکارانشان ديدار و گفتگو کردند.

در ابتداي اين نشست خدايي‌راد روز "ارتباطات و روابط عمومي" را تبريک گفت و افزود: روزنامه پيام استان سمنان از جايگاه بسيار خوبي در استان برخوردار است و ضريب نفوذ بسيار بالايي دارد.

وي هدف از اين ديدار‌ها را شناسايي ظرفيت هاي اطلاع‌رساني استان عنوان کرد و افزود: مجموعه ابزارهاي رسانه‌اي يک استان تنها فضاي مجازي نيست و نشريات مکتوب از گذشته بوده و هيچ‌گاه ارزش واقعي خود را از دست نمي‌دهند.

وي تاکيد کرد: به دنبال ايجاد فضاي تعامل، گفتگو و نشاط در استان هستيم و برنامه‌هاي متعددي را در دستور کار خود داريم.

وي بر وجود تناقض در عرصه خبر اشاره کرد و گفت: بايد به اين موضوع بيشتر پرداخته شود.

وي ادامه داد: از نگاه برخي افراد خبر از لحاظ مادي ارزشي ندارد، در حالي که مردم بايد بدانند براي کالايي که توليد شده بايد پول پرداخت کنند.

وي با اشاره به اينکه برخي تصور مي‌کنند، خبر رايگان است، تصريح کرد: با وجود اينکه براي تهيه خبر زحمت زيادي کشيده مي‌شود، بهاي آن پرداخته نمي‌شود.

وي تاکيد کرد: براي اينکه خبر، اين کالاي ارزشمند به دست مردم برسد، بايد انگيزه ايجاد کرد و اين معضل بزرگي در کشور است.

وي افزود: اگر بتوانيم ارزش معنوي هر خبر را تعيين کنيم مي‌توانيم تا حدودي اين تناقض را برطرف کنيم.

وي در بخش ديگري از سخنان خود بر افزودن گزينه‌اي در ارزيابي ادارات براي حمايت از مطبوعات خبر داد.

خدايي راد تصريح کرد: بايد در حوزه رسانه به گونه اي عمل شود تا کارکنان ادارات روزنامه را از مدير خود مطالبه کنند.

وي بر گفتگو بين مردم و مسئولين، خبرنگاران با مسئولين، خبرنگاران با مردم و غيره تاکيد کرد و افزود: اين امر موجب تحرک خواهد شد.

وي گفت: در فضاي جديد مجازي به وحدت، انسجام و همدلي نيازمنديم.

وي در پايان از روزنامه پيام خواست تا به مسايل و سياست هاي مهم استان بيشتر بپردازد.

در ابتداي اين نشست "ابوالقاسم کواکبيان" سرپرست روزنامه پيام گفت: اوضاع اقتصادي مردم امروزه نگران‌کننده شده است، لذا همين امر برفروش نشريات تاثير مستقيم دارد.

وي افزود: در کشورهاي توسعه يافته که فضاهاي مجازي در انها پيشرفته تر از ايران است، نشريات در تيراژ بسيار بالا به فروش مي‌رسد.

وي از تعامل سازنده و مثبت روزنامه پيام با مجموعه استانداري و ساير دستگاه هاي اجرايي خبر داد و تصريح کرد: روزنامه پيام 27 سال به طور مستمر در حال چاپ است.

وي بر شفافيت ادارات تاکيد کرد و گفت: دستگاه هاي اجرايي بايد با نشريات تعامل دو طرفه داشته باشند و مقبوليت مسئولين توسط رسانه ها بهتر مي‌تواند ايجاد شود.

"حسين زياري" کارشناس روابط عمومي استانداري هم در اين نشست گفت: روزنامه پيام استان سمنان موتور محرک فرهنگ و اطلاع‌رساني در استان است و افراد بسياري که امروزه جايگاه و موقعيت مناسبي دارند، با روزنامه پيام همکاري داشته‌اند.

"روح‌الله ساعدي" کارشناس ديگر روابط عمومي استانداري و عضو تحريريه روزنامه پيام هم گفت: روزنامه پيام نقش اساسي در تحولات سياسي، اجتماعي و فرهنگي استان و شهر سمنان داشته است، لذا بايد نگاه ويژه تري به اين روزنامه داشت.

خانم "نصيري" از روابط عمومي استانداري هم عملکرد روزنامه پيام استان را خوب ارزيابي کرد و افزود: نقدها باعث سازندگي و پيشرفت کارها مي‌شوند و روزنامه پيام در اين راه به خوبي قدم برداشته است.

"منصور عمادي" مدير روابط عمومي روزنامه پيام هم در اين نشست گفت: متاسفانه ادارات در دولت تدبير و اميد تعامل خوبي با نشريات ندارند و بسياري از ادارات اشتراک خود را قطع کرده و يا تعداد ان را کاهش داده‌اند.

وي خواستار رسيدگي به اين موضوع از سوي دبير شوراي اطلاع‌رساني استان شد که دکتر خدايي‌راد قول مساعد در اين خصوص داد.

"سلماز عرب‌عامري" دبير خبر روزنامه پيام استان هم در اين نشست از بي‌اخلاقي برخي ادارات گلايه کرد و افزود: متاسفانه گاهي برخي از مديران روابط عمومي‌ها پرداخت هزينه اگهي يا اشتراک را منوط بر چاپ خبرهاي بي‌ارزش خود مي‌دانند که اين امر به روزنامه و خوانندگان لطمه وارد مي‌کند.

"محمد‌جعفر صميميان" از سازمان آگهي‌هاي روزنامه پيام استان سمنان هم از اقتصاد بيمار مطبوعات گلايه کرد و گفت: متاسفانه برخي از ادارات هزينه‌هاي متفرقه بسياري را مي‌پردازند، ولي براي پرداخت هزينه آگهي و ارائه رپرتاژ ابراز عدم تامين هزينه مي‌کنند، همچنين برخي ادارات در پرداخت هزينه آگهي خود بسيار تعلل دارند.


 در آستانه سوم خرداد صورت گرفت؛
 ديدار رزمندگان عمليات الي بيت‌المقدس با نماينده ولي‌فقيه در سمنان 

سرويس خبر

جمعي از رزمندگان و ايثارگران در عمليات بيت‌المفدس در آستانه سوم خرداد با نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان ديدار کردند.

به گزارش خبرنگار دفاع مقدس از سمنان، جمعي از اعضاي ستاد بزرگداشت سوم خرداد، فرماندار سمنان، فرماندهان، رزمندگان عمليات بيت‌المقدس، خاتواده معظم شهدا و ايثارگران با نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان ديدار و گفت‌وگو کردند.

در اين ديدار آيت‌الله سيد‌محمد شاهچراغي ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهدا و ايثارگران دفاع مقدس به‌خصوص رزمندگاني که در عمليات بيت‌المقدس و آزادسازي خرمشهر نقش‌آفريني کردند، اظهار داشت: ضرورت دارد، دستاوردهاي انقلاب و دفاع مقدس براي نسل جوان و نوجوان بازگو شود.

وي گفت: بندگي خالصانه و عارفانه خداوند متعال و خادم و خدمتگزار مردم بودن دو هدف بزرگ آفرينش انسان است.

شاهچراغي با توجه به شروع ماه مبارک رمضان بيان داشت: بهترين ماه بندگي خدا ، ماه رمضان است که ماه مجمع عبادات است و عبادت جسمي مانند نماز و روزه و عبادت مالي چون خمس و زکات و صدقه از مهترين بخش عبادت مي‌باشد.

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان ادامه داد: وحدت عامل مهمي براي پيروزي و مقاومت در مقابل هجمه‌هاي دشمنان است و ما وظيفه داريم، حافظ وحدت و نگهبان آن باشيم

در ادامه اين ديدار مديرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس ضمن تبريک فرا رسيدن ماه ضيافت‌الله و سالروز آزادسازي خرمشهر اظهار داشت: پيروزي‌هاي بزرگ ما در دوران دفاع مقدس مرهون تلاش‌هاي رزمندگان مجاهدي بود که مخلصانه مبارزه کردند و ما بايد امروز اين حماسه عظيم را به جوانان و نسل‌هاي آينده انتقال دهيم.

سلامي با اشاره به اهميت فتح خرمشهر در دفاع مقدس گفت: عمليات بيت المقدس که منجر به فتح خرمشهر شد نقطه عطف و نماد پيروزي ما در تاريخ دفاع مقدس بود و اين پيروزي بزرگ معادلات سياسي و نظامي دشمنان انقلاب اسلامي را بر هم زد.

سلامي گفت: حماسه فتح خرمشهر ثمر جهاد در راه خدا، ايمان، معنويت و بصيرت رزمندگان و اتحاد و همبستگي ملت بزرگ ايران و پيروي از ولايت بود.

سلامي تصريح کرد: استان سمنان در عمليات آزادسازي خرمشهر 85 شهيد از نيروهاي مردمي و سپاه، 107 شهيد از ارتش و 170 مجروح و جانباز نقديم اسلام و انقلاب اسلامي کرد.

مديرکل حفظ آثار دفاع مقدس استان سمنان بيان داشت: به مناسبت سالروز آزادسازي خرمشهر بيش از 1000 برنامه‌ در استان سمنان توسط نيروهاي مسلح، تشکل‌هاي مردمي، دانشگاه‌ها و دستگاه‌هاي دولتي پيش‌بيني و اجرا خواهد شد.

در ادامه اين ديدار جمعي از رزمندگان دفاع مقدس خاطراتي از عمليات آزادسازي خرمشهر را بيان کردند.


 روابط عمومي‌ها، نزديک‌ترين مجموعه به مديريت‌هاي کلان يک سازمان  

سرويس خبر

رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان گفت: با توجه به توسعه زير‌ساخت‌هاي و تخصصي‌تر شدن فعاليت‌هاي اين دانشگاه، مسئوليت روابط عمومي‌ها سنگين تر شده و بايد علمي و تخصصي‌ فعاليت نمايند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان؛ دکتر شادنوش در جمع مسئولين روابط عمومي اين دانشگاه بيان داشت: مسئولين روابط عمومي‌ها بايد امين، هم‌پا، هم‌ فکرو کاهش‌دهنده فشارهاي فکري، روحي و رواني مديران خود باشند.

در آستانه روز جهاني ارتباطات و روابط عمومي، رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان اذعان داشت: با توجه به اين‌که اين دانشگاه يکي از سازمان‌هاي بزرگ استان است و متشکل از هشت معاونت که هر معاونت معادل يک اداره کل مي‌باشد، نقش روابط عمومي در انعکاس عملکرد اين سازمان بسيار موثر است.

وي افزود: ارتباطات مجموعه‌اي کامل از هنر است و ارتباطي موفق است که دوسويه باشد. روابط عمومي نوک پيکان هر اداره و سازمان است که به‌دليل قرار گرفتن در اين جايگاه، مورد خطاب و سؤال بسياري قرار مي گيرد. انتظار مي‌رود، آخرين اخبار از شما شنيده شود. روابط عمومي ضربه گير است. بايد در کوران اتفاقاتي که براي مجموعه دانشگاه مي‌افتد، بار منفي اتفاقات را گرفته و تعديل نمايد و به شکل هوشمندانه به مسئولين و ديگران انتقال دهد.

دکتر خدايي راد دبير شوراي اطلاع‌رساني استان سمنان، با بيان اين‌که روابط عمومي حلقه ارتباطي و واسطه‌اي بين دولت و مردم است و مي‌تواند نقش ارتباط سازنده را ايجاد نمايد، گفت: نقش و جايگاه و عملکرد روابط عمومي‌هاي موفق در تصميم‌گيري‌هاي مديران ارشد سازمان بسيار تاثير‌گذار است.

دبير شوراي اطلاع‌‌رساني استان سمنان تصريح نمود: مراجعين حوزه سلامت افرادي حساس و رنجور مي‌باشند که وظيفه روابط عمومي‌ها در اين حوزه مردم‌داري، شکيبايي و بردباري در شنيدن، صداقت و انصاف در پاسخ‌گويي است.همچنين در اين نشست، مهديان مدير روابط عمومي دانشگاه ضمن خيرمقدم به رئيس دانشگاه، دبير شوراي اطلاع‌رساني استان سمنان، آرمان مدرس حوزه روابط عمومي و ارتباطات و مسئولين روابط عمومي دانشگاه، گزارشي يک ساله از عملکرد و فعاليت‌هاي حوزه روابط عمومي بيان نمود.لازم به ذکر است: در آستانه فرارسيدن روز جهاني ارتباطات و روابط عمومي دکتر شادنوش رئيس دانشگاه با اهداي لوح تقدير از مسئولين روابط عمومي‌هاي حوزه‌هاي تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان قدرداني نمود.


 جمعه هفته جاري؛
 بازديد از موزه‌هاي استان سمنان رايگان است 

سرويس خبر

مسئول موزه‌هاي اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان گفت: بازديد از موزه‌هاي استان سمنان در روز جمعه بيست و هشتم ارديبهشت ماه (روز جهاني موزه‌ها) رايگان است. به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان، «آرزو گلکار» امروز و در گفت و گويي افزود: به مناسبت گراميداشت روز جهاني موزه و هفته ميراث‌‌فرهنگي، بازديد از تمامي موزه‌ها و اماکن فرهنگي ـ تاريخي تحت پوشش سازمان ميراث‌فرهنگي رايگان است. وي گفت: اجراي طرح بازديد رايگان از موزه‌ها با هدف ترغيب و تشويق عموم مردم براي آشنايي و بازديد از موزه‌ها و يادگار گذشتگان اجرا مي‌شود.گلکار تعداد موزه‌هاي فعال و زير پوشش ميراث‌فرهنگي استان سمنان را 11 موزه اعلام کرد و افزود: در حال حاضر موزه‌هاي "گرمابه پهنه" ،"مهر و سکه" و "موزه عمارت باغ امير" در سمنان، "مردم‌شناسي"، "عرفان شرق" بسطام و "موزه‌آب" در شاهرود، موزه "عشايري ايل سنگسر" و "سنگ و فسيل" در مهديشهر، "علم و صنعت" و "اقوام" در گرمسار و "تاريخ شهر دامغان" در استان سمنان فعاليت دارند.وي گفت: به مناسبت گراميداشت هفته ميراث‌فرهنگي، در موزه‌هاي استان سمنان در اين هفته نمايشگاه و برنامه‌هاي فرهنگي و هنري اجرا مي‌شود.مسئول موزه‌هاي اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان گفت: بيست و هشتم ارديبهشت ماه و هفته ميراث‌فرهنگي فرصت مناسبي براي بازديد خانواده‌ها و اقشار مختلف به خصوص سالمندان و کودکان از موزه‌ها است.بيست و هشتم ارديبهشت ماه، روز جهاني موزه و آغازين روز هفته ميراث‌فرهنگي است. شعار روز جهاني موزه امسال، «ارتباط خلاق و نوين موزه‌ها، رويکردهاي جديد، مخاطبان جدي» است.


 سرويس خبر 

غبار روبي به پايان رسيد؛

945 مسجد استان سمنان پذيراي مهمانان ضيافت الهي

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان از برگزاري مراسم معنوي غبارروبي 945 مسجد در شهرها و روستاهاي استان با حضور مردم، مسئولان و امناي مساجد خبر داد.

حجت‌الاسلام علي شکري در حاشيه آئين غبارروبي مسجد قرآن شاهرود در گفتگو با خبرنگاران، ضمن اشاره به برگزاري مراسم معنوي غبارروبي مساجد در 945 مسجد استان سمنان، تأکيد کرد: آئين غبارروبي در 119 مسجد سمنان، 310 مسجد شاهرود، 229 مسجد دامغان، 99 مسجد بسطام، 106مسجد گرمسار و 82 مسجد مهدي‌شهر برگزار مي‌شود.

وي افزود: در آستانه ماه مبارک رمضان مانند سنوات گذشته مراسم غبارروبي مساجد باهدف مهيا ساختن مسجد براي حضور مردم و روزه‌داران در اين اماکن مذهبي و معنوي برگزار و مورد استقبال آحاد مردم قرار مي‌گيرد.

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان تکريم مساجد، مهيا ساختن آن براي حضور روزه‌داران و همچنين محور قرار دادن مردم در امورات معنوي را سه اولويت نخست در سطح استان خواند و گفت: تأکيد تبليغات اسلامي بر برگزاري مردمي آئين‌هاي ملي و مذهبي در سطح استان است.

شکري در پاسخ به سؤالي با موضوع اعزامي مبلغان در ماه رمضان نيز، تأکيد کرد: يک هزار و 127 مبلغ مرد و زن شامل مبلغان بومي و غيربومي در ايام ماه رمضان در سطح هشت شهرستان استان به تبليغ امور ديني و معنوي مي‌پردازند. وي افزود: 779 مبلغ بومي شامل 499 مبلغ مرد و 280 مبلغ زن در کنار 338 مبلغ غيربومي شامل 120 مبلغ مرد و 58 مبلغ زن در کنار 80 روحاني مستقر، 35 روحاني طرح هجرت و 45 خطيب شامل ائمه جمعه و جماعات يک هزار و 127 مبلغي را شکل مي‌دهند که قرار است، در ماه رمضان پيش رو مجريان برنامه‌هاي تبليغي استان باشند.

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان گفت: مبلغان غيربومي از دفاتر قم و مشهد مقدس به سراسر استان اعزام مي‌شوند، تا برنامه‌هاي تبليغي را اجرا کنند.

به مناسبت روز جهاني موزه و هفته ميراث فرهنگي؛

نمايشگاه شکوه هنر در موزه شاهرود برپا مي‌شود

سرويس خبر

رئيس اداره ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان شاهرود گفت: به مناسبت گراميداشت روز جهاني موزه و هفته ميراث‌فرهنگي، نمايشگاه شکوه هنر در محل موزه شاهرود برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان، «حميدرضا حسني» در گفت‌و‌گويي افزود: نمايشگاه شکوه هنر شامل مجموعه ريتون‌هاي سفالي ادوار مختلف تاريخي است که در محل موزه شاهرود برپا مي‌شود.

وي گفت: مراسم افتتاح اين نمايشگاه از ساعت 21 تا 23 روز جمعه 28 ارديبهشت ماه 1397 برگزار مي‌شود و بازديد از موزه و اين نمايشگاه نيز در روز افتتاحيه رايگان است.

حسني افزود: اجراي نقالي توسط خانم جهاندوست از هنرمندان برجسته کشوري و اجراي موسيقي مقامي خراسان توسط استاد محمود احراري از جمله برنامه‌هاي فرهنگي و هنري در روز افتتاح اين نمايشگاه است.

وي به افتتاح نمايشگاه آوند آذين شامل مجموعه آينه، قاب و قلمدان با نقوش مينياتور مربوط به دوره قاجار در موزه عرفان شرق بسطام در هفته ميراث‌فرهنگي نيز اشاره کرد و گفت: برپايي نمايشگاه تصاوير مربوط به دوره قاجار در محل ايوان اولجايتو مجموعه تاريخي بسطام به همت پايگاه ميراث‌فرهنگي بسطام و خرقان از ديگر برنامه‌هاي هفته ميراث فرهنگي در شهرستان شاهرود است.

شهرستان شاهرود داراي 148 اثر تاريخي ثبت در فهرست آثار ملي است که از اين تعداد، 63 اثر شامل بناها، 73 تپه و محوطه تاريخي و 11 اثر معنوي است.

بيست و هشتم ارديبهشت ماه، روز جهاني موزه و آغازين روز هفته ميراث‌فرهنگي است.

شعار روز جهاني موزه امسال، «ارتباط خلاق و نوين موزه‌ها، رويکردهاي جديد، مخاطبان جدي» است.