تاریخ 1397/02/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4759 برو جستجو جستجوی پیشرفته   رئيس شوراي شهر مهديشهر:
 تعريض خيابان امام از مشکلات اصلي شهر مهديشهر است 

سرويس خبر

رئيس شوراي شهر مهديشهر از مشکلات اصلي شهر مهديشهر را بحث تعريض خيابان امام عنوان کرد.

نورانيان در جلسه شوراي مشورتي دکتر همتي نماينده مجلس گفت: آرامستان در مرکز شهر باعث ايجاد مشکلاتي براي مردم منطقه شده است.

دکتر نورانيان در ادامه تصريح کرد: شهرداري نهادي غير دولتي و مردمي است، ولي دولت جذب نيروي انساني آن را عهده دار است که همين باعث افزايش نيروهاي توصيه‌اي گرديده است.

وي افزود: با کمبود شديد قير مواجه هستيم و اين در حاليست که بخشي از جاده اصلي سمنان به شهميرزاد در محدوده شهري ماست و قيري به شهرداري مهديشهر اختصاص داده نشده است.

نورانيان اضافه کرد: مهديشهر داراي خانه تاريخي بسياريست که فرصتي براي جذب گردشگر مي‌باشد، ولي از خانه‌هاي تاريخي حفظ و حراست نمي‌شود، چه برسد به اينکه بازسازي شوند و عملا اداره ميراث فرهنگي مهديشهر تعطيل است.وي گفت: در خصوص کنار گذر مهديشهر مطالعات آن انجام شده و در انتظار بودجه هستيم.

وي اذعان داشت: پس از تنظيم صورتجلسه در حضور نهادهاي نظارتي در خصوص گاز دربند مقرر گرديده بود 5 ماهه انجام شود، ولي حال با اتمام اين مدت عنوان مي‌کنند که بايد در کارگروه تصويب شود.

نورانيان با تاکيد بر اينکه تفکيک فاضلاب از مبدا را با هزينه کم و با عزم مسئولين مي‌شود انجام داد، گفت: 5 هزار افغاني براي شهر 25 هزار نفري مهديشهر به معضل بزرگي تبديل شده است.

وي در پايان گفت: براي برخي پروژه‌هاي نيمه تمام شهرداري همچون ترمينال مسافربري با مشکل مالي مواجه شديم و نيازمند بودجه دولتي هستيم.

شهردار مهديشهر هم در اين جلسه گفت: ساختمان اداري شهرداري که 6 سال بود رها شده بود، با پيگيري‌هاي انجام شده در ماه آينده افتتاح خواهد شد.

دکتر حاجي‌بگلو اضافه کرد: شهرداري مهديشهر در اوايل حضور بنده با چند ماه حقوق عقب‌افتاده کارکنان خود مواجه بود که با پيگير‌ي‌هايي که انجام داديم حقوق‌هاي عقب افتاده را پرداخت کرديم ولي ما نگران حقوق کارکنان خود براي ماه آينده هستيم.

وي ادامه داد: شهرداري‌ها واقعا با مشکل مالي مواجه هستند و با اين اوصاف در حال حاضر درآمد پايدار با توجه به مشکلات موجود به يک بازه زماني يک و دو ساله نياز دارد.

وي افزود: کميسيون ماده 5 براي سه شهر شهرستان مهديشهر با ديد بازتر و ويژه‌تري نگاه کند.

حاجي‌بگلو در پايان گفت: ساختمان اداري شهرداري که 6 سال بود رها شده بود، با پيگيري‌هاي انجام شده در ماه آينده افتتاح خواهد شد که نيازمند وام کم‌بهره براي تجهيز آن هستيم.


 خانواده پاکبان مرحوم عباس پهلواني ميزبان اعضاي شوراي شهر و مديران شهري شدند 

سرويس خبر

مديرعامل سازمان مديريت پسماند از ديدار اعضاي شوراي اسلامي شهر سمنان، شهردار سمنان و مديران شهري به‌مناسبت روزکارگر با خانواده مرحوم عباس پهلواني، پاکبان سمناني که در حين خدمت براثر تصادف جان باخت، خبر داد.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، در اين ديدار صميمي اعضاي شوراي اسلامي شهر سمنان ضمن تبريک روز جهاني کارگر و بيان اينکه کارگران از زحمتکش‌ترين و پرتلاش‌ترين اقشار جامعه هستند که با وجود سختي و دشواري کار همواره با سخت کوشي و تلاش شبانه‌روزي در راستاي ارائه خدمات به شهروندان عزيز حرکت مي‌کنند.

در ادامه شهردار سمنان عنوان کرد:در روز کارگر فرصت را غنيمت شمرديم تا ياد کنيم، از يکي از کارگر نمونه و بزرگواري که با سابقه بالا در شغل شريف پاکباني زحمات بي دريغي را براي اين شهر انجام داد و در حين خدمت در مسير ميدان امام حسين(ع) با سانحه تصادف درلباس شريف پاکباني جان باخت و با اشاره به "بيانات معظم رهبري در ديدار با کارگران داشتند که جمهوري اسلامي و همه‌ي دست‌اندرکاران بايد سپاسگزار و قدردان جامعه‌ي کارگري باشند، زيرا جامعه‌ي کارگري همواره در کنار و همراه نظام بوده و پس از اين نيز به فضل الهي همين‌گونه خواهد بود"؛ ياد و خاطره عباس پهلواني، اين بزرگمرد هميشه زنده و گرامي خواهد ماند.

در اين آيين که اعضاي محترم شوراي اسلامي شهر سمنان، شهردار سمنان و مديران شهري و شهرداري حضور داشتند، ياد و خاطره «عباس پهلواني» پاکباني که در حين انجام وظيفه، در يک تصادف جانش را از دست داد، گرامي داشته و از خانواده اين پاکبان تقدير شد.

مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري سمنان در ادامه عنوان کرد: يکي از اهداف عمده سازمان مديريت پسماند تکريم،رضايت و سلامت اين قشر زحمتکش است که در راستاي تحقق اين اهداف، 180 پاکبان سمناني به‌صورت سالانه در سه نوبت و با دو واکسن هپاتيت ب و واکسن توأم عليه سه بيماري هپاتيت ب، کزاز و ديفتيري واکسينه مي‌شوند و تمامي لباس‌هاي پاکبانان با نوار شب رنگ و جليغه مخصوص شب تهيه و در دو نوبت با کفش و بادگير به پاکبانان تحويل مي‌‌گردد و به‌صورت سالانه در شب ولادت امام حسن(ع) در ماه رمضان سازمان مديريت پسماند ميزبان 180پاکبان سمناني بهمراه خانواده‌هاي آن مي‌باشد و ساليانه سفرهاي سياحتي و زيارتي (کربلا، مشهد،قم، جمکران و پيغمبران) به‌صورت گروهي براي آنان در برنامه‌ريزي قرار گرفته و اعزام مي‌شوند.

اين مقام مسئول در پايان خاطرنشان کرد: مرحوم عباس پهلواني اهل آذربايجان غربي با سابقه شانزده ساله به‌عنوان پاکبان سمناني مشغول به فعاليت بود که ساعت پنج صبح روز بيست و پنجم دي ماه سال 1393، به‌علت تصادف با خودرويي در نزديکي ميدان امام حسين(ع) سمنان، از دنيا رفت که يادش گرامي است.


 در کنفرانس شبکه‌هاي توزيع برق کشور ارائه شد؛
 مديريت خلق منابع در شرکت توزيع نيروي برق استان سمنان 

سرويس خبر

در بيست و سومين کنفرانس ملي شبکه‌هاي توزيع نيروي برق کشور، مديريت خلق منابع در شرکت توزيع برق استان سمنان ارائه شد.

مديرعامل شرکت توزيع برق استان سمنان در حضور جمعي از مديران عامل و معاونين مالي و پشتيباني شرکت‌هاي توزيع برق کشور گفت: اداره کردن اقتصادي شرکت‌ها و سازمان‌ها همواره به عنوان يک چالش مهم و اساسي براي مديران ارشد به شمار مي‌رود.

مهندس سيد‌محمد موسوي‌زاده با اشاره به اين که برون سپاري فعاليت‌ها، يک راهکار شناخته شده براي اقتصادي کردن شرکت‌ها محسوب مي‌شود، افزود: مقتضيات زماني و مکاني به عنوان بخشي از پارامترهاي موثر در تحليل هزينه فايده پروژه‌ها بايد لحاظ گردد.

وي با عنوان اين که يک سازمان را مي‌توان با حداکثر فايده و کمترين هزينه اداره کرد، يادآور شد: در شرکت توزيع برق استان سمنان قبل از تصميم‌گيري در خصوص اجراي پروژه‌ها، مراتب به طور کامل از ابعاد مختلف مورد بررسي و تحليل مي گيرد و بهينه‌ترين روش براي اجراي آن انتخاب مي‌شود.

وي اظهار داشت: کاهش قيمت تمام شده و ارتقاي بهره‌وري با در نظر گرفتن کيفيت خدمات، به عنوان مهم‌ترين راهبردها براي مديريت شرکت است.

مهندس موسوي‌زاده تصريح کرد: در بخش عمراني، منجمله مديريت پروژه در احداث ساختمان‌هاي شرکت و حوزه‌هاي برنامه‌ريزي و مهندسي و مالي پشتيباني 188 ميليارد و 208 ميليون ريال خلق منبع و صرفه‌جوئي در سال گذشته حاصل شده است.

وي اضافه کرد: صرفه‌جوئي صورت گرفته مربوط به سال96 در حوزه جاري، شامل رزمايش خدمت متعالي، مهندسي مجدد فرآيندهاي برون سپاري، کاهش زمان خاموشي و روشنايي معابر، استفاده از دانش بومي در عيب‌يابي و تعمير ريکلوزرها، کليدهاي قدرت و ساير تجهيزات و بهره‌گيري از سيستم ويدئو کنفرانس براي برگزاري جلسات، مبلغ 41 ميليارد و467 ميليون ريال مي‌باشد.

وي با اظهار اين که خلق منبع در حوزه امور مالي و مالياتي مربوط به سال قبل، 29 ميليارد ريال بوده خاطرنشان ساخت: مجموع صرفه‌جوئي‌هاي انجام شده در خصوص خلق منابع در شرکت توزيع برق استان سمنان در سال1396، رقمي حدود99 ميليارد و95 ميليون ريال برآورد مي‌شود که اين مبلغ مي‌تواند با توجه به دو هزار و 904 ميليون کيلو‌وات ساعت انرژي فروخته شده، ارزش قيمت تمام شده هر کيلو وات ساعت برق توليد شده را قريب 34 ريال کاهش دهد.

شايان ذکر است: بيست و سومين کنفرانس ملي شبکه‌هاي توزيع نيروي برق کشور در روزهاي 19 و 20 ارديبهشت ماه سال 97 در پژوهشگاه نيرو برگزار مي‌شود.


 سرويس خبر 

لزوم بهره‌گيري از ظرفيت استارت‌آپ‌ها در سمنان

مهارت‌آموزي حلقه مفقوده دانشگاهي ايران است

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان با بيان اينکه بهره‌گيري از ظرفيت استارت‌آپ‌ها مورد توجه قرار گيرد، گفت: مهارت‌آموزي حلقه مفقوده دانشگاهي ايران است.

سيدشهاب‌الدين چاوشي در نشست هيأت‌امناي مؤسس آموزش عالي اديبان گرمسار اظهار کرد: اقدامات اين مؤسسه آموزش عالي در چند سال گذشته در نوع خود ارزشمند است.

وي با بيان اينکه اين مؤسسه بايد الگويي براي ساير مؤسسات دانشگاهي استان سمنان باشد، اضافه کرد: رويکرد اشتغال‌محوري و مهارت‌آموزي اين مؤسسه بسيار ارزشمند است.

استاندار سمنان با بيان اينکه مهارت‌آموزي حلقه مفقوده دانشگاهي ايران است، ادامه داد: بايد براي توسعه اشتغال در استان بهره‌گيري از ظرفيت استارت‌آپ‌ها موردتوجه قرار گيرد.

چاوشي خاطرنشان کرد: بايد از ظرفيت دانشگاه‌ها براي رفع مشکلات و توسعه استان سمنان استفاده شود.

هلال احمر شاهرود به

يک دستگاه زنده‌ياب تجهيز شد

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس هلال احمر شاهرود از تجهيز اين جمعيت به يک دستگاه زنده‌ياب خبر داد و گفت: 400 ميليون تومان براي اين امر هزينه شده است‌.

حسين باقري با بيان اينکه زمين چمن مصنوعي واقع در شهرک واليعصر (عج) آماده بهره‌برداري است، ابراز داشت: 250ميليون تومان اعتبار براي اين امر هزينه شده است و همچنين طي دو سال گذشته يک دستگاه زنده‌ياب به مبلغ 400 ميليون تومان خريداري و به هلال احمر شاهرود تحويل شد.

وي با بيان اينکه زمين دفتر نمايندگي هلال احمر بيارجمند به مساحت 400 متر در اختيار اين جمعيت قرار گرفت، افزود: ساختمان اين مجموعه 80 متر خواهد بود و به زودي عمليات اجرايي آن آغاز خواهد شد.

رئيس جمعيت هلال احمر شاهرود با بيان اينکه طي دو سال اخير براي تجهيز مرکز فيزيوتراپي شاهرود 120 ميليون تومان هزينه شده است، ابراز داشت: طي اين مدت چهار دستگاه دياليز از محل کمک‌هاي خيران خريداري و در اختيار اين جمعيت قرار گرفت.

باقري با بيان اينکه چهار دستگاه آمبولانس و خودرو کمک دار به جمعيت هلال احمر شاهرود اختصاص يافت، تصريح کرد: قطعا ورود خيران مي‌توانند در انجام و تسريع پروژه هاي هلال احمر اثر‌بخش باشد، لذا انتظار مي‌رود مسئولان و مردم نسبت به هلال احمر توجه بيشتري داشته باشند.

وي با بيان اينکه طرح خادم و آموزش خانه به خانه در جمعيت هلال احمر پيگيري مي‌شود، افزود: در اين طرح امدادگران با مراجعه به خانه ها به خانواده‌ها آموزش‌هاي لازم را ارائه مي‌دهند، تا در صورت بروز حادثه هر خانواده بتواند با انجام اقدامات اوليه موجب نجات جان خود و ديگران شود، لذا همکاري مردم در اين طرح ضروري است.

رئيس جمعيت هلال احمر شاهرود با بيان اينکه در طرح‌هاي بشردوستانه ورود خيران حائز اهميت است، ابراز داشت: هلال احمر به عنوان پل ارتباطي بين نيازمندان و مردم در ايام نوروز و ماه مبارک رمضان با تهيه بسته‌هاي غذايي به محرومان کمک مي‌کند.

باقري در ادامه تصريح کرد: يکي ديگر از طرح هاي خوب انجام شده در هلال احمر طرح دادرس است که دانش‌آموزان را براي مقابله با شرايط سخت آماده مي‌کند که دانش‌آموزان دختر سال گذشته در اين مسابقات مقام اول کشوري را کسب کردند.

وي افزود: هلال احمر در کمک به سالمندان نيز نقش موثر دارند و در اين طرح امدادگران با مراجعه به خانه‌هاي اين افراد به سالمندان ياري مي‌رسانند.

باقري اضافه کرد: مردم نوعدوست شاهرود در کنار ساير شهرها کمک‌هاي خوبي را به زلزله‌زده‌هاي کرمانشاه تقديم کردند که استان سمنان از نظر کمک‌‌هاي مردمي مقام نخست کشوري را کسب کرد.