تاریخ 1397/02/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4742 برو جستجو جستجوی پیشرفته   ايران با اقتصاد مقاومتي از تحريم دشمنان در امان مي ماند 

سمنان- ايرنا- نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان گفت: توجه به منويات رهبر انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتي و حمايت از کالاي ايراني، اقتصاد ايران را از تحريم در امان نگه مي دارد.

به گزارش ايرنا، آيت الله سيد محمد شاهچراغي در نماز جمعه اين هفته سمنان در مسجد امام(ره)، افزود : مردم ايران امسال بايد پيش از هر زمان ديگري متحد باشند و با تحقق شعار سال براي رفع مشکلات کشور ‌گام بردارند.

وي اظهارداشت : مردم و مسوولان بايد در برابر توطئه هاي دشمنان همدل باشند و با درايت و توانمندي دسيسه هاي آنان را خنثي کنند.

وي در بخش ديگري با اشاره به ولادت امام حسين (ع) و روز پاسدار تصريح کرد : مردم ايران مديون جانفشاني هاي جانبازان و ايثارگران هشت سال دفاع مقدس هستند.

وي ادامه داد : جانبازان و ايثارگران مفاخر جمهوري اسلامي هستند و مرزهاي کشور با جانفشاني هاي اين افراد مومن و انقلابي حفظ شده است.

امام جمعه سمنان تصريح کرد : شنيده شده است رييس جمهور آمريکا مي خواهد از برجام خارج شود و ما به ترامپ مي گوييم بودن و يا نبودنت در اين توافقنامه هيچ نفعي براي کشور ايران ندارد.

شاهچراغي بيان داشت : آمريکاي ملعون هفت سال در کشور سوريه جنايت کرد اما با درايت و اقتدار نيروهاي ارزشي و مدافعان حرم، اين کشور همچنان از آرمان هاي خود دفاع مي کند.

وي همچنين به بارش باران چند روز اخير اشاره و اضافه کرد : بارش برف و سرماي اخير باوجود اين که طراوت مثال زدني به سمنان بخشيد اما خسارت هايي را براي کشاورزان به وجود آورد که لازم است سازمان جهاد کشاورزي براي جبران اين خسارت ها به کمک کشاورزان بشتابد.


 واژگوني ميني بوس دردامغان يک کشته و 15 مصدوم داشت 

سمنان- ايرنا- واژگوني ميني بوس حامل دانشجويان دانشگاه دامغان حوالي ظهر روز جمعه در نزديکي پاسگاه' پيته نو' محور ارتباطي گلوگاه - دامغان يک کشته و 15 مصدوم بر جا گذاشت.

رييس پليس راه استان سمنان با بيان اين مطلب گفت: اين واژگوني ساعت 12 و 50 دقيقه امروز در محور ياد شده در حوزه استحفاظي مازندران رخ داد و مصدومان حادثه به بيمارستان بهشهر و گلوگاه منتقل شدند.

سرهنگ حسن خسروجردي در گفت و گو با ايرنا افزود : اين ميني بوس حامل 17 دانشجو رشته زمين شناسي دانشگاه دامغان بود که براي تحقيقات علمي در حال عزيمت به مناطق کوهستاني اين شهرستان بودند.

وي اظهارداشت : علت اين سانحه از سوي کارشناسان پليس راه در دست بررسي است.

وي خاطرنشان کرد: بعد از اين سانحه 10 امدادگر و 2 نفر از کارکنان هلال احمر به همراه سه دستگاه آمبولانس و يک دستگاه خودروي نجات به محل حادثه اعزام شد.

فرمانده نيروي انتظامي شهرستان دامغان گفت: اين واژگوني در نزديکي پاسگاه پيته نو در 80 کيلومتري اين شهرستان در محور دامغان _ گلوگاه رخ داد.

سرهنگ سيد علي اکبر ميري درگفت و گو با ايرنا افزود: پس از وقوع اين حادثه نيروهاي پليس راه، آتش نشاني و اورژانس 115 مستقر در محور به منطقه اعزام شدند و دانشجوي فوت شده، علي خاکباز و مصدومين به بيمارستان شهرستان بهشهر منتقل شدند.

گفته مي شود حال برخي مصدومان وخيم گزارش شده است.

رئيس دانشگاه دامغان در گفت و گو با ايرنا گفت: ميني بوس حامل دانشجويان پسر اين دانشگاه در ساعت 12:50 ظهر امروز در محور گلوگاه - دامغان در حوزه استحفاظي استان مازندران واژگون شد.

عبدالعلي بصيري تصريح کرد: اين دانشجويان رشته زمين شناسي در حال برگشت از سفر علمي، آموزشي يک روزه خود بودند که متاسفانه با اين حادثه ناگوار روبرو شدند. وي گفت: اکنون هفت مجروح به بيمارستان بهشهر، سه مجروح به بيمارستان گلوگاه منتقل شدند و روند درماني در حال انجام است.سالانه بيش از 15 ميليون مسافر از محورهاي ارتباطي سمنان عبور مي کنند.

واژگوني خودرو يکي از چالشهاي جدي محورهاي ارتباطي اين استان است.

سمنان بيش از پنج هزار کيلومتر جاده دارد.


 فرمانده سپاه استان سمنان:
 دانشگاه آزاد اسلامي سهم بزرگي در توسعه کشور داشته است 

سرويس خبر:

فرمانده سپاه استان سمنان گفت: کليد تقويت قدرت انديشه آرماني و آرمان‌گرايي جوانان اين مرز و بوم در دست دانشگاه‌ها است و مبناي آن در آينده‌پژوهي و آينده‌نگاري است.

به گزارش روابط عمومي واحد سمنان، سردار حسن حسن‌زاده در ديدار با رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در دفتر فرماندهي سپاه استان سمنان، با اشاره به وظايف سپاه در کشور، حفاظت و پاسداري از انقلاب اسلامي، ارزش‌ها و دستاوردهاي انقلاب را از ماموريت‌هاي پيش‌بيني شده، سپاه پاسداران در قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران عنوان کرد و افزود: «يکي از بزرگ‌ترين توفيقات سپاه در ماموريت‌هاي خود اين است که هرکجا احساس نياز شود بنا بر وظيفه ذاتي و با تاسي از نهضت امام حسين(ع) در صحنه حاضر شده و انجام وظيفه کند.»

فرمانده سپاه استان سمنان مهم‌ترين مولفه قدرت را سرمايه انساني دانست و تصريح کرد: «به عقيده ما تخصص و فرهنگ دو بال مورد نياز براي توانمندسازي اين مولفه و پيشرفت و توسعه کشور است که عدم توجه به هريک از آن‌ها مي‌تواند مانع دستيابي به موفقيت و کسب نتايج مطلوب شود.»

وي هم‌افزايي و انجام کارگروهي را به‌منظور سرعت بخشي به توسعه در سطح استان را بسيار حائز اهميت دانست و با بيان نمونه‌هاي موفقي از انجام کار گروهي در کشور، هم‌افزايي در عرصه علمي را از نيازهاي جدي در جامعه معرفي کرد که مي‌تواند از طريق دانشگاه و مجموعه بسيج محقق شود.

حسن‌زاده با اشاره به 40 سالگي انقلاب اسلامي و دستاوردهاي عظيم پس از انقلاب، ضمن دعوت از تمامي دلسوزان براي اطلاع‌رساني و آگاه‌سازي آحاد جامعه از اين دستاوردها اظهار کرد: «دانشگاه آزاد اسلامي که خود مولود انقلاب است سهم بزرگي در توسعه کشور داشته است.»

وي با ابراز اميدواري نسبت به آينده، روحيه جهادي و بسيجي را راهگشاي حل معضلات و رفع کننده موانع و محدوديت‌ها دانست و همکاري بيش از پيش سپاه استان و دانشگاه آزاد اسلامي را خواستار شد.

دکتر عبدالله خالصي دوست نيز در اين ديدار، دانشگاه آزاد اسلامي و سپاه پاسداران را دو سازمان مردمي و محصول انقلاب اسلامي معرفي کرد که سرمايه‌هاي عظيم آن متعلق به نظام و مردم بوده و بر ضرورت توجه به رفع مشکلات و رسيدگي به نيازهاي جامعه اسلامي تاکيد کرد.

دبير هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان با اشاره به توانمندي و ظرفيت‌هاي موجود در واحدهاي استاني اين دانشگاه اظهار کرد: «ماموريت اصلي دانشگاه آزاد اسلامي پيشبرد اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي و خدمت به مردم در راستاي رشد و توسعه علمي و فناوري در کشور و کمک به حل مشکلات و معضلات اجتماعي است.»

خالصي دوست هم‌افزايي و همکاري نهادها، سازمان‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي در رسيدگي به نيازهاي جامعه و رفع مشکلات را از راه‌هاي موثر در سرعت بخشي به فرايند توسعه کشور دانست و با مثبت ارزيابي کردن تعامل دانشگاه آزاد اسلامي سمنان با سپاه استان، توسعه همکاري‌ها در راستاي رفع چالش‌هاي موجود در سطح جامعه را خواستار شد.

رئيس دفتر نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان هم، اقتدار واقعي را نه در تجهيزات و امکانات نظامي بلکه در اقتدار معنوي دانست و اظهار کرد: «اقتدار واقعي اقتدار معنوي است که از ايمان و اراده قوي الهي ريشه گرفته که در نهاد مسلمانان واقعي وجود دارد و زمينه‌ساز اثرگذاري و پيروزي‌هاي مختلف است.»

حجت‌الاسلام رضا کهساري دانشگاه آزاد اسلامي و سپاه پاسداران را در کنار ساير دستگاه‌ها، عضوي از مجموعه نظام اسلامي دانست و افزود: «يک نظام در صورتي مي‌تواند به‌صورت مقتدرانه وارد عرصه بين‌الملل شود که در همه ابعاد بتواند خودکفا باشد و اين امر زماني محقق مي‌شود که تمامي اعضا و اجزا آن به‌صورت هماهنگ و هدفمند عمل کنند.»

در اين جلسه راه‌هاي توسعه همکاري‌هاي في‌مابين مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و بر برگزاري جلسات کارشناسي در سطوح مختلف تا حصول نتايج مطلوب تاکيد شد.


 برگزاري نخستين جلسه ساماندهي زندانيان و کاهش جمعيت کيفري شهرستان شاهرود 

سرويس خبر:

نخستين جلسه ساماندهي زندانيان و کاهش جمعيت کيفري شهرستان شاهرود در سال‌جاري به ميزباني اداره زندان شاهرود در سالن اجتماعات دادگستري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي زندان‌هاي استان سمنان، محمود باهنر مدير کل زندان‌هاي استان در اين جلسه، اقدامات مراجع قضايي اين شهرستان را در خصوص ساماندهي جمعيت کيفري زندان قابل تقدير دانست و گفت: در سال جاري نيز همانند سال گذشته بايستي تلاش مضاعفي براي کاهش ورودي به زندان به‌ويژه جلوگيري از ورود جرايم سبک وخرد صورت پذيرد.

وي همچنين با اشاره به نتايج دوازدهمين جلسه ساماندهي زندانيان و کاهش جمعيت کيفري که با حضور مقامات قضايي استان در اداره کل زندان‌ها برگزار شد، خاطرنشان کرد: در آن جلسه مقرر شد يک کارگروه کارشناسي با هدف بررسي ميداني و يافتن مناسب‌ترين راهکارهاي علمي جهت کاهش جمعيت کيفري زندان‌ها تشکيل و از زندان‌ها بازديد داشته باشند.

باهنر با تقدير و تشکر از دستگاه قضايي استان بابت وفاق استاني براي کاهش جمعيت کيفري بيان کرد: به‌رغم کاهش ورودي به زندان‌هاي استان در سال گذشته، همچنان تراکم جمعيت در زندان‌ها وجود دارد که علاوه بر هزينه هنگفت مالي تبعات ديگري مانند اختلال در فرآيندهاي اصلاحي و تربيتي مددجويان، فشار بر خانواده افراد زنداني‌شده، سوء پيشنينه و غيره دارد.

اين مقام قضايي استان سمنان اضافه کرد: بايد براي بهبود و ارتقاء برخي از شاخص‌هاي عملکردي دستورالعمل ساماندهي زندانيان و کاهش جمعيت کيفري زندان‌ها، تلاش مضاعفي در مجموعه دستگاه قضايي استان در سال‌جاري صورت بگيرد.

مدير کل زندان‌هاي استان در بخش ديگري از سخنان خود، اظهار کرد: جمعيت کيفري زندان‌هاي استان هيچ تناسبي با بودجه‌ها به ويژه بودجه‌هاي امنيتي ندارد.

وي همچنين به بيان برخي از مشکلات و نيازهاي ضروري و امنيتي زندان شاهرود پرداخت و خواستار مساعدت مسئولين شهرستان و استان براي برطرف‌سازي اين مشکلات شد که حسيني نماينده و‌ هاشمي فرماندار در اين خصوص قول مساعد دادند.

باهنر در پايان به تکميل فازهاي بعدي زندان شاهرود اشاره کرد و گفت: ساخت اندرزگاه بند نسوان با توجه به موقعيت فعلي آن، بايد در دستور کار سال‌جاري قرار بگيرد.

حسين رجبي، دادستان شاهرود نيز در اين جلسه با اشاره به اجراي طرح اصلاح ذات‌البين در شهرستان شاهرود ابراز کرد: اين طرح با همکاري واحدهاي مشاوره در کلانتري‌ها، شوراي حل اختلاف و در نهايت دادسرا مورد اجرا قرار گرفته و به ميزان بسيار زيادي در کاهش جمعيت کيفري تاثيرگذار بوده است.

وي همچنين با اشاره به نقش مجازات‌هاي جايگزين حبس در کاهش جمعيت کيفري، از به‌کارگيري اين مجازات‌ها براي برخي از جرائم ارتکابي در شهرستان شاهرود خبر داد.

دادستان شاهرود با تاکيد بر تبعات منفي زندان رفتن افراد و تلاش‌هاي فرهنگي انجام شده در زندان‌ها، بيان کرد: ساخت سوله اشتغال‌زايي در زندان شاهرود با هدف انتفاع خانواده زندانيان از درآمد آنها و کاهش آسيب‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

در ادامه دکتر سيدحسن حسيني شاهرودي نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه خوشبختانه اقدامات خوبي براي افزايش بودجه دستگاه قضايي و به‌ويژه سازمان زندان‌ها در کميسيون اقتصادي مجلس صورت گرفته است، اظهار داشت: با توجه به مشکلاتي که در زندان‌هاي استان وجوددارد، بنده آمادگي خود را جهت انجام رايزني‌هاي ملي و استاني براي کمک به ارتقاء بودجه اداره کل زندان‌هاي استان انجام خواهم داد.

سيدمحمدرضا‌هاشمي فرماندار شاهرود نيز با بيان اينکه بودجه‌هاي امنيتي را بايد به‌صورت ملي مورد پيگيري قرار بدهيم، خاطرنشان کرد: درخصوص بودجه عمراني زندان شاهرود در سال قبل کمک شده وليکن آمادگي داريم اين حمايت مالي در سال‌جاري نيز انجام بگيرد.


 سرويس خبر: 

شهردار شاهرود از گشوده شدن

گره کور البرز شرقي خبر داد

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

شهردار شاهرود گفت: دو طرح روگذر در اولويت اجرايي شهرداري شاهرود است و مطالعات اجرايي و فني روگذر ميدان ولايت انجام شده و امروز شاهد اجراي مطالعات ژئو فيزيکي آن هستيم.

محسن احمدي در گفتگو با خبرنگاران در قالب تور يک‌روزه شاهرود‌گردي، با بيان اينکه يکي از اولويت‌هاي شهرداري همواره مسائل ترافيکي بوده که در اين راستا مطالعاتي در سطح شهر صورت گرفت و دو اولويت شامل ميدان هفتم تير و ولايت انتخاب شد، افزود: خوشبختانه عمليات مطالعاتي طرح روگذر ميدان ولايت به اتمام رسيده و هم اکنون شاهد عمليات خاک برداري و حفاري براي شناسايي لايه‌هاي زمين و ژئوفيزيک منطقه هستيم.

وي افزود: اين دو اولويت به دليل وقوع تصادفات متعدد رانندگي در آن انتخاب شده و اميدواريم شاهد کلنگ‌زني روگذر ميدان ولايت در پايان خرداد ماه باشيم البته اين امر منوط به اتمام تحقيقات توسط شرکت مشاور طرح است، ولي درباره روگذر ميدان هفتم تير نيز بايد گفت عمليات مطالعات ترافيکي آن صورت گرفته اما به دليل اينکه شهرداري نمي‌تواند دو ابرطرح را يکباره انجام دهد احتمالا تکميل آن تا دو سال آينده خواهد بود.

شهردار شاهرود همچنين از گشوده شدن گره کور البرز شرقي نيز با پيگيري‌هاي مکرر از سوي شهرداري و نماينده مردم شاهرود در مجلس خبر داد و تأکيد کرد: طي پيگيري‌هاي صورت گرفته مقرر شد، تا شهرداري به ازاي پولي که به سازمان خصوصي‌سازي داده، مقدار 23 هکتار را تملک کند که از اين ميزان 14هکتار شامل استخر، مجموعه ورزشي و سالن ساخت المان‌ها و دفتر فني شهرداري تحويل‌شده و قرار است شش هکتار ديگر نيز تحويل شود و در انتها سه هکتار باقي‌مانده نيز مورد حل‌وفصل قرار خواهد گرفت تا شاهد رفع معضل بزرگ البرز شرقي باشيم که سه سال وقت و انرژي مردم و مسئولان اين شهر را در مناقشه‌اي منحصربه‌فرد گرفت.

شهردار شاهرود همچنين از ايجاد آب نماي موزيکال و ريتميک در منطقه آبشار اين شهر نيز خبر داد و گفت: اين آب‌نما به شکيل‌ترين شکل ممکن در آبشار و در کنار ساير المان‌ها مانند کلبه جنگلي احداث و زمينه را براي حفظ بصري مسافران، زائران رضوي و مردم شاهرود فراهم خواهد کرد.

وي درباره بازار شاهرود و وضعيت آن نيز توضيح داد: ما معتقد هستيم که بايد ابنيه تاريخي درون‌شهري با همان شکل و هندسه خود، حفظ شود تا هم جاذبه گردشگري خوبي را براي شهر حفظ کند و هم بتواند بافت سنتي شهر را داشته باشد که در اين حوزه اقدامات خوبي با همراهي سازمان ميراث فرهنگي شهرستان صورت گرفته که جداره‌سازي، کف‌سازي، احياي بافت سنتي و تهيه ابزارهاي مشابه همان مواد سنتي در زمره اين اقدامات است.

احمدي همچنين از احداث پارک بانوان شاهرود نيز خبر داد و بيان کرد: اين پارک در ناحيه پارک مادر به شکل شکيل ايجاد و فضاسازي مي‌شود تا با ايجاد زيرساخت‌هاي لازم بتوانيم شاهد تکميل آن تا تابستان سال‌جاري باشيم همچنين تلاش مي‌شود، تا يکي از معابر و يا ميدان‌ها اصلي شهر شاهرود به‌پاس تلاش‌هاي شبانه‌روزي اصحاب رسانه، به ميدان و يا خيابان خبرنگار نام‌گذاري شود.

تبديل بيش از پنج هزار متر شبکه سيمي

به کابل خودنگهدار در شهرستان ميامي

سرويس خبر:

سرپرست مديريت توزيع برق شهرستان ميامي از تبديل پنج هزار و 300متر شبکه سيمي فشار ضعيف به کابل خودنگهدار در سال 96 خبر داد.

عباسعلي اسماعيلي با اشاره به اين که در راستاي طرح پيک سايي، 33 انشعاب اصلاح گرديده، گفت: عمليات بهينه‌سازي 167 اشتراک برق در جهت کاهش تلفات به اجرا درآمده است.

وي بابيان اين که در سال گذشته، هفت هزار و 600 متر شبکه فشار ضعيف هوائي و زميني احداث شده، افزود: 17هزار و 500 متر شبکه فشار متوسط هوائي و زميني در زمان قيد شده دايرگرديده است.

وي با ابراز اين که 35 هزار و 500 متر شبکه‌هاي توزيع برق بهينه‌سازي شده، اظهار داشت: باتلاش نيروهاي اجرائي اين مديريت، 21 ايستگاه هوائي توزيع برق نيز برقرار گرديده است.

وي بااعلام اين که ظرفيت کل پست‌هاي توزيع برق اين شهرستان هم اينک، 53هزار و 125 کيلوولت آمپر است، تصريح کرد: 468 دستگاه سرچراغ جديد در سطح شهرستان نصب گرديده است.

وي بااشاره به انجام 116 پروژه عمراني برق‌رساني در سال قبل خاطرنشان کرد: در راستاي اجراي اين پروژه‌ها، مبلغ 24 ميليارد و 708 ميليون ريال اعتبار صرف شده است.

اسماعيلي بيان داشت:احداث کنتورهاي طرح فراسامانه اندازه‌گيري و مديريت انرژي (فهام) ولتاژ اوليه، نصب دستگاه‌هاي ريکلوزر، سکسيونر گازي و سکشنالايزر، از مهم‌ترين برنامه‌هاي انجام شده اين مديريت در راستاي افزايش قابليت اطمينان شبکه‌هاي توزيع برق اين شهرستان در طول سال 96 به شمار مي‌رود.

شب خاطره «هنر در اسارت» در دامغان برگزار شد

سرويس خبر:

به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامي، شب خاطره «هنر در اسارت» در دامغان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان سمنان، به همت دفتر فرهنگ و مطالعات پايداري حوزه هنري استان سمنان و با همکاري ستاد برگزاري شب‌هاي خاطره، با حضور داود ياراحمدي رئيس حوزه هنري استان سمنان و جمعي از آزادگان و ايثارگران، شب خاطره «هنر در اسارت»، شامگاه سه‌شنبه 28 فروردين 97 در محل حسينيه حضرت ابوالفضل العباس(ع) دامغان برگزار شد.

در اين مراسم، کمال رضيان، يوسف سلماني‌نژاد و علي اکبر امير احمدي سه تن از آزادگان دوران دفاع مقدس شهرستان دامغان، به بيان خاطره در خصوص هنر و شاخه‌هاي مختلف آن در اردوگاه‌هاي اسارت پرداختند.

پخش کليپ و حضور برخي از آزادگان شهرستان دامغان با لباس اسارت و گذر از تونل وحشت، يادآور اردوگاه‌هاي اسارت در عراق، از ديگر برنامه‌هاي اين مراسم بود.

در پايان اين نشست هدايايي توسط رئيس حوزه هنري استان سمنان به آزادگان اهدا شد.

شايان ذکر است پس از پايان مراسم، طي نشستي صميمي به تحليل برنامه شب‌هاي خاطره در دامغان پرداخته شد و در خصوص برنامه‌هاي آينده نيز بحث و تبادل‌نظر گرديد.