تاریخ 1397/02/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4742 برو جستجو جستجوی پیشرفته   مديرکل پدافند غير عامل استانداي سمنان:
 ايجاد مولد‌هاي برق اضطراري از برنامه‌هاي مهم پدافند غير عامل در سال‌جاري است 

سرويس خبر:

مديرکل پدافندغيرعامل استانداري در جلسه بررسي وضعيت برق اضطراري دستگاه‌هاي اجرايي که با حضور مديران حوزه انرژي استان و مشاورين و کارشناسان مربوطه تشکيل شده بود يکي از مهم ترين برنامه‌هاي سال97حوزه پدافندغيرعامل را تأمين وايجاد مولدهاي برق اضطراري برکليه دستگاه‌هاي اجرايي، فرمانداري‌ها و شهرداريها استان نام برد و افزود: براي پيشگيري از حوادث و اتفاقات مختلف طبيعي و غير‌طبيعي بايد تمام دستگاه‌ها خصوصا دستگاه‌هاي مهم و موثر مجهز به مولد برق اضطراري باشند، تا در زمان خطر و بحران بتوانند به خدمات‌رساني خودشان به مردم ادامه دهند.

ايرج کارخائي افزود: با توجه به اينکه صنعت برق محور و زيربناي ديگر خدمات خصوصا بحث آبرساني است وديگر واحد‌هاي خدماتي به انرژي برق متصل و وابسته هستند و هرگونه خلل و مشکل در اين عرصه مي‌تواند به خدمات‌رساني خصوصا تامين آب آشاميدني مردم خدشه وارد کند نياز است، کليه دستگاه‌ها خصوصا دستگاه‌هاي متولي امرآبرساني نسبت به ايجاد و استقرار برق اضطراري پيش‌بيني‌هاي لازم را اتخاد نمايند.

وي افزود: با توجه به اينکه استان سمنان به‌عنوان استان معين تهران شناخته شده است و تامين آب آشاميدني از جمله نيازهاي اساسي در شرايط خطر مي‌باشدضرورت دارد دستگاه‌هاي متولي به عنوان اولويت مهم در مصون سازي زير ساخت‌هاي خدمات رسان خصوصاجدا سازي شبکه‌هاي آب رساني با برق و استفاده از ژنراتورهاي مربوطه اقدام نمايند.

مدير کل پدافند غير عامل استانداري سمنان همچنين با اشاره به ظرفيت ايجاد شده از تبصره (ز) قانون بودجه سال 96 خواستار پيش بيني اعتبارات لازم براي تامين مولد‌هاي برق اضطراري شد.

کارخايي گفت با تلاش کارگروه انرژي پدافند غير عامل تاکنون بيش از 50 دستگاه به 123ديزل مولد برق مجهز شده‌اند که پيگيري لازم براي استقرار در ديگر زير ساخت‌ها و دستگاه‌هاي مهم درسطح استان سمنان ادامه دارد.

همچنين در اين جلسه مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري استان وابستگي شديد آب‌رساني به انرژي برق را يادآور شد و خواستار ايجاد تمهيدات لازم براي براي برطرف کردن اين آسيب‌پذيري شد.

در ادامه مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي سمنان افزود يکي از برنامه‌هاي مهم کارگروه انرژي پدافند غيرعامل پيگيري براي ايجاد مولدهاي برق اضطراري در کليه دستگاه‌هاي دولتي و غيردولتي است که در سالهاي اخير دستاوردهاي خوبي در اين عرصه انجام پذيرفته است.

در اين جلسه مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي استان هم گفت تأمين آب آشاميدني روستائيان از برنامه‌ها و اهداف اصلي شرکت آب و فاضلاب روستايي است که در شرايط خطر تمهيدات لازم براي تأمين آب روستاها انديشه شده است.


 پيش‌بيني خريد 5 هزار تن بذر گندم و جو از پيمانکاران بذري استان 

سرويس خبر:

در نشستي با حضور احسان عباسپور سرپرست سازمان تعاون روستايي استان سمنان و مديران عامل اتحاديه‌هاي توليدکننده بذر، نحوه تامين اعتبار و آمادگي اتحاديه‌هاي استان جهت خريد حداکثري بذر گندم و جو در سال 97 مورد بررسي قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي سازمان تعاون روستايي استان سمنان؛ سهيل دانايي، رئيس ادارة خدمات فني و مهندسي سازمان تعاون روستائي استان سمنان، گفت: پيش‌بيني مي‌شود، امسال حدود 5 هزار تن بذر گندم و جو از پيمانکاران بذري استان خريداري شود.

دانايي با اشاره به اينکه بذر گندم و جو پس از فرآوري، آماده کشت مي‌شود و در اختيار کشاورزان قرار مي‌گيرد، افزود: ارزش ريالي اين ميزان بذر 75 ميليارد ريال است.

طبق سهميه ابلاغي سازمان جهادکشاورزي استان سمنان، سه اتحاديه تعاوني روستايي شهرستان‌هاي سمنان، گرمسار و شاهرود تامين‌کننده 15 رقم بذر گندم و جو در سال 97 هستند. گزارشي از چگونگي مبارزه با علف هرزوآفت سن گندم ومخلوط کشي مزارع بذري با نظارت کارشناسان فني اتحاديه‌هاي تعاوني توليد‌کننده بذربه جلسه ارائه گرديد.

اين نشست در دفتر مديريت سازمان تعاوني روستايي استان سمنان برگزار شد.


 تجمع بازنشسته‌هاي رنگين نخ سمنان مقابل استانداري 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

حدود 25 نفر از بازنشستگان رنگين‌نخ سمنان با تجمع در مقابل استانداري سمنان خواستار رسيدگي به وضعيت مطالبات خود شدند.خواسته‌ي معترضان پرداخت معوقات مزدي است. حاضران در تجمع مي‌گويند: از سال 92 که کارخانه تعطيل شده به دنبال دريافت مطالبات مزدي خود ازجمله حق سنوات و عيدي و حقوق معوق هستيم. بارها هم به نهادهاي مرتبط مراجعه کرده‌ايم، اما تاکنون پاسخي نگرفته‌ايم.

بازنشستگان رنگين نخ سمنان مدعي هستند که حتي چهار درصد بازنشستگي پيش از موعد را از جيب خودشان پرداخته‌اند و کارفرما پس از تعطيلي واحد، هيچ اقدامي براي پرداخت مطالبات کارگران نکرده‌است.

استانداري سمنان به معترضان قول پيگيري داده است و قرار است مطالبات اين بازنشسته‌ها توسط راهکارهاي قانوني پيگيري شود.

کارخانه رنگين نخ سمنان در سال 1392 با داشتن حدود 180 کارگر توليد را متوقف کرد که از اين تعداد، 50 نفر در آستانه بازنشستگي بودند.


 «مشق‌ روز» شماره 133 
نويسنده : سيد‌رضا اکرمي

روز 15 فرورين به ديدن آقاي دکتر رضوي، معاون رياست‌جمهوري در امور روستا‌ها رفتم و گزارشي از نايين که وي دوره‌اي نماينده آن بود شهره و چهره‌اي فرهنگي و فقهي و سياسي داشت دادم و پيشنهاداتي دادم در مورد اشتغال در روستاها زيرا خدمات بدون اشتغال روستائيان را ساکن نمي‌کند و در به کارگيري نقدينگي بالا پيشنهاداتي دادم که گفت براي سرمايه‌گزاران اعتماد به وجود آوريد و مي‌گفت مقام معظم رهبري بايد براي اين موضوع اهتمام بورزد. کتابي به من داد به نام بازجويي از صدام، تاليف جان نيکسون در چند روز کتاب 243 صفحه‌اي را خواندم و يادداشت برداشتم.

صدام را فردي سني مذهب معرفي مي‌کند و حزب‌ بعث وي مبلغ ناسيوناليسم و وطن‌گرايي بود. رهبري نترس بود و مي‌گفت يک نفر بايد حرف آخر را بزند. خصومتي با مذهب حداقلي نداشت. معتقد بود عمامه نبايد وارد سياست شود. بهار عربي از تونس شروع شد و حال به زمستان عربي رسيده است. صدام در اشتباه کردن يد طولاني داشت. نويسنده مي‌گويد ايالت متحده آمريکا در برابر تهديدات کورکورانه واکنش نشان مي‌دهد. آمريکا متقاعد شده بود که صدام سلاح کشتار جمعي دارد و يا در پي تهيه آن است و يا مخفي کرده است. صدام ديکتاتوري است که آمريکا را به جنگ کشاند و موجب ائتلاف کشورها عليه خود شد. صدام هم‌چنان خود را رئيس‌جمهور عراق مي‌دانست. خاورميانه ديگ جوشان است و بوش پسر بنا را برجنگ گذاشته بود. صدام آدم پيچيده‌اي بود تشکيلات امنيتي چند مرحله‌اي 4500 نفري به نام مرافقين حمايه‌الخاص، حرس الخاص درست کرده بود و آنان مي‌بايست وفاداري بي‌چون و چرا داشته باشند. مردم از پناه دادن زياد به وي خسته شده‌ بودند المسکوف غذاي مخصوص وي از ماهي بود. جاي خود را تغيير مي‌داد فردي سرسخت، زيرک و دغل‌باز بود. دروغگوي کهنه‌کار بود. ملک عبدالله و بشار اسد و ديگر سران عرب را تحقير مي‌کرد. بدنام‌ترين ديکتاتور قرن بيستم بود. کاريزمايي قوي بود درشت‌اندام و ستيزه‌جو بود. جايگاه والايي براي خود در عراق قائل بود به صلاح‌الدين علاقه بسيار داشت و او را اهل تکريت مي‌دانست و مي‌گفت به دو گل ولنين و مائو و جرج واشنگتن علاقه‌مند است. ايران را دشمن سرسخت عراق مي‌دانست. بدگمان‌ترين فرد بود موجز حرف مي‌زد. اعتراف کرد جنگ با ايران را او شروع کرده است به نحوه هدايت عراق در زمان جنگ افتخار کرد. در زندان نماز 5 وقته مي‌خواند، قرآن گرفته بود و کتاب‌ کنوانسيون‌هاي ژنو. قلم و کاغذ به وي نمي‌دادند. مي‌گفت ايران مسئول جنگ است اقدامات و عمليات عليه عراق انجام داد. بنياد‌گرايي شيعه در عراق تحت تاثير خميني به وجود آمد. مي‌گفت وهابيت موجب تهيج افراد مي‌شود و مي‌خواست با امتياز خودرو و پول افراد را بخرد. با حمله به کويت و غارت آن و ماندن هفت ماه در آن پاي آمريکا را به منطقه باز کرد و نمي‌خواست 50 ميليارد دلار بدهي به کويت را پس بدهد.

وي نسبت به دزدان پول يا بيوفاي نسبت به خود نظر منفي داشت. خود را بزرگ مرد بزرگ مردان مي دانست. کشتن سيد‌محمد باقر صدر و بنت الهدي و بعدها سيد‌محمدصادق صدر زمينه نفرت از وي به وجود آورد و مردم مي‌گفتند ديگر نمي‌توانيم دست به سينه بنشينيم و بايد کاري انجام دهيم. در زندان مي‌گفت محمد‌باقر صدر را نمي‌شناسم. بسياري از کارهاي صدام في‌البداهه بود و کارهاي غير‌قابل پيش‌بيني انجام مي‌داد. با اينکه در غل و زنجير بود، ترسناک بود. از وي مي‌پرسيدند شيشه‌هاي سياه زخم را کجا پنهان کرده است. به بمباران حلبچه و شيميايي آن اعتراف نکرد. صدام قصد داشت جهان را فريب دهد و در نهايت خود در دام فريبکاري افتاد. صدام در 2006 اعدام شد و ايران بزرگترين برنده ماجراجويي آمريکا در عراق شد. چون صدام مستبد سني به دار رفت حکومت شيعي در مرزهاي غربي عراق مستقر شد، طالبان نيز سقوط کردند طرف بزرگ تجاري عراق شد سقوط صدام باعث بهار عربي شد. تاريخ را به درستي بخوانيم و از آن عبرت بگيريم و فراموش نکنيم و در چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي بر استقلال و آزادي و جمهوري اسلامي اهتمام بورزيم اتحاد انسجام و مقاومت داشته باشيم. به دشمن بهانه ندهيم.