تاریخ 1397/01/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4740 برو جستجو جستجوی پیشرفته   معرفي فيلم سينمايي مصادره برنامه امشب سينماهاي ايران 

از روابط عمومي «مصادره»، اين فيلم اولين تجربه کارگرداني بلند سينمايي مهران احمدي است که به تهيه‌کنندگي محمدحسين قاسمي با فيلمنامه‌اي از علي فرقاني در لوکيشن کاليفرنيا جلوي دوربين مسعود سلامي مي‌رود.

موضوع داستان فيلم مصادره:

در اين فيلم کمدي که براي نمايش در جشنواره فيلم فجر آماده شد، رضا عطاران، هومن سيدي، بابک حميديان، ميرطاهر مظلومي، ‌هادي کاظمي، مزدک ميرعابديني، سيامک صفري، لوسينه گيراگوسيان، ميلنا واردانيان، آليسا ميلکستيان و مهران احمدي به همراه بازيگران کودک، امير صدرا حقاني و‌ هارميک سوقومونيان ايفاي نقش مي‌کنند.

در خلاصه داستان فيلم آمده است: «ايران خيلي بزرگه ولي ما هم خيلي بدشانسيم...»

از ديگر عوامل فيلم سينمايي «مصادره» مي‌توان به اصغر‌نژاد ايماني طراح صحنه و لباس، نويد فرح مرزي، طراح گريم، عباس رستگارپور، مديرصدابرداري، فريد ناظر فصيحي جلوه‌هاي ويژه کامپيوتري، روزبه سجادي حسيني دستياراول کارگردان و برنامه ريز، فائزه گرکاني منشي صحنه، آرش آقابيک جلوه‌هاي ويژه ميداني، امير يميني مدير تدارکات و حامد بارئي طبري مدير تبليغات اشاره کرد.

آريان اميرخان تبليغات فضاي مجازي، طاها آبيار عکاس، رضا رشيدي‌فر مستند پشت صحنه، محمد روح‌الامين طراح لوگو، بهزاد‌هاشمي مدير توليد، نرگس آبيار، مشاور کارگردان، سيد محمد امامي سرمايه گذار، سجاد پهلوان‌زاده جانشين تهيه‌کننده از جمله عوامل اين فيلم به شمار مي‌آيند.

کارگردان: مهران احمدي (زاده اسفندماه 1352 در تهران)، در کودکي به نيشابور نقل مکان کرد و در نوجواني به زادگاهش تهران بازگشت. وي دانش آموخته رشته تئاتر و فارغ التحصيل رشته بازيگري است احمدي فعاليت سينمايي خود را در عرصه بازيگري در سال 1385 با بازي در فيلم آدم شروع کرد.


 پخش درام عاشقانه «ايراندخت» از جمعه 

مجموعه تلويزيوني «ايراندخت» از جمعه 31 فروردين روي آنتن شبکه يک مي‌رود.

مصطفي شريفي ـ تهيه‌کننده سريال ـ‌ گفت: تصويربرداري مجموعه تلويزيوني «ايراندخت» به کارگرداني و نويسندگي محمدرضا ورزي اين روزها آخرين مراحل خود را در تهران سپري مي‌کند و به زودي به پايان مي‌رسد.

شريفي افزود: ساير مراحل فني سريال نيز به موازات آخرين بخش‌هاي تصويربرداري در حال انجام است. طبق تصميم مديران تلويزيون اين سريال از جمعه هفته جاري 31 فروردين ساعت 22 روي آنتن شبکه يک خواهد رفت.

اين سريال در 27 قسمت آماده پخش شده است و تصويربرداري آن طي پنج ماه انجام شد.شهرک غزالي،چند خانه قديمي در مناطق مختلف تهران،کاخ سعد آباد و... از جمله لوکيشنهاي اين سريال بوده اند.

سريال «ايراندخت» يک درام عاشقانه در بستر مشروطيت است و روايت جذابي را در دل تاريخ به تصوير مي‌کشد.

بازيگران اصلي سريال عبارتند از:

سام قريبيان، انديشه فولادوند، حسين پاکدل، ايرج راد، بيتا فرهي، زهير ياري، فرزانه سهيلي، شايسته ايراني،آرزو نبوت، فرخ نعمتي،رضا فياضي،صدرالدين شجره، فخرالدين صديق شريف، داريوش کاردان، رحيم نوروزي،کمند اميرسليماني، بهزاد خداويسي، پندار اکبري، ژرژ پطروسي، يوسف صيادي، عزت الله مهرآوران، محمدعلي نجفي، فرشيد صمدي پور، باران زماني، بهراد خرازي، شکرخدا گودرزي، حسين مسافر آستانه، مسعود آب پرور، علي زارع، مرتضي آقا حسيني، محمد ساربان، عليرضا ديلمي،دريا مقبلي، حميرا عظيمي و حسام نواب صفوي، (با حضور) سعيد نيک‌پور.


 کيک پايان ضبط «آنام» پس از يک سال بريده شد 

جشن پايان تصويربرداري مجموعه «آنام» با بريدن کيک اين مجموعه توسط عوامل، برگزار شد.

دوشنبه (27 فروردين ماه) پس از يک سال، تصويربرداري مجموعه آنام در لوکيشني واقع در بيمارستان عرفان نيايش به پايان رسيد.

اين سکانس با حضور جواد افشار (کارگردان) و اسماعيل عفيفه (تهيه‌کننده)، اميرعباس پيام (نويسنده) و بازيگراني چون مهرانه مهين ترابي و ساميه لک به پايان رسيد.

اسماعيل عفيفه با يادآوري اينکه تصويربرداري مجموعه آنام يک سال پيش در چنين روزي شروع شد، به تعطيلي ناخواسته اين سريال اشاره کرد.

او از سختي‌هاي مجموعه ناخواسته گفت و درعين حال يادآور شد: اين سريال براي من تجربه دلپذيري بود. اينکه از جعرافياي محدود خارج شويد، بسيار دشوار است. همه کمک کردند کار با شرايط غيرمعمولي که داشت به پايان برسد. اما تمرکز ذهني‌مان را بر اتفاقات خوشايند بگذاريم و خاطرات تلخ را فراموش کنيم.

جواد افشار هم در مراسم پايان تصويربرداري سريال آنام گفت: به همه عوامل خسته نباشيد مي‌گويم که کار پر زحمت را به پايان رساندند. در هر صورت اين سختي‌ها و رنجي که تحمل کردند با ديدن کار فراموش مي‌شود. خوشحاليم که بازخوردها مثبتي بوده؛ البته هيچ کاري بدون ضعف نيست و اشکالاتي هم داشتيم.

وي افزود: بازيگران گرم، صميمي و جذابي داشتيم که در تلويزيون هم نو بودند. در ساخت اين مجموعه چهار فصل را سپري کرديم.

اميرعباس پيام، نويسنده مجموعه آنام نيز در پايان ضبط اين مجموعه از آن به عنوان کاري سخت و سنگين ياد کرد و ديده شدن آن را مديون زحمات عوامل و جواد افشار دانست.

او سپس گفت: از تمام بازيگران هم تشکر مي‌کنم. هيچ لذتي بالاتر از ديده شدن کار نيست؛ اتفاقي که در کار ما افتاده است. اين مجموعه لذت‌بخش‌ترين کار من بود.

مهرانه مهين ترابي هم در جملاتي کوتاه اظهار کرد: خوشحال بودم در اين مدت با آقاي افشار همکار شدم به همه خسته نباشيد مي‌گويم و اميدوارم بار ديگر با عوامل آنام همکاري کنم.

به گفته تهيه‌کننده مجموعه آنام در 64 قسمت توليد شد و تاکنون 45 قسمت از آن به روي آنتن رفته است.


 هنري 

منصور ضابطيان:

بازيگران حق دارند براي حضور در برنامه‌ها

دستمزد بگيرند

منصور ضابطيان به اهميت ساختار برنامه‌ها در تلويزيون اشاره و بيان کرد: اگر برنامه تلويزيوني ساختار درستي داشته باشد، مي‌تواند با هر فردي تنور خود را گرم نگه دارد و ستاره توليد کند.

اين برنامه‌ساز با اشاره به حضور بازيگران در برنامه‌هاي تلويزيوني و تکراري شدن برنامه‌ها، گفت: به نظرم اين مشکل از بازيگران و مهمانان برنامه‌ها نيست. به هر حال در همه جاي دنيا تعداد افرادي که براي برنامه‌هاي تلويزيوني جذاب هستند، محدود است. در واقع مشکل از ساختار برنامه‌هاي ماست که شبيه به هم است. برنامه‌هاي تلويزيوني به ويژه گفت‌وگو محورها طرحي ندارند براي اينکه بدانند با هنرمندان چگونه صحبت کنند. او ادامه داد: نمونه آن برنامه‌هاي سال تحويل در شبکه‌هاي مختلف است که بازيگراني به عنوان مهمان از شبکه‌اي به شبکه ديگر مي‌روند و در همه برنامه‌ها يک گونه صحبت مي‌کنند و به يک سري سوالات مشخص جواب مي‌دهند که هيچ‌کدام هم جذاب نيست. اين در حالي است که مي‌توان از بازيگران در جاي درست خود و نقش ديگري استفاده کرد. ما به نوعي اين کار را در راديو هفت انجام داديم و در برنامه راديو شب هم انجام مي‌دهيم.

اين مجري به حضور متفاوت برخي بازيگران در برنامه‌هاي تلويزيوني اشاره و اظهار کرد:‌ بازيگري که در فيلم اکشن يا کمدي بازي مي‌کند، در برنامه‌هاي تلويزيوني ساختاري را مي‌شکند و در نقش ديگري حضور پيدا مي‌کند. براي مثال يک متن عاشقانه يا شعري را مي‌خواند که کسي انتظار ندارد. همه اين دوستان پتانسيل‌هاي مختلفي دارند، بنابراين مي‌توان از استعدادهاي ديگرشان هم استفاده کرد.

ضابطيان اضافه کرد: اگر برنامه تلويزيوني ساختار درستي داشته باشد مي‌تواند با هر کسي تنور خود را گرم نگه دارد و ستاره توليد کند. کارکرد بسياري از برنامه‌هاي تلويزيوني در سراسر جهان اين است که ستاره‌هاي خودشان را توليد کنند و از ستاره‌هاي ديگر استفاده نکنند. براي همين يکي از کارهايي که در برنامه‌هاي تلويزيوني مي‌توانيم انجام دهيم اين است که افراد و استعدادهاي جديد را بيابيم و ستاره‌هاي خودمان را ايجاد و از آن‌ها استفاده کنيم تا بتوانيم کمبود اين نوع افراد را در برنامه‌ها جبران کنيم.

اين تهيه‌کننده برنامه‌هاي تلويزيوني با اشاره به دريافت هديه برخي بازيگران از برنامه‌سازان بيان کرد: تعدادي از بازيگران براي حضور در برنامه‌ها هديه دريافت مي‌کنند و برخي از آن‌ها نيز هديه‌اي نمي‌گيرند؛ براي مثال برخي برنامه‌اي را دوست دارند و بدون دستمزد در آن حضور پيدا مي‌کنند اما به نظر من تا اندازه‌اي حقشان است که براي حضور خود در برنامه‌هاي تلويزيوني يا هر جاي ديگري دستمزد بگيرند به دليل اينکه آن‌ها وظيفه‌اي ندارند تا در همه جا حضور داشته باشند و اين هم بخشي از حرفه آن‌هاست.

ضابطيان تاکيد کرد: دريافت دستمزد بايد از منطق درستي پيروي کند؛ يعني اگر اسپانسري در يک برنامه به دليل اينکه پولدار است پول‌هاي زيادي را خرج کند، باعث مي‌شود برنامه‌هاي تلويزيوني ديگر که توان مالي درستي ندارند تا براي حضور بازيگر خرج کنند، شکست بخورند و اين مساله به کل برنامه‌هاي تلويزيوني ضربه مي‌زند. اين کارگردان برنامه‌هاي تلويزيوني درباره‌ي پول گرفتن برخي برنامه‌سازان از مهماناني که به برنامه دعوت مي‌کنند، گفت: من شنيده‌ام که برخي برنامه‌سازان از مهمانان پول مي‌گيرند و اين مساله جديدي نيست. در واقع نه تنها از بازيگر بلکه متأسفانه برنامه‌هايي بودند که در اين زمينه و حوزه‌هاي ديگر بداخلاقي کرده‌اند. مي‌توان گفت در هر جايي که عرضه و تقاضاي فراواني وجود دارد بداخلاقي هم پيش مي‌آيد. او در پايان گفت: منتظر هستيم که فصل جديد برنامه «راديو شب» شروع شود و درباره يک يا دو برنامه ديگر هم صحبت شده که فکر کنم در تابستان به روي آنتن برود.

نکوداشت ميرزابابا مطهري‌نژاد

در دامغان برگزار مي‌شود

سومين نشست ستاد نکوداشت استاد ميرزابابا مطهري‌نژاد با حضور رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و اعضاي انجمن مردمي توسعه دامغان، مسوولان فرهنگي دامغان در انجمن تجليل از مفاخر و نام آوران دامغان تشکيل شد.

در اين نشست هراتي دبير ستاد مذکور با اشاره به ابعاد شخصيتي استاد مطهري‌نژاد بر ضرورت تجليل از اين استاد تاکيد کرد.

وي خواستار مشارکت و همکاري تشکل‌هاي اجتماعي شهرستان دامغان با اين ستاد در برگزاري هرچه باشکوه تر نکوداشت ميرزابابا مطهري‌نژاد شد.

اعضاي ستاد نکوداشت ميرزابابا مطهري‌نژاد نيز در اين نشست نظرات خود را در مورد نحوه برگزاري مراسم به ويژه استفاده از سخنرانان توانمند بيان کردند.

در اين نشست تصميم گرفته شد اين نکوداشت بيستم ارديبهشت 97 در سالن منوچهري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي دامغان برگزار شود.