تاریخ 1397/01/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4740 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فتح خرمشهر نقطه عطف و نماد پيروزي تاريخ دفاع مقدس 

سرويس خبر:

اولين نشست ستاد گراميداشت سوم خرداد با حضور معاون سياسي امنيتي استانداري سمنان، مديرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس استان سمنان، نمايندگان نيروهاي مسلح، فرمانداران، شهرداران و کليه مديران دستگاهاي اجرايي استان در سالن بحران استانداري سمنان برگزار شد.

به گزارش دفاع پرس از سمنان، مدير کل حفظ اثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس در اين نشست اظهار داشت: سال‌روز حماسه خرمشهر يکي از حماسه‌هاي بزرگ دفاع مقدس است که تمام دنيا را شگفت‌زده کرد.

سرهنگ سلامي با اشاره اهميت فتح خرمشهر در دفاع مقدس گفت: عمليات بيت‌المقدس که منجر به فتح خرمشهر شد نقطه عطف و نماد پيروزي ما در تاريخ دفاع مقدس بود و اين پيروزي بزرگ معادلات سياسي و نظامي دشمنان انقلاب اسلامي را بر هم زد.

وي با اشاره به آزادسازي پنج هزار و 400 کيلومترمربع از سرزمين ايران در اين عمليات اظهار داشت: در اين عمليات پنج هزار و 500 نفر از رزمندگان به فيض عظيم شهادت رسيدند که در بين آنها 85 نفر از فرزندان و غيورمردان استان سمنان از نيروهاي مردمي، سپاه و بسيج تقديم اسلام شد.

سلامي بيان داشت: در اين عمليات رزمندگان اسلام در کنار يگان‌هاي ارتش جمهوري اسلامي ايران پابه پاي همديگر دشمن زبون را عقب راندند و تيپ 58 تکاور ذوالفقار پس از حماسه آفريني‌هاي زياد و عبور از معبرهاي شناسايي و موانع ايجاد شده علاوه بر رسيدن به هدف نهايي و عقب راندن دشمن زبون تعداد 107 نفر از بهترين عزيزان به شهادت و تعداد زيادي نيز مجروح شدند.

مديرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس استان سمنان ادامه داد: نيروهاي جهاد سازندگي استان که در قالب يک گردان پشتيباني با استفاده از وسايل سنگين مهندسي با پر نمودن کانال‌هاي احداث شده توسط دشمن و احداث جاده در کنار کانال کرخه و ماروت نقش بسزايي در اين عمليات داشتند.

سلامي گفت: حماسه فتح خرمشهر ثمر جهاد در راه خدا، ايمان، معنويت و بصيرت رزمندگان و اتحاد و همبستگي ملت بزرگ ايران و پيروي از ولايت و همچنين روحيه جهادي و حماسي آنان بود.

مديرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس استان سمنان در اين نشست ضمن تاکيد بر برگزاري هرچه باشکوه‌تر آئين بزرگداشت سوم خرداد افزود: ديدار با نماينده ولي‌فقيه دراستان و شهرستان، گلباران و عطر‌افشاني گلزارهاي شهداء، فضا سازي تبليغاتي مناسب سوم خرداد و ماه مبارک رمضان، برپايي ايستگاه‌هاي صلواتي، تجليل از رزمندگان دفاع مقدس، تجليل از خانواده شهداي دفاع مقدس و شهداي مدافعان حرم، برگزاري مراسم روايت‌گري با حضور رزمندگان، برگزاري يادواره شهداء، برگزاري مسابقات ورزشي، حضور کارکنان دستگاه‌هاي اجرايي در گلباران گلزار شهدا، توجه ويژه به جوانان و نوجوانان و ميدان‌دار بودن آنها در برنامه‌ها و... از جمله برنامه‌هاي مورد انتظار دستگاه‌هاي اجرايي استان در اين ايام است.

رويکرد وحدت بخشي در برنامه‌هاي سوم خرداد

معاون امنيتي سياسي استانداري سمنان گفت: برنامه‌هاي سوم خرداد بايد رويکرد وحدت بخشي داشته باشند، زيرا رمز پيروزي کشور ما براساس وحدت بود.

به گزارش خبرنگار دفاع پرس از سمنان، سعيد ناجي در اولين نشست ستاد گراميداشت سوم خرداد در استانداري سمنان اظهار داشت: بدون پيروزي و فتح خرمشهر انقلاب اسلامي نمي توانست در مسير خود ادامه حيات دهد.

وي گفت: فتح خرمشهر آغاز به رخ کشيدن توانايي و ظرفيت کشور انقلابي ما در آن مقطع تاريخي در حوزه‌هاي نظامي و تاکتيکي بود که به عنوان نماد پيروزي، توانمندي رزمي و نظامي و حفاظت ازکشور و انقلاب گرديد.

ناجي با بيان اينکه پرداختن به افتخارات، پرداختن به هويت ملي و هويت يک ملت است گفت: هر ملتي داراي افتخاراتي است که با توجه به آن هويت خود را شکل مي‌دهند که اين هويت‌ها در کنار ارزش‌ها و سنت‌ها خود را در جامعه نشان داده و بايد در اين مسير دقت و مراقبت خاص صورت گيرد.

وي بيان داشت: هنرمندان، سخنرانان، تحليل‌گران و... همه بايد از رويدادهاي مهم کشور از جمله سوم خرداد و دفاع مقدس بهره‌مند شوند و کمک کنند اين رويدادها جايگاه خود را در ميان نسل فعلي و آينده جامعه بدست آورند.

ناجي ادامه داد: برنامه‌هاي سوم خرداد بايد رويکرد وحدت بخشي داشته باشند، زيرا رمز پيروزي کشور ما براساس وحدت بود.

وي اوج رعايت اخلاق را در دل تمام رويدادهاي دفاع مقدس و انقلاب دانست و بيان داشت: همه ما بايد به اين امر توجه ويژه داشته باشيم که با فاصله گرفتن از اخلاق‌مداري، آسيب‌هاي جبران‌ناپذيري به منافع ملي و کشور وارد خواهد آمد.

ناجي توجه به نقش مردم در شکل‌گيري رويدادهاي مهم دفاع مقدس را برجسته عنوان کرد و گفت: اگر نقش مردم در مناسبت‌هاي دفاع مقدس کمرنگ باشد، قطعا آسيب خواهيم ديد، زيرا اساس و چارچوب انقلاب در کنار باورهاي ديني، نقش مردم مي‌باشد.

وي در ادامه تاکيد کرد: تمامي دستگاه‌هاي اجرايي بايد در برنامه سوم خرداد از ظرفيت هنرمندان براي تفهيم بهتر مفاهيم، خلاقيت، ابتکار و نوآوري و استفاده از تکنولوژي‌هاي جديد در انتشار و ترويج ارزش‌هاي دفاع مقدس مورد توجه قرار گيرد.


 بهينه‌سازي 450 دستگاه پست‌هاي توزيع برق در شهرستان سرخه 

سرويس خبر

عمليات اصلاح 400 ايستگاه هوايي و 50 دستگاه پست زميني توزيع برق در شهرستان سرخه در طي سال 96 به اجرا درآمده است.

مديرتوزيع برق شهرستان سرخه با اعلام اين خبر عنوان کرد: سرويس و آچارکشي فيدرهاي فشار متوسط شاهين و ايج به طول 105هزار متر، اصلاح شبکه فشار ضعيف هوائي سطح شهرستان به طول 30 هزارمتر، بهينه‌سازي 9 دستگاه سکسيونر هوائي و زميني در جهت ارتقاي پايداري شبکه و دوام بخشيدن به نقاط مانور خطوط برق‌رساني، از اقدامات اين مديريت در سال گذشته محسوب مي‌شود.مهندس مهدي پاک طينت با اشاره به اين که طرح توسعه دوهزار و 683 متر خط 20 کيلوولت هوائي انجام شده، بيان داشت: به همت نيروهاي اجرائي اين مديريت، 333 متر شبکه فشار متوسط زميني نيز احداث گرديده است.وي با ابراز اين که يک هزار و 943 متر شبکه فشار ضعيف هوائي داير گرديده، افزود: به منظور تامين برق مشترکان، 702 متر شبکه فشار ضعيف زميني هم برقرار شده است.

وي با بيان اين که عمليات تبديل يک هزار و يک دستگاه کنتور مکانيکي به ديجيتال انجام شده، گفت: در راستاي توسعه روشنائي معابرشهرستان، دوهزار و 162 متر شبکه روشنائي ايجاد شده است.

وي تصريح کرد: طرح تبديل شش هزار و 460 متر شبکه سيمي فشارضعيف به کابل خودنگهدار، از ديگر فعاليت‌هاي انجام شده به شمار مي‌رود.

مهندس پاک طينت با عنوان اين که 346 پروژه عمراني برق‌رساني در طول سال قبل اجرائي گرديده، يادآور شد: مبلغ 17ميليارد و 751 ميليون ريال صرف اجراي پروژه‌ها شده است.


 سرويس خبر 

پنجمين دوره انتخابات شوراي

استاني سازمان نظام‌ مهندسي

کشاورزي و منابع طبيعي استان

سمنان برگزار مي‌شود

سرويس خبر

رئيس سازمان نظام ‌مهندسي کشاورزي و منابع طبيعي استان سمنان گفت: پنجمين دوره انتخابات شوراي استاني سازمان به‌زودي برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان نظام مهندسي کشاورزي و منابع طبيعي استان سمنان، محمدرضا نقمي با اشاره به زمان آغاز ثبت‌نام از داوطلبان اين شوراها اظهار داشت: داوطلبان انتخابات شوراي استاني سازمان نظام‌ مهندسي کشاورزي و منابع طبيعي استان مي‌توانند از تاريخ 1 تا 5 ارديبهشت‌ماه براي حضور در اين انتخابات ثبت‌نام کنند.

وي با بيان اينکه اسامي نهايي داوطلبان تائيد صلاحيت شده حداکثر تا تاريخ 22 خردادماه اعلام مي‌شود اضافه کرد: نامزدهاي تائيد صلاحيت شده مي‌توانند از تاريخ 24 تا 30 خردادماه برنامه‌هاي خود را اعلام کرده و اقدام به تبليغات نمايند.

رئيس سازمان نظام ‌مهندسي کشاورزي و منابع طبيعي استان سمنان با اشاره به زمان اين انتخابات نيز گفت: مجمع عمومي و انتخابات شوراي استاني سازمان نظام ‌مهندسي کشاورزي و منابع طبيعي استان يکم تيرماه هم زمان با سراسر کشور برگزار خواهد گرديد. (در صورت به حد نصاب نرسيدن مجمع عمومي انتخابات به مرحله دوم موکول مي‌شود)

نقمي افزود: مجمع عمومي نوبت دوم و مرحله دوم انتخابات شوراي استاني سازمان نظام مهندسي کشاورزي و منابع طبيعي استان (در صورت نداشتن حد نصاب در مرحله اول) در 22 تيرماه همزمان با سراسر کشور برگزار خواهد گرديد و نخستين جلسه شوراي جديد نيز بلافاصله پس از تائيد انتخابات شوراي استاني سازمان نظام‌ مهندسي کشاورزي و منابع طبيعي استان برگزار مي‌شود.

رئيس سازمان نظام ‌مهندسي کشاورزي و منابع طبيعي استان سمنان به برخي از شرايط داوطلبان براي حضور در اين انتخابات اشاره کرد و گفت: نداشتن محکوميت‌ مراکز کيفري و عدم وابستگي به گروه‌هاي غيرقانوني، تابعيت دولت جمهوري اسلامي ايران و وفاداري به قانون اساسي، عضويت در سازمان نظام ‌مهندسي کشاورزي و منابع طبيعي استان و داشتن کارت عضويت معتبر و نداشتن سوء شهرت اجتماعي و شغلي، برخي از شرايط حضور نامزدهاي انتخاباتي شوراي استان سازمان نظام‌ مهندسي کشاورزي و منابع طبيعي استان سمنان است.