تاریخ 1397/01/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4729 برو جستجو جستجوی پیشرفته   مدير کل بنياد مسکن استان سمنان:
 11 روستاي گرمسار در طرح هادي روستايي سامان‌دهي مي‌شوند 

گرمسار - مديرکل بنياد مسکن استان سمنان با بيان اينکه به دنبال کاهش مهاجرت مردم از روستاها به شهرها هستيم، گفت: 11 روستاي گرمسار در طرح هادي روستايي سامان‌دهي مي‌شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، عليرضا فلاحي ظهر سه‌شنبه در نشست مشترک دهياران و شوراهاي اسلامي روستاهاي گرمسار به ميزباني فرمانداري شهرستان بابيان اينکه بهسازي قريب به 100 روستاي استان در برنامه کاري سال 97 قرارداد، ابراز داشت: 11 روستاي گرمسار در طرح هادي روستايي سامان‌دهي مي‌شود.

وي بابيان اينکه بايد براي کاهش مهاجرت از روستاها به شهرها و ايجاد اشتغال در مناطق کمتر توسعه‌يافته تلاش کنيم، افزود: اصلاح معابر و بهسازي روستاها از جمله اولويت‌هاي بنياد مسکن به شمار مي‌رود که بر همين اساس تا پايان سال 97 تمامي روستاهاي گرمسار مشمول طرح هادي خواهند شد.

مديرکل بنياد مسکن استان سمنان ضمن بيان اينکه به دنبال بهسازي و افزايش سطح رفاه در مناطق روستايي استان هستيم، افزود: براي تامين قير و اجراي پروژه‌هاي اصلاحي 70 ميليون تومان اعتبار براي سال 97 گرمسار منظور شده است. فلاحي بابيان اينکه طي سال 96 از محل اعتبارات سال‌هاي گذشته در 85 روستا با اعتباري بالغ‌بر 70 ميليارد ريال کار بهسازي معابر روستايي به انجام رسيده است، تصريح کرد: براي دو هزار و 600 متر از معابر روستايي گرمسار 44 ميليون تومان اعتبار هزينه شده است.

وي بابيان اينکه طرح صدور سند اراضي روستايي با همکاري اداره ثبت در استان سمنان اجرايي مي‌شود، تصريح کرد: يکي از مهم‌ترين دغدغه‌هاي مسئولان صدور سند روستايي است که مشکلات مربوط به سنددار کردن واحدهاي روستايي در صورت درخواست دهياران و شوراها بايد برطرف شود.

فلاحي بابيان اينکه جذب سرمايه‌گذار مي‌تواند در راستاي رفع مشکلات مردم ساکن در روستاها موثر باشد، اضافه کرد: پيگير مشکلاتي نظير کمبود اعتبارات براي پرداخت وام‌هاي روستايي از سوي بانک ها و موسسات مالي و اعتباري هستيم که با برطرف شدن آن‌ها بخش عظيمي از مشکلات بخش روستايي رفع خواهد شد.


 مديرعامل شرکت توزيع برق استان سمنان:
 ارتقاي فرهنگ سازماني رابطه معنا‌دار و مستقيم با بهره‌وري در سازمان دارد 

سرويس خبر

مديرعامل شرکت توزيع برق استان در اولين نشست شوراي فرهنگي گفت: بر اساس تحقيقات انجام شده، ارتقاي فرهنگ سازماني رابطه معنادار و مستقيمي با بهره‌وري در سازمان‌ها دارد.

مهندس سيدمحمد موسوي‌زاده بيان داشت: ارتقاي فرهنگ سازماني وظيفه مديران است و جملگي کارکنان نيز مي‌بايد براي رشد و توسعه اين مهم تلاش نموده و براي رسيدن به بهره‌وري، با تمام وجود کوشش نمايند.

وي با عنوان اين که با تقويت ارزش‌هاي محوري و سازماني شرکت، به دنبال تعالي سازمان و متعالي نمودن فرهنگ سازماني هستيم، افزود: در اين زمينه، خودمان بايد الگو بوده و آن را به ديگران نيز تعميم دهيم.

مهندس موسوي‌زاده تصريح کرد: اقدامات ارزشمندي که در حوزه‌هاي مختلف به ويژه برنامه‌هاي ده‌گانه فرهنگي صنعت برق کشور در اين شرکت عملياتي شده، اثر‌گذاري آن در خدمت‌رساني شايسته به مردم متجلي مي‌شود و همواره بايد با بهره‌گيري از شيوه‌هاي بديع، به دنبال اجراي برنامه‌هاي فرهنگي اثر‌گذار باشيم.

امام جماعت شرکت توزيع برق استان نيز با بيان اين که موفقيت‌هائي که در عرصه خدمت‌رساني حاصل مي‌شود، آثار آن در زندگي مردم مشاهده مي‌شود، گفت: برنامه‌ها و فعاليت‌هاي فرهنگي که براي کارکنان و خانواده آنان به نحو شايسته اي به اجرا در مي آيد، قابل تقدير است.

حجت‌الاسلام رضا طاهريان با استناد به روايتي از امام صادق(ع) که فرموده است ؛ آن کسي که از حق دم مي‌زند، با سه ويژگي شناخته مي‌شود، تصريح کرد: اول اين که رفقايش چه افرادي هستند، دوم؛ کيفيت نماز که يکي از نشانه‌هاي اهل حق است و سوم نماز با کيفيت را در چه وقت و زماني به جـا مي‌آورد، به عنوان شناخـت اين گونـه افـراد به شمــار مي‌روند.

شايان ذکر است: در اين نشست ابوالفضل همتي دبير شوراي فرهنگي، گزارش مبسوطي در خصوص فعاليت‌هاي فرهنگي سال 96 شرکت توزيع برق استان را ارائه کرده و در ادامه نيز پيرامون عناوين و برنامه‌هاي فرهنگي و ديني سال 97 شامل؛ ترويج فرهنگ نوراني قرآن و سيره اهل بيت(ع) و رهنمودهاي امام(ره) و مقام معظم رهبري، تعميق فرهنگ اقامه نماز، توسعه فرهنگ امر به معروف و نهي از منکر و فرهنگ سازماني، ترويج فرهنگ عفاف و حجاب و سبک زندگي اسلامي و صيانت از بنيان خانواده، تقويت توانمندي‌هاي فرهنگي و ديني فرزندان همکاران و توسعه فرهنگ مديريت مصرف بهينه بحث و تبادل‌نظر صورت پذيرفته و تصميم‌گيري شد.


 مديرکل حفاظت محيط‌زيست استان سمنان
 توزيع 20 هزار کيسه زباله به مناسبت روز طبيعت و در راستاي طرح بي‌زباله در استان 

سرويس خبر

مدير کل حفاظت محيط‌زيست استان سمنان از توزيع 20000 هزار بسته فرهنگي، آموزشي و کيسه زباله در راستاي طرح بي‌‌زباله و با شعار از خودمان شروع کنيم و به مناسبت 13 فروردين و روز انس با طبيعت در ميان شهروندان و مسافران نوروزي خبر داد.

به گزارش اداره روابط عمومي حفاظت محيط زيست استان سمنان عباسعلي دامنگير گفت: به منظور حفظ محيط زيست و ارتقاء فرهنگ زيست‌محيطي با همکاري و هماهنگي ادارات کل حفاظت محيط‌زيست استان سمنان و منابع طبيعي و آبخيزداري استان به مناسبت 13 فروردين و روز انس با طبيعت 20 هزار کيسه زباله و بسته آموزشي ميان شهروندان و مسافران نوروزي توزيع گرديد.

عباسعلي دامنگير خاطرنشان کرد: هدف از اين برنامه ارج نهادن به جايگاه طبيعت در زندگي انسان‌ها و همچنين انتقال زباله‌هاي توليد شده توسط شهروندان به محل جمع‌آوري زباله مي‌باشد و از همه شهروندان تقاضا مي‌کنم که هر‌گاه به طبيعت سفر مي‌کنند، يک کيسه زباله همراه خود داشته باشند، تا زباله و پسماندها را در طبيعت رها نکنند.

وي با توجه به اينکه اين اداره کل هرساله در راستاي حفظ و صيانت از محيط‌زيست و طبيعت تمهيدات ويژه‌اي اعمال مي‌کند، خاطرنشان ساخت: محيط زيست متعلق به همه مردم است و حفظ و نگهداري از آن وظيفه تمامي آحاد جامعه است.

شايان ذکر است: گشت سيار ويژه روز 13 فروردين توسط نيروهاي اجرايي يگان حفاظت محيط‌‌زيست همانند سال‌هاي گذشته جهت خدمت‌رساني مطلوب به طبيعت دوستان و مسافران نوروزي و همچنين حفاظت از سرمايه‌هاي طبيعي استان در کنار مردم مشغول به گشت و کنترل و پايش لحظه‌اي بودند.


 فرماندار گرمسار خبر داد:
 پرداخت 14 ‎ميليارد تومان تسهيلات اشتغال‌زايي روستايي در گرمسار 

گرمسار - فرماندار گرمسار بابيان اينکه بايد از ظرفيت عظيم اشتغال براي توسعه روستاها استفاده کرد، گفت: 14 ميليارد تومان ‏تسهيلات براي اشتغال پايدار روستايي به گرمسار اعطا مي‌شود‎.‎

به گزارش خبرنگار مهر، داريوش طاهري ظهر سه‌شنبه در نشست مشترک دهياران و شوراهاي اسلامي روستاهاي گرمسار به ميزباني فرمانداري شهرستان بابيان اينکه ايجاد اشتغال و توليد لازمه رونق اقتصادي و پيشرفت روستاها است، ابراز داشت: باهدف کاهش بيکاري و رونق اشتغال طبق دستورالعمل قانون ايجاد اشتغال پايدار روستايي و عشايري از صندوق توسعه ملي مبلغ 14 ميليارد تومان تسهيلات به روستائيان گرمسار اعطا مي‌شود.

وي بابيان اينکه افزوده شدن پنج دهياري ديگر طي سال 96 نشان از عمق توسعه روستايي در گرمسار است، افزود: با تاسيس يک دهياري در بخش ايوانکي (احمدآباد) و چهار دهياري در بخش مرکزي (نه حصار. قلعه چک. سرآسياب. چهار قشلاق) تعداد دهياري‌هاي سطح شهرستان به 32 دهياري ارتقا يافت.

روستاها مهد توليد

فرماندار گرمسار بابيان اينکه اجراي طرح‌هاي هادي روستايي يکي از عوامل مهم و تاثيرگزار در رفع محروميت از روستاها و توسعه روستاها محسوب مي‌شود، ابراز داشت: يکي از مهم‌ترين دغدغه‌هاي شهرستان، ساخت مسکن در روستا و شهر مخصوصا براي اقشار ضعيف و کم‌توان جامعه است که با پيگيري‌هاي استاني و فرا استاني و ضمن استفاده از پتانسيل و ظرفيت شهرستان در صدد رفع اين موضوع خواهيم بود.

طاهري در ادامه تصريح کرد: روستاها مهد توليد هستند و از سوي ديگر مي‌توانند ظرفيت‌هاي عظيم اشتغال و توسعه به شمار روند که دولت براي تحقق اين امر در سال جاري، احداث راه‌هاي روستايي و بهسازي آن‌ها را در کنار توسعه و ارتقاي سلامت روستا و خدمات درماني در دستور کار قرار داده است.

وي بابيان اينکه راه‌اندازي مدرسه و مراکز آموزشگاهي و توسعه امکانات آموزشي و رفاهي براي مناطق روستايي در دستور کار مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي قرار دارد، افزود: تفاهم‌نامه بيمه واحدهاي مسکوني روستاهاي مليجان‌ پايين بخش مرکزي 56 واحد و چشمه نادي بخش ايوانکي 111 واحد در پايان سال 96 به دهياران اين روستاها اعطا شد.

ضرورت چاره انديشي براي رفع بيکاري روستاها

فرماندار گرمسار بابيان اينکه شهر قوي و توسعه‌يافته نيازمند روستاهاي قوي است، ابراز داشت: سياست دولت در عمران و آباداني روستاها بر هيچ‌کس پوشيده نيست و پيگيري مطالبات مردم در راستاي حل مشکلات روستاها از اهداف فرمانداري است.

طاهري افزايش مصرف‌گرايي و مهاجرت روستائيان به شهر را امري نگران‌کننده دانست و تصريح کرد: اهميت ايجاد اشتغال و به خصوص رونق صنايع گردشگري در روستاها از نکات بسيار مهم و اولويت‌دار محسوب مي‌شود.

وي بابيان اينکه براي رفع بيکاري و جلوگيري از مهاجرت با توجه به پتانسيل هر روستا بايستي آنها را به قطب‌هاي توليديتبديل کرد، اضافه کرد: برنامه‌ريزي براي منابع آب پايدار و رفع مشکلات خشک‌سالي يا کاهش آثار سوء آن، اعطاي تسهيلات به روستائيان براي توليد و گردشگري و رفع موانع توسعه در زمره ديگر اقدامات دولت براي توسعه روستايي در سال است که قطعاً در سال 97 نيز تداوم خواهد يافت.