تاریخ 1397/01/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4729 برو جستجو جستجوی پیشرفته   سيستم اداري را کارآمد کنيد 
نويسنده : مرتضي دهرويه

سيزده روز ايام عيد نوروز به پايان رسيد و از روز چهاردهم فعاليت جديد در سال 97 آغاز شد. در ايام عيد نوروز بسياري از مسئولين عالي رتبه استان و کارکنان هلال احمر، نيروي انتظامي، ميراث فرهنگي، شهرداري و... در روزهاي تعطيل سال‌جاري با تلاش و فعاليت چشمگير خود خدمات بسيار ارزنده‌اي را به شهروندان و مسافران اين استان داشتند، البته برخي مديران غير‌بومي هم از چند روز قبل از شروع سال جديد تا پايان روز سيزدهم و حتي چند روز بعد هم به اتفاق خانواده خود با سفر به شهر و استان‌هاي خودشان به تفريح و استراحت پرداختند و پول‌هايشان را در ولايت هزينه کردند و دوباره به استان سمنان بازگشتند، تا با گذران ايام به دنبال تکميل روزمه کاري خود براي کار و تلاش بيشتر باشند.

البته من معتقد هستم برخي مديران غير بومي، دلسوزي و کارآمدي لازم براي توسعه و تغيير را ندارند و اين واقعيت را سابقه و تاريخ استان نشان داده است و تنها نمي‌توان به برخي استثنا‌ها هم دل خوش کرد چون استثناء در حکم قاعده نخواهد بود.

چون اين عزيزان هم به صورت مقطعي آمده و بعد هم رفته‌اند و البته عده‌اي هم براي اينکه خود را استثنا نشان دهند در اين بين با امار پردازي به دنبال جلوه دادن شرايط گل و بلبلي هستند، ولي واقعيتي که مردم لمس مي‌کنند، کاملا برعکس مي‌باشد.

لذا اگر چه عنوان مي‌شود، بسياري از انتصابات کشوري بوده و مسئولين استان در ان نقش کمي دارند که اگر اين موضوع صحت داشته باشد عذر بدتر از گناه است و نشانه افول دستگاه‌هاي حاکميتي استان خواهد بود.

ولي از استاندار سمنان که نفر اول دولت تدبير و اميد در استان مي‌باشد و هدفشان تحقق انقلاب اداري است، درخواست مي‌شود، در سال جديد عنايت ويژه‌اي به نيروهاي بومي جوان و خلاق و باانگيزه شهرهاي مختلف استان داشته باشند و از آنان در پست‌هاي بالا و مديرکلي به جاي برخي از مديران نا کارآمد استفاده نمايد و سن کم يا تجربه کم را بهانه و چماقي براي تضعيف جوانان با انگيزه و باسواد و خلاق ننمايد که انقلاب اداري چيزي جز تغيير نگاه سنتي نيست.

مضاف بر اينکه، اولا نيروي بومي جوان در هر پست و مقامي که بوده منشاي خير و برکت کثير و بي‌بديل و اصلاحات اساسي شده است دوما چون تا پايان عمر خود در معرض قضاوت همشهريان و هم‌استاني‌ها خواهد بود، نهايت سعي و تلاشش را به کار خواهد بست.

پيشنهادم به استاندار محترم اين است که سيستم فعلي و نا کار آمد اداري را متحول کنيد، مطمئن باشيد مي‌شود، شک نکنيد همه با هم مي‌توانيم، چون معتقديم تاکنون به جز همان استثنا‌ها برخي مديران غيربومي چندان کار اساسي براي استان انجام نداده‌اند و جوانان فعال و پويا بوده اند که کارهايي کرده‌اند کارستان.