تاریخ 1396/12/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4723 برو جستجو جستجوی پیشرفته   نماينده شرکت هواپيمايي ترکيه:
 در حادثه رخ داده براي هواپيماي ترکيه مشکل از هواپيما نبوده است 

سرويس حوادث

نماينده شرکت هواپيمايي ترکيه گفت: قطع به يقين در حادثه سقوط هواپيماي ترکيه، مشکل از هواپيما نبوده است.

حسين حافظ اميني در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا ضمن اشاره به آشنايي و ارتباط خود با خانواده برخي جانباختگان هواپيماي ترکيه، در مورد تمايل خانواده‌هاي داغدار ترکيه در حادثه سقوط هواپيما براي انجام DNA در ايران و اعلام آمادگي پزشکي قانوني ايران براي انجام اين کار گفت: نمي‌دانم پروسه اين کار چگونه است؟ ولي احتمالا اين خانواده‌ها تمايل داشته باشند، در ترکيه آزمايش DNA از آنها گرفته شود و احتمالا آزمايش در کشور خود را قبول مي‌کنند و خواهان اين هستند که اجساد به ترکيه منتقل شود و اين کار آنجا صورت گيرد. وي در تحليل ‌حادثه رخ داده هم افزود: بالاخره يک سانحه هوايي رخ داده، ولي قطعا مشکل از هواپيما نبوده است.

اميني با اظهار تشکر ازسوي شرکت هواپيمايي خود و همکارش در ترکيه از مسئولان و دستندرکاران ايران و همکاري خوب آنها در اين حادثه، گفت: واقعا از زمان وقوع حادثه گروه‌هاي امداد و نجات و مسئولان ذي‌ربط با وجود تمام مشکلات و شرايط و سختي کار و وضعيت آب و هوايي و شرايط نامساعد منطقه و با وجود امکانات در اختيار تمام سعي و تلاش خود را در اين زمينه انجام دادند و واقعا از همه سپاس‌گزارم و در اين زمينه بسيار عالي عمل کردند.

نماينده شرکت هواپيمايي ترکيه ادامه داد: بنده تصوير لاشه هواپيماي سقوط کرده را مشاهده کردم و ديدم کارها با سرعت و دقت و با تميزي انجام شد، در حالي که ممکن نمي‌دانستم کار به اين خوبي جلو برود. وي بار ديگر با تشکر از اقدامات سريع و به موقع خواستار انتقال سريع جنازه‌ها به خانواده‌هاي داغدار براي انجام مراسم شد و اظهار اميدواري کرد: ديگر شاهد تکرار اين گونه حوادث و داغدار شدن خانواده‌اي نباشيم.


 سرويس حوادث 

اورژانس کشور اعلام کرد

21 درصد مصدومين حوادث چهارشنبه‌سوري

مربوط به تهران است

اورژانس کشور، جزئيات حوادث مرتبط با مراسم چهارشنبه آخرسال از اول اسفند تا ساعت 16ديروز را به شرح زير اعلام کرد.

به گزارش مهر،طبق گزارش اورژانس، در اين بازه زماني کل مصدومين و فوتي‌ها 385 نفر (94 درصد مرد – 6 درصد زن) است که در اين ميان 34 درصد سوختگي و 3 درصد قطع عضو گزارش شده است. 66 درصد از امار مصدومين مربوط به رنج سني 6 تا 18 سال بوده است (77 درصد از مصدومين استفاده کننده). 54 نفر اعزامي‌توسط اورژانس پيش بيمارستاني و 9 نفر درمان در محل توسط اورژانس پيش بيمارستاني، مراجعين به اورژانس بيمارستاني 274 نفر، درمان و ترخيص 227 نفر، بستري: 93 نفر بستري در بخش مراقبت‌هاي ويژه 6 نفر و فوتي در مرکز درماني 3 نفر (تهران، زنجان و همدان) گزارش شده است.بيشترين تعداد مصدومين در تهران با 69 نفر (معادل 21 درصد از کل مصدومين)، آذربايجان‌شرقي با 38 نفر (معادل 12 درصد از کل مصدومين) و آذربايجان‌غربي با 36 نفر (معادل 11 درصد از کل مصدومين) بوده است.

استقرار آمبولانس‌هاي اورژانس در 173 نقطه

از شهر تهران

آمبولانس‌هاي اورژانس تهران براي چهارشنبه آخر سال با همکاري ناجا و آتش‌نشاني در 173 نقطه از شهر تهران مستقر شدند. به گزارش خبرگزاري مهر، دکتر معتمدي معاون فني و عملياتي اورژانس تهران گفت: موتورلانس‌هاي اورژانس تهران تا ساعت 16 در مناطق مختلف شهر تهران حضور داشتند و پس از اين ساعت، هر دو نفر از پرسنل موتورلانس‌ها، تبديل به يک کد آمبولانس مي‌شوند چراکه احتمال برخورد مواد محترقه با سرنشينان موتورلانس‌هاي اورژانس وجود داشت. وي افزود: بيمارستان‌هايي که متخصصان پوست و چشم نداشتند، اين متخصصين مستقر شدند تا با سرعت بيشتري به افرادي که آسيب‌ديدگي جزيي دارند، خدمات ارائه دهند.به گفته وي، بيمارستان‌هاي فارابي، رازي و شهيد مطهري براي حوادث چهارشنبه آخر سال، آمادگي کامل داشتند و افرادي که آسيب‌هاي شديد ديدند، براي درمان به اين سه بيمارستان منتقل شدند. معاون فني و عملياتي اورژانس تهران تاکيد کرد: در راستاي ارتقاي فرهنگ عمومي، کمپين نه به چهارشنبه‌سوزي توسط اورژانس راه‌اندازي شده است.


 توجه به توصيه‌هاي دامپزشکي در زمان خريد ماهي قرمز مخاطرات بهداشتي را کاهش مي‌دهد 

دکتر علي جاويد‌پور رئيس اداره بهداشت و مديريت بيماريهاي طيور، آبزيان، زنبورعسل و کرم ابريشم اداره کل دامپزشکي استان سمنان، در آستانه فرا رسيدن سال نو، ضمن آرزوي سالي سر‌شار از موفقيت توأم با تندرستي براي کليه هم استاني‌هاي عزيز توصيه‌هاي فني و بهداشتي زير را در زمان خريد و همچنين نگهداري ماهي قرمز توصيه نمودند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان سمنان، وي در ادامه گفت: خريد ماهي قرمز بايد از مراکز مجاز تحت نظارت دامپزشکي صورت گيرد و در زمان خريد ماهي قرمز بايد توجه نمود که ماهي بايد داراي ظاهر و تحرک مناسب و شناي متعادل باشد و همچنين علائمي نظير تاخوردن باله‌ها، لکه‌هاي پنبه‌اي مانند، زخم يا لکه‌هاي سفيد متمايل به خاکستري يا قرمز در اطراف دهان يا سطح بدن، بيرون زدن چشم‌ها به صورت يک طرفه يا دو طرفه و ريخته شدن پولک‌هاي ماهي نباشد.

دکتر جاويدپور در پايان نکات ذيل را در زمان نگهداري ماهي قرمز ضروري دانست:

1- به ازاي هر قطعه ماهي بايد يک ليتر آب در نظر گرفته شود.

2- از ظروف دهان گشاد براي نگهداري ماهي استفاده گردد. (فضاي مورد نياز براي هر ماهي دو برابر حجم آب مي باشد).

3- بهترين PH آب 7.5- 6.8 و بهترين دماي آب نگهداري ماهيان زينتي 26-22 درجه سانتي گراد مي‌باشد.

4- تعويض مقداري از آب ماهي يک يا دو بار در هفته کافي است.

5- آگر از آب شرب شهري استفاده مي‌شود بايد جهت کلرزدايي آب مورد استفاده 24 ساعت در هوايي آزاد قرار داده شود، تا کلر موجود در آب از بين برود و سپس اين آب کلرزداي شده را به آب ماهيان اضافه نمود.

6- جهت تغذيه، از غذاهاي آماده که در فروشگاه‌هاي مجازعرضه ماهي زينتي وجود دارد، استفاده نمايند. (ماهي قرمز بايد با غذاهاي کم پروتئين و سرشار از کربوهيدرات تغذيه شوند و بهتر است که غذا در سطح آب شناور بماند؛ استفاده از غذاي آماده بهتر است ؛ غذادهي بايد يک يا حداکثر 2 بار در روز و به اندازه‌اي باشد که در مدت يک تا دودقيقه مصرف شود.)

7- از خريد ماهيان مريض و بي حال و داراي لکه‌هاي سفيد و يا قرمز روي پوست بدن خودداري شود و در صورت مشاهده هرگونه تغيير رفتار و يا حرکت ماهي مورد نظر، سريعا از مابقي ماهي‌ها جدا و به يکي از مراکز دامپزشکي مراجعه نماييد.

8- اگر سابقه بيماري پوستي يا آلرژي داريد براي دست زدن به ماهي و ظروف نگهداري ماهي حتماً از دستکش استفاده نماييد.

9- از دست زدن و بازي کردن کودکان با ماهي جداً خودداري شود، زيرا ممکن است، عوامل بيماري‌زا احتمالي را به چشم و دهان خود منتقل نمايد.

10- براي ضد‌عفوني ظروف نگهداري ماهي از نمک طعام3% و يا پرمنگنات پتاسيم، پرکلرين و بتادين مي‌توان استفاده کرد.

11- شهروندان محترم مي توانند در روز طبيعت ماهي‌ها را در مکان‌هاي مشخص شده توسط شهرداري‌ها رها‌سازي نمايند.