تاریخ 1396/12/16 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4717 برو جستجو جستجوی پیشرفته   معاون استاندار سمنان:
 اقدامات دستگاه‌ها در حوزه بانوان مشخص شود 
  شوراها مصوبات را به سمت نيازهاي اجتماعي و فرهنگي سوق دهند

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار سمنان با بيان اينکه اقدامات دستگاه‌ها در حوزه بانوان به‌روشني مشخص شود، گفت: شوراها بخش قابل‌توجهي از مصوبات جلسات را به سمت برآورده ساختن نيازهاي اجتماعي و فرهنگي سوق دهند.

سعيد ناجي در حاشيه برگزاري جلسه کارگروه امور بانوان و خانواده در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: از تمام دستگاه‌هاي اجرايي استان سمنان انتظار مي‌رود که در سال آينده ضمن مطالعه دقيق و انجام نيازسنجي و شناخت جامعه هدف، با برنامه‌ريزي و هدف‌گذاري مناسب و بهره‌گيري از تمامي ظرفيت‌ها، امکان حضور گسترده‌تر بانوان در بخش‌هاي مختلف را فراهم کنند.

وي افزود: لازم است با بهره‌گيري و تمرکز بر گزارش‌هاي ارائه شده در حوزه زنان و با اشرافيت در کار، برنامه‌ريزي در امور بانوان با هدف بالا بردن سطح اشتغال و توانمندي بانوان به انجام رسد.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار سمنان گفت: مسؤولان در ارائه مجوزهاي اشتغال در عرصه‌هاي مختلف ضمن توجه به ميزان مجوزها، به درصد تحقق اهداف و ميزان موفقيت‌ها نيز اهتمام داشته باشند و ضمن رصد کامل فعاليت‌ها، ارزيابي مناسبي از آن به عمل آورند، چراکه تنها در اين صورت است که مي‌توان دريافت که روند صدور مجوزها ادامه يابد يا متوقف شود.ناجي ادامه داد: استفاده از ظرفيت شوراها و دهياري‌ها مورد تأکيد مقامات ارشد استان سمنان است که روند اجرايي شدن اين مهم ضمن هماهنگي با بخش‌هاي مختلف ازجمله معاونت هماهنگي امور عمراني استانداري سمنان در حال تحقق است.وي اضافه کرد: تصور فعاليت صرفاً عمراني شوراها غلط است که بايد تغيير کند؛ شهروندان فقط نياز عمراني ندارند، بلکه بيش از نياز عمراني به انجام فعاليت‌هاي فرهنگي و اجتماعي... نيازمند هستند.معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار سمنان بيان کرد: لازم است تا اعضاي شوراها به ميدان بيايند و در اجراي سياست‌هاي دولت و نظام جدي‌تر ورود کنند و بخش قابل‌توجهي از مصوبات جلسات خود را به سمت برآورده ساختن نيازهاي اجتماعي و فرهنگي سوق دهند.ناجي افزود: اعتبارات دولتي بسيار خوبي که طي يکي دو سال اخير با نگاه مساعد دولت و مجلس به دهياري‌ها و شهرداري‌ها پرداخت شده است، لزوماً نبايد در زمينه‌هاي حقوق، دستمزد و پاداش و عمراني مصرف شود.

وي تصريح کرد: نيازهاي عمراني يک نياز اساسي است، اما مهم‌تر از آن پرداختن به خود انسان است که از ضرورياتي محسوب مي‌شود که حتماً شوراها بايد به آن توجه کنند.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار سمنان اظهار کرد: لازم است، تا از حوزه اجتماعي و بانوان وظايفي براي دهياري‌ها تعيين شود تا آن وظايف و انتظارات در سايه حمايت بخش‌هاي مختلف استانداري به انجام رسيده و محقق شود.ناجي اضافه کرد: بايد تناسب بين امکانات و نيازها به‌دقت بررسي شود و به اين نکته توجه داشت که بسياري از دغدغه‌ها و مشکلات در مباحثي است که بيشترين امکانات در آن دپو شده است.

وي تأکيد کرد: دستگاه‌هاي مختلف هرکدام متولي اموري هستند که به‌نوعي به حوزه بانوان و نيازهاي آنان مربوط است، اما وظيفه حوزه امور بانوان و خانواده استانداري آن است که با پرهيز از حرکت‌هاي حجيم و بي‌نتيجه، اقدامات دستگاه‌هاي مختلف در حوزه بانوان را جمع‌بندي و ضمن هدف‌گذاري مناسب از موازي‌کاري دوري کنند و خروجي مناسبي را شکل دهند.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار سمنان گفت: دستگاه‌هاي مختلف بايد در ابتداي سال برنامه‌هاي مرتبط با حوزه بانوان را احصا و ارائه کنند و طي آن بر اساس وظايف تکليفي خود مورد ارزيابي و نظارت قرار گيرند.ناجي افزود: در تبيين اقدامات و هدف‌گذاري‌ها لازم است تا برنامه ششم توسعه مدنظر قرار گيرد و دستگاه‌هاي مختلف وظايف خود را در قالب اين برنامه مطالعه کنند و به اجرا درآورند. وي خاطرنشان کرد: اقدامات دستگاه‌هاي مختلف اجرايي در حوزه بانوان بايد به‌روشني مشخص و مطرح شود.


 چهل و هفتمين جلسه كارگروه تخصصي سلامت و امنيت غذايي استان سمنان برگزار شد 

سرويس خبر

چهل و هفتمين جلسه كـارگـروه تخصصي سلامت و امنيت غذايي استان سمنان به رياست دكتر ناجي معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري و دبيري دکتر شادنوش رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان و با حضور دکتر جندقي معاون بهداشتي دانشگاه و مديران كل سلامت محور استان در سالن مديريت بحران استانداري تشکيل شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان؛ دکتر شادنوش رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني استان سمنان، ضمن تبريک مجدد انتصاب دکتر ناجي معاون جديد سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري و رئيس کارگروه سلامت و امنيت غذايي استان، گفت: اين کارگروه به عنوان يکي از مهم‌ترين کارگروه‌هاي مربوط به حوزه سلامت در استان مي‌باشد.رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان، بيان داشت: در کشور ما مقوله سلامت جزء اولويت‌هاي اول دولت مي‌باشد و با اجراي طرح تحول نظام سلامت در کشور، دست‌اندرکاران حوزه سلامت در سطح استان خدمات مطلوبي به جامعه ارائه نموده‌اند.

دكتر ناجي معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري، بر ضرورت اهتمام دستگاه‌هاي اجرايي در دست‌يابي به اهداف مجمع سلامت استان که تسهيل دستيابي استان به جايگاه مناسب شاخص‌هاي سلامت و عدالت در سلامت و افزايش آگاهي، مسئوليت‌پذيري و پاسخگويي اجتماعي، توانمندي و مشارکت فعالانه فرد، خانواده و جامعه در تأمين، حفظ و ارتقاي سلامت مي‌باشد، تاکيد نمود.دكتر ناجي با اشاره به اهميت مجمع سلامت استان سمنان، بيان داشت: استفاده از نيروها و ظرفيت‌هايي غير از نيروها و ظرفيت‌هاي دولتي و توجه به موسسات مردم نهاد و برقراي يک پيوند صحيح و مناسب با مجموعه اداري و مسئول در حوزه‌هاي اجرايي لازمه برگزاري مفيد و موثر مجمع سلامت استان است.وي افزود: نقش آموزش و پرورش در آموزش دانش آموزان براي پيشگيري از حوادث بر لزوم آموزش مستمر و جدي مي‌باشد.

محمد دستوراني مدير کل آموزش و پرورش استان سمنان ضمن قدرداني از مسئولين دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان جهت حضور فعال کارشناسان اين دانشگاه براي آموزش کارکنان و دانش‌آموزان در مدارس، گزارشي از اقدامات آموزش و پرورش در راستاي پيشگيري از حوادث چهارشنبه سوري ارائه نمود. در ادامه جلسه، دستور کار قرائت و اعضا در خصوص مباحث مطرح شده از جمله تقويت هماهنگي‌هاي درون بخشي و برون سازماني در خصوص حوادث چهارشنبه آخر سال مشتمل بر طرح موضوع در کارگروه سلامت و امنيت غذايي استان و شهرستان‌ها به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

شايان ذکر است: در اين جلسه ضمن مروري بر وضعيت مصوبات جلسه قبل اين کارگروه، پيرامون موضوع نظارت بر اجراي قانون منع فروش غيرقانوني مواد محترقه توسط دست‌فروشان، آموزش و اطلاع‌رساني به گروه نوجوانان و جوانان در سنين مدرسه و اطلاع‌رساني عمومي از طريق نصب بنر‌هاي آموزشي و استفاده از تلويزيون‌هاي شهري مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفته و تصميمات لازم در اين خصوص اتخاذ گرديد.


 «مشق‌ روز» شماره 112 
نويسنده : سيد‌رضا اکرمي

به مجلس يادبودي رفتم که جزوه شبيه افسانه‌ها ديدم و خواندم، اين جزوه کلمات قصار شهيدان بود و نوشتم: مادري آمد، طلاهاي خود را به ستاد جنگ داد و رفت. مسئول ستاد پشت سر وي آمد و گفت براي طلاهاي خود رسيد بگيريد، اين خانم خنديد و گفت: من براي دادن دو پسرم هم رسيد نگرفتم.

عمليات شروع شده بود، پدر و پسر با سرعت جلو مي‌رفتند. پسر تير خورد و افتاد و شهيد شد، پدر رفت طرف وي، خشاب‌هاي اسلحه وي را گرفت و راه پسر را ادامه داد.

شب قدر قرار شد، براي مداحي به گردان امام باقر عليه السلام برويم، راه را گم کرديم، شهيد محمد عباسي گفت: شب قدر را نبايد از دست بدهيم، بدين جهت مراسم شب قدر را دو نفره به‌جا آورديم. بعد گردان را پيدا کرديم و به آنجا رسيديم و مراسم را برگزار نموديم.

شهيد حسين خرازي مي‌گفت: نمي‌توانم بدون وضو در جبهه راه بروم، اگر وضو نداشته باشم، احساس ناراحتي مي‌کنم.

حجت‌الاسلام ابوترابي نقل مي‌کرد صليب سرخ چندين بار در مقابل فرماندهان عراقي با من مصاحبه کرد و از من پرسيد وضع شما در اردوگاه اسرا چگونه است؟ شما شکنجه مي‌شويد؟ مي‌گفتم خير، اسارت سختي و مشکلات دارد. بعدا فرمانده عراقي که با آزادگان بسيار خشن برخورد مي‌کرد، پيش من آمد و گفت آقاي ابوترابي من تو را شکنجه کردم و شلاق زدم، پس چرا به صليب سرخي‌ها نگفتيد، جواب دادم به قرآن استعانت جستم و گفتم قرآن مي‌گويد: «لن يجعل الله للکافرين علي المومنين سبيلا» نخواستم کفار بر مسلمانان راه «برتري» يابند.

عربستان سعودي رئيس ستاد مشترک و فرمانده نيروي هوايي و برخي مقامات ديگر نظامي را از کار برکنار نمود و اعلام داشت براي تحريک بيشتر شوک درمان وارد نموديم. در حالي‌که اهل حل و عقد مي‌گويند عربستان سعودي در مورد يمن شکست خورد و طوفان قاطع به سه سال رسيده و کمترين نتيجه را گرفته است و نيز بازداشت شاهزادگان و گرفتن موجودي آنها به بهانه مبارزه با فساد، آتش خشم و غضب به وجود آورد و حال مي‌گويد آبي بر خشم ديگران بريزد و حواس مردم به نقطه ديگر سوق دهد. بن سلمان مي‌خواهد به انگليس و آمريکا برود و با آنها نيز مشاوره نمايد. احتمال کودتا نيز در درون نيروهاي مسلح وجود دارد ولي عربستان مشکلات ديگر دارد و آن مردمي نبودن نظام سلطنتي و خاندان سعودي و موروثي مي‌باشد. در عربستان انتخابات وجود ندارد، قانون اساسي ندارد، نظام وهابيت در درون و برون کشور فاصله بسيار با مردم ديگر به وجود آورده است. اگر خانه کعبه و حرم نبوي و صادرات نفت را از عربستان سعودي بگيرند، دولت سعودي حرفي براي زدن ندارد، مشروعيت در نظام و مقبوليت در بين مردم ندارد و در ارتباط سياسي دنيا فقط بر پول تکيه دارد.