تاریخ 1396/11/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4703 برو جستجو جستجوی پیشرفته   عکسي قديمي بر پوستر جشنواره جهاني فيلم فجر 

پوستر اصلي سي و ششمين جشنواره جهاني فيلم فجر با استفاده از عکسي قديمي مربوط به دوران ورود سينما به ايران، رونمايي شد. اين پوستر را ‌علي خورشيدپور طراحي کرده است و در ادامه نگاه فرهنگي هويتي است که در پوسترهاي دو دوره گذشته نيز مورد توجه قرار داشت.

اين دوره از جشنواره جهاني در آستانه يکصد و بيستمين سال ورود سينما به ايران برگزار مي‌شود و به همين مناسبت جشنواره جهاني برنامه‌هاي ويژه‌اي را طراحي کرده است.

سيدرضا ميرکريمي که براي سومين سال دبيري جشنواره را به عهده دارد، گفت: جشنواره جهاني فيلم فجر مهمترين رويداد فرهنگي، هنري جمهوري اسلامي در عرصه بين‌الملل است که قدمتي سي و شش ساله دارد و در رويکرد جديد خود تقويت همکاري و تعاملات آسيايي و منطقه‌اي، پيگيري اثرگذاري‌هاي متقابل سينمايي، تقويت جنبه‌هاي علمي و حرفه‌اي سينمايي و حضور فعال در عرصه ديپلماسي فرهنگي را نيز مد نظر دارد.

اين جشنواره از پايان سي‌وسومين دوره برگزاري خود و با حضور دبير جديد صاحب دبيرخانه دائمي شد و در طول اين سه سال ضمن برنامه‌ريزي و سازماندهي ارتباطات بين‌المللي، سينماي روز دنيا را نيز زير نظر دارد.

ميرکريمي تاکيد کرد: برنامه‌ريزي‌ها براي برگزاري سي‌و ششمين دوره جشنواره از ارديبهشت‌ ماه گذشته آغاز شده ولي ما به احترام جشنواره ملي فيلم فجر، اطلاع‌رساني جشنواره جهاني را تا پايان بهمن ماه به تعويق انداختيم.

ميرکريمي اضافه کرد: باشگاه سي‌هزارنفري جشنواره و حضورعلاقه‌مندان مردمي، دانشجويان، دانش‌آموزان و اهالي حرفه‌اي سينما و رسانه‌ها ملي و بين المللي پشتوانه برگزاري پر رونق جشنواره است و طراحي بخش‌هاي متنوع جشنواره نويد يک رويداد استاندارد و تراز مطلوب را مي‌دهد.

دبير سي‌وششمين جشنواره جهاني فجر گفت: جشنواره‌ي امسال متناسب با اهداف ملي، منطقه‌اي و بين‌المللي خود از بخش‌هاي متنوعي برخوردار است و در کنار ارائه چشم‌اندازي از سلايق مختلف سينمايي جهان و توجه به سينماي جهان اسلام، کارگاه‌هاي علمي متعددي نيز برگزار مي‌کند.

ميرکريمي اظهار کرد: با توجه به موفقيت و اعتبار دو دوره گذشته جشنواره نزد محافل سينمايي و جشنواره‌هاي جهاني، امسال شاهد تقاضاي گسترده براي حضور در جشنواره بوديم. همچنين با توجه به حضور تعداد بي شماري از مهمانان خارجي اعم از مديران فستيوال‌ها، پخش‌کنندگان و خريداران فيلم، با رشد چشمگير درخواست فيلم‌هاي ايراني براي شرکت در بخش‌هاي مختلف جشنواره و به‌خصوص بخش "مرور سينماي ايران" يا "نمايش‌هاي بازار بين‌الملل" روبه‌رو هستيم.

آدرس سايت رسمي جشنواره Fajriff.com و پست الکترونيکي جشنوار film@ fajriff.com است. سي و ششمين جشنواره فيلم فجر، 19 تا 27 آوريل 2017 (30 فروردين تا 7 ارديبهشت1397) به دبيري سيد رضا ميرکريمي در تهران برگزار مي‌شود.


 برترين‌هاي مسابقه بين‌المللي «مهرمحرم» معرفي شدند 

به گزارش روابط عمومي موسسه موج فرهنگ، نتايج بخش هنرهاي ديجيتال شامل فيلم کوتاه 3 دقيقه‌اي و عکس در مراسم اختتاميه دهمين سوگواره ملي و سومين مسابقه بين‌المللي مهرمحرم اعلام شد. در اين آيين باشکوه که همراه با برافراشتن پرچم بارگاه ملکوتي حضرت امام حسين‌(ع) توسط دبيرکل عتبه مقدس حسيني بود اساتيد، مهمانان و برگزيدگان داخلي و خارجي حضور داشتند.

جوايز و تنديس اين سوگواره توسط سيدجعفر‌الموسوي توليت حرم مطهر امام حسين (ع)، دکتر سيدمرتضي موسويان مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و رييس مرکز رسانه‌هاي ديجيتال اين وزارت خانه، دکتر محمدرضا سوقندي مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان، دکتر ناظم رضوي شهردار سمنان، مهندس بينايي مديرکل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري سمنان، دکتر مرادي معاون فرهنگي و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان، مهندس دهرويه معاون اداري مالي شهرداري سمنان و جمعي ديگر از مسوولان و هنرمندان به برترين‌ها اهدا شد.

در اين مراسم از مقام هنري استاد حميد خيرالدين فيلمساز برجسته سمناني با اهداء لوح سپاس تجليل شد و پس از قرائت بيانيه داوران در بخش‌هاي عکس و فيلم برترين‌ها معرفي و تقدير شدند.

ميثم قدس پور دبير سوگواره بين‌المللي مهر محرم در اين باره به روزنامه پيام استان سمنان گفت: در مجموع قريب 10هزار اثر به دبيرخانه مهرمحرم رسيد که از اين تعداد 8304 اثر در بخش عکس و 96 فيلم کوتاه 3 دقيه‌اي، از ايران اسلامي و 13کشور جهان شامل جمهوري آذربايجان، افغانستان، ترکيه، عراق، پاکستان، سوريه، لبنان، گرجستان، هندوستان، آلمان، فنلاند، هلند و انگلستان مورد داوري قرار گرفت.

که در بخش عکس ملي، هيات داوران متشکل از اساتيد عکاسي ايران آقايان: افشين بختيار، سيدعباس ميرهاشمي و خسرو به آئين نتايج آراء خود را بدين شرح اعلام نمودند:

* بخش تک عکس ملي – با موضوع آئين‌هاي عزاداري در ايران اسلامي و نگاه‌هاي هنري نو و خلاقانه به ماه محرم:

نفر اول: علي‌اصغر يوسفي از مرکزي

نفر دوم: حميد‌رضا غلامي از يزد

نفر سوم: سينا عبيديان از مرکزي

در اين بخش مهدي طاهري از تهران و محسن مقداري ازتهران شايسته تقدير معرفي شدند.

*مجموعه عکس ملي – آئين‌هاي عزاداري در ايران اسلامي:

مجيد خالقي مقدم از اردبيل نفر اول شناخته شد.

احسان جزيني از اصفهان، معصومه فريبرزي از آذربايجان شرقي و امير قيومي از فارس به عنوان نفرات شايسته تقدير معرفي شدند.

* بخش تجربه (تلفن همراه) ملي:

کيوان جعفري از مازندران برگزيده اول شد.

سعيد رحمتيان از ايلام و معصومه فريبرزي از آذربايجانشرقي شايسته تقدير شناخته شدند.

*بخش ويژه استان سمنان:

نفر اول: وحيد نجار

نفر دوم: اسماعيل طحان

نفر سوم: سيد عابد ميرمعصومي

شايسته تقدير: حسين يونسي، اميد نجم الدين

بخش تجربه (تلفن همراه) استان سمنان:

نفر اول: علي ابک

شايسته تقدير: مهدي نجفي

در بخش عکس بين المللي، هيات داوران متشکل از اساتيد عکاسي ايران آقايان: اميرعلي جواديان، کمال الدين شاهرخ و داوود ياراحمدي نتايج آراء خود را بدين شرح اعلام کرد:

*بخش تک عکس بين‌المللي – راهپيمايي اربعين حسيني:

نفراول: حميد سبحاني از خراسان رضوي

نفردوم: سيد مصطفي عطاري قوچاني از خراسان شمالي

نفرسوم: علي شعباني از مرکزي

شايسته تقدير: علي ابک از سمنان، ميلاد اسلام زاده از فارس، فائزه بختياري از قم

* مجموعه عکس بين‌المللي- راهپيمايي اربعين حسيني:

نفراول: حسين حاجيلري از تهران

شايسته تقدير: امير قيومي از فارس

* بخش تک عکس بين‌المللي- آئين‌هاي عزاداري محرم در اقصي نقاط جهان:

نفر اول: حسنين الشرشاحي از کشور عراق

نفر دوم:‌هالوک دوغان از کشور ترکيه

نفر سوم: رضا حيدري شاه بيدک از افغانستان

شايسته تقدير: حسين عباس از پاکستان، ايليا يعقوبي از هندوستان و زهرا رضوي از سوريه

*بخش تجربه (تلفن همراه) بين‌المللي:

جمال الدين سجادي از افغانستان، مسعود محقق از سمنان و مرتضي فيض از سمنان

*در بخش فيلم کوتاه 3 دقيقه‌اي، هيات داوران متشکل از اساتيد عکاسي ايران آقايان: حميد خيرالدين، احمد نيک کار و علي همتي نتايج آراء خود را بدين شرح اعلام نمود:

محسن صالحي‌فر با فيلم «نافرماني» مقام اول را به خود اختصاص داد.

محسن سنايي و مهدي جعفري با فيلم‌هاي «هميشه تو اول سلامي مي‌کني» و «مسافران اربعين» به صورت مشترک دوم شدند.

در اين بخش همچنين داود جليلي و جمشيد فرجوند فردا با فيلم‌هاي «نامه» و «دور دست نزديک» عنوان مشترک سوم را کسب کردند.


 هنري 

بعد از 7 ماه انتظار کنسرت بهنام باني در سمنان

کنسرت بهنام باني خواننده خوب هم‌استاني؛ هفته آينده يکشنبه 6 اسفند در دو سانس 18:00 و 21:00در سمنان برگزار مي‌شود.

در اينجا به معرفي کوتاهي از اين هنرمند مي‌پردازيم:

بهنام باني خواننده موسيقي پاپ در تاريخ 11 مهرماه سال 1366 متولد شده است و 30 سال سن دارد. وي اصالتا دامغاني مي‌باشد و عضو يک خانواده 4 نفري است.

او يک خواهر بزرگتر از خودش دارد و با مادرش فقط 19 سال اختلاف سن دارد.

وي دوران دانشجويي خود را در سال 84 در شهر شاهرود گذرانده است و از همان موقع در عرصه موسيقي فعاليت داشته است اما به گفته ي خودش او سال‌ها تلاش کرد تا شناخته شود و صدايش شنيد شود اما در آن مدت موفق نشد.

تا اينکه در يکي دو سال اخير قطعاتي را با همراهي و تنظيم حامد برادران توليد کردم وارد شرايط جديدي شديم که به نوعي آغازگر فاز تازه‌اي از فعاليت‌هاي من در عرصه موسيقي است که طي انعقاد قراردادي با مديريت موسسه «آواي فروهر» به زودي کارهاي جديدي را آغاز خواهيم کرد.

البته طبق برنامه ريزي‌هايي که انجام گرفته آلبوم جديدم با شکل و شمايلي کاملا متفاوت وارد بازار مي‌شود و ما بعد از انتشار آلبوم عملا وارد فاز برگزاري کنسرت‌ها خواهيم شد که اميدوارم اين فضاي جديد بتواند دربرگيرنده اتفاقات خوبي باشد.

بهنام باني تا کنون ازدواج نکرده است و مجرد مي‌باشد و طبق گفته‌ي خودش فعلا تصميمي براي انجام اين کار ندارد.

گزارشي از آخرين وضعيت جسمي شجريان

خبري که حکايت از و خامت وضعيت جسماني محمدرضا شجريان دارد، نادرست خوانده شد اما با اين حال شايعات در اين زمينه ادامه دارد.

پس از اينکه به تازگي خبري منتشر شد و حکايت از تشديد بيماري محمدرضا شجريان ـ استاد آواز ايراني ـ داشت روابط عمومي شرکت دل‌آواز اين موضوع را تکذيب کرد.

با اين حال همچنان برخي خبر از وخامت وضعيت جسماني محمدرضا شجريان مي‌دهند و گفته مي‌شود او به کما رفته است.

پيش از اين بارها خبرهايي مبني بر تشديد بيماري اين خواننده آواز ايراني منتشر مي‌شد و دوستداران او را نگران مي‌کرد اما بعد تکذيب مي‌شد.

همايون شجريان دي‌ ماه درباره حال جسماني پدرش گفته بود: «بيماري پدرم (محمدرضا شجريان) به سمت بهبود نرفته اما وضعيت بدتر هم نشده است.» او اظهار کرده بود: «سال گذشته و به دليل بيماري که پدر دچارش بودند، مجبور شدند که پرتودرماني را در ناحيه سر داشته باشند که اين باعث مي‌شود بافت‌هاي سالم هم آسيب ببيند. پرتو درماني ضمن اين که مريضي را کنترل مي‌کند موجب يکسري اشکالات مي‌شود. الان نسبت به آن روزهاي اول وضعيت ايشان خيلي بهتر شده است.»

همايون شجريان در ادامه با اشاره به اين که پس از ثابت شدن شرايط جسمي پدرش در مقطعي قرار گرفتند که دو راه بيشتر پيش روي نداشتند، در توضيح شرايط گفته بود: «يا اين که ايشان بايد با فيزيوتراپي به سمت بهتر شدن شرايط جسمي مي‌رفتند يا اين که مريضي پيشرفت کند و ايشان را به سمت بدتر شدن پيش ببرد. متاسفانه به سمت بهبود نرفته‌ايم اما در عين حال خوشبختانه الان 8 ـ 7 ماه است وضعيت بدتر نشده و ما هنوز سر آن دوراهي مانده‌ايم. يعني وضعيت ايشان نه بدتر شده است و نه بهتر.»