تاریخ 1396/11/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4703 برو جستجو جستجوی پیشرفته   تشکيل کميته مطالعات استراتژيک شرکت توزيع برق استان سمنان 

سرويس خبر

جلسه مطالعات استراتژيک شرکت توزيع برق استان سمنان با حضور مديرعامل و اعضاي اين کميته تشکيل شد.

مديرعامل شرکت توزيع برق استان دراين نشست به ابلاغ چشم‌انداز، ماموريت و ارزش‌هاي محوري شرکت مادر تخصصي توانير به شرکت‌هاي توزيع اشاره کرد و گفت: امروزه تکنولوژي دائما درحال تغيير و پيشرفت است و ماموريت‌هاي جديد به سازمان محول مي‌شود که تدوين برنامه استراتژيک هم ديناميک و نياز به تجديد‌نظر بوده و بايد فرصت‌ها و تهديدهاي مبتني بر نقاط قوت و ضعف برنامه‌ها و ماموريت‌هاي شرکت را هر شش ماه يک بار بازنگري و به‌روز‌رساني نمائيم.

مهندس سيد‌محمد موسوي‌زاده باعنوان اين که افق چشم‌انداز استراتژيک شرکت مي‌بايد همانند افق وزارت نيرو تا سال 1404 مدنظر قرارگيرد، افزود: درصد تلفات انرژي الکتريکي، متوسط زمان خاموشي مشترکين، مراجعه غيرحضوري مشترکان و متقاضيان برق به شرکت و متوسط زمان واگذاري انشعاب برق که قابليت کميت‌گذاري هستند، ازجمله اهداف اصلي افق سال 1404 مي باشند که مي‌بايست تدوين گردند.

همچنين در اين نشست برنامه‌ريزي شد، تا اهداف اصلي چشم‌انداز به کليه واحدهاي سطح شرکت ابلاغ و پس از تصويب و بررسي هدف‌هاي مدنظر و مقدار دستيابي به آن و فراگير شدن مفهوم عدد کليدي 1404، اين مهم اطلاع‌رساني شود.


 دادستان شاهرود:
 624 حکم بدل از زندان در شاهرود صادر شد 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

دادستان شاهرود با بيان اينکه صدور احکام بدل از زندان با رويکرد کاهش ورود زندانيان به حبس در شهرستان صورت گرفته است، گفت: در دو سال اخير 624 مجازات بدل حبس صادر شد.

حسين رجبي در نشست هم‌انديشي دستگاه قضا و رسانه‌هاي محلي، با بيان اينکه کاهش ورود به زندان يکي از رويکردهاي هفت‌گانه برنامه توسعه قضايي در شاهرود است، تأکيد کرد: در دو سال اخير 624 حکم بدل از زندان براي افراد در حوزه قضايي شاهرود صادر شده است.

وي با يادآوري اينکه در سال 92 يک هزار و 110 نفر وارد زندان‌هاي حوزه قضايي شاهرود شدند، افزود: در سال پس‌ازآن نيز يک هزار و 105 نفر، در سال 94 اين ميزان به 882 نفر رسيد و در سال 95 به 774 نفر و در سال‌جاري که 11 ماه آن سپري‌شده اين ميزان تاکنون 750 نفر است که نشان مي‌دهد، تلاش‌هاي ما براي کاهش ورودي به زندان‌ها مؤثر بوده است.

دادستان شاهرود همچنين حضور در مدارس، بهره‌گيري از ظرفيت روحانيان و مبلغان ديني، نشست با مؤثران، برگزاري گفتمان‌هاي قضايي و مشاوره را در کنار پيشگيري از وقوع جرم دليل کاهش ورود به زندان‌ها دانست و تأکيد کرد: اصلاح ذات‌البين در کلانتري‌ها و دادستاني، تکريم ارباب‌رجوع، پيشگيري از وقوع جرم، کاهش جمعيت کيفري، آموزش ضابطان و... در زمره اقدامات دستگاه قضا در يک سال اخير بوده است.

رجبي بيان کرد: در حوزه آموزش ضابطان عام و خاص در يک سال اخير 200 ساعت آموزش قضايي صورت گرفته و براي ضابطان کارت‌هايي صادرشده که بدون آن‌ها طبق قانون تحقيقات ضابطان در پرونده‌هاي قضايي از اعتبار ساقط است.

وي افزود: اهتمام به کميت در رسيدگي به پرونده‌ها نيز ديگر رويکرد دادستاني در سال‌جاري بوده که درباره آن بايد گفت در سال 92 حوزه قضايي شاهرود با شش شعبه تحقيق، چهار حوزه دادياري، دو بازپرسي به کار خود ادامه مي‌داد اما اين امر امروز به 11 شعبه تحقيق افزايش‌يافته هرچند از اين بابت خوشحال نيستيم، اما حداقل باعث افزايش کيفيت رسيدگي به پرونده‌ها نيز شده است.

دادستان شاهرود همچنين با بيان اينکه سرعت رسيدگي به پرونده‌هاي مسن نيز در مجموعه قضايي ديگر رويکرد دادستاني بوده است، بيان داشت: در سال 93، 75 درصد پرونده‌هاي مسن، در سال 94، 78 درصد و در سال 95 هم 15 درصد پرونده‌هاي مسن در دادستاني رسيدگي شده‌اند و امروز تعداد پرونده‌هاي مسن در دادستاني به زير 40 مورد رسيده است.

رجبي همچنين کاهش اطاله دادرسي را آخرين رويکرد دستگاه قضايي در شاهرود دانست و تأکيد کرد: ميزان رسيدگي به پرونده‌ها از سال 92 که بيش از 100 روز بود در سال جاري به 35 روز رسيده که در تلاش هستيم، اين امر را تا پايان سال به زير 30 روز کاهش دهيم.


 ارزيابي مثبت عملکرد شرکت آب منطقه‌اي سمنان در تأمين آب صنعت و فضاي سبز شهرداري از پساب شهري 

سرويس خبر

در بازديد مديرگروه بهره برداري از آبهاي غيرمتعارف و پساب‌ها در شرکت مديريت منابع آب ايران وکارشناس مديريت آب سازمان جايکاي ژاپن؛ از عملکرد شرکت آب منطقه‌اي سمنان در طرح‌هاي جايگزيني پساب شهري با آب خام صنايع و فضاي سبز شهرداري تقدير شد.

به گزارش روابط عمومي شرکت آب منطقه‌اي سمنان در بازديد يک روزه تاکويا يامادا کارشناس مديريت آب سازمان جايکاي ژاپن و مهندس جهاني مديرگروه بهره‌برداري از آب‌هاي غيرمتعارف و پسابها در شرکت مديريت منابع آب ايران با همراهي معاون حفاظت و بهره‌برداري، مدير روابط عمومي شرکت آب منطقه‌اي و نمايندگان شرکت آب و فاضلاب استان سمنان، از طرح‌هاي فاضلاب شهري و بازچرخاني پساب سمنان و مهديشهر به‌عمل آمد، از اقدامات شرکت آب منطقه‌اي در برنامه‌ريزي و اجراي طرح‌هاي تأمين آب فضاي سبز و صنعت درجزين از پساب خروجي تصفيه‌خانه فاضلاب شهر مهديشهر تقدير گرديد.

مهندس محمد‌رضا خاموشي معاون حفاظت و بهره‌برداري شرکت آب منطقه اي سمنان در حاشيه اين بازديد با اشاره به ضرورت استفاده از پساب در چرخه توليد صنايع و فضاهاي سبز شهري افزود: به منظور جداسازي آب مورد نياز فضاي سبز و واحدهاي توليدي از آب شهري، کل فاضلابهاي تصفيه شده مهديشهر به جهت تأمين آب فضاي سبز شهرداري‌هاي درجزين، مهديشهر و سمنان و همچنين بخشي از صنايع در درجزين قرار گرفته است.


 سرويس خبر 

برگزاري مراسم فاطميه و يادواره شهداي

جهاديه در سمنان

سرويس خبر

مراسم دهه دوم فاطميه به همراه يادواره 79 شهيد منطقه جهاديه در محل مسجدالنبي جهاديه برگزار مي‌شود.از امروز به مدت 5 شب مراسمي با سخنراني حجت‌الاسلام‌والمسلمين واضحي استاد حوزه و دانشگاه و مداحي حاج محمد رازقي برگزار خواهد شد.همچنين مراسم دعاي کميل در روز سوم اسفند و دعاي ندبه صبح جمعه چهارم اسفند در مسجدالنبي جهاديه برگزار خواهد شد.اين مراسم به همت هيات امنا مقاومت برادران و خواهران و کانون فرهنگي و هنري جهاديه و ستاد برگزاري يادواره 79 شهيد منطقه جهاديه سمنان برگزار مي‌شود.

برگزاري سوگواره ياس فاطمي در شهر اخلاق

سرويس خبر

به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) سوگواره ياس فاطمي در شهر اخلاق برپا مي‌شود.

سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان از برگزاري سوگواره ياس نبوي همزمان با فرا رسيدن دهه دوم فاطميه و شهادت بانوي دو عالم در شهر سمنان خبر داد.

به گزارش مديريت ارتباطلات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، عباس بابايي اظهار داشت: در روز شهادت صديقه طاهره حضرت زهراي اطهر(س) به همّت سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان شهروندان شهر اخلاق ساعت 9 صبح از ميدان کوثر به سمت ميدان نماز دفتر نماينده ولي‌فقيه همراه با حرکت دسته‌هاي عزاداري اقامه عزا مي‌کنند و در پايان اين دسته عزاداري در دفتر نماينده ولي‌فقيه استان و امام جمعه سمنان مراسم عزاداري برپا مي‌شود.

وي اجراي برنامه هاي مرثيه سرايي، مداحي مداحان استاني، سخنراني و سينه‌زني از برنامه‌ها‌ي اين مراسم برشمرد.

بابابي با بيان اين مطلب که حضرت زهرا(س) الگويي براي همه مردان و زنان عالم است، اظهار داشت: اين بانوي بزرگ اسلام شايسته‌ترين الگوي بانوان است وسيره و مکتب فاطمي بايد چراغ راه زندگي فردي و اجتماعي بانوان و تمام افراد جامعه قرار گيرد.

سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان اهداف برگزاري اين سوگواره را ترويج فضائل و سيره حضرت زهرا(س)، تقويت ايمان و معرفي شخصيت آن حضرت و همين طور اقامه عزا براي حضرت زهرا(س) عنوان کرد و خاطرنشان کرد: ولايت‌پذيري، صبوري، تقوي، عفت و فضيلت از برجسته‌ترين ويژگي‌هاي فاطمه زهرا(س) است، لذا روش زندگاني اين بانوي بزرگوار، بهترين الگو براي جامعه بشري است.

اين مراسم به همت سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان و با مشارکت دفتر نماينده، ولي‌فقيه در استان سمنان و شوراي هيات‌هاي مذهبي شهرستان سمنان پايگاه قدس بسيج شهرداري سمنان برگزار مي‌شود.

نصب گل‌ميخ‌هاي چشمک‌زن جديد براي

ايمني بيشتر شهروندان سمناني

سرويس خبر

مدير شهرداري منطقه دو از اجرا و نصب گل‌ميخ‌هاي هشدار‌دهنده چشمک‌زن در سطح منطقه دو خبر داد و افزود: اين گل‌ميخ‌ها به منظور افزايش ايمني راکبين خودروهاي عبوري و اعلام هشدار نزديک شدن به سرعتگيرها نصب شده است. به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، مسعود مير‌شريفي در اين خصوص گفت: اين عمليات بر اساس در خواست شهروندان و به منظور افزايش ديد رانندگان درهنگام شب توسط شهرداري سمنان و بجهت افزايش ضريب ايمني معابر انجام شد.وي اضافه کرد: در حال حاضر علائم هشدار دهنده مذکور در 10 نقطه از سطح معابر منطقه2 (دربلوارهاي 17 شهريور، قدس و علم و صنعت و شهيد نوروزي) اجرا شده و در بلوارهاي شهيد اخلاقي و ولايت نيز نصب مي‌شود.

مدير منطقه دو در خاتمه هزينه اين عمليات را بالغ بر 210 ميليون ريال اعلام و تصريح کرد: انجام اين قبيل فعاليت‌ها گام موثري در ايجاد نظم بيشتر ترافيک شهري در شب هنگام و افزايش رضايت شهروندان و ايمني در تردد مسافرين عبوري از شهر سمنان را در پي دارد.