تاریخ 1396/11/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4703 برو جستجو جستجوی پیشرفته   خدمات‌رساني به پنج مصدوم حوادث رانندگي در شاهرود 

سرويس حوادث:

معاون مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي شاهرود گفت: براثر واژگوني 2 دستگاه خودروي پرايد در محور شاهرود- سبزوار پنج تن مصدوم که توسط بالگرد اورژانس هوايي به بيمارستان امام حسين(ع) اين شهرستان منتقل شدند.

ناصر سلمانپور افزود: يک دستگاه خودروي پرايد در 20 کيلومتر بعد از روستاي عباس‌آباد شهرستان ميامي حوالي کاروانسراي صدرآباد واژگون شد که در اين حادثه سه تن مصدوم شدند.

وي گفت: 2 مصدوم ديگر پس از اقدامات نخستين درماني توسط نيروهاي پايگاه امداد جاده‌اي عباس‌آباد، به وسيله بالگرد به بيمارستان امام حسين(ع) شاهرود اعزام شدند. وي اظهار داشت: يک دستگاه خودروي پرايد ديگر امروز در کيلومتر 125 محور شاهرود- سبزوار واژگون شد که در اين حادثه 2 تن مصدوم شدند.

سلمانپور خاطرنشان کرد: يکي از مصدومان اين حادثه دچار شکستگي پا شده بود که با اعزام به موقع آن توسط اورژانس هوايي به بيمارستان امام حسين(ع) شاهرود، خطر قطع پاي وي برطرف شد. شهرستان‌هاي شاهرود و ميامي با بيش از 54 هزار کيلومتر‌مربع مساحت، بيش از 50 درصد گستره استان سمنان را به خود اختصاص داده است. وسعت زياد اين 2 شهرستان و بروز حوادث رانندگي گوناگون در راه‌هاي منطقه، نياز به اورژانس هوايي را بيشتر مي‌کند.

اورژانس هوايي شاهرود با يک دستگاه بالگرد به مصدومان حوادث رانندگي و بيماران ساکن در روستاهاي دور افتاده خدمات‌رساني مي‌کند.

مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي شاهرود با 40 کارشناس در 14 پايگاه جاده‌اي، چهار پايگاه شهري، يک پايگاه اورژانس هوايي با يک فروند بالگرد و 30 دستگاه آمبولانس به مردم و مسافران خدمات‌رساني مي‌کند. همچنين يک دستگاه اتوبوس آمبولانس هم با 13 تخت و تجهيزات مناسب براي پوشش حوادث احتمالي پر تلفات و خدمات‌دهي به بيماران سرپايي در اين مرکز آماده است.


 عامل کشتار حيات وحش در آرادان به ?سال حبس محکوم شد 

سرويس حوادث:

رئيس اداره محيط‌زيست آرادان گفت: عامل کشتار حيات وحش در شهرستان از طريق عکس يادگاري شناسايي و به سه سال حبس محکوم شد. جواد شاه حسيني از شناسايي و دستگيري عامل کشتار حيات وحش آرادان خبر داد و ابراز داشت: نيروهاي يگان حفاظت محيط‌زيست شهرستان در جريان تخلفات گسترده يک شکارچي حرفه‌اي، رد وي را در کوه تعقيب کرده بودند اما فرد متخلف هر بار به نحوي از دست ماموران گريخته بود.

وي بابيان اينکه پس از انتشار تصاوير برخي از تخلفات نامبرده در فضاي مجازي، نيروهاي محيط‌زيست موضوع را با مقامات قضايي در ميان گذاشتند، افزود: محيط بانان پس از هماهنگي با مقام قضايي فرد مظنون را دستگير و در بررسي تلفن همراه وي تصاويري از شکار غيرمجاز سه قوچ و دو کل وحشي را به دست آوردند. رئيس اداره حفاظت محيط‌زيست آرادان بابيان اينکه متهم پس از تشکيل پرونده به جرم شکار غيرمجاز جانوران وحشي حمايت‌شده به مراجع قضائي تحويل داده شد، ابراز داشت: در جريان رسيدگي به اين پرونده در دادگاه عمومي آرادان، دادگاه با استناد به گزارش نيروهاي محيط‌زيست، تصاوير به دست آمده و ساير محتويات پرونده علي‌رغم انکار وي و تلاش وکيل مدافع متخلف، بزهکاري متهم را محرز و مسلم دانست و متهم را به تحمل دو سال حبس و دو سال ممنوعيت هرگونه اقامت يا ورود تحت هر عنوان و دليلي به مناطق حفاظت‌شده و شکار ممنوع آرادان محکوم کرد.

شاه‌حسيني در ادامه تصريح کرد: قاضي پرونده به دليل پيش‌بيني اصلاح متهم 18 ماه از مدت حبس تعيين‌شده براي وي را تعليق کرد که در اين صورت اگر متهم در طول مدت تعليق حبس مرتکب يکي از جرائم عمدي موجب قصاص، ديه و يا تعزير شود، دادگاه قرار لغو تعليق را صادر مي‌کند و متهم براي گذراندن 18 ماه دوران محکوميت خود روانه زندان خواهد شد. وي ضمن بيان اينکه با اعتراض وکيل مدافع متهم به راي صادره، پرونده براي بررسي مجدد به دادگاه تجديد نظر استان سمنان ارجاع شد، افزود: در جريان بررسي مجدد پرونده، قضات دادگاه تجديد نظر با توجه به اينکه متهم در پنج نوبت مرتکب شکار غير‌مجاز شده و ضرروزيان شاکي را جبران نکرده است، ضمن نقض قرار تعليق حبس، متهم را بابت شکار غير‌مجاز دو راس کل وحشي به چهار ماه حبس و بابت شکار غير‌مجاز دو راس قوچ وحشي به تحمل سه سال حبس محکوم کرد.


 سرويس حوادث: 

گردشگران مفقودي در طرود پيدا شدند

سرويس حوادث:

معاون امداد و نجات هلال‌احمر استان سمنان گفت: گردشگران مفقودي در طرود پيدا شدند.

علي يحيايي اظهار داشت: 4 گردشگر مفقودي که براي تحقيقات علمي به منطقه کويري چاه جام طرود رفته بودند، پس از چند ساعت عمليات تجسس پيدا شدند.

وي با بيان اينکه خسارت جاني به اين افراد وارد نشده است، اذعان کرد: افرادي که براي گردش به مناطق کويري و کوهستاني و جنگلي مي‌روند بايد نزديک‌ترين پايگاه امداد و نجات را از حضور خود در اين مناطق مطلع کنند.

معاون امداد و نجات هلال‌احمر بيان کرد: اين امر از خطرات احتمالي جلوگيري مي‌کند و گردشگران بايد به نکات ايمني براي کويرگردي توجه ويژه‌اي داشته باشند.

صبح امروز 4 نفر در کوير منطقه چاه جام از توابع طرود مفقود شدند که يک نفر استاد و سه دانشجو براي مطالعه به کوير رفتند.

زلزله شاهرود را لرزاند

سرويس حوادث:

زلزله اي به بزرگي 2.9 درجه در مقياس دروني زمين (ريشتر) ساعت 13 و 43 دقيقه و 55 ثانيه روز جمعه شاهرود را لرزاند.

شبکه لرزه نگاري سمنان وابسته به مرکز لرزه‌نگاري کشوري موسسه ژئوفيزيک دانشگاه تهران، کانون اين زمين‌لرزه را در موقعيت 36.39 عرض شمالي و 54.93 عرض شرقي، شاهرود در عمق پنج کيلومتري زمين ثبت کرده است.

فرماندار شاهرود در گفت‌و‌گو با ايرنا وقوع اين زلزله را در حوالي شاهرود تاييد کرد و گفت: اين زمين لرزه هيچ‌گونه خسارت مالي و جاني نداشته است.

سيد‌محمدرضا ‌هاشمي افزود: بيش از 80 گروه امداد و نجات در شاهرود مستقر بوده و در زمان وقوع بلاياي طبيعي آماده خدمات‌رساني به اقشار مردم هستند.

شهرستان شاهرود بيش از 200 هزار نفر جمعيت دارد.