تاریخ 1396/11/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4703 برو جستجو جستجوی پیشرفته   معرفي 1623 واحد توليدي سمنان براي دريافت تسهيلات رونق توليد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از معرفي يک هزار و 623 واحد توليدي اين استان براي دريافت تسهيلات رونق توليد خبر داد.

نود و هشتمين جلسه کارگروه ستاد تسهيل و رفع موانع توليد استان سمنان با حضور معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار سمنان، مشاور عالي استاندار سمنان و شماري از مسؤولان در سالن مديريت بحران استانداري سمنان برگزار شد.

بهروز اسودي، رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان و دبير کارگروه رفع موانع توليد استان سمنان در اين نشست اظهار داشت: مشکلات 539 واحد توليدي مشکل‌دار در 97 جلسه قبلي کارگروه بررسي شده است.

وي تصريح کرد: معرفي يک هزار و 623 واحد توليدي متقاضي تسهيلات رونق توليد به بانک‌ها نيز صورت گرفته است.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بيان کرد: 708 واحد توليدي استان سمنان، بيش از سه هزار و 960 ميليارد ريال تسهيلات دريافت کرده‌اند.

اسودي گفت: تاکنون مسائل و مشکلات 539 واحد توليدي استان بررسي که در جهت رفع موانع توليد بيش از يک هزار و 300 مصوبه به تصويب اعضاي کارگروه رسيده است.

وي با اشاره به تحليل فراواني مصوبات اين کارگروه اذعان کرد: 44 درصد مصوبات مربوط به تأمين مالي و تسهيلات، 18 درصد مربوط به امور زيرساختي، 15 درصد مربوط به امور مالياتي، 11 درصد مربوط به تأمين اجتماعي و مابقي ساير امور سرمايه‌گذاري است.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان در بخش دوم گزارش خود از عملکرد کارگروه ستاد تسهيل و رفع موانع توليد استان گفت: در سال‌جاري يک هزار و 623 واحد توليدي متقاضي تسهيلات به بانک‌هاي عامل معرفي شده‌اند که تاکنون بيش از 3960 ميليارد ريال تسهيلات به 134 واحد توليدي صنعتي و 574 واحد کشاورزي پرداخت شده است.

اسودي اظهار داشت: در اين جلسه و با تصويب اعضاي کارگروه با پرداخت 26 ميليارد ريال تسهيلات به 12 واحد توليدي استان موافقت شد.

وي ضمن اشاره به ديگر دستور کار اين نشست افزود: در اين جلسه مشکلات بانکي، ماليات، تأمين اجتماعي و زيربنايي سه واحد توليدي شکر قند شاهرود، شرکت کويرساز و مس کاوان بررسي شد.

مديرعامل شرکت شهرک‌هاي صنعتي استان سمنان نيز گفت: عدم پذيرش محل اجراي طرح به عنوان وثيقه و نپذيرفتن ضمانت‌نامه صندوق ضمانت سرمايه‌گذاري صنايع کوچک از موانع پيش روي واحدهاي متقاضي تسهيلات است.


 فرهنگ‌سازي در حفاظت، احياء و توسعه پايدار منابع طبيعي نقش موثر و اساسي دارد 

سرويس خبر

مدير کل منابع طبيعي وآبخيزداري استان سمنان گفت: مراسم هفته منابع طبيعي و آبخيزداري امسال با مشارکت مردم و تعدادي دستگاه‌هاي اجرايي به سمت برنامه‌هاي مردمي و مشارکتي برگزار خواهد شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رساني اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان، علينقي حيدريان در جلسه هفته منابع طبيعي و آبخيزداري با حضور معاونين، اعضاي ستادي و روساي شهرستان‌هاي تابعه استان با تأکيد بر شعار سال (منابع طبيعي با مردم براي مردم) اظهار داشت: بهره‌برداران عرصه‌هاي منابع طبيعي استان، شرکت‌هاي تعاوني و تشکل‌هاي حامي منابع طبيعي و محيط‌زيست محور اصلي گردانندگان برنامه‌هاي هفته منابع طبيعي اند وبدون مشارکت آنها موفق نخواهيم بود.

وي به نقش فرهنگسازان درحفاظت از عرصه‌هاي منابع طبيعي پرداخت و از خبرنگاران به‌عنوان پيشروان ترويج فرهنگ منابع طبيعي ياد کرد.

حيدريان علما، روحانيون و امامان جماعت رادرکمک به حفظ انفال و برقراري ارتباط با روستائيان و بهره‌برداران مؤثر دانست.

وي با بيان اينکه حفاظت از منابع طبيعي امري مهم و ضروري است، افزود: اين مهم نيازمند فرهنگ‌سازي و بهره‌گيري از توان مشارکت‌هاي مردمي است و احياي اراضي و تغيير نگاه مردم در راستاي حفظ اين منابع خدادادي يکي از الويت‌هاي اداره کل منابع طبيعي استان سمنان مي‌باشد.

مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان گفت: فرهنگ‌سازي در حفظ، احياء و توسعه پايدار منابع طبيعي نقش موثر و اساسي دارد و مؤلفه اصلي در اين زمينه نقش مردم مي‌باشد. اين مقام مسئول استفاده از ظرفيت‌هاي دستگاه‌هاي اجرائي به ويژه دهياري‌ها و شوراهاي روستايي در مراسم بزرگداشت هفته منابع طبيعي و آبخيزداري را مورد تأکيد قرار داد. وي يادآور شد: منابع طبيعي جزو ثروت‌هاي ملي و ماندگار براي کشور محسوب مي‌شود که حفظ اين منابع ارزشمند در سايه مشارکت عموم مردم تحقق مي‌يابد.

حيدريان خاطرنشان کرد: با توجه به گستره وسيع عرصه‌هاي منابع طبيعي استان، اداره کل به تنهائي از عهده حفاظت و توسعه اين منابع بر نمي‌آيد که در اين خصوص نقش مشارکت مردم مخصوصا مردم حاشيه جنگل بسيار مهم و حياتي است.

وي در پايان اهم برنامه‌هاي پيش‌بيني شده براي اجرا در طول هفته منابع طبيعي و آبخيزداري را برگزاري نشست مطبوعاتي راديويي وتلويزيوني، برگزاري گفتگوي ويژه خبري سيما و برنامه‌هاي توليدي و پخش ازشبکه استاني مرکز سمنان، کاشت نهال با مشارکت مردم، سخنراني قبل از خطبه‌هاي نماز جمعه استان و شهرستانهاي تابعه، به‌صدا در آمدن زنگ طبيعت در مدارس استان و کاشت نهال در مدارس توسط سازمان دانش‌آموزي، بازديد خبر نگاران از پروژه‌ها و طرح‌هاي اجرايي منابع طبيعي و آبخيزداري، برگزاري همايش حفاظت و قانون با حضور قضات و نيروهاي نظامي و انتظامي و تشکل‌هاي مردم نهاد در سالن اجتماعات و غرس نهال با همکاري بسيج سازندگي، برگزاري همايش دهياران و شوراهاي اسلامي روستا، برگزاري مراسم جشن درختکاري با حضور مشاور استاندار و مدير کل امور بانوان استانداري سمنان و بانوان دستگاه‌هاي اجرايي، تشکل‌هاي مردم نهاد، برگزاري همايش به‌مناسبت هفته منابع طبيعي و آبخيزداري توسط تشکل‌هاي مردم نهاد و دانشگاه‌ها، افتتاح و کلنگ‌زني طرح‌هاي آبخيزداري توسط مسئولين استاني، مسابقات کتبي براي دانش‌آموزان مقاطع تحصيلي و برنامه‌هاي متنوع ديگر عنوان کرد.


 مشاور ارشد استاندار سمنان در امور زيربنايي و توسعه:
 پايانه و ايستگاه‌هاي راه‌آهن استان سمناننيازمند بهسازي هستند 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مشاور ارشد استاندار سمنان در امور زيربنايي و توسعه، گفت: براي جذب گردشگر بايد بپذيريم که پايانه‌ها و راه‌آهن استان نيازمند بهسازي و بايد تبديل به ظرفيت‌هايي براي جذب گردشگر شوند.اصغر زبردست در نشست تخصصي شهرداران استان سمنان با موضوع توسعه شهري به ميزباني سالن مديريت بحران استانداري، ضمن بيان اينکه امروز پايانه‌هاي مسافربري و ايستگاه‌هاي راه‌آهن ما بايد بهسازي شوند، تأکيد کرد: اگر مي‌خواهيم به جذب گردشگر بينديشيم، ابتدا بايد زيرساخت‌ها را توسعه دهيم که يکي از آنها، همين مکان‌هاي ورودي شهرهاي استان مانند پايانه‌ها و ايستگاه‌هاي راه‌آهن هستند.

وي افزود: امروز وضعيت پايانه‌ها و ايستگاه‌هاي راه‌آهن استان سمنان نامطلوب هستند و تا زماني که وضعيت همين‌گونه باشد مسافران رغبتي به اقامت در شهرهاي استان نخواهند داشت ليکن ما بايد ورودي شهرها و ايستگاه‌هايي که مسافران در نگاه اول در بدو ورود به شهرها به آن‌ها نگاه مي‌اندازند، را بهسازي کنيم.

مشاور استاندار سمنان بابيان اينکه مسافران در صورتي ماندگاري پيدا مي‌کنند که در شهرهاي استان احساس آرامش داشته باشند، گفت: به‌راحتي مي‌توان از ظرفيت گردشگري در طول سال استفاده کرد که براي اين منظور و در وهله اول مي‌توان جلوه‌هاي بصري را به شهرهايمان اضافه کرد.

زبردست در ادامه به اهميت درختکاري و جلوگيري از ساخت‌وساز بي‌رويه در شهرهاي استان نيز اشاره کرد و گفت: احياي بافت سنتي به شکلي مدرن اما با همان جلوه‌هاي بصيري کهن مي‌تواند در ايجاد رغبت و ماندگاري مسافران نقش ويژه‌اي داشته باشد.

وي خواستار طراحي مجدد و جانمايي خاص براي پايانه‌هاي استان سمنان و همچنين ساماندهي ورودي شهرها شد و افزود: ما زماني در ايجاد رغبت براي مسافران و افزايش ماندگاري آن‌ها موفق خواهيم بود که ظرفيت‌هاي پوياي شهرهاي استان را به مسافران بشناسانيم.

مشاور ارشد استاندار سمنان در امور زيربنايي و توسعه ضمن اشاره به داشته‌هاي باارزش اين استان در امر گردشگري، تأکيد کرد: ايجاد جلوه‌هاي طبيعي بسيار زياد در کنار وجود بيش از 700 اثر ملي ثبت‌شده از اين استان، يک‌قطب گردشگري ساخته که بايد به آن نگاه ويژه‌اي داشت. زبردست گردشگري را نقطه عطف توسعه اقتصادي دانست و تأکيد کرد: بايد در اين‌باره فرهنگ‌سازي کرد و مردم را نيز به مشارکت در آن دعوت کرد که در اين ‌بين نقش مديران شهري و شهرداران، بسيار پررنگ است.