تاریخ 1396/11/28 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4702 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرماندار شاهرود:
 شاهرود اين ظرفيت را دارد که به عنوان شهرستان پايلوت حفظ قرآن در کشور معرفي شود 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار شاهرود در همايش جشن بزرگ قرآن گفت:قرآن مانند چراغ راهي ما را از گمراهي و تاريکي نجات مي‌دهد و شاهرود اين ظرفيت را دارد که به عنوان شهرستان پايلوت حفظ قرآن در کشور معرفي شود.

سيد محمد رضا‌هاشمي بابيان اينکه به فرموده مقام معظم رهبري بايد 10 ميليون حافظ قرآن در کشور مد نظر داشته باشيم، افزود: با توجه به رويکرد شهرستان در حوزه حفظ قرآن و پرورش اساتيد به نام در اين حوزه، شاهرود مي‌تواند به عنوان پايلوت حفظ قرآن کشور معرفي شود. وي بابيان اينکه امروز کليد سعادت همه ما درگرو قرآن است، افزود: همان طور که پيامبر اکرم(ص) نيز فرمودند که قرآن و اهل بيت را براي شما امت اسلامي به يادگار خواهم گذاشت بنابراين براي مقابله با ناهنجاري‌هاي اجتماعي و بايد بر قرآن توسل کنيم.

فرماندار شاهرود بابيان اينکه طلاق‌هاي موجود نشان مي دهد که از معنويت فاصله گرفتيم، ابراز داشت: قرآن باعث استحکام بنيان خانواده‌ها مي‌شود، بنابراين هر چه قدر نواي قرآن در جامعه بيشتر حاکم شود آن خانواده در برابر ناهنجاري‌هاي اجتماعي مستحکم‌تر خواهد بود.

هاشمي با بيان اينکه ترويج سبک فرهنگ قرآني مي‌تواند ما را در برابر حوادث متعدد بيمه کند، تصريح کرد: تهاجم فرهنگي دشمن نسل جديد را هدف گرفت است، لذا اين مهم مي‌طلبد، تا با برگزاري محافل قرآني توطئه‌هاي دشمن را خنثي کنيم.

وي بابيان اينکه شاهرود حافظان قرآني بي‌شماري دارد، افزود: يکي از ظرفيت‌هاي مطلوب شهرستان وجود دانشکده علوم قرآني است که سالانه دانشجويان و قرآن‌پژوهان بسياري را به جامعه تحويل مي‌دهد که هر کدام مي‌توانند در اشاعه فرهنگ غني قرآني نقش‌آفرين باشند.

معاون سياسي سپاه استان گلستان نيز در اين همايش با بيان اينکه دشمن مي‌کوشد تا چهره واقعي اسلام را در جهان خدشه‌دار کند، گفت: دشمن که از اهداف خود براي سلطه بر کشورهاي اسلامي عاجز مانده بود گروه‌هاي تکفيري را ايجاد کرد تا اسلام را به گونه اي ديگر نشان دهد که خوشبختانه در اين هدف خود ناکام ماندند.

غفاري يکي از راه‌هاي رشد و اعتلاي مباحث قرآني را آشنا کردن کودکان با مضامين قرآني برشمرد و ابراز داشت: با نگاهي به جامعه مي‌توان به روشني دريافت که برخي خانواده‌ها نطق کودکان را با کلمات نامتعارف باز مي‌کنند، لذا اگر روح و جسم آن‌ها را از همان بدو کودکي با مضامين کلام ائمه اطهار(ع) عجين کنيم، شاهد جامعه‌اي پرورش‌يافته با قرآن خواهيم بود.


 برگزاري جلسه هم‌انديشي شوراها و دهياري‌ها با محوريت اشتغال روستايي در شهر کهن‌آباد 

گرمسار ـ خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

جلسه هم‌انديشي شوراها ودهياري‌ها با محوريت اشتغال‌زايي روستايي دربخش کهن‌آباد با حضور شاه‌حسيني رئيس اداره تعاون کار ورفاه اجتماعي آرادان، صفري بخش دار مرکزي کهن‌آباد و مسئولين ذي‌رط برگزار شد.

رئيس اداره تعاون کارورفاه اجتماعي شهرستان گرمسار در نشست هم‌انديشي شوراها و دهياري‌ها به نقش موثر و نحوه‌ي فعاليت آنها در ايجاد اشتغال اشاره کردوگفت ايجاد فرصت‌هاي شغلي راه برون رفت از شرايط بيکاري فعلي است.

وي بيان کرد: ايجاد فرصت‌هاي شغلي براي جلوگيري از مهاجرت روستاييان به شهر و ايجاد اشتغال پايدار براي جوانان جوياي کار پي‌گيري مي‌شود.

شاه‌حسيني با اشاره به اين که افرادي که در گذشته تسهيلات اشتغال‌زايي دريافت کردن افزود: امکان دوباره وام براي اين اشخاص امکان‌پذير نيست.

رئيس اداره تعاون کار ورفاه اجتماعي با بيان اين که پرداخت تسهيلات به طرح‌هاي اشتغال به ويژه در بخش دامداري پرداخت مي‌شود، افزود: در صورت دريافت تسهيلات، دامدار ميتوانداز مقدار وام دريافتي خود باري بهسازي و ارتقاء مجتمع دام و دامداري خويش استفاده کند.

 


 به همت عضو هيات علمي واحد گرمسار صورت گرفت:
 معرفي روش جديد برنامه‌ريزي بازسازي شبکه‌هاي توزيع آب شهري 

گرمسار ـ خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

عضو هيات علمي گروه مهندسي عمران دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار در مقاله‌اي با عنوان: «روشHRDM براي بازسازي شبکه‌هاي توزيع آب مناطقي با اطلاعات بهره‌برداري غير دقيق، روشي جديد را براي برنامه‌ريزي بازسازي شبکه‌هاي توزيع آب شهري براساس اطلاعات طراحي شبکه، معرفي کرد.»

دکتر ستار صالحي، عضو هيات علمي گروه مهندسي عمران دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري آنا، گفت: «اين روش به ويژه در شبکه‌هايي که اطلاعات بهره‌برداري آنها محدود بوده و بعضا اطلاعات ثبت شده از اتفاقات در اين شبکه‌ها داراي عدم قطعيت قابل‌توجهي است، کاربرد دارد.»

وي ادامه داد: «اين مقاله در يکي از معتبرترين ژورنال‌هاي روز دنيا در حوزه مديريت منابع آب تحت عنوان: journal of water resources planning and management براي چاپ مورد پذيرش قرار گرفته، که ضريب تاثير آن برابر با 3.537 بوده و داراي ارزش کيفيQ1 است.»

صالحي گفت: «اين ژورنال از مجلات انجمن جامعه مهندسين عمران آمريکاASCE بوده، که ايده محققين ايراني اين مقاله در برنامه‌ريزي بازسازي شبکه‌هاي توزيع آب شهري به طور قابل‌توجهي مورد توجه داوران تخصصي آن قرار گرفت و هر 3 داور نسبت به آن راي مثبت دادند.»

مدير گروه مهندسي عمران واحد گرمسار با بيان اينکه استفاده از اين روش مي تواند بهره‌وري عمليات بازسازي شبکه‌هاي توزيع آب شهري را به طور قابل توجهي بهبود بخشد، گفت: «اين روش بيشتر در شبکه‌هايي کاربرد دارد که اطلاعات بهره‌برداري آنها محدود و بعضاً اطلاعات ثبت شده از اتفاقات در اين شبکه‌ها داراي عدم قطعيت قابل توجهي است. لذا از آنجا که بسياري از شبکه‌هاي توزيع آب شهري در سطح دنيا با اين مشکل مواجه مي‌باشند استفاده از اين روش مي‌تواند بهره‌وري عمليات بازسازي شبکه‌هاي توزيع آب شهري اين مناطق را به طور قابل‌توجهي بهبود بخشد.


 سرويس خبر: 

فرماندار شاهرود:

مردم از بي‌عدالتي در توزيع و تفاوت قيمت

‌ کالاها گلايه‌مند هستند

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار شاهرود علت نارضايتي مردم از کالاي شب عيد را بي‌عدالتي و تفاوت قيمت‌ها دانست و گفت: وظيفه مسئولان تأمين رضايت مردم است و کالاها بايد ارزان و عادلانه توزيع شود.

سيد محمدرضا‌هاشمي بابيان اينکه مسئولان براي توزيع عادلانه و ارزان کالاهاي شب عيد به ويژه در روستاها بايد تلاش کنند، گفت: براي تحقق عدالت، اولويت در توزيع خدمات با مناطق روستايي در نظر گرفته مي‌شود و ما به عنوان اعضاء ستاد تنظيم بازار شهرستان، وظيفه خدمت‌رساني به همه مناطق را بر عهده‌داريم.

وي بابيان اينکه امسال سهم درنظرگرفته شده براي شاهرود و ميامي، شامل 296 تن پرتقال و 96 تن سيب است، افزود: تاکنون 150 تن پرتقال و 51 تن سيب به سردخانه‌هاي شهرستان منتقل‌شده و اين روند تا تکميل سهميه امسال ادامه خواهد داشت.

مهديشهر در استان سمنان معطر

به بوي خوش لاله گمنام زهرايي مي‌شود

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

همزمان با ايام شهادت حضرت زهراي مرضيه(س) مهديشهر ميزبان شهيدي گمنام از خيل لاله‌هاي خوشن نام زهرايي است.

پيکر مطهر اين شهيد خوش نام دوران دفاع مقدس قرار است روز دوشنبه اين آينده در مهديشهر تشييع و در محوطه دانشگاه آزاد اسلامي اين شهر به خاک سپرده شود.رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد مهديشهر به خبرنگاران افزود: مراسم وداع با اين لاله گمنام فردا يکشنبه بيست و نهم بهمن ماه همراه با نماز مغرب و عشاء با حضور سردار حسين دقيقي، مشاور عالي فرماندهي کل سپاه پاسداران و از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس در مسجد امام علي(ع) مهديشهر برگزار مي‌شود.

سيدمحمد‌جواد موسوي اظهار داشت: آئين تشييع اين شهيد گمنام روز دوشنبه سي‌ام بهمن، از ميدان امام رضا(ع) مهديشهر، به سمت دانشگاه آزاد اسلامي واحد مهديشهر، با حضور خانواده‌هاي شهدا،دانشگاهيان و مردم شهيدپرور اين شهرستان برگزار و پيکر مطهر اين شهيد در دانشگاه آزاد اسلام به خاک سپرده مي‌شود.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي مهديشهر اضافه کرد: مراسم بزرگداشت اين شهيد اول اسفند همزمان با شام شهادت بي‌بي فاطمه زهرا(س) با سخنراني حجت‌الاسلام زين‌العابدين گلايري، مدير حوزه علميه حضرت ولي عصر مهديشهر، در حسينيه بيت الزهرا(س) برگزار مي‌شود.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد مهديشهر به نقش دانشگاه‌ها در تحول آفريني جامعه اشاره کرد و گفت: دانشگاه نقش موثر و تحول‌آفريني درجامعه دارد و با توجه به درک نکردن نسل جوان امروز و دانشجويان از دوران پرافتخار دفاع مقدس و فرهنگ ايثار و شهادت ايجاد تحول در دانشگاه‌ها و نهادينه کردن فرهنگ ايثار وشهادت در دانشگاه، امري مهم و ضروري است.شهرستان مهديشهر در 15 کيلومتري شمال سمنان واقع است و اين منطقه در دوران دفاع مقدس نقش مهمي در پشتيباني و اعزام رزمندگان به جبهه‌هاي حق عليه باطل داشته است.

درقالب رزمايش خدمت متعالي انجام شد؛

دومداره نمودن خط 20 کيلوولت تغذيه‌کننده

شهر مجن

سرويس خبر:

دومداره نمودن فيدر 20 کيلوولت تغذيه‌کننده شهر مجن، در قالب رزمايش خدمت متعالي به اجرا درآمد.مديرامور برق بسطام با بيان اين مطلب گفت: اين رزمايش به منظور کاهش زمان خاموشي‌هاي ناخواسته، تقليل انرژي تامين نشده و افزايش رضايت‌مندي مشترکين شهر مجن و حومه آن انجام شده است.جمال فرخ زاده درادامه افزود: فيدر تغذيه کننده شهرمجن به طول يک هزار و 490متر، با همکاري گروه‌هاي اجرائي از مديريت‌هاي توزيع برق شهرستان‌هاي شاهرود، ميامي و همکاران امور برق بسطام عملياتي گرديده است.وي با اشاره به اين که 36 نفر نيروي فني و عملياتي در اين رزمايش شرکت کردند، اظهار داشت: در مجموع، فعاليت‌هاي صورت گرفته به ميزان 216 نفر ساعت بوده است.

وي همچنين خاطرنشان کرد: با اجراي اين طرح جهادي-ضربتي، ظرف کوتاه‌ترين مدت زمان ممکن و با کمترين ميزان اعمال خاموشي، بيشترين بهره‌وري حاصل شده است.