تاریخ 1396/11/28 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4702 برو جستجو جستجوی پیشرفته   با حضور مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي
 اولين جشنواره رسانه‌اي ابوذر در استان سمنان برگزيدگان خود را شناخت 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

اختتاميه اولين جشنواره رسانه‌اي ابوذر استان سمنان با حضور مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در تالار آفتاب سمنان برگزار شد و برترين‌هاي خود را شناخت.دبير اين جشنواره با بيان اينکه از سوي خبرنگاران رسانه‌هاي مختلف مکتوب، ديداري و فضاي مجازي 123 اثر به اين دبيرخانه رسيده است، گفت: اين آثار در بخش‌هاي مختلف در سه مرحله داوري و مورد بررسي قرار گرفته است.

حسين نورانيان از طرح بسيج رسانه استان سمنان براي برگزاري جشنواره منطقه‌اي ابوذر در سمنان با شرکت استان‌هاي همطراز رسانه‌اي اين استان خبر داد و خواستار مساعدت و همکاري مسوولان استاني در برگزاري اين جشنواره شد.

مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و رئيس مرکز رسانه‌هاي ديجيتال اين وزارت خانه در اين مراسم با تجليل از تلاش خبرنگاران در عرصه اطلاع‌رساني به تبيين نقش و جايگاه رسانه و تاثير‌گذاري آن درتحولات جهاني پرداخت.

سيدمرتضي موسويان به فعال شدن رسانه‌هاي جديد در دنيا اشاره کرد و اظهار داشت: رسانه که تا پيش از طريق ماهواره و صدا و سيما در منازل ما و شما حضور داشت امروزه بسيار نرم و بدون هيچ واکنشي در کنار هر يک از ما توسط يک تلفن همراه قرار دارد. وي خاطرنشان کرد: رسانه امروز نقشي بسيار قوي، تعيين‌کننده و به عنوان ابزاري بسيار مهم در عرصه‌هاي مختلف حضور دارد و ساختارهاي فکري انسان‌ها را هدف قرار داده است.

مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي به نقش بسيج رسانه نيز اشاره کرد و افزود: بايد براي تاثير‌گذاري بيشتر نسل آينده را در نظر گرفت و بسيج رسانه بايد به تعميق باورها در افراد توجه و همت گمارد.

در اين مراسم که همراه با همايش فرهنگ، هنر و رسانه با حضور مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي، مسوولان سپاه پاسداران و جمع کثيري از خبرنگاران و فعالان رسانه‌اي و فرهنگي برگزار شد از 16 نفر از برترين‌هاي اولين جشنواره رسانه‌اي ابوذر استان سمنان تجليل شد.


 آغاز ساخت مسجد کريم اهل بيت حضرت امام حسن مجتبي(ع) در محله عمرانکوه سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

ساخت مسجد و حسينيه کريم اهل بيت حضرت امام حسن مجتبي(ع) سمنان در مراسمي با حضور نماينده ولي‌فقيه در استان و جمعي از مسئولان اجرايي و شهري در محله عمرانکوه اين شهرستان آغاز شد.

قاسم احسان‌پور مجري اين طرح گفت: مسجد و حسينيه کريم اهل بيت حضرت امام حسن مجتبي(ع)، در دو فاز و در زميني به مساحت يک هزار و 760 مترمربع، در سه طبقه ساخته مي‌شود و داراي فضاي مسجد، سالن‌هاي همايش و پذيرايي، کلاس‌هاي آموزشي و فرهنگي و آشپزخانه است.

وي افزود: هزينه ساخت اين مسجد در فاز اول و دوم سه ميليارد و 800 ميليون تومان برآورد شده که براي مرحله اول دو ميليارد و 200 ميليون تومان در نظر گرفته شده است.

احسان‌پور اضافه کرد: هزينه ساخت اين مسجد نيز از محل کمک خيرين و مردم پيش‌بيني شده است.


 برترين‌هاي بين‌المللي و ملي سوگواره مهر محرم در سمنان معرفي و تجليل شدند 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

آيين اختتاميه سومين سوگواره بين‌المللي و دهمين سوگواره ملي مهر محرم در سمنان برگزار و برترين‌هاي آن معرفي و تجليل شدند.

در اين آيين باشکوه که همراه با آيين برافراشتن پرچم بارگاه ملکوتي حضرت امام حسين(ع) توسط دبيرکل عتبه مقدس حسيني بود، حال و هواي خاصي به شرکت کنندگان بخشيد.

جوائز و تنديس اين سوگواره توسط سيدجعفر الموسوي توليت حرم مطهر امام حسين(ع) مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و رئيس مرکز رسانه‌هاي ديجيتال اين وزارت خانه، مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي و جمعي از مسوولان و هنرمندان به برترين‌ها اهدا شد.

در مراسم مذکور پس از قرائت بيانيه داوران در بخش‌هاي عکس و فيلم برترين‌ها به شرح زير معرفي و تجليل شدند.

بخش تک عکس بين‌المللي- راهپيمايي اربعين حسيني:

نفر اول: حميد سبحاني از خراسان رضوي

نفر دوم: سيد‌مصطفي عطاري قوچاني از خراسان رضوي

نفر سوم: علي شعباني از مرکزي

شايسته تقدير: علي ابک از سمنان، ميلاد اسلام‌زاده از فارس، فائزه بختياري از قم

مجموعه عکس بين‌المللي- راهپيمايي اربعين حسيني:

نفر اول: حسين حاجيلري از تهران

شايسته تقدير: امير قيومي از فارس

بخش تک عکس بين‌المللي- آئين‌هاي عزاداري محرم در اقصي نقاط جهان:

نفر اول: حسنين الشرشاحي از کشور عراق

نفر دوم:‌ هالوک دوغان از کشور ترکيه

نفر سوم: رضا حيدري شاه بيدک از افغانستان

شايسته تقدير: حسين عباس از پاکستان، ايليا يعقوبي از هندوستان و زهرا رضوي از سوريه

بخش تجربه (تلفن همراه) بين المللي:

جمال‌الدين سجادي از افغانستان، مسعود محقق از سمنان و مرتضي فيض از سمنان

بخش تک عکس ملي- با موضوع آئين‌هاي عزاداري در ايران اسلامي و نگاه‌هاي هنري نو و خلاقانه به ماه محرم:

نفر اول: علي‌اصغر يوسفي از مرکزي، نفر دوم: حميد رضا غلامي از يزد و نفر سوم: سينا عبيدياناز مرکزي در اين بخش مهدي طاهري از تهران و محسن مقداري از تهران شايسته تقدير معرفي شدند.

مجموعه عکس ملي- آئين‌هاي عزاداري در ايران اسلامي:

مجيد خالقي مقدم از اردبيل نفر اول شناخته شد و احسان جزيني از اصفهان، معصومه فريبرزي از آذربايجان شرقي و امير قيومي از فارس به عنوان نفرات شايسته تقدير معرفي شدند.

بخش تجربه (تلفن همراه) ملي:

کيوان جعفري از مازندران در رده اول قرار گرفت و سعيد رحمتيان از ايلام و معصومه فريبرزي از آذربايجان شرقي شايسته تقدير شناخته شدند.

در بخش فيلم مهر محرم:

محسن صالحي‌فر با فيلم "نافرماني" مقام اول را به خود اختصاص داد و ساميه نجاتي و مهدي جعفري با فيلم‌هاي "هميشه تو اول سلامي مي‌کني" و "مسافران اربعين" به صورت مشترک دوم شدند.

در اين بخش همچنين داود جليلي و جمشيد فرج وند فردا با فيلم‌هاي "نامه" و "دور دست نزديک" عنوان مشترک سوم را کسب کردند.

براي سومين سوگواره بين‌المللي و دهمين سوگواره ملي و استاني مهر محرم در مجموع قريب 10 هزار اثر به دبيرخانه رسيده بود که از اين تعداد هشت هزار و 400 اثر در بخش عکس توسط يک هزار و 300 عکاس بود و بقيه شامل فيلم و رسانه‌هاي ديجيتال بود.

در بخش بين‌المللي نيز دو هزار و 800 اثر توسط عکاسان 14 کشور جهان به اين سوگواره رسيد و مورد داوري قرار گرفت.


 سرويس خبر: 

زمان صدور کارت ورود به جلسه آزمون

قرآن و عترت اعلام شد

سرويس خبر:

مسوول قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان با بيان اينکه سمنان در رديف پنجم شمار ثبت‌نام‌کنندگان در آزمون قرآن و عترت قرار گرفته است، گفت: بيست و هشتم بهمن آغاز زمان صدور کارت ورود به جلسه اين آزمون است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان، مجتبي نورمحمدي با اشاره به اينکه داوطلبان حضور در اين آزمون بايد از همان سامانه‌اي که ثبت‌نام کرده‌اند کارت ورود به جلسه آزمون را دريافت کنند، افزود: صدور کارت براي ثبت‌نام‌کنندگان تا نهم اسفندماه ادامه خواهد داشت. وي گفت: اين افراد مي‌توانند با مراجعه به سايت www.quranedu.ir و بخش مربوطه کارت خود را دريافت نمايند.

نورمحمدي زمان برگزاري آزمون حضوري را دهم اسفند بيان کرد و اظهار داشت: داوطلبان بالاي 13 سال در گروه حفظ قرآن آزمون آنها ساعت 8:30 تا 9:45 و گروه‌هاي ترجمه، مقاهيم و معارف اهل بيت(ع) از ساعت 10:45 تا 11:45 دهم اسفند آزمون آنها برگزار مي‌شود.

وي يادآور شد: آزمون الکترونيکي قرآن و عترت نيز با موضوع "درک معنا و تدبر در قرآن" 12 اسفند از ساعت 8 صبح تا 20 همان روز به صورت آنلاين انجام مي‌شود. نورمحمدي با بيان اينکه اين آزمون در هشت حوزه مختلف در شهرستان‌هاي اين استان برگزار مي‌شود، گفت: در استان سمنان سه هزار و 747 نفر براي حضور در شانزدهمين آزمون قرآن و عترت نام‌نويسي کرده‌اند. مسوول قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان با اشاره به اينکه سمنان در بين استان‌هاي کشور با توجه به سرانه جمعيت در رديف پنجم قرار دارد گفت: از کل ثبت‌نام کنندگان سه هزار و 95 نفر آنها را خانم‌ها و بقيه از آقايان هستند.

قرارگرفتن نام دانشگاه سمنان در بين موثرترين دانشگاه‌‌هاي جهان

سرويس خبر:

براساس آخرين رتبه‌بندي پايگاه ISI-ESI نام دانشگاه سمنان در بين موثرترين دانشگاه‌هاي جهان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه سمنان، پايگاه شاخص‌هاي اساسي علم ISI به شناسايي و معرفي يک درصد از پراستنادترين دانشگاه‌ها و موسسات تحقيقاتي دنيا در رشته‌هاي مختلف علم مي‌پردازد.

براساس آخرين رتبه‌بندي انجام شده توسط اين موسسه، دانشگاه سمنان در بين دانشگاه‌هاي جامع در جمع موثرترين‌هاي دنيا قرار گرفته است. بررسي اطلاعات استخراج شده از پايگاه شاخص‌هاي اساسي علم (ISI-ESI) نشان مي‌دهد، تعداد 53 دانشگاه و موسسه تحقيقاتي کشور در بين موثرترين‌‌هاي دنيا قرار دارند و روند افزايش تعداد اين موسسات نشان مي‌‌دهد که پژوهش‌‌هاي دانشگاه‌هاي داخل کشور اثرگذاري بيشتري پيدا کرده است.

برگزاري دوره آموزشي

در شرکت برق منطقه‌اي سمنان

سرويس خبر:

با حضور تعدادي از کارکنان اپراتور پست‌هاي انتقال و فوق توزيع معاونت بهره‌برداري شرکت برق منطقه‌اي سمنان دوره آموزشي‌اي با عنوان "ماموريت خود را دريابيم" برگزار گرديد. اين دوره که با هدف تشريح ماموريت اصلي کارکنان در محيط کار در معاونت بهره‌برداري شرکت برق منطقه‌اي سمنان برگزار گرديد، مهندس جوشن طي دو روز پيرامون چگونگي افزايش بهره‌وري و رضايت شغلي براي کارکنان اپراتور پست‌هاي فوق توزيع امور انتقال غرب، مرکز و شرق معاونت بهره‌برداري، مباحثي را بيان نمود.