تاریخ 1396/11/28 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4702 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرمانده انتظامي استان سمنان خبر داد ؛
 کشف 5 ميليارد ريال کالاي قاچاق در نيمه اول  

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي استان از تشديد طرح‌هاي پيشگيرانه و مقابله‌اي در ايام پاياني سالي خبر داد و گفت: تلاش ماموران پليس در نيمه اول بهمن ماه منجر به کشف انواع کالا، دام و سوخت قاچاق به ارزشي بالغ بر 5 ميليارد ريال شد.

سردار روح الامين قاسمي اظهارداشت: باتوجه به تحقق شعار سال «اقتصاد مقاومتي اقدام و عمل» و سياست‌هاي ناجا در راستاي پيشبرد آن پليس با طراحي ماموريت‌هاي خاص و الويت‌بندي برنامه‌هاي خود سعي در کنترل و پيشگيري قاچاق مي‌کند.

وي در ادامه افزود: ماموران پليس آگاهي استان در همين خصوص با تشديد فعاليت و اقدامات در دو هفته اول بهمن ماه توانستند 461 راس دام خارج از شبکه توزيع را در سطح استان کشف کنند.

سردار قاسمي با اشاره به دستگيري 6 متهم مرتبط با اين کشفيات گفت: ارزش ريالي دام و احشام غيرمجاز براساس نظر کارشناسان امر 3 ميليارد. 540 ميليون ريال برآورد شد.

وي از کشف انواع کالاهاي گمرکي، دخاني و دارويي غيرمجاز در اين مدت خبر داد و گفت: 5 نفر نيز در اين راستا توسط پليس دستگير و به دستگاه‌هاي مرتبط معرفي شدند.

اين مسئول انتظامي کشف 33 هزار و 800 ليتر سوخت قاچاق به ارزش 722 ميليون ريال و دستگيري 4 متهم در اين خصوص را از ديگر نتايج اقدامات پليس در اين مدت اعلام کرد.

وي به کشف 5 هزار و 520 عدد تجهيزات پزشکي فاقد هرگونه مجوز قانوني به ارزش 100 ميليون ريال اشاره کرد و گفت: دو متهم ديگر نيز در اين راستا دستگير شدند.


 دستگيري مظنون قتل جسد زن رهاشده در مخروبه‌هاي شاهرود 

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي شهرستان شاهرود از دستگيري يکي از مظنونين قتل زن 50 ساله در شاهرود خبر داد.

سرهنگ سيد مجتبي اشرفي با اعلام اين خبر، اظهار کرد: در ساعت 30 دقيقه بامداد روز گذشته جسد يک زن 50 ساله در يک زمين مخروبه واقع در يکي از خيابان‌هاي شهر، کشف که در نهايت باتوجه به مجهول‌الهويه بودن جسد و نداشتن مدارک شناسايي مراتب در دستور رسيدگي ماموران پليس آگاهي قرار گرفت.

وي افزود: ساعتي بعد يک دستگاه خودرو بلاصاحب در خياباني در حاشيه محل کشف جسد رويت که با توجه به آثار خون روي خودرو و بررسي‌هاي تکميلي مشخص شد خودرو متعلق به مقتول بوده و هويت وي نيز مشخص شد.

فرمانده انتظامي شهرستان شاهرود از بررسي‌هاي انجام شده در خصوص شناسايي عامل يا عاملين اين جنايت خبر داد و گفت: تنها پس از دو ساعت از شناسايي مقتول اطلاعاتي در خصوص انگيزه‌هاي اين جنايت به دست آمد که اين اطلاعات در نهايت به شناسايي فردي جوان به عنوان مظنون اين جنايت انجاميد.

سرهنگ اشرفي از دستگير و تحت بازجويي قرار گرفتن اين جوان خبر داد و تصريح کرد: پرونده‌اي در اين ارتباط تشکيل شده و کار شناسايي قاتل يا قاتلين ادامه دارد که اخبار تکميلي آن متعاقبا اعلام مي‌شود.


 سرويس حوادث: 

رئيس پليس راه استان سمنان گفت:

بي‌توجهي به جلو علت وقوع 69 درصد

سوانح فوتي در جاده‌ها

سرويس حوادث:

رئيس پليس راه استان گفت: 69 درصد سوانح رانندگي منجر به فوت طي 10 ساله امسال در محورهاي مواصلاتي استان به علت بي‌توجهي راننده به جلو رخ داده است.

سرهنگ حسن خسروجردي اظهار داشت: براي تدوين برنامه‌ها و طرح‌هاي اثرگذار در حوزه پيشگيري از سوانح رانندگي در جاده‌هاي استان، آمار تصادفات به دقت مورد بررسي و تجزيه و تحليل کارشناسان پليس راه قرار مي‌گيرد.

وي افزود: 65 درصد سوانح فوتي از ابتداي سال‌جاري تا پايان دي ماه مربوط به وسايل نقليه سواري است و 70 درصد از مجموع مصدومان تصادفات نيز در همين وسايل حضور داشته‌اند.

خسروجردي 16 درصد سوانح رانندگي منجر به فوت را مربوط به خودروهاي باربري اعلام و تصريح کرد: 10 درصد از مجموع مجروحان اين حوادث نيز مربوط به اين وسايل نقليه مي‌باشد. وي 8 درصد تصادفات فوتي در جاده‌هاي استان را مربوط به موتورسيکلت‌ها عنوان کرد و افزود: استفاده نکردن از کلاه ايمني يکي از مهم‌ترين دلايل مرگ راکب و ترک نشين موتور به شمار مي‌رود.

خسروجردي در بخش ديگري از اين گفت و گو علت وقوع 69 درصد حوادث فوتي در جاده‌هاي استان را بي‌توجهي راننده به جلو اعلام کرد.

به گفته سرهنگ خسروجردي ناتواني راننده در کنترل وسيله نقليه با 13 درصد در رتبه دوم دلايل اصلي وقوع حوادث رانندگي منجر به فوت در جاده‌هاي استان قرار دارد. وي خستگي و خواب‌آلودگي ار از مهم‌ترين دلايل بي‌توجهي به مسير حرکت و خستگي و خواب‌آلودگي راننده به ويژه در جاده‌هاي کويري اعلام کرد.

خسروجردي روند سال‌هاي اخير برنامه‌هاي پيشگيرانه و آموزشي پليس راه را براي کاهش تصادفات بسيار مناسب خواند و گفت: نجات جان افراد،دغدغه‌اي است که براي آن از هيچ تلاشي فروگذار نخواهيم کرد.