تاریخ 1396/11/25 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4700 برو جستجو جستجوی پیشرفته   دامغان قهرمان ليگ سبک‌هاي آزاد کاراته 

سرويس ورزشي:

هفته آخر مسابقات ليگ سبک‌هاي آزاد کاراته استان به ميزباني شهرستان دامغان برگزار گرديد و نتايج زير حاصل شد:

شهرستان دامغان به مقام اول

شهرستان سمنان به مقام دوم

شهرستان گرمسار به مقام سوم

شهرستان شاهرود به مقام چهارم

دست يافتند.

تيم شهرستان سمنان به سرپرستي سلمان نصرتي و مربيگري سلمان صادقي در مسابقات سبک‌هاي آزاد استان سمنان نايب قهرمان شد.

دو نفر از بهترين داوران استان سمنان آقايان سلمان نصرتي و سلمان صادقي در اين مسابقات قضاوت کردند.


 شاهوار قهرمان مسابقات کاراته دختران  

سرويس ورزشي:

مسابقات کاراته دختران بين باشگاهي شيتوريوکوبه اوزاکا شهرستان شاهرود به‌مناسبت گراميداشت دهه مبارک فجر در تاريخ 20 بهمن 1396 در باشگاه فنون و هنرهاي رزمي کوثر برگزار گرديد.

نتيجه تيمي اين مسابقات به شرح زير اعلام مي‌گردد.

باشگاه شاهوار- مليحه مفيدي (مقام اول)

باشگاه ذوب آهن قديم (وليعصر)- سپيده خوباني(مقام دوم)

باشگاه سپاه- مريم باقري(مقام سوم)

باشگاه کوثر و مغان- نفيسه محمدي(مقام چهارم)

باشگاه مجن- مريم کاظمي(مقام پنجم)

باشگاه کوثر و ميقان- مريم رحماني(مقام ششم)


  مراسم اختتاميه مسابقات واليبال روستايي جام فجر به ميزباني روستاي رکن‌آباد برگزار شد 

سرويس ورزشي:

مسابقات واليبال روستايي جام فجربه ميزباني روستاي رکن‌آباد، جمعه 20بهمن ماه با برگزاري مراسم اختتاميه و تقدير از تيم‎هاي برتر به پايان رسيد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ مراسم اختتاميه نخستين مسابقات واليبال روستايي به ميزباني روستاي رکن‌آباد با حضور جهانشير معاون توسعه منابع و پشتيباني اداره کل، عليزاده رئيس هيات ورزشي روستايي و بازي‌هاي بومي و محلي استان، شاهوراني نسب سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان، زياري بخشدار مرکزي سمنان و ساير مسئولين استان و شهرستاني و جمعيت 500 نفري ورزشکاران و مردم روستا در سالن امام خميني(ره) برگزار شد.

در اين مراسم حسين فتح اللهي دهيار روستاي رکن‌آباد ضمن ارائه گزارشي از برگزاري اين دوره از مسابقات گفت: مسابقات واليبال روستايي جام فجر که با حضور 8 تيم روستايي از شهرستانهاي سمنان، مهديشهر و سرخه آغاز شده بود، سرانجام پس از حدود سه هفته روز جمعه اين هفته با معرفي برترين‌ها اين دوره از مسابقات به پايان رسيد.

وي در ادامه افزود: اين مسابقات به مناسبت گراميداشت ايام‌ا... دهه فجر براي اولين بار بعد از گذشت سال‌ها به ميزباني روستاي رکن‌آباد برگزار شد که باعث ايجاد شور و نشاط خاصي در بين جوانان روستا شد.

در ادامه فريبرز خيرخواهان رئيس شوراي روستاي رکن‌آباد گفت: باتوجه به امکانات محدود وهمچنين فاصله کم روستاي رکن آباد با مرکز استان در اين دوره درصدديم که بتوانيم استعدادهاي ورزشي اين روستا را شناسايي کنيم و اين مسابقات فتح بابي بود براي اين که بتوانيم بازهم مسابقات ورزشي را دراين روستا برگزار کنيم.

وي افزود: در روستاي رکن‌آباد که بيش از 1000نفر جمعيت در آن ساکن است، فقط يک خانه ورزش روستايي وجود دارد که جا دارد از مديرکل محترم ورزش و جوانان استان و ساير مسئولين اداره ورزش و جوانان براي ايجاد چنين مکاني تقدير و تشکر کنم.

رئيس شوراي اسلامي روستاي رکن‌آباد تصريح کرد: اميدواريم با رايزني‌هاي صورت گرفت و عنايتي که اداره کل ورزش و جوانان استان به نقاط محروم و روستايي دارند، زمين 15هزارمترمربعي اين روستا که در اختيار اداره کل ورزش قرار دارد به يک مجموعه ورزشي تبديل شود تا جدا از روستاي رکن‌آباد روستاهاي همجوار مانند روستاهاي خيرآباد، محمود‌آباد، دلازيان و حسن‌آباد نيز از اين مکان استفاده نمايند.

وي در ادامه افزود: در صورتي که چنين فضايي براي روستاي رکن‌آباد ساخته شود شوراي اسلامي روستاي رکن‌آباد با مشارکت بخش مرکزي و ساير دستگاه‌هاي اجرايي به دليل فاصله کم اين روستا از مرکز استان، قول ميزباني‌هاي متعدد در سطح روستاهاي استان و يا حتي کشور را مي‌دهيم.

در ادامه محسن جهانشير ضمن تبريک ايام فرخنده و مبارک دهه فجر گفت: حقيقت اين است که کشور و جامعه‏ي ما بعد از انقلاب، در تمام طول اين دوران، لحظات حساسي را گذرانده است که نقش جوان‌ها و تأثير حالت جواني و استعدادهاي جواني در آن، يک نقش برجسته است.

وي در اين آيين ضمن خرسندي از حضور ويژه مردم و جوانان روستايي اظهار داشت: بهاي خدمت به مردم و روستاييان همين رضايت قلبي و نشاط آنان مي‌باشد که به جد خستگي اين يک‌ماه فعاليت و پشتيباني از مسابقات را از تن مديران اجرايي رفع مي‌کند.

معاون توسعه منابع و پشتيباني اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان در ادامه با اشاره به توسعه ورزش روستايي در سطح شهرستان گفت: جوان روستايي محور فعاليت‌هاي فرهنگي ورزشي در روستاست و اين مسابقات ارزش معنوي بسياري داشت و همين‌که باعث شد، جوانان روستايي در کنار رقابت؛ رفاقت کنند، در اين يک‌ماه و در کنارهم فعاليت‌هاي هدفمند و گروهي را تمرين کنند و به زيبايي پتانسيل‌هاي خود را در امر ورزش به همگان ثابت کنند.

در پايان اين مسابقات تيم دهياري روستاي خيرآباد مقام اول، تيم روستاي دلازيان مقام دوم و تيم شهداي چاشم مقام سوم را کسب کردند و تيم دهياري روستاي رکن آباد به عنوان تيم اخلاق معرفي شد.

در اين مراسم با اهداي احکام و کاپ قهرماني و جوايز نقدي از تيم‌هاي برتر و پيشکسوتان و دست‌اندرکاران اين مراسم تجليل شد.


 پارک کوهستاني چندران را با استاندارد‌هاي جهانيِ زيست محيطي بسازيم
 پرسش از مسئولين شهرداري حق طبيعي هر شهروند است! 
نويسنده : حسين ترحمي

چند سال پيش شهرداري سمنان با نصب تابلو‌هايي با عنوان "پارک کوهستان" در چند نقطه از منطقه چندران، اهداف و برنامه‌هاي خود را رونمايي کرد.پس از آن با آوردن تجهيزات و وسايل راه‌سازي و ساختماني مانند بولدوزر و لودر و گريدر و کاميون شروع به عمليات خاک برداري و جاده‌سازي و ساخت انواع سازه‌هاي بتني در دل طبيعت کوهستاني چندران نمود.

همه اين عمليات که با تخريب طبيعت کوهستاني در مقياسي وسيع بود، توجيهي شد براي پروژه‌اي به نام "پارک کوهستان" که تا کنون نيز ادامه دارد.

حال ببينيم اين عمليات از منظر زيست‌محيطي و استانداردهاي حداقلي جهاني براي ايجاد يک پارک کوهستان همخواني دارد؟

بد نيست با هم نگاهي گذرا به برخي از اين شاخصه‌هاي زيست‌محيطي و استانداردهاي جهانيِ در نظر گرفته شده بياندازيم:

1) حفاظت از محيط طبيعي کوهستان و توان (پتانسيل)‌هاي تفرجيِ آن مي‌بايست در طراحي پارک کوهستان در نظر گرفته شود. چرا که عملکردِ کوهستان فراتر از بهره وريِ گردشگريِ صرف است.

مسائلي همچون تنوع زيستي(جانوري و گياهي)، اثر بر اقليم محلي، آبخيز داري و نوع سنگ‌هاي موجود نيز داراي اهميت فراوانند.

در واقع حفاظت اقليم همگامِ باتوسعه‌ي گردشگري و چه بسا جلوتر از آن حرکت مي‌کند.

2) هدف اوليه از تاسيس پارک طبيعت در کوهستان، حفظ کلي محيط‌زيستِ آن در طبيعي‌ترين شکلِ ممکن بوده و ساير اهداف در طراحي پارک( تفرج- آموزش و پژوهش) به صورت يک امرِ ثانويه تلقي شده است. احداث پارک بايد با کمترين خسارت و تغيير در بافت طبيعي آن همراه باشد.

3) تامين بهداشتِ رواني و بهره‌وريِ معنويِ مردم از زيبايي‌هاي طبيعيِ اين پارک‌ها ارزشي است که نه فقط قابل برآورد نيست، بلکه يکي از عوامل اصلي جذب مردم به دامانِ طبيعت به شمار مي‌رود.

4) اِلمان‌هاي نصب شده در آن بايد همخواني کامل با بافت طببعتِ محل داشته و تا حد ممکن از همان نوع باشد.

حال پرسش اين است که شهرداري محترم با احداث جاده (آنهم نه يکي و دو تا واز روي حساب و کتاب، بلکه به تعداد زياد و دلخواه) و آسفالت کردن و نصب گارد ريل و هموار کردن راه براي هجوم افسارگسيخته ماشين و موتور سيکلت و انواع وسايل نقليه) جايي براي قدم زدن و پياده روي انسان‌ها و آسودن در دامان طبيعت باقي مي‌گذارد؟

آيا ساخت و سازهاي بي مورد و ناهمگون و ناسازوار با بافت طبيعت، چشم‌انداز زيباي طبيعت را به هم نمي‌زند؟

از بين بردن پوشش گياهي موجود (حتي در مقياس فقيرانه‌اش) باعث فرسايش خاک نمي‌شود؟

آيا گونه‌هاي حيواني با صداهاي ناهنجار تردد ماشين‌ها از زيستگاه طبيعيِ شان تار و مار نمي‌شوند؟

و آيا‌هاي ديگر و ديگر!

نتيجه اينکه اين پارک نه براي انسان و سلامتي اش بلکه شوربختانه براي ماشين و ماشين سواري ساخته شده است!

شنيده‌ها و ديدني‌هاي مِيداني، حکايت از ساخت و سازهاي تجاري و تفريحي نظير رستوران و استخر و واگذاري‌ها و به فروش رساندن زمين‌هاي دامنه چندران و چه بسا در بام کوهستان گواهي مي‌دهند. کاري که مشابه اش را در پارک‌هاي سطح شهر شاهد هستيم.

اگر اين‌ها حقيقت داشته باشند، بايد به حال چندران يعني تنها کوهستان مشرف به شهر سمنان و بهترين آموزشگاه زيست‌محيطي و انس گرفتن با طبيعت و مناسبترين محيط براي ورزش کوهستاني و پياده‌روي، گريست!

با تمام توضيحات بالا آيا حق نداريم، در همه اين موارد در مقام پرسش از شهرداري بر‌آييم؟

در پايان ما آمادگي خود را با تمام توان براي همفکري و همکاري با شورا و شهردار محترم شهرمان سمنان در جهت ساماندهي به پروژه پارک کوهستان اعلام مي‌کنيم!


 سرويس ورزشي: 

کشتي‌گيران مقام‌آور مهدي‌شهري در بسطام

سرويس ورزشي:

به گزارش روابط عمومي باشگاه فرهنگي ورزشي اميرسامان سنگسر و پايگاه خبري اداره ورزش و جوانان شهرستان مهديشهر مسابقات دوستانه کشتي به مناسبت دهه فجر روز جمعه بيستم بهمن ماه در سالن شهيد آخوندي بسطام با شرکت تيمهاي اسفراين، بندر گز، راميان، بسطام و امير سامان سنگسر در رده‌سني نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برگزار گرديد و نفرات ذيل از تيم امير سامان مهدي‌شهر مقام اول تا سوم را کسب کردند:

* رده نوجوانان

45 کيلو: سيد‌مسعود سيدعليان مقام اول

48 کيلو: عرفان نجاتي مقام سوم

50 کيلو: امير‌علي باقري‌پور مقام سوم

65 کيلو: رضا نوراني مقام اول

رده جوانان:

55 کيلو: مراد دشتباني مقام اول

70 کيلو: علي بهارستاني مقام اول

90 کيلو: محمد‌ مرادي مقام سوم

* رده بزرگسالان:

60 کيلو: سيد‌محمد حسين حيدريه مقام دوم

79 کيلو: مسعود باقري‌پور مقام سوم

مربيان: آقايان رضا همتي و سيد‌مجتبي حيدريه

سرپرست: غلامحسين نوراني

اميرحسين دلدار فاتح مسابقات پينگ‌پنگ

مدارس شاهرود

سرويس ورزشي:

مسابقات پينگ‌پنگ انفرادى مدارس متوسطه اول در شاهرود برگزار و اميرحسين دلدار از مدرسه مطهري اول شد و امين مجيدي و مهدي قاضي از مدرسه وکيليان دوم و سوم شدند.

مراسم تقدير از مربيان و کادرفنى

تيم نونهالان مقاومت شاهرود

سرويس ورزشي:

مراسم تقدير از مربيان و کادرفنى تيم نونهالان مقاومت، پيش از تمرين امروز تيم منتخب نونهالان برگزار گرديد.همچنين جناب سرهنگ سعدى، مسئول تربيت بدنى ناحيه شاهرود در جمع بازيکنان منتخب شهرستان، ضمن تشکر و خسته نباشيد، به همه کادر فنى و بازيکنان، ضمن تاکيد بر اخلاق‌مدارى در ورزش، براى اين تيم آرزوى موفقيت کردند.خاطرنشان مى‌شود، تيم مقاومت شاهرود قرار است، در دهه اول اسفندماه در مسابقات استانى که در گرمسار برگزار مى‌گردد، شرکت نمايد.ضمن تشکر از آقايان نادعلى، ساغرى و اديب که زحمات زيادى را بابت تيم‌هاى پايه باشگاه متحمل مى‌شوند، آروزى موفقيت براى همگى ايشان داريم.

نگاهي كوتاه بر هفته سوم مسابقات واليبال

نوجوانان ليگ استان سمنان سال 96

(بزرگداشت دهه مبارك فجر)

پيروزي ايران رادياتور سمنان

سرويس ورزشي:

هفته سوم مسابقات واليبال نوجوانان ليگ استان سمنان سال 96 (بزرگداشت دهه مبارك فجر) روز جمعه هفته گذشته انجام و نتايج زير حاصل شد.

* گروه اول:

- ايران رادياتور سمنان 3- آموزشگاه‌هاي دامغان 1

* سمناني‌ها نيم فصل نخست را با پيروزي شيرين خانگي و صدرنشيني در گروه اول بدست آوردند، تا نيم فصل دوم را با خيال آسوده‌تري دنبال كنند. تيم انجمن آموزشگاه‌هاي دامغان 1 هم با اين شكست كماكان در رده آخر جدول ماند، تا در نيم فصل دوم كار دشواري داشته باشد. حال بايد ديد كدام دو تيم از اين گروه مي‌توانند جواز صعود به مرحله بعد را كسب كنند.

* انجمن آموزشگاه‌هاي دامغان 2 اين هفته استراحت داشت.

* گروه دوم:

- سامان اسپيرال شاهرود صفر- گرمسار 3

* سامان اسپيرال در روزي كه چند بازيكن اصلي خود را در اختيار نداشت مغلوب گرمساري‌ها شد، تا كماكان در رده سوم جدول بايستد و نيم فصل دوم را با آمادگي بيشتري دنبال كند. در آنسوي ميدان گرمساري‌ها كه در هر دو بازي بيرون از خانه خود به پيروزي رسيدند كار سختي در برابر سامان اسپيرال نداشتند و رده دوم جدول را حفظ كردند.

- بايزيد شاهرود 3- اميرسامان مهديشهر 1

* تيم بايزيد شاهرود روي نوار پيروزي. بايزيدي‌ها با اين پيروزي خانگي سومين پيروزي خود را جشن گرفتند، تا در آستانه صعود از اين گروه قرار بگيرند. در طرف مقابل مهديشهري‌ها بر خلاف بايزيدي‌ها هنوز نتوانستنه‌اند، پيروزي در اين فصل كسب كنند. حال بايد ديد آيا مهديشهري‌ها به ليگ باز مي‌گردند يا خير؟

نويسنده: مجيد همتي

تجهيز و افتتاح چهاردهمين خانه ورزش روستايي

روستاي غياث‌آباد بخش مرکزي شهرستان گرمسار

سرويس ورزشي:

خانه ورزش روستاي غياث‌آباد با حضور آقاي ايزدبخش معاون ورزشي اداره کل، چنگيزي رئيس ورزش و جوانان شهرستان، روحانيت معزز روستا، دهيار و اعضاي شوراي اسلامي و مردم زحمتکش و پرتلاش در20 بهمن افتتاح گرديد.خانه ورزش روستاي غياث‌اباد بخش مرکزي گرمسار با مساحتي بالغ بر 80 متر‌مربع و با اعتبار بالغ بر 40 ميليون ريال با حضور مردم و مسولين در 20 بهمن به افتتاح رسيد.