تاریخ 1396/11/25 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4700 برو جستجو جستجوی پیشرفته   پلمب يک واحد قصابي متخلف در شهرستان گرمسار 

سرويس حوادث:

رئيس اداره دامپزشکي شهرستان گرمسار گفت: يک واحد قصابي به دليل تخلف از ضوابط بهداشتي دامپزشکي توسط اين اداره مهروموم شد.

سعيد دهقاني اظهار کرد: طي بازديدهاي دوره‌اي بازرسان واحد نظارت بر بهداشت عمومي و مواد غذايي اين اداره از واحدهاي عرضه فرآورده‌هاي خام دامي در شهرستان گرمسار موفق به کشف مقاديري گوشت فاسد و تاريخ گذشته در يک قصابي شدند.

وي با بيان اينکه براي جلوگيري از تکرار موارد مشابه و به خطر افتادن سلامت و بهداشت عمومي جامعه، پس از طي مراحل قانوني و اداري نسبت به مهروموم واحد متخلف اقدام شد، گفت: در صورت عدم سلامت دام و لاشه استحصالي، ابتلا به بيماري‌هاي مشترک بين دام و انسان بسيار محتمل خواهد بود.

رئيس اداره دامپزشکي شهرستان گرمسار از عموم شهروندان خواست براي پيشگيري از بيماري‌هاي مشترک قابل انتقال از طريق گوشت، جهت تهيه گوشت و ساير فرآورده‌هاي خام دامي آن را از مراکز عرضه مجاز و تحت نظارت اداره دامپزشکي تهيه و هنگام خريد دقت کنند که لاشه داراي مهر بهداشتي کشتارگاه، برچسب مشخصات و تاريخ توليد و مصرف باشد.

دهقاني از عموم مردم درخواست کرد تا در صورت مشاهده تخلفات بهداشتي مراتب را سريعاً به اداره دامپزشکي شهرستان خود و يا سامانه اطلاع‌رساني 1512 اداره کل دامپزشکي استان سمنان گزارش کنند.

 


 ?? مجروح در حوادث رانندگي استان سمنان يک نفر جان باخت 

سرويس حوادث:

رئيس پليس‌راه استان سمنان بابيان اينکه طي تعطيلات اخير حوادث رانندگي در استان 19 مجروح بر جاي گذاشت، گفت: در اين حوادث يک نفر جان باخت.

سرهنگ حسن خسروجردي بابيان اينکه از روز پنج‌شنبه تا يک‌شنبه 22 بهمن‌ماه 14 سانحه جرحي و يک سانحه فوتي در استان سمنان به وقوع پيوسته است، ابراز داشت: اين حوادث 19 مجروح برجاي گذاشت.

وي با اشاره به حادثه منجر به فوت چند روز اخير نيز افزود: کيلومتر هشت محور تهران- گرمسار ساعت 17:35روز گذشته براثر بي‌توجهي راننده به جلو خودروي دوو واژگون و مرگ در دم خانم 28 ساله را رقم زد. رئيس پليس‌راه استان سمنان بابيان اينکه از مجموع حوادث چهار روز گذشته 10 مورد واژگوني بوده است، ابراز داشت: با توجه به کويري و يکنواختي محورهاي مواصلاتي استان احتمال خستگي و خواب‌آلودگي راننده‌ها وجود دارد لذا استراحت يک ربع بعد از هر ساعت رانندگي توصيه مي‌شود. خسروجردي با بيان اينکه از مجموع حوادث چند روز گذشته 11 مورد به علت بي‌توجهي راننده به جلو اتفاق افتاده است، تصريح کرد: از رانندگان تقاضا داريم به‌محض احساس عدم هوشياري بلافاصله در اولين توقفگاه استراحت و سپس طي مسير کنند، تا از بروز حوادث تلخ جلوگيري شود. وي افزود: هم‌اکنون تردد در محورهاي مواصلاتي استان سمنان به‌صورت عادي و روان برقرار است، اما به رانندگان توصيه مي‌کنيم، قبل از حرکت، خودرو را ازنظر تجهيزات زمستاني مورد بررسي قرار داده و در اولين جايگاه سوخت‌گيري کامل را انجام دهند، تا خاطره سفر براي همه سرنشينان خودرو دل‌نشين شود.