تاریخ 1396/11/25 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4700 برو جستجو جستجوی پیشرفته   دکتر کواکبيان :
 فيلم چهارراه استانبول از آثار خوب و ديدني کيايي بود  

دکتر کواکبيان نماينده مردم تهران بعد از تماشاي فيلم چهارراه استانبول در سينما چارسو به همراه مصطفي کيايي کارگردان اثر ؛ در گفتگو با پايگاه خبري نياسا درباره اين فيلم گفت : چهارراه استانبول از آثار خوب و ديدني مصطفي کيايي است.

دکتر کواکبيان گفت: اين فيلم به خوبي توانسته به حادثه پلاسکو بپردازد و تا حد زيادي بي‌توجهي برخي از مسوولان و دست اندرکاران ذي‌ربط را در فاجعه پلاسکو به تصوير کشيده است.

اين اثر در موضوعات مختلف زندگي گره مي‌خورد، از بحث خروج کشور گرفته تا زندگي در ايران.

کواکبيان مديرمسوول روزنامه مردم سالاري همچنين گفت : فيلم چهارراه استانبول تذکرات خوبي نيز براي مسوولان کشور براي رسيدگي مشکلات مردم در زمينه‌هاي اقتصادي، اشتغال و توجه به توليدات داخلي داشت.

در مجموع اينجانب اين فيلم را در سي و ششمين جشنواره بين المللي فجر پسنديدم و بسيار خرسند شدم که سه بازيگر از استان سمنان در آن حضور داشتند.

اين فيلم شنبه شب در سينما يادمان سمنان در ساعت 20 اکران مي‌شود.

دکتر مصطفي کواکبيان بعد از تماشاي فيلم به وقت شام درسينما اوج درباره اين فيلم به پايگاه خبري نياسا گفت: فيلم به وقت شام از شاخصه‌هاي آثار حاتمي‌کيا است که به خوبي توانسته چهره خشن داعش جنايتکار را به تصوير بکشد.

دکتر کواکبيان عضو کميسيون امنيت ملي درباره مدافعان حرم در اين فيلم گفت: در عين فداکاري‌هاي مدافعان حرم کيان مسلمانان را نيز به خوبي فيلم به وقت شام مطرح مي‌نمايد.

در حقيقت علت‌ها و ضرورت‌هاي حضور ايرانيان را در منطقه به خوبي نمايش داده شده است.

در مجموع اينجانب فيلم به وقت شام به کار گرداني ابراهيم حامي‌کيا را فيلم فاخر و ارزشي دانسته و توصيه مي‌نمايم هموطنان عزيز به تماشاي آن بنشينند.


 20هزار سمناني به تماشاي فيلم‌هاي جشنواره فجر نشستند
 آشتي سمناني‌ها با هنر هفتم در سايه جشنواره سي‌وششم  

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان با تمجيد از استقبال گسترده مردم از اکران فيلم‌هاي جشنواره فجر در سمنان گفت: بيش از 20 هزار نفر طي دهه فجر به تماشاي فيلم‌هاي اين جشنواره و بخش کودک سيمرغ و پروانه‌ها در سمنان نشستند.

محمدرضا سوقندي با اعلام اين خبر افزود: در مدت اکران فيلم‌هاي سي و ششمين جشنواره فيلم فجر در سمنان 12 فيلم اکران شد که با استقبال گسترده و کم‌نظير مردم به ويژه جوانان و نوجوانان همراه بود.

وي با اشاره به اينکه اکران اين فيلم‌ها از چهاردهم بهمن در دو سينما يادمان و هلال سمنان آغاز شد افزود: در مدت برگزاري اين جشنواره هر روز سه فيلم در قالب چهار سانس در اين دو سينما بر روي پرده رفت.

سوقندي اوج استقبال مردم از فيلم‌هاي جشنواره فجر را مربوط به روزهاي پاياني و به ويژه شب آخر (يکشنبه شب) دانست و اظهار کرد: در شب آخر اکران اين فيلم‌ها سالن اين دو سينما مملو از تماشارگران بود و شمار مراجعين بيش از ظرفيت اين دو سينما بود.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان با تمجيد از حضور و استقبال گسترده مردم از فيلم‌هاي جشنواره فجر خاطرنشان کرد: اين استقبال و حضور مردمي مقدمه‌اي براي آشتي آنان با هنر و صنعت سينما دراين استان است.

سوقندي گفت: در بخش سيمرغ و پروانه‌ها نيز در مدت برگزاري اين جشنواره هزاران نفر از دانش آموزان و کودکان از پنج فيلم ويژه کودکان در اين دو سينما ديدن کردند و استقبال کودکان نيز در اين مدت بسيار خوب بود که جاي تقدير دارد.

نماينده تهيه‌کنندگان اين جشنواره نيز با اشاره بر استقبال مردم از فيلم‌هاي جشنواره فجر در سمنان گفت: امسال شاهد استقبال بسيار خوبي از فيلم‌هاي جشنواره فيلم فجر در سمنان بوديم.

حسن فردوسي افزود: استقبال مردمي و کيفيت سينماهايي که اين فيلم‌ها در آنها اکران شد بسيار خوب و عالي بود.

فردوسي با بيان اينکه مردم سمنان با سينما آشنايي خوبي دارند، يادآوري کرد: در مدت برگزاري اين جشنواره مردم سمنان نشان دادند شناخت خوبي از سينما و فيلم دارند.


 رونمايي مراسم آلبوم موسيقي بي‌کلام ستاره خورشيد برگزار شد  

16 بهمن 96 مراسم رونمايي از آلبوم موسيقي بي‌کلام " ستاره خورشيد " کاري از استاد ابوالفضل صادقي نژاد برگزار شد.

اين مراسم با حضور پرشور هنرمندان پيشکسوت در ساختمان جديد موسسه هنرمندان پيشکسوت و سالار عقيلي برگزار شد.

مراسم رونمايي از آلبوم «ستاره خورشيد» جديدترين اثر ابوالفضل صادقي‌نژاد در حالي در ساختمان موسسه هنرمندان پيشکسوت برگزار شد که اين مراسم حضور پرتعداد هنرمندان و موزيسين‌هاي سرشناس و نامي کشور را به خود مي‌ديد.

در ابتداي اين مراسم سيدعباس عظيمي مديرعامل موسسه هنرمندان پيشکسوت گفت: «خوشحالم که آقاي صادقي‌نژاد به رويکر اصلي کاري‌شان در هنر پرداخته‌اند و علاوه بر اينکه ايشان يک مدير فرهنگي هستند، خوشحال کننده است که در شاخه اصلي فعاليت‌هاي هنري‌شان نيز شاهد فعاليت هستند.»

در ادامه اين برنامه هنرمندان و پيشکسوتان موسيقي در دقايقي کوتاه درباره اين آلبوم و ابوالفضل صادقي‌نژاد سخن گفتند که بخش‌هايي از اين سخنان را در ادامه مي‌خوانيد:

امير بکان: اين آلبوم واقعا قابل احترام و مغتنم است

در ابتدا من يک توضيحي درباره يک غلط مصطلح و رايج بدهم که موسيقي کلا به دو بخش تشکيل مي‌شود. موسيقي سازي و آثار آوازي. لفظ «آلبوم بي‌کلام» اصولا به لحاظ علمي اشتباه است و اميدوارم اين غلط رايج در ادبيات موسيقايي برطرف شود. شان موسيقي «ساز»‌اي قطعا کمتر از موسيقي آوازي نيست. به آقاي صادقي‌نژاد تبريک مي‌گويم. ايشان آتش‌ساز قدري هستند و مجموعه قبلي ايشان با اجراي بسيار دلنشين سالار عقيلي واقعا عالي و قابل توجه بود. يکي از شگردهاي آقاي صادقي نژاد استفاده خو بو به جا از رديف‌ها و گوشه‌هاست. در دوره‌اي که موسيقي در ايران به سمت موسيقي مصرفي رفته، اين آلبوم که برگرفته از موسيقي رديفي است، واقعا قابل احترام و مغتنم است.

فردين خلعتبري: صادقي‌نژاد موسيقي رديفي را بسيار خوب مي‌شناسد

من کمتر اتفاق مي‌افتد که در چنين جمع‌هايي باشم. عنوان «موسسه هنرمندان پيشکسوت» عنوان نگران‌کننده‌اي است. انگار هنرمنداني که دوره‌شان تمام شده قرار است اينجا جمع شوند و دورهم باشند و گپ بزنند. همه جاي دنيا اينگونه است که هنرمند تا روز آخر عمرش از دانش و هنرش استفاده بهينه مي‌شود. من همواره منتظر کارهاي خوب و جدي و قوي از هنرمندان قديمي بوده و هستم. همان اتفاقي که در همه جاي دنيا مي‌افتد. ابوالفضل صادقي نژاد از محضر اساتيد بزرگ ايران بهره برده و موسيقي رديفي را بسيار خوب مي‌شناسد و اين واقعا عالي است.

سالار عقيلي: واقعا جرات و جسارت مي‌خواست

در همين ابتداي صحبت‌هايم بايد در پاسخ به سخنان فردين خلعتبري عزيز که گفتند مديران موسيقي بايد از جنس اين هنر باشند، بايد بگويم که به نظر من هم رئيس يک بيمارستان بايد پزشکي کاربلد و با تجربه باشد و اگر اين اتفاق نيفتد قطعا در حوزه موسيقي و حوزه‌هاي ديگر مشکل خواهيم داشت. در دوره کنوني با توجه به شرايطي که وجود دارد و کشور در شرايط اقتصادي، سياسي و اجتماعي خاصي قرار دارد، انتشار آلبوم سازي از سوي آقاي صادقي نژاد واقعا قابل احترام است. من تجربه همکاري با ايشان را داشتم و اين تجربه بسيار لذت بخش بود. آقاي صادقي نژاد از مديران خوب و موفق ارشاد هستند و اين بار بالاخره ظاهرا رئيس بيمارستان، يک پزشک خوب انتخاب شده است! در دوره‌اي که انتشار آلبوم سازي واقعا جرات و جسارت زيادي مي‌طلبد، آقاي صادقي‌نژاد نشان دادند که از پس اين تجربه توانسته‌اند به خوبي بر بيايند.

بابک زرين: جاي تحسين دارد

من چند قطعه آلبوم "ستاره خورشيد" را شنيدم و به نظرم شکل موسيقي آن به نحوي است که به مردم عام نزديک‌تر بوده و قابل درک است و جاي تحسين دارد.

شاهين فرهت: صادقي‌نژاد هم بايد هنرمند باشد و هم مدير فرهنگي من به‌واسطه دوستي که با افراد در وزارت ارشاد دارم و نه به خاطر کارم رفت‌وآمد زيادي دارم و اولين ديدار برايم جالب بود که يک هنرمند چطور مي‌تواند مدير هم باشد، اين فرد توانايي زيادي در خلق ملودي داشته و آثار ارزشمند زيادي عرضه کرده است. من معتقدم امثال صادقي‌نژاد مي‌توانند کمک شاياني به جامعه موسيقي و موسيقي‌دان‌ها کنند.

داود گنجه‌اي: دلم براي آقاي صادقي‌نژاد مي‌سوزد

من به دليل روحيه‌اي که دارم بيشتر در جلسات مديران شرکت مي‌کنم تا بتوانم به‌راحتي درد دل کنم. دلم براي آقاي صادقي‌نژاد مي‌سوزد چرا که هم بايد هنرمند باشد و هم مدير فرهنگي و هماهنگي ميان اين دو خيلي سخت است. به نظر من يکي از بامعرفت‌ترين افرادي است که امروز در جامعه سخت پيدا مي‌شود و بايد قدر دانست.

صادقي نژاد: امروز براي من فراموش نشدني است

امروز براي من جزو روزهاي فراموش نشدني زندگي‌ام است. کمتر پيش مي‌آيد اين جمع گرم و صميمي و تا اين حد فرهيخته دور هم جمع شوند. اين اثر توسط کسي خلق شده که از نوجواني توسط اساتيد بزرگي پرورش يافته و به عرصه رسيده است. او در مسير زندگي خود با آدم‌هاي زيادي قرار گرفته و هميشه دعاي پدر و مادر شامل حالش بوده است. از خداوند سپاسگزارم که لطف هميشه شامل حالم بوده و از حضور اساتيدي مثل حسين معلم بهره‌مند شدم و اين اثر را از صميم قلب به او تقديم مي‌کنم. نام اين اثر را به خاطر دختر استاد معلم که چشم از جهان فرو بستند به نام ستاره نام‌گذاري کرده و خورشيد نيز نام مادر استاد است که تمام هدفم براي استاد بوده و هست. رونمايي از اين اثر يک بهانه است براي درد دل. مسئولين هنري کشور علي الخصوص آقاي فرزاد طالبي در تولد آن بسيار نقش داشتند. کمتر مديري را به صداقت آقاي طالبي ديده‌ام. هميشه همه چيز را مثبت ديده و مي‌بينند. در اين آلبوم همه سعي و تلاشم را کردم تا عاشقانه‌هاي وجودم را در قالب «ستاره خورشيد» به استاد حسين معلم تقديم کنم.

حسين معلم نيز آخرين سخنران برنامه بعد از خواندن چند بيت شعر و تعريف يک خاطره، از صادقي‌نژاد تقدير کرد و از او خواست تا در تعالي هنر بکوشد.

در انتهاي برنامه نيز مراسم رونمايي از آلبوم «ستاره خورشيد» با حضور هنرمندان حاضر در مراسم انجام گرفت.

هنرمندان و پيشکسوتاني چون: فرزاد طالبي،شاهين فرهت،سالار عقيلي، فردين خلعتبري، بابک زرين، بابک رادمنش، داود گنجه اي، ميلاد کيايي، محمد علي بهمني، امير بکان، خشايار اعتمادي، ايوب صادقي‌نژاد و... از چهره‌هايي بودند که در اين مراسم حضور داشتند.

شايان ذکر ا‌ست اين آلبوم تحت امتياز موسسه صداي هنر و توسط نشر جوان روانه بازار موسيقي کشور شده است.