تاریخ 1396/11/25 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4700 برو جستجو جستجوی پیشرفته   رئيس کانون بازنشستگان استان سمنان خبر داد؛
 اجراي طرح کرامت براي بازنشستگان استان 

سرخه- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس کانون بازنشستگان استان سمنان گفت: خدمات رفاهي در قالب طرح کرامت "علوي" و "رضوي" به بازنشستگان ارائه مي‌شود.هدايت‌الله صفايي در گفت‌و‌گو با نداي سرخه گفت: يکي از اولويت‌هاي مهم کانون ارائه خدمات رفاهي به بازنشستگان است.رئيس کانون بازنشستگان و مستمري بيگران استان سمنان بيان کرد: 330 کانون در شهرستان‌هاي سراسر کشور فعال هستند.وي با بيان اينکه طرح‌هايي نظير " کرامت علوي" و "کرامت رضوي" در کانون بازنشستگان اجرا مي‌شود، افزود: بازنشستگان به صورت رايگان در قالب طرح کرامت رضوي به مشهد مقدس اعزام مي‌شوند و در قالب طرح کرامت علوي نيز يک ميليون تومان از بانک رفاه وام به بازنشستگان تعلق مي‌گيرد که مابه التفاوت آن را شخص بازنشسته جهت اعزام به عتبات عاليات پرداخت مي‌کند.

صفايي اظهار کرد: به بازنشستگان عضو کانون که دچار مشکلاتي نظير بيماري و ناتواني در خريد جهيزيه دارند؛ تسهيلات با بهره اي پايين پرداخت مي‌شود.

وي گفت: با توجه به محدوديت اعتبارات کانون بازنشستگان هر بازنشسته مي‌توانند از تسهيلات وام استفاده کنند و يا از اردوهاي سياحتي و زيارتي و به عبارتي ديگر بر عهده فرد بازنشسته است که از ميان اين دو يک مورد را انتخاب کند.رئيس کانون بازنشستگان و مستمري بيگيران استان سمنان خاطرنشان کرد: سهميه اختصاص اعتبارات به کانون بازنشستگان هر شهرستان نسبت به جمعيت شهرستان‌ها لحاظ مي‌شود.

شمس نماينده کانون بازنشستگان از اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعي شهرستان سرخه نيز اظهار کرد: کانون بازنشستگان به منظور ايجاد تمهيدات رفاهي، فرهنگي، آموزشي و سياحتي جهت اعضا و مستمري بگيران تأسيس شده و فعاليت مي‌نمايد.

وي با تأکيد بر ارتقاي معيشت و زندگي بازنشستگان گفت: در اين راستا سازمان تامين اجتماعي از هيچ تلاشي براي بهبود وضعيت زندگي زحمتکش‌ترين اقشار جامعه دريغ نکرده‌اند.نماينده کانون بازنشستگان از اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعي شهرستان سرخه تأکيد کرد: بايد فعاليت‌هاي فقرزدايانه و ارتقاي شاخص‌هاي تامين و رفاه اجتماعي بازنشستگان بيش‌از‌پيش افزايش يابد.

شمس گفت: در راستاي امور فرهنگي کانون بازنشستگان شهرستان سرخه دوره‌هاي آموزشي قرآن کريم برگزار کرده است و همچنين مدنظر دارد که دوره‌هاي آموزشي صحيفه سجاديه را در آينده برگزار کند؛ در اين کانون سه روز در هفته به بازنشستگان مشاوره داده مي‌شود و خانواده‌هايي که مشکلشان با مشاوره حل مي‌شوند مي‌توانند به کانون مراجعه و از اين مزيت کانون بهره‌مند شوند.

وي با اشاره به برگزاري کلاس‌هاي شاهنامه خواني در کانون بازنشستگان سرخه در ماه‌هاي گذشته افزود: به زودي در راستاي امور فرهنگي فعاليت‌هاي کتابخواني در کانون بازنشستگان سرخه برگزار مي‌شود.

نماينده کانون بازنشستگان از اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعي شهرستان سرخه بيان کرد: در برنامه‌هاي کاري کانون بيمه تکميلي، بيمه عمر، اردو و وام پيش‌بيني شده است که در اين راستا به اعضاي خود خدمات ارائه مي‌کند.شمس افزود: از زمان تأسيس کانون بازنشستگان در سرخه تا کنون تعدادي از بازنشستگان به اردوهاي سياحتي و زيارتي اعزام شده‌اند و همچنين به کساني که درخواست وام داشته‌اند؛ وام يک ميليوني با بهره 4 درصد پرداخت شده است.


 به همت شهرداري و شوراي شهر؛
 اولين شهر هوشمند استان سمنان در مهديشهر فعال شد رونمايي از دو سيستم الکترونيکي 

مهدي شهر-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

به همت شهرداري و شوراي شهر مهديشهر، اولين شهر هوشمند استان سمنان در اين شهر فعال شد.

در آييني با حضور شهردار و اعضاي شوراي شهر مهديشهر و همچنين شهروندان از "کارت شهروندي" و اپليکيشن "فر تاکسي" رونمايي و سيستم "فروشگاه اينترنتي" و "تاکسي اينترنتي" در مهديشهر فعال شد.

با رونمايي از اين دو سيستم الکترونيکي، مهديشهر رسما به شهر هوشمند پيوست.

کارکرد "تاکسي اينترنتي" به اين نحو است که مسافر مي تواند با نصب اپليکيشن "فر تاکسي" مبدا و مقصد را مشخص وانتخاب کند، سپس نزديک ترين خودروي موجود به سمت اين مسافر مي رود و سرويس‌دهي مي‌کند که هزينه کمتري براي مسافر در بر دارد.

کاربرد سيستم "کارت شهروندي" نيز اينگونه مي‌باشد که شهروند مي تواند با اين کارت و با سرعت بيشتر، خريد‌هاي خود را از فروشگاه انجام دهد.

مسعود حاجي بگلو شهردار مهديشهر در آيين رونمايي از اين دو سيستم هوشمند، گفت: پيوستن مهديشهر به اولين شهر الکترونيک و هوشمند در استان سمنان يکي از اولين برنامه‌هاي فعاليتم در اين شهر بود.

حاجي بگلو تصريح کرد: اين سيستم‌هاي هوشمند در فروشگاه‌ها و تاکسي و قسمت‌هاي مختلف براي رفاه شهروندان نصب و فعال مي‌شود.

وي به اقدامات آتي شهرداري مهديشهر اشاره کرد و افزود: تا چند ماه آينده و براي اولين بار مرکز معاينه فني خودروهاي سبک در اين شهر افتتاح خواهد شد. شهردار مهديشهر از افتتاح ساختمان شهرداري تا دوماه آينده خبر داد و اظهار کرد: يکي از مشکلات شهر وضعيت آسفالت خيابان‌ها مي باشد که قول مي دهم در صورت عادي بودن شرايط جوي، تا ده روز آينده کار آسفالت‌ريزي و لگه‌گيري شروع و تا شب عيد ادامه پيدا کند.

حاجي بگلو با بيان اينکه براي شب عيد برنامه زيبا‌سازي بهتر شهر را در دستور کار داريم، تصريح کرد: تصميم داريم، در شهر از المان‌هاي شهري و نورپردازي‌هاي مناسبي استفاده کنيم و سعي بر آن است که براي شب عيد زيبا‌سازي شهر را به نحوه درست انجام دهيم، تا شهري زيبا داشته باشيم.

وي همچنين از اجراي ويژه برنامه سال تحويل در مهديشهر خبر داد و اضافه کرد: برنامه متنوعي در شب سال تحويل داريم که از شبکه استاني و شبکه‌هاي تهران پخش خواهد شد و در آينده زمان و مکان آن را اعلام خواهيم کرد.


 سرويس خبر: 

مدارس استان سمنان آماده اسکان

ده‌ها هزار مسافر نوروزي مي‌شود

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان با بيان اينکه عبور ميليون‌ها زائر حرم مطهر رضوي فرصت رونق گردشگري استان سمنان است گفت: مدارس استان سمنان آماده اسکان ده‌ها هزار مسافر نوروزي مي‌شود.

محمد دستوراني در گردهمايي مشترک معاونين پشتيباني با کارشناسان تعاون شهرستان‌ها و مناطق استان سمنان اظهار داشت: استان سمنان با توجه به موقعيت مطلوب جغرافيايي همواره از زيرساخت‌هاي خوبي براي ايجاد توسعه در بخش گردشگري دارد.

وي با بيان اينکه در ايام تعطيلات عيد ارائه خدمات باکيفيت بالا به مسافران در اين منطقه يکي از اولويت‌هاي مهم دولت به شمار مي‌رود، خاطرنشان کرد: آموزش‌وپرورش و امکانات موجود در آن نقش ويژه‌اي در اين عرصه ايفا مي‌کند.

مديرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان از راه‌اندازي اسکان‌هاي نوروزي در مدارس استان سمنان خبر داد و افزود: مدارس استان سمنان آماده اسکان دهي به ده‌ها هزار مسافر نوروزي مي‌شود.

وي با تأکيد بر لزوم ارتقاي سطح کيفي امکانات اسکان‌هاي نورزي يادآور شد: جلب رضايت فرهنگيان و تأمين امکانات معيشتي مورد نياز آن‌ها در اسکان‌هاي نوروزي در دستور کار است.

دستوراني با اشاره به اينکه برنامه‌هاي فرهنگي و آموزشي ويژه نوروز 97 در سراسر استان سمنان ويژه فرهنگيان اجرايي مي‌شود، اذعان کرد: معلمان و فرهنگيان قشر مؤثر جامعه هستند و بايد نسبت به ترويج فرهنگ‌هاي اصيل ايراني در اين قشر اقدام کنيم.

وي ابراز داشت: انتقادات و پيشنهاد‌هاي معلمان و فرهنگيان درباره اسکان‌هاي نوروزي براي برنامه‌ريزي‌هاي سال 97 مؤثر واقع مي‌شود.مديرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان با بيان اينکه رفع نواقص و مشکلاتي که در ارائه خدمات به اين قشر در سال‌هاي گذشته وجود داشت، در دستور کار است اعلام کرد: فرهنگيان و معلمان مطالبات خود را براي خدمات نوروزي اين نهاد ابلاغ کنند.

نشست مديرعامل شرکت توزيع برق سمنان با

سرمايه‌گذار خارجي نيروگاه خورشيدي

سرويس خبر:

نشست مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق استان سمنان با سرمايه گذار خارجي متقاضي احداث نيروگاه خورشيدي 7 مگاواتي انجام شد‌.مديرعامل شرکت توزيع برق با اشاره به اين که استان سمنان به لحاظ سرمايه گذاري در بخش‌هاي مختلف به ويژه نيروگاه خورشيدي، قابليت بسيار بالائي دارد گفت: وجود ظرفيت‌هاي لازم براي سرمايه‌گذاري در زمينه احداث نيروگاه خورشيدي، يکي از شاخصه‌هاي مهم استان به شمار مي‌رود.سيدمحمد موسوي‌زاده افزود: در کليه شهرستان‌هاي استان، امکان سرمايه‌گذاري برابر ايجاد نيروگاه خورشيدي وجود دارد و در صورت آماده شدن شرايط اوليه از جمله جانمائي زمين و شرايط فني، اين شرکت آمادگي کامل دارد، تا حمايت‌هاي لازم را به انجام برساند‌.شايان ذکراست: در اين نشست بررسي لازم پيرامون زمين پيشنهادي در يکي از شهرستان‌هاي استان به جهت احداث نيروگاه خورشيدي انجام و نقطه نظرهاي فني و تخصصي در خصوص ادامه عمليات اجرائي پروژه ارائه شد.