تاریخ 1396/11/25 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4700 برو جستجو جستجوی پیشرفته   نماينده ولي فقيه در استان سمنان
 هنرمندان با خلق آثار، خود را در کشتي نجات حضرت سيدالشهدا(ع) قرار دهند 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان با تقدير از عکاسان شرکت‌کننده در سوگواره مهر محرم گفت: هنرمندان با خلق آثار مرتبط با امام حسين(ع) خود را در کشتي نجان آن حضرت قرار دهند.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين سيدمحمد شاهچراغي در جريان بازديد از نمايشگاه عکس سوگواره ملي و بين‌المللي مهر محرم در سمنان در گفت‌و‌گويي اظهار داشت: حق سيدالشهدا خيلي زياد است و همانطور که نمي‌توانيم حق خداوند را ادا کنيم، حق امام حسين(ع) را نيز نمي‌‌توانيم به جاي آوريم.

وي با بيان اينکه هر کس بايد به وسيله اي خود را به امام حسين(ع) نزديک کند و در کشتي نجات آن حضرت خود را قرار دهد، افزود: هنرمندان و عکاسان در ايران و کشورهاي مختلف براي تهيه اين عکس‌ها زحمت کشيده‌اند و انشاء‌‌الله در کشتي نجات امام حسين(ع) قرار گرفته‌اند.

امام جمعه سمنان با بيان اينکه سيدالشهدا در دنيا و آخرت به آنان پاداش خواهد داد، تصريح کرد: نمايشگاه عکس مهر محرم سال به سال جامعه‌تر و رو به کمال است.

شاهچراغي با بيان اينکه در چند سال اخير توفيق بازديد از اين نمايشگاه را دارم و تجليل از عکاسان شرکت‌کننده در اين سوگواره خاطرنشان کرد: سال به سال اين نمايشگاه و آثار ارائه شده در آن را بهتر مشاهده مي‌کنم.

وي از مردم و دوستداران هنر عکاسي خواست تا از نزديک اين نمايشگاه را ببينند تا به ياد امام حسين(ع) دلشان شکسته شده، عاشوراي، حسيني و زينبي شوند.

نماينده ولي فقيه در استان سمنان برپايي اين نمايشگاه را اقدام بسيار خوب توصيف کرد و با اشاره به امتيازات فراوان استان سمنان گفت: يکي از امتيازان اين استان برگزاري اين سوگواره و برپايي اين نمايشگاه است.

نمايشگاه عکس مهر محرم با ارائه 112 اثر در بخش‌هاي ملي، استاني و بين‌المللي تا سي‌ام بهمن در نگارخانه‌هاي مختلف مجتمع فرهنگي هنري سمنان برپا است.

براي سومين سوگواره بين‌المللي و دهمين سوگواره ملي عکس مهر محرم هشت هزار و 400 عکس از يک هزار و 300 عکاس داخلي و خارجي ارسال شده است.

از اين تعداد دو هزار و 800 عکس متعلق به عکاسان 14 کشور جهان است که با راي هيات داوران عکس‌هاي منتخب در نمايشگاه عکس مهر محرم سمنان در معرض ديد قرار گرفته است.


 فرماندار سمنان:
 دستگاه‌هاي اجرايي سمنان از ظرفيت سمن‌ها استفاده کنند 

سرويس خبر:

فرماندار سمنان بر لزوم استفاده از ظرفيت سمن‌ها از سوي دستگاه‌هاي اجرايي اين شهرستان تأکيد کرد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سمنان، ششمين جلسه ستاد ساماندهي امور جوانان شهرستان سمنان با حضور سيدعباس دانايي فرماندار و رئيس ستاد ساماندهي امور جوانان شهرستان به همراه مديران دستگاه‌هاي ذي‌ربط و سمن‌هاي فعال حوزه جوانان در فرمانداري برگزار شد.

فرماندار سمنان در اين جلسه با اشاره به توجه جدي دولت به سازمان‌هاي مردم‌نهاد از رشد چشمگير آنان در سال‌هاي اخير خبر داد و بيان کرد: با توجه به نقش تأثيرگذار سمن‌ها در جامعه خواستار همکاري بيشتر دستگاه‌هاي دولتي با آنان شد.

سيدعباس دانايي با بيان اينکه جوانان نيازمند فضاي سالم و نشاط‌آور هستند و بايد با ايجاد فضاهاي مناسب در چارچوب قوانين نظام، شرايط جذب جوانان را به سمت و سوي فعاليت‌ها و برنامه‌هاي سالم و پربار مهيا کرد، افزود: برنامه‌ريزي در خصوص اوقات فراغت جوانان براي پويايي و پيشرفت کشور ضروري است که نبايد از اين امر غافل شويم.

وي با اشاره به فعاليت 133 تشکل مردم‌نهاد در شهرستان سمنان، بر لزوم استفاده از ظرفيت سمن‌ها از سوي دستگاه‌هاي اجرايي تأکيد کرد.

فرماندار سمنان با اشاره به نگاه ويژه دولت به حوزه روستايي از اعطاي تسهيلات ارزان‌قيمت اشتغال‌زايي روستايي با سود 6 درصد خبر داد و گفت: اين تسهيلات از سقف 100 ميليون به بالا پرداخت خواهد شد که نقش به‌سزايي در رشد و توسعه روستاها خواهد داشت.

دانايي از برگزاري دوره‌هاي آموزشي و مهارت‌آموزي در حوزه‌هاي صنايع‌دستي و هنري و ورزشي و...، برگزاري کارگاه، تورهاي گردشگري از نوروز 96 تاکنون خبر داد و بر لزوم برنامه‌ريزي مطلوب در بخش‌هاي مختلف در نوروز 97 تأکيد کرد.

همچنين اين جلسه با ارائه گزارش مديران و سازمان‌هاي مردم‌نهاد فعال حوزه جوانان در خصوص اوقات فراغت همراه بوده است.

در اين جلسه پس از بحث و تبادل‌نظر مقرر شد، تا دستگاه‌هاي متولي و سمن‌ها نسبت به اعلام برنامه‌ها به‌صورت مکتوب به فرمانداري، برنامه‌ريزي جهت اجراي برنامه‌هاي اوقات فراغت در روستاها، برنامه‌ريزي دستگاه‌ها براي واگذاري بخشي از برنامه‌ها به سمن‌ها، برگزاري دوره‌هاي آموزشي، برنامه‌ريزي براي مسافران، همشهريان و دانشجويان جهت برگزاري تورهاي سمنان‌گردي و اطلاع‌رساني مطلوب اجراي برنامه‌ها از سوي دستگاه‌ها و سمن‌ها، استفاده مطلوب از ظرفيت‌ها و پتانسيل دستگاه‌ها در اجراي برنامه‌ها و‌... اقدام کنند.


 رئيس اداره ايمني و ترافيک اداره کل حمل‌و‌نقل استان سمنان:
 هيچ محدوديتي براي احداث مجتمع‌هاي خدماتي رفاهي در جاده‌هاي استان وجود ندارد 

سرويس خبر:

رئيس اداره ايمني و ترافيک اداره کل حمل و نقل و پايانه‌هاي استان سمنان با اشاره به اينکه محدوديتي براي احداث مجتمع خدماتي- رفاهي در جاده‌هاي استان وجود ندارد، گفت: 2 مجتمع در شهرستان سمنان در دست بهره‌برداري است.

محسن لشکري در گفتگو با خبرنگار قومس در خصوص وضعيت مجتمع‌هاي خدماتي رفاهي استان گفت: مجتمع‌هاي "نويد آهوان" در محور سمنان ـ دامغان و "گل نرگس" در محور سمنان مهديشهر در دست بهره‌برداري هستند.

رئيس اداره ايمني و ترافيک اداره کل حمل و نقل و پايانه‌هاي استان سمنان افزود: يک مجتمع خدماتي رفاهي نيز در محور سمنان ـ دامغان به دنبال استعلام است.

لشکري با اشاره به فعاليت مجتمع‌هاي گردشگري شبديز و مسجد و نمازخانه ي آهوان در سطح شهرستان سمنان، بيان کرد: اين مجتمع‌ها زير نظر ميراث فرهنگي و گردشگري در حال فعاليتند.

وي با بيان اينکه فاز اول مجتمع‌هاي خدماتي ـ رفاهي به‌طور کامل آماده ي بهره‌برداري است، گفت: طبق برنامه زمان‌بندي مابقي اين پروژه‌ها طي يکي دو سال آينده به بهره‌برداري مي‌رسد.

رئيس اداره ايمني و ترافيک اداره کل حمل و نقل و پايانه‌هاي استان سمنان بيان کرد: با توجه به نزديک شدن به ايام نوروز طبق مصوبات ستاد تسهيلات سفر به اتفاق ستاد اقامه نماز، مرکز بهداشت، اماکن و ميراث فرهنگي بازديد از نمازخانه‌ها، سرويس‌هاي بهداشتي و ساير اماکن زائرسراهاي کنار جاده‌هاي شهرستان آغاز شده است، تا نواقص احتمالي براي سفرهاي نوروزي رفع شود.

لشکري در خصوص حد استاندارد براي احداث مجتمع‌هاي خدماتي‌ رفاهي در جاده‌هاي استان، گفت: از لحاظ تعداد محدوديتي براي احداث مجتمع‌ها وجود ندارد و اين امر بستگي به صرفه‌ي اقتصادي آنها دارد.

رئيس اداره ايمني و ترافيک اداره کل حمل و نقل و پايانه‌هاي استان سمنان اظهار کرد: هموطنان مي‌توانند هرگونه انتقاد و پيشنهاد در خصوص خدمات رساني مجتمع‌هاي خدماتي رفاهي را با سامانه پيامکي 30007070 اطلاع دهند.


 با حضور سردار نقدي
 آيين گراميداشت شهيد سردار شاطري و شهداي سمنان برگزار شد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

آيين گراميداشت شهيد سردار حسن شاطري و شهداي شهرستان سمنان با حضور معاون فرهنگي و اجتماعي سپاه پاسداران برگزار شد.

در اين مراسم، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين سيدمحمد شاهچراغي نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه سمنان، سردار حسن حسن‌زاده فرمانده سپاه استان سمنان، معاونان فرهنگي و اجتماعي و روابط عمومي و تبليغات سپاه استان سمنان، مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان سمنان، فرماندار سمنان و معاون وي، فرماندهان نظامي، انتظامي، بسيج و سپاه و شمار زيادي از مردم و نمازگزاران مسجد پنج‌تن آل‌عبا(ع) در شهرک گلستان سمنان حضور داشتند.

در ابتداي اين برنامه، گروه سرود کشوري «راسخون» به اجراي قطعاتي حماسي در راستاي نشر فرهنگ ايثار و شهادت پرداخت و همچنين مجري برنامه با اجراي اشعاري حماسي و قاطعانه در توصيف فرهنگ ايثار و شهادت، فضاي معنوي خاصي را در محل برگزاري يادواره حاکم کرد.

امام جماعت مسجد پنج‌تن آل‌عبا(ع) سمنان در ابتداي مراسم با خيرمقدم به حضار گفت: مجالس شهدا، عطر آنها را امروز در تمام شهرها و روستاهاي کشور پراکنده کرده و بوي خوش شهدا همه جا را فراگرفته است.

حجت‌الاسلام علي مطيعي ادامه داد: شرکت در مجالس شهيدان به‌نوعي شرکت در حماسه شهيدان است و وقتي در مجلس شهيد شرکت مي‌کنيم، اعلام پذيرش راه اين بزرگواران را داريم.

وي افزود: حتماً پيام شهدا را امروز مي‌شنويم و اگر تمام وصاياي شهدا بررسي شود، تک‌تک آنها پيام مشترکي دارند که پيروي بي‌چون‌وچرا از ولايت‌فقيه و حضور به‌هنگام در عرصه‌هاي مختلف انقلابي است.

امام جماعت مسجد پنج‌تن‌ آل‌عبا(ع) سمنان ادامه داد: اميدواريم منويات رهبري را در همه امور به‌موقع اجرا کنيم و در صراط مستقيم شهدا قرار گيريم.

مطيعي ادامه داد: امروز پيروي از راه بزرگواراني که در راه نظام، اسلام و مردم از جان خود که مهم‌ترين دارايي آنهاست، گذشته‌اند، بر همه ما واجب است و اميدواريم مردم سمنان همچون گذشته در راه شهداي انقلاب اسلامي و دوران دفاع مقدس ثابت‌قدم باشند.

معاون فرهنگي و اجتماعي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در اين آيين گفت: جبهه مقاومت با اقتدار و صلابت از حريم ولايت و ائمه اطهار(ع) دفاع مي‌کند.

سردار محمدرضا نقدي افزود: ملت ايران براي ادامه راه امام راحل و شهدا پيمان بسته اند و تا آخرين قطره خون خود در راه دفاع از اسلام و انقلاب ايستادگي خواهند کرد.

وي تصريح کرد: استکبار با سلاح‌هاي مجهز نمي‌تواند در برابر ملت شهيد پرور ايران ايستادگي کند، سلاح در برابر ملتي که از دشمن هراسي ندارد و روحيه شهادت طلبي در آن جاري‌ است، کارايي ندارد.

وي تصريح کرد: از زماني که جوانان براي پيروزي انقلاب اسلامي در شهر‌هاي مختلف از جمله سمنان سينه‌هاي خود را سپر مي کردند و مادران فرزندان خود را براي دفاع از اسلام مقابل گلوله مي‌فرستادند، تا به امروز، دشمن متوجه شده است ملتي که شهادت دارد، اسارت ندارد و به هيچ عنوان نمي‌توان در برابر آن ايستاد.

وي با اشاره به اين که دوران ابرقدرتي آمريکا تمام شده است، گفت: رئيس جمهوري کنوني اين کشور مامور شد که ما را بترساند، منطق ملت ما شهادت است، آن روزي که آمريکا ابرقدرت بود او را شکست داديم. امروز که به برکت خون شهدا در اوج قدرت هستيم، هراسي از مقابله با آن نداريم.

معاون فرهنگي و اجتماعي سپاه پاسداران تصريح کرد: هر جا دشمن از سلاح‌هاي خود استفاده کرد به ضرر خود او شد، وقتي منطق شهادت در منطقه نشر پيدا کرد، مظلومان توانستند مستکبران عالم را شکست دهند که نمونه بارز آن شکست چندين بار رژيم صهيونيستي در برابر حزب‌الله لبنان و جوانان مقاوم نوار غزه است.

نقدي اضافه کرد: امروز تفکر شهادت طلبي که در سراسر منطقه و جهان گسترش يافته، دشمن را عاجز و آن را به سمت شکست کشانده است.

وي ادامه داد: دشمني که شکست خورده سعي مي‌کند با استفاده از رسانه‌هاي تحت سلطه‌اش، خود را پيروز و جبهه مقاومت را شکست خورده نشان دهد، در حالي که انقلاب اسلامي و جبهه مقاومت در حال فتح يک به يک سنگرهاي پيروزي هستند.

وي با اشاره به سردرگمي آمريکا براي مقابله با نظام اسلامي ادامه داد: آمريکا امروز از گروه‌ها و تفکرهاي مختلف که هدفي جز نابودي انقلاب اسلامي ندارند حمايت مي‌کند و با راه‌اندازي شبکه‌هاي ماهواره‌اي به شبهه پراکني در مورد مسايل ايران و اختلاف افکني ميان شيعيان و اهل سنت مي‌پردازد.

استان سمنان در دوران دفاع مقدس سه هزار شهيد تقديم انقلاب اسلامي کرده است.


 معرفي معاون سياسي امنيتي و اجتماعي جديد استانداري سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

با حکم وزير کشور، سعيد ناجي معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري سمنان شد.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت کشور، به پيشنهاد استاندار سمنان و با حکم دکتر عبدالرضا رحماني فضلي وزير کشور، سعيد ناجي به سمت معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري سمنان منصوب شد.

در بخشي از اين حکم آمده است: اميد است ضمن تلاش در جهت ايجاد هماهنگي و تعامل با کليه نهادها، سازمان‌ها و دستگاه‌هاي کشوري و لشگري استان و بهره گيري از استعدادها و توانمندي نيروهاي لايق، دلسوز و کارآمد در تحقق برنامه‌ها و سياست‌هاي دولت تدبير و اميد و وزارت متبوع و نيز خدمت‌رساني هرچه بيشتر به مردم شريف استان موفق باشيد.

توفيق روز افزونتان را در پيروي از منويات رهبر معظم انقلاب اسلامي حضرت آيت‌ا.. العظمي خامنه‌اي "مدظله العالي" در جهت پيشبرد اهداف متعالي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران از درگاه پروردگار قادر متعال خواستارم.

پيش از اين محمود قنبري معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري سمنان بود.


 سرويس خبر: 

قدرداني مسئولان ارشد استان سمنان

از حماسه‌آفريني 22 بهمن

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده، ولي‌فقيه در استان و استاندار سمنان با انتشار پيامي از حضور آگاهانه و گسترده مردم استان در راهپيمايي يوم‌الله 22 بهمن قدرداني کردند.

در اين پيام آمده است شکوه حضورمثال زدني شما مردم در راهپيمايي 22 بهمن 1396 در سراسر استان قهرمان‌پرور سمنان و خلق گسترده حماسه‌اي بي‌نظير از صلابت و هوشياري، صحنه‌اي بي‌بديل براي ايران و انقلاب است.

حضور اقشار مختلف مردم استان سمنان همراه و همگام با مردم سراسر کشور در راهپيمايي 22 بهمن، اقتدار و عظمت نظام جمهوري اسلامي ايران را بار ديگر به تمام دنيا اثبات کرد تا بدخواهان عالم بدانند که مردم رشيد و انقلابي ايران هيچگاه از آرمان‌هاي مقدس انقلاب دست نخواهند کشيد.

مردم انقلابي ايران و استان سمنان با اين حضور تماشايي ثابت کردند که حتي يک لحظه از راهي که در طي 39 سال گذشته پيموده‌اند، عقب نخواهند نشست و با قدرت در مسير تحقق اهداف انقلاب اسلامي گام برمي‌دارند.

اينجانبان برخود لازم مي‌دانيم، تا از حضور گسترده، حماسي و تماشايي آحاد مختلف مردم مومن و انقلابي استان سمنان در راهپيمايي 22 بهمن قدرداني نموده و به شما اطمينان دهيم که تمام توان خود را در جهت خدمت صادقانه، رفع مشکلات و ساختن استاني آبادتر به کار خواهيم بست.

ذخيره عيدانه اقلام پر‌مصرف

در استان سمنان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

بيش از 650 تن سيب و پرتقال در سردخانه‌هاي سمنان و دماوند براي تنظيم بازار شب عيد مردم استان ذخيره شده است.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان گفت: بيش از 250 تن پرتقال تامسون استان‌هاي گيلان و مازندران به دليل کيفيت بهتر و سرمازدگي کمتر خريداري شده است تا ويژه نوروز 97 در استان توزيع شود.

سيدحسن ميرعماد افزود: 300 تن سيب دماوند در سردخانه ميلاد و 100 تن در سردخانه شهر دماوند براي استان سمنان در حال نگهداري است.

به گفته وي، 85 هزار و 182 کيلوگرم گندم، 79 هزار و 394 کيلوگرم برنج اروگوئه و 318 هزار کيلو گرم شکر سفيد براي ايام عيد در استان سمنان ذخيره‌سازي شده است.

رئيس سازمان جهادکشاورزي استان سمنان گفت: اين اقلام با کمک 162عامل توزيع اتاق اصناف، تعاون روستايي، شهرداري و روستاها در اين نوروز در اختيار مردم قرار خواهد گرفت‌.

معاون کميته امداد استان سمنان:

250 بخاري بين مددجويان کميته امداد

استان سمنان توزيع شد

سرويس خبر:

معاون حمايت و سلامت خانواده کميته امداد استان سمنان، گفت: 250 بخاري به ارزش 65 ميليون تومان بين مددجويان مناطق محروم استان توزيع شد.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد استان سمنان، علي عرب با بيان اينکه 250بخاري در بين مددجويان کميته امداد استان سمنان توزيع شد، تاکيد کرد: اين اقدام باهدف کمک به مددجويان مناطق محروم ضريب شش، هفت و هشت براي رفع بخشي از مشکلات مددجويان اين نهاد اجرايي مي‌شود.

با اشاره به اينکه وسايل ضروري مانند بخاري همه‌ساله بين مددجويان تحت حمايت کميته امداد استان سمنان در مناطق محروم توزيع مي‌شود، افزود: اين وسايل گرمايشي در مناطق محروم روستايي سردسيري که به‌تازگي از نعمت گاز برخوردار شدند توزيع‌شده است.

معاون حمايت و سلامت خانواده کميته امداد استان سمنان، گفت: مناطق محروم ميامي، کالپوش، ايوانکي، بيارجمند، شهميرزاد و اميرآباد از اين وسايل گرمايشي بهره‌مند شدند.

عرب همچنين تاکيد کرد: 70 تن انواع نهاده‌هاي دامي رايگان بين دامداران مناطق روستايي طرود شهرستان شاهرود و سرکوير دامغان بين 200 خانوار تحت حمايت کميته امداد استان سمنان توزيع ‌شده است.

وي افزود: علاوه بر توزيع 251 بخاري، از ابتداي سال جاري تاکنون 11 ميليون تومان براي تهيه اقلام ضروري خانوارهاي تحت حمايت مناطق محروم اين استان هزينه شده است.