تاریخ 1396/11/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4699 برو جستجو جستجوی پیشرفته   رئيس بهزيستي دامغان:
 مرکز نگهداري کودکان بي‌سرپرست (ساريناي) اميرآباد دامغان فعال مي‌شود 

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس اداره بهزيستي دامغان با اشاره به اينکه مرکز نگهداري کودکان بي‌سرپرست (ساريناي) اميرآباد فعال مي‌شود، گفت: در حال حاضر در اين مرکز 6 فرزند نگهداري مي‌شوند که با پيگيري‌هاي هيات مديره آن به‌زودي تعداد فرزندان مرکز نگهداري کودکان بي‌سرپرست (ساريناي) اميرآباد افزايش خواهد يافت و از تعطيلي آن جلوگيري مي‌شود.

محمود زحمتکش در گفتگو با خبرنگار ما در دامغان اظهار داشت: براي عدم تعطيلي مرکز نگهداري کودکان بي‌سرپرست (ساريناي) اميرآباد تلاش‌هاي زيادي از سوي اداره کل بهزيستي استان و شهرستان و شوراي اسلامي شهر اميريه صورت گرفت که اميدواريم به زودي با تحويل تعدادي فرزند اين مرکز بهتر از گذشته به فعاليت خود که توسط يک خير مديريت و اداره مي‌شود، ادامه دهد.

زحمتکش با اشاره به تحت پوشش بودن دو هزار و 211 نفر در حوزه توان بخشي بهزيستي دامغان افزود: 294 نفر در شهرستان دامغان در طول سال از حوزه اجتماعي مستمري دريافت مي کنند که عمده افراد تحت پوشش را زنان سرپرست خانوار داراي پرونده در بهزيستي دامغان تشکيل مي‌دهند.

وي اضافه کرد: بهزيستي دامغان براي 164 نفر از افراد تحت پوشش هزينه بيمه پرداخت مي کند که از اين تعداد 106 نفر بيمه تامين اجتماعي و 58 نفر ديگر بيمه روستايي هستند.

وي از تحت پوشش بودن 154 نفر دانش‌آموز و دانشجو خبر داد و اظهار داشت: از اين تعداد 117 نفر را دانش‌آموز و 37 نفر ديگر را دانشجو تشکيل داده که در طول سال از خدمات بهزيستي در بحث تحصيلي بهره‌مند مي‌شوند.

رئيس بهزيستي دامغان يادآور شد: در شهرستان دامغان 15 نفر امداد بگير وجود دارد که به ازاي هر فرزند بهزيستي ماهانه رقمي معادل 370 هزار تومان پرداخت مي‌کند.

وي گفت: اعتبارات بهزيستي دامغان 225 ميليون تومان در سال‌جاري بوده که از محل اعتبارات تملک دارايي‌هاي سرمايه‌اي استان و توسعه متوازن اختصاص يافته است که صرف تعمير و تجهيز تالار همايش‌ها و سالن ويژه براي برگزاري جلسات معتادان گمنام خواهد شد.


 به همت سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان برگزار شد؛
 همايش انقلاب اسلامي در امتداد انقلاب فاطمي 

سرويس خبر:

همايش انقلاب اسلامي در امتداد انقلاب فاطمي با حضور نماينده ولي فقيه در استان و عموم شهروندان در سالن هلال احمر سمنان برگزار شد.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، شهردار سمنان در اين همايش گفت سال 96 سال پر‌برکتي بود که با ميلاد بزرگ بانوي اسلام آغاز شد و با همين ميلاد سعيد و مبارک هم خاتمه يافت و سال منتسب به حضرت زهرا(س) است.

سيد‌محمد ناظم رضوي حضرت زهرا را اسوه ايستادگي و مقاومت در برابر مخالفين ولايت ناميد و افزود همگان بايد با الگو قرار دادن اين بانوي بزرگ در راه دوستي و تقويت ولايت گام برداريم.

وي اظهار داشت سال جديد نيز چهلمين سال استقرار نظام جمهوري اسلامي است با ميلاد اميرالمومنين آغاز شده و پايان يابد و بايد در جهت قوام و بالندگي نظام و صدور اين انقلاب اسلامي به سراسر جهان تلاش کنيم.

حجت الاسلام والمسلمين شهاب مرادي در اين همايش گفت: همه اعضاي جامعه با هر گرايش و فکر سياسي بايد در جهت استحکام دولت اسلامي گام بردارند و تضعيف دولت اسلامي جايز نيست.

وي اظهار داشت: ما در کشور داري و دموکراسي در آغاز راه هستيم و بايد قدر داشته‌هايمان را بدانيم.

اين کارشناس مذهبي افزود: ما در علوم مختلف مانند نانو و سلول‌هاي بنيادي پيشرفت‌هاي خيره‌کننده داشتيم، اما هنوز در زمينه کشورداري در ابتداي راهيم.

وي خاطرنشان کرد: ايراد گرفتن از دولت و رئيس جمهوري که با راي مردم انتخاب شده جايز نيست و بايد به حرمت خون شهدا و خانواده شهدا قدردان اين نظام و انقلاب باشيم.

شعر خواني و اجراي گروه‌هاي انقلابي از ديگر برنامه‌هاي اين همايش بود که به همت سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان برگزار شد.

 


 سرويس خبر: 

تور بازديد خبرنگاران از مراکز درماني تامين

اجتماعي در سمنان برگزار شد

سرويس خبر:

در گراميداشت ايام‌الله دهه فجر و در راستاي سياست‌هاي اطلاع‌رساني و بيان عملکرد و دستاوردهاي حوزه درمان سازمان تأمين اجتماعي در استان سمنان، تور بازديدي خبرنگاران و اصحاب رسانه از بيمارستان شفاء و درمانگاه تخصصي سمنان برگزار شد. به گزارش روابط عمومي مديريت درمان تأمين اجتماعي استان سمنان، در اين برنامه که با حضور برخي از خبرنگاران روزنامه‌هاي محلي و سراسري و همچنين مديران سايت‌ها و شبکه‌هاي مجازي اطلاع‌رساني همراه بود، اصحاب رسانه ضمن آشنايي بيشتر با عملکرد و توانمندي مجموعه‌هاي درماني در شهر سمنان با رؤساي اين مراکز نيز ديدار و گفتگو کردند.دکتر محمدرضا خدادي رئيس بيمارستان شفاء سمنان ضمن قدرداني از تلاش‌هاي خبرنگاران در عرصه‌هاي اطلاع‌رساني عمومي که بعنوان زبان‌گوياي مردم بايد مشکلات و نواقص را به گوش مسئولين برسانند، گزارش مختصري از عملکرد بيمارستان شفاء را بيان نمود. دکتر خدادي با اشاره به سابقه فعاليتي 23 ساله بيمارستان شفاء در ارائه خدمات درماني به بيمه‌شدگان، ضريب بالاي رضايتمندي مراجعين به اين مرکز را نشان از کيفيت مطلوب خدمات در بيمارستان عنوان کرد و گفت: اين مرکز در حال حاضر تمامي خدمات مورد نياز را به بيمه شدگان در بخش‌هاي بستري شامل: داخلي، جراحي، اطفال، زنان، قلب و عروق، مغز و اعصاب ارتوپدي و ارولوژي و همچنين در بخش‌هاي سرپائي شامل: داروخانه، راديولوژي، فيزيوتراپي، دندانپزشکي، تزريقات، تست ورزش، اکو و... ارائه مي‌دهد. وي ارائه خدمات در بخش دياليز و همچنين تجهيز بيمارستان به دستگاه‌هاي پيشرفته پزشکي سي‌تي‌اسکن، راديولوژي ديجيتال و همچنين ويدئوآرتروسکوپ که بزودي راه‌‌اندازي مي‌شود، را از جمله اقدامات ارزشمند در بيمارستان عنوان کرد و افزود: ارتقاء هتلينگ با اعتباري به ميزان 30 ميليارد ريال، به‌عنوان يک برنامه راهبردي در بيمارستان اجرايي شده که در آن بهسازي و نوسازي ساختار فيزيکي و بروز رساني بسياري از تجهيزات پزشکي صورت گرفته است. وي اضافه کرد: تمامي اين هزينه‌ها در جهت ارتقاء کيفيت خدمت‌رساني به مراجعين بوده و سازمان تامين اجتماعي بعنوان بزرگترين سازمان بيمه‌گر کشور نيز اين مهم را جزء اصلي ترين وظايف خود در حوزه درمان مستقيم مي‌داند. دکتر علي‌محمد ملکي‌نژاد رئيس درمانگاه تخصصي سمنان نيز ايفاي نقش خبرنگاران و اصحاب رسانه را در بيان واقعيت‌هاي جامعه و همچنين انتقال نظرات و انتقادات به مسئولين از زبان عموم مردم را بسيار مهم دانست و آن را از عوامل زمينه‌ساز در تحولات خوب و مثبت در افزايش کيفيت ارائه خدمات در يک سازمان به ذي‌نفعان آن مجموعه برشمرد. وي با اشاره به اجراي استانداردهاي ايزو در تمامي سطوح فعاليتي و خدماتي کارکنان در درمانگاه با هدف ارائه خدمات درماني مطلوب و با کيفيت اظهار داشت: ويزيت پزشکان عمومي در سه شيفت کاري و حضور متخصصين داخلي، اطفال و زنان و زايمان و همچنين ارائه خدمات دندانپزشکي و پاراکلينيکي شامل: آزمايشگاه با دستگاه‌هاي جديد و پيشرفته، داروخانه، مامايي، تزريقات و نوار قلب در کنار تعهد و تلاش کاري پرسنل زحمت‌کش درمانگاه، از عوامل اصلي رضايتمندي بيمه‌شدگان و مراجعين به اين مرکز مي‌باشد. شايان ذکر است: در حاشيه اين برنامه اصحاب رسانه با حضور در بخشهاي مختلف بيمارستان و درمانگاه ضمن بازديد از فعاليت‌هاي انجام شده با مراجعين و بيماران در خصوص چگونگي کيفيت دريافت خدمات درماني و پرستاري گفتگو کردند.

بهره‌برداري از واحد دندانپزشکي

درمانگاه تامين اجتماعي ايوانکي

سرويس خبر:

در گراميداشت ايام الله دهه فجر واحد دندانپزشکي درمانگاه تامين اجتماعي ايوانکي مورد بهره‌برداري قرار گرفت.به گزارش روابط عمومي مديريت درمان تأمين اجتماعي استان سمنان، در اين مراسم که با حضور دکتر کاتب نماينده مردم گرمسار، آرادان و ايوانکي در مجلس شوراي اسلامي، طاهري فرماندار شهرستان، حجت‌السلام‌و‌المسلمين کشمير امام جمعه، حسني بخشدار ايوانکي و جمعي از مسئولين شهرستاني و بخش همراه بود، دکتر حميد بهمنش معاون درمان تامين اجتماعي استان سمنان ضمن بيان گزارش مختصري از فعاليت‌هاي نه ماهه درمانگاه ايوانکي از ارديبهشت ماه سال‌جاري تاکنون، توضيحاتي را در خصوص واحد دندانپزشکي اين درمانگاه ارائه نمود. وي اعتبار فعلي هزينه شده براي اين واحد را حدود 800 ميليون ريال اعلام کرد و گفت: در حال حاضر با جذب يک دندانپزشک و استقرار يک يونيت دندانپزشکي در اين درمانگاه بيمه‌شدگان سازمان مي‌توانند از اين خدمت بهره‌مند شوند. همچنين با پيگيري‌هاي انجام شده بزودي علاوه بر استقرار دومين يونيت دندانپزشکي، اين مرکز به آمبولانس نيز مجهز خواهد شد. وي اظهار اميدواري کرد: با ارائه اين نوع از خدمات به بيمه‌شدگان تامين اجتماعي، گامي در راستاي رسالت اصلي سازمان در حوزه درمان که ارائه خدمات مطلوب و با کيفيت جهت افزايش رضايتمندي بيمه شدگان سازمان مي‌باشد، برداشته شود. دکتر کاتب نيز ضمن قدرداني از تلاش‌هاي انجام شده توسط مديريت درمان سازمان تأمين اجتماعي در استان سمنان خدمت به جامعه بيمه شده تامين اجتماعي را بسيار ارزشمند توصيف نموده و از مسئولين درماني درخواست داشتند که پيگير راه‌اندازي واحد آزمايشگاه در اين درمانگاه باشند.شايان ذکر است: درمانگاه تامين اجتماعي ايوانکي در هفته کار و کارگر ارديبهشت ماه سالجاري از طريق ويدئو کنفرانس توسط رياست محترم جمهوري جناب آقاي دکترحسن روحاني افتتاح شد که در حال حاضر بصورت درمانگاه يک نوبته صبح، با ارائه خدماتي شامل: ويزيت پزشکان عمومي و دندانپزشک، خدمات مامايي، داروخانه و تزريقات در خدمت بيمه‌شدگان اين منطقه مي‌باشد.