تاریخ 1396/11/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4699 برو جستجو جستجوی پیشرفته   افتتاح 2 طرح عمراني بالغ بر 9 ميليارد تومان به مناسبت دهه مبارک فجر در شهرستان گرمسار 

گرمسار ـ خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

2 طرح عمراني همزمان با نهمين روز دهه مبارک فجر با حضورسيد شهاب‌الدين چاووشي استاندار سمنان در شهرستان گرمسار افتتاح و مورد بهره‌برداري قرار گرفت.سيد‌شهاب الدين چاووشي استاندار سمنان در جريان سفر يکروزه به شهرستان گرمسار پس از اداي احترام به مقام شامخ شهدا، در گام نخست ساختمان پزشکي قانوني گرمسار با اعتباري بالغ بر يک ميليارد و 123 ميليون تومان را به بهره‌برداري رساند. سپس طي مراسمي از تنديس چهره‌ ماندگار پزشکي کشور پروفسور طباطبائي با حضور مسئولين استاني و شهرستاني نيز رونمايي شد.داريوش طاهري فرماندار گرمسار گفت: اين ساختمان که عمليات اجرايي آن در سال 88 آغازشده بود، در زميني به مساحت يک هزار مترمربع و شامل مجموعه آزمايشگاه، سالن تشريح و... افتتاح و به بهره‌برداري رسيد.در ادامه ساختمان شهرداري گرمسار در زميني به مساحت چهار هزار و 200 مترمربع و بااعتبار هشت ميليارد تومان با حضور چاووشي استاندار محترم سمنان، طاهري فرماندار گرمسار، کاتب نماينده مردم گرمسار در مجلس، مسؤولين استاني و شهرستاني افتتاح شد.سيد‌شهاب الدين چاووشي استاندار سمنان در آئين افتتاحيه ساختمان شهرداري گرمسار اظهار کرد: اتحاد؛ همدلي و محبت مسؤولان شهرستان گرمسار، فرماندار، شهردار، نماينده، شوراي شهر و امام جمعه براي من مايه غرور و افتخار است.وي ادامه داد: بايد جهت گيري‌ها در توزيع اعتبارات شهرستان‌ها بر محور گردشگري و صدور خدمات مهندسي و صادرات غيرنفتي باشد. به همين جهت از شوراي شهر گرمسار مي‌خواهم گزارش خود را در حوزه گردشگري طي سه ماه آينده ارائه نمايند.استاندار سمنان افزود: در بحث اشتغال به گونه اي پيش خواهيم رفت که مهاجرت افراد ديگر به استان سمنان با شوق انجام پذيرد.

در ادامه مراسم طاهري فرماندار گرمسار گفت: در دهه فجر امسال 63 پروژه با اعتبار حدود 42 ميليارد تومان افتتاح و به بهره‌برداري رسيد. و عمليات اجرايي هشت پروژه نيز بااعتبار شش ميليارد تومان همزمان با دهه مبارک فجر آغاز شد.وي افزود: درمجموع براي ساخت و تکميل اين دو پروژه بالغ‌بر 9 ميليارد تومان اعتبار هزينه شده است.نماينده عالي دولت بابيان اينکه آرامش و امنيت امروز ما در سايه پيروزي انقلاب اسلامي و ايثارگري شهدا است، تصريح کرد: امروز بايد قدردان اين نعمت بوده و مسئولان به تشريح اقدامات و خدمات دولت اقدام کنند.

ياسر عربي شهردار گرمسار هم در آئين افتتاح ساختمان شهرداي از زحمات و تلاش تمامي عوامل و دست‌اندرکاران ساخت اين ساختمان قدرداني کرد و افزود: ساختمان اداري شهرستان گرمسار که حاصل تلاش و همت بي‌وقفه همکارانم در شهرداري گرمسار و جمعي از مهندسين شهر گرمسار در فاز نظارت و اجرا و همچنين زحمات پيمانکار محترم ساخت ساختمان، شرکت هستي ساز ژرف مي‌باشد در قالب 4200 مترمربع و سه طبقه که دو طبقه اداري و طبقه زيرزمين شامل سالن همايش، نمازخانه و پارکينگ است، با اعتباري بالغ بر 8 ميليارد تومان با هدف رفع مشکلات فضاي اداري پرسنل شهرداري به منظور خدمات رساني بهتر به شهروندان گرامي ساخته شده است.شهردار گرمسار با اشاره به ويژگي‌هاي فني، مهندسي و معماري ساختمان جديد شهرداري گرمسار تصريح کرد: ساختار ايجاد شده از مدرن‌ترين و به‌روزترين ساختار مديريت شهري بوده که در آن مراحل اداري سريع‌تر پيشرفته شده و هم چنين در ساخت اين پروژه سعي شده علاوه بر نيازهاي فوق، ساختماني به‌عنوان نماد شهري گرمسار که يک اثر هنري و معماري اصيل ايراني اسلامي مي‌باشد به منظور ايجاد جذابيت و افتخاري براي شهروندان گرامي بنا گردد.عربي از افزايش نرخ رشد جمعيت و توسعه شهر گرمسار طي 10 سال آينده خبر داد و افزود: به اعتقاد اينجانب و با توجه به زحمات مسؤولين دلسوز و شرايط جغرافيايي شهر گرمسار، يک رشد و توسعه و جمعيت پذيري با سرعت بالا طي ده سال آينده براي شهر گرمسار پيش‌بيني مي‌شود.وي ادامه داد: اميدوارم با برنامه‌ريزي درست بتوانيم زيرساخت‌هاي لازم براي پذيرش اين پيشرفت با توجه به مولفه‌هاي فرهنگي، اجتماعي و منطقه‌اي اين شهر را فراهم آوريم.شهردار گرمسار ابراز اميدواري كرد با بهره‌‌برداري از اين ساختمان، روند خدمات‌رساني به شهروندان تسريع و امورات مردم تسهيل شود.عربي در پايان از حمايت و هدايت اعضاي شوراي شهر بالخصوص رياست شوراي اسلامي شهر گرمسار حجت‌الاسلام شيخ حسن همتي، و زحمات خارج از وظايف مهندس تاج الدين، دکتر شيخ طاهري و سرکار خانم مهندس توخته تشکر و قدرداني کرد.


 «جامه سرخ» در حسينيه جماران رونمايي شد 

سرويس خبر:

همزمان با ايام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامي، کتاب «جامه سرخ» در حسينيه جماران رونمايي شد.

به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان سمنان، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمين سيد حسن خميني توليت آستان حضرت امام(ره)، محسن مومني شريف رئيس حوزه هنري کشور و جمعي از مسئولان و هنرمندان، در ويژه برنامه شب خاطره «مبشرصبح» که روز چهارشنبه 18 بهمن 96 در حسينيه جماران برگزار شد، کتاب «جامه سرخ» از توليدات دفتر فرهنگ و مطالعات پايداري حوزه هنري استان سمنان رونمايي و از پديدآورندگان اين اثر تقدير شد.

ويژه برنامه شب خاطره «مبشر صبح» با مشارکت موسسه نشرآثار حضرت امام ره، ستاد مرکزي بزرگداشت حضرت امام خميني ره و حوزه هنري انقلاب اسلامي برگزار شد.

شايان ذکر است: كتاب «جامه سرخ» دربرگيرنده خاطرات شهيد احمد اُمي از سالهاي 57 تا 59 حاوي خاطرات خودنوشت اين شهيد است که به زبان انگليسي به رشته تحرير در آمده است. كتاب جامه سرخ توسط محبوبه حاجيان‌نژاد به زبان فارسي ترجمه و سپس براي خوانش بهتر و عميق تر، اين خاطرات توسط محمد مهدي عبدالله‌زاده، گوياسازي شده است. كتاب «جامه سرخ» به همت دفتر فرهنگ و مطالعات پايداري حوزه هنري استان سمنان و از سوي انتشارات سوره مهر منتشر شده است.


 عمليات اجرايي گازرساني به روستاهاي تاش و درخانياب شاهرود آغاز شد 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس در مراسم کلنگ زني و آغاز پروژه‌ گازرساني تاش شاهرود گفت: اجراي پروژه گازرساني تاش، رفاه و اشتغال روستاييان منطقه را نويد مي‌دهد و اين امر در زمره پيگيري‌هاي مسئولان محسوب مي‌شود.

سيد‌حسن حسيني شاهرودي با بيان اينکه گازرساني يکي از ظرفيت‌هايي است که در روستاهاي شمال شهرستان مي‌تواند به رفاه، توليد و توسعه اقتصادي منجر شود، تأکيد کرد: مسئولان قول مساعد را داده‌اند که در صورت اتصال تاش به شبکه گاز ايجاد شغل را در دستور کار داشته باشند.وي افزود: تاش در زمره روستاهاي بسيار سردسير شاهرود است که اميدواريم با آمدن گاز به اين روستا، شاهد بازگشت مردمي باشيم که مهاجرت به شهرها را صورت داده‌اند، چراکه اين روستا نياز دارد تا دوباره دامداري‌ها، توليدات روستاي و طراوت و شادابي به اين منطقه بازگردد. عضو خانه ملت گفت: اعتبارات اشتغال روستايي با بهره شش درصد فرصت بسيار خوبي براي توليد و رونق است که مي‌توان فرصت‌هاي بسيار خوبي را به مردم روستانشين در راستاي مهاجرت معکوس بدهد، لذا بايد از اين فرصت کمال بهره را براي رونق توليد در روستاها برد، از سوي ديگر مسئولان نيز بايد مردم را درباره اين تسهيلات آگاه کنند، چراکه روستاهاي توسعه‌يافته باعث پيشرفت و آباداني شهرها مي‌شوند.

حسيني شاهرودي تأکيد کرد: برابر قانون هر فرد در روستاهاي کشور تا شش ميليون تومان سقف هزينه کرد دارد و اين در حالي است که با تلاش مسئولان گاز استان سمنان، پروژه استثنايي گاز در تاش و روستاهاي اطراف، رقم سه ميليارد تومان را که به‌مراتب بيشتر از ميانگين کشوري است، هزينه برده است که هدف آن قطعاً خدمت‌رساني به 300 خانوار منطقه محسوب مي‌شود.

وي افزود: گازرساني به 300 خانوار منطقه تاش که سردترين منطقه شاهرود نيز محسوب مي‌شود، افتخاري است که نظام مقدس جمهوري اسلامي و مسئولان آن همواره به دنبالان هستند، از سوي ديگر مسئولان در نظام اسلامي هميشه به دنبال رفع مشکلات، تحقق رفاه و آرامش مردم هستند و اين امر قابل‌تقدير است چراکه محدوديت‌هاي بسياري در امر خدمت‌رساني اعم از بودجه و اعتبارات وجود دارد. مدير عامل شرکت گاز استان سمنان نيز در اين مراسم گفت: براي تکميل اين پروژه 37 ميليارد ريال اعتبار پيش‌بيني شده است. عليرضا شريفي‌نژاد با بيان اينکه عمليات اجرايي گازرساني به روستاهاي تاش و درخانياب اين شهرستان هم‌زمان با دهه فجر کلنگ‌زني شد، ابراز داشت: گازرساني به روستاها از مهم‌ترين مصاديق عدالت محوري است. وي ضمن بيان اينکه بهره‌برداري از پروژه‌هاي شرکت گاز به افزايش رفاه و رشد اقتصادي مردم کمک مي‌کند، افزود: در اين پروژه براي اجراي 28 کيلومتر خط تغذيه و شبکه و احداث دو باب ايستگاه تقليل فشار گاز اعتباري بالغ‌بر 37 ميليارد ريال پيش‌بيني‌شده است. مدير عامل شرکت گاز استان سمنان با بيان اينکه به‌طور ميانگين در استان ساليانه 55 هزار مترمکعب در ساعت مصرف گاز جايگزين مصرف فرآورده‌هاي نفتي شده است، ابراز داشت: شرکت گاز با بهره‌برداري از پروژه‌هاي خود مي‌کوشد، تا بستر لازم براي پيشرفت را در مناطق کمتر توسعه‌يافته فراهم کند.


 سرويس خبر: 

امام‌جمعه شاهرود:

متأسفانه در برخي ادارات شاهد معطل

ماندن کار مردم هستيم

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

امام‌جمعه شاهرود بابيان اينکه در ابتداي هر طرحي در شهر اگر مردم توجيه شوند راحت‌تر آن را مي‌پذيرند، گفت: تسهيل کار مردم بايد به يک وظيفه اصلي در ادارات تبديل شود. حجت‌الاسلام عباس اميني در افتتاح فاز نخست مرکز هوشمند کنترل ترافيک شهرداري شاهرود با بيان اينکه انقلاب اسلامي با حضور مردم شکل گرفت بنابراين اين همراهي در همه بخش‌هاي جامعه نيز توسط مسئولان ديده شود، ابراز داشت: در ابتداي هر طرحي توجيه شدن مردم به روان‌سازي امور کمک مي‌کند.وي بابيان اينکه تسهيل کار مردم در ادارات شاهرود بايد به يک وظيفه عمومي تبديل شود، افزود: متأسفانه در برخي ادارات شاهد معطل ماندن کار مردم هستيم، لذا ايجاد تعهد در مديران دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان يک ضرورت انکارناپذير است.امام‌جمعه شاهرود بابيان اينکه دستاوردهاي نظام در آستانه 40 سالگي انقلاب بايد براي همه بازگو شود، ابراز داشت: علي‌رغم مشکلات اقتصادي موجود در کشور مردم در همه صحنه‌ها و عرصه‌هاي اجتماعي حضور فعال دارند، لذا بايد قدردان اين سرمايه‌ها باشيم و در راستاي تکريم آن‌ها تلاش کنيم. اميني اضافه کرد: مردم همواره ياور انقلاب هستند و با حضور پرشکوه خود در عرصه‌هاي مختلف بارها نشان دادند که پاي ارزش‌هاي نظام جمهوري اسلامي ايستاده و اجازه نخواهند داد احدي به آن تعدي کند لذا اين مهم مي‌طلبد، براي مردمي که اين‌چنين پاي انقلاب در برابر هجمه‌هاي دشمن ايستادگي مي‌کنند، بالاترين خدمت را انجام دهيم.

شهردار دامغان:

15 پروژه عمراني شهري در دامغان در دست اجراست

30 ميليارد تومان هزينه اجراي پروژه‌ها

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

شهردار دامغان با اشاره به در دست اجرا بودن 15 پروژه عمراني شهري گفت: بازسازي خيابان باسکول و بلوار انتهايي مسکن مهر، احداث پارک جديد در شهرک گلستان، عمليات اجرايي پارک کودک و نوجوان در گودال شهرک انقلاب، روکش و آسفالت بلوار راه‌آهن، بلوار آزادي، تکميل پروژه بلوار شهيد داوود الموسوي دامغاني، جدول‌گذاري و آسفالت معابر شهر و بهسازي پارک‌هاي محله اي شهرک‌هاي بوستان، بهارستان، مسکن مهر و انقلاب از مهمترين پروژه‌هاي عمراني شهري بوده که از سوي شهرداري دامغان در دست اجرا است. به گزارش خبرنگارما از دامغان، مسلم نصرتي در جمع مردم نمازگزار شهرک بهارستان دامغان اظهار داشت: براي اجراي اين تعداد پروژه عمراني در دست اجراي شهري در دامغان 30 ميليارد تومان اعتبار از محل اعتبارات عمراني شهرداري تامين و هزينه خواهد شد. وي اضافه کرد: شهرداري دامغان در بحث دريافت عوارض شهري و خدمات ارائه شده به شهروندان و دستگاه‌هاي اجرايي 40 ميليارد تومان طلبکار است که از اين ميزان 10 ميليارد تومان مردم و 30 ميليارد تومان ديگر دستگاه‌هاي اجرايي به شهرداري بدهکارند. شهردار دامغان تصريح کرد: در شهر دامغان 24 هزار پلاک ثبتي وجود دارد که از اين تعداد 4 هزار پلاک مربوط به زمين‌هاي بلا استفاده و باغي است. وي با اشاره به اينکه در حال حاضر 15 درصد از مردم در بحث پرداخت عوارض شهري با شهرداري همکاري و مشارکت دارند، افزود: شهرداري دامغان در سال‌جاري در بحث سلامت عملکرد و اجراي کارهاي عمراني شهري رتبه اول استان را در بين شهرداري‌هاي استان به دست آورده است. نصرتي يادآور شد: يکي از اقدمات مهم شهرداري دامغان در سال آينده ايجاد مکاني تحت عنوان فضاي گردشگري در جوار شهرک بهارستان است که مراحل مطالعه و تهيه نقشه و اجراي طرح در دست اقدام است.

وي با بيان اينکه طرح توسعه متوازن شهري در دامغان از سوي شهرداري اجرا مي‌شود، اظهار داشت: 40 درصد زباله‌هاي جمع‌آوري شده مردم دامغان توسط کارگران واحد خدمات را مواد غذايي و نان تشکيل مي‌دهد که مي طلبد مردم در تامين مواد غذايي و نان صرفه‌جويي که اين نعمات خداوند اسراف و بيرون ريخته نشود. شهردار دامغان همچنين ضمن گراميداشت چهلمين سالگرد پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي ايران افزود: انقلاب اسلامي ايران خدمات زيادي به مردم در طول چهل سال گذشته تاکنون ارائه داده است و بايد قدردان اين خدمات باشيم. وي گفت: مردم ايران بار ديگر با حضور گسترده خود در راهپيمايي يوم‌الله 22 بهمن توطئه‌هاي دشمنان را نقش برآب و وفاداري و حمايت خودشان را به نظام و رهبري با اين حضور گسترده به نمايش خواهند گذاشت.

شهروندان شاهرودي قادر به انجام آزمون دوره‌اي

سيلندر CNG خودروهاي دوگانه‌سوز خود در

اين شهر هستند

سرويس خبر:

در بهمن ماه امسال، در كميته فني آزمايشگاه‌هاي همكار استان، آزمايشگاه آزمون گلبرگ شهد شاهوار به عنوان آزمايشگاه همكار استاندارد در زمينه صنايع مكانيك و فلزشناسي و در خصوص آزمون فشار هيدرو استاتيك سيلندر CNG فولادي خودرويي نوع يك تاييد صلاحيت شد. به گزارش روابط عمومي اداره كل استاندارد استان سمنان، با تاييد صلاحيت آزمايشگاه مذكور در شاهرود كه به عنوان نخستين آزمايشگاه همكار اين شهر در زمينه فراورده نامبرده است، از اين پس شهروندان شاهرودي مالك خودروهاي دوگانه‌سوز مي توانند براي انجام معاينه فني خودروهاي خود به اين آزمايشگاه مراجعه كنند. در همين راستا آزمايشگاه‌هاي مشابه در ساير شهرهاي استان در حال تجهيز دستگاه‌ها و اخذ گواهينامه تاييد صلاحيت، به منظور ارائه خدمت به هم‌استاني‌ها و رفاه حال آن‌ها است. لازم به ذكر است: اين آزمايشگاه، دومين آزمايشگاه تاييد صلاحيت شده در زمينه مذكور در استان و اولين آزمايشگاه در سطح شهرستان شاهرود است.