تاریخ 1396/11/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4699 برو جستجو جستجوی پیشرفته  



 نماينده ولي فقيه در استان سمنان:
 عمل کردن به سخنان امام راحل و مقام معظم رهبري از راه‌هاي حفظ و تداوم انقلاب است 

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان گفت: ما بايد براي حفظ نظام و انقلاب وحدت داشته باشيم و يکي از راه‌هاي حفظ تداوم انقلاب عمل و اجرايي کردن به سخنان امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري مي‌باشد.

به گزارش خبرنگار دفاع پرس از سمنان، حجت الاسلام و المسلمين سيد محمد شاهچراغي در ديدار با سرهنگ «محمد حسن سلامي» مدير کل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس استان سمنان، دکتر «احمد همتي» نماينده مردم سمنان در مجلس شوراي اسلامي و جمعي از ايثارگران و رزمندگان عمليات والفجر 8، با بيان اين که دفاع مقدس انقلاب اسلامي را از جهت نظامي بيمه کرد، اظهار داشت: ملت ايران روزي شادتر از 22 بهمن در تاريخ کشور نخواهند داشت و همه ي ما با حضور در راهپيمايي پاسخي دندان شکن به رويا‌هاي شيطاني دشمنان خواهيم داد و به دشمنان خواهيم فهماند با تمام وجود، پاي نظام ايستاده و پشتيبان مقام معظم رهبري هستيم و هيچگاه شهدا و امام راحل(ره) را فراموش نخواهيم کرد. وي افزود: در حال حاضر، دشمن با استفاده از دين، امنيت، وحدت و... وارد عرصه جنگ شده است و ملت ايران امروز، وارد مبارزه با جنگ نرم دشمنان قسم خورده جمهوري اسلامي شده است.

شاهچراغي در خصوص راه‌هاي تداوم انقلاب بيان داشت: ما بايد براي حفظ نظام و انقلاب وحدت داشته باشيم و يکي از راههاي حفظ تداوم انقلاب عمل کردن و اجرايي کردن به سخنان امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري مي‌باشد. وي با بيان اين که ما بايد حافظ انقلاب باشيم ادامه داد: ما نبايد انقلاب، دفاع مقدس، شهدا و خانواده شهدا را فراموش کنيم و خاطرات رزمندگان و ايثارگران را مستند و مکتوب نماييم و به نسل‌هاي آتي جامعه انتقال دهيم.

سرهنگ محمد‌حسن سلامي مدير کل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس نيز در اين ديدار ضمن تبريک ايام‌الله دهه فجر و سالروز عمليات والفجر8 بيان داشت: اين ديدار تجديد ميثاق با آرمان امام راحل(ره) و تجديد بيت با مقام معظم رهبري و تجديد ميثاق با شهدا مي‌باشد.

سلامي در اين ديدار با تاکيد بر لزوم ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه گفت: ايثار، از خود گذشتگي و جان فشاني‌هاي رزمندگان بايد براي نسل جوان و نوجوان بازگو شود.

وي ادامه داد: امروز به برکت خون شهدا، کشور مقتدرانه در راه حفظ ارزش‌هاي انقلاب و دفاع مقدس حرکت مي‌کند و استان سمنان درعمليات والفجر مقدماتي سي‌دو شهيد و والفجر8، يکصد و نود چهار شهيد تقديم انقلاب و نظام جمهوري اسلامي کرده است.

در ادامه اين ديدار 6 تن از رزمندگان عمليات والفجر8 خاطراتي از عمليات والفجر 8 و انقلاب بيان نمودند.


 برگزاري جلسه شوراي مديران ICT استان سمنان 

سرويس خبر:

هشتمين جلسه شوراي مديران ict استان سمنان با هدف بررسي مشکلات دستگاه‌ها در حوزه‌هاي مختلف و ارايه راهکارهاي لازم جهت رفع موانع ارتباطي شهروندان در اداه کل پست استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان سمنان، دراين جلسه دکتر سيد‌مسعود ميررضايي مدير کل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان در جمع مديران زيرمجموعه خود از قبيل پست، پست بانک، شرکت ارتباطات زيرساخت و مخابرات استان خواستار همکاري همه‌جانبه آنان در برگزاري همايش ملي چالش‌ها و فرصت‌هاي فناوري اطلاعات در حوزه آموزش و سرمايه‌گذاري در حوزه ict با همکاري جهاد دانشگاهي استان شد و خاطرنشان کرد: برگزاري اين همايش در راستاي اجراي طرح تکاپو (توسعه کسب و کار و اشتغال پايدار) بوده و تلاش مي‌گردد، تا آخرين دستاوردهاي شرکت‌هاي هولدينگ بزرگ کشوري از طريق ارايه در غرفه‌هاي نمايشگاهي اين همايش درغالب پنل فن بازار به دستگاه‌ها و نهادهاي مختلف معرفي و تفاهم‌نامه سه جانبه‌اي با استانداري، اداره کل ict استان و سرمايه‌گذار بخش خصوصي منعقد گردد.

مدير کل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان خواستار اعلام پروژه‌هاي قابل افتتاح دستگاه‌هاي زيرمجموعه در سفر احتمالي وزير ارتباطات جهت شرکت دراين همايش به استان شد و افزود: از آنجا که اداره کل پست متولي اصلي ict روستايي در استان مي‌باشد، بايد اهتمام بيشتري در بررسي و رفع مشکلات ارتباطي روستاييان به‌عمل آورد.

در ادامه اعضاي حاضر در جلسه به بيان ديدگاه‌ها و مشکلات خود در زمينه‌هاي مختلف پرداخته و پس از بحث و تبادل‌نظر بايکديگر راهکارهاي لازم جهت رفع موانع موجود اتخاذ گرديد.


 ترويج فرهنگ ايثار و شهادت وظيفه‌اي همگاني است 

سرويس خبر:

مسئول حوزه نمايندگي ولي فقيه اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان گفت: ترويج فرهنگ ايثار و شهادت وظيفه‌اي همگاني است و نبايد مسير شهدا را فراموش کنيم.

به گزارش مرکز اطلاع رساني اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين مصطفي مرادي در ديدار با خانواده شهيدان قادري و بناييان از همکاران پر‌تلاش اين اداره کل گفت: آنچه که امروز خانواده معظم شهدا و مقام معظم رهبري از ما انتظار دارند، ادامه راه شهدا و دفاع از انقلاب است.

وي افزود: شهداي انقلاب اسلامي يکي از اقشار تاثيرگذاري هستند که نقش بزرگي در پيروزي ملت ايران در مبارزه با رژيم منحوس پهلوي ايفا کرده‌اند و دهه فجر نيز بهترين فرصت براي تجليل از اين شهداي والامقام است.گراميداشت شهدا براي اين است که ما مسير شهدا را فراموش نکنيم و بدانيم که اگر امروز در امنيت و آسايش هستيم به برکت خون شهدا و ايثارگري رزمندگان است.

مسئول حوزه نمايندگي ولي فقيه اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان با بيان اينکه نقش پدران و مادران شهدا در تربيت فرزندان مومن و انقلابي غير قابل چشم‌پوشي است، گفت: سَبکِ زندگي خانواده شهدا براساس الگوي زندگيِ اسلامي و عاشورايي شکل گرفته و شهدا که تربيت شده اين الگو هستند در ولايتمداري، روحيه جهادي و اُنس با فرهنگ حسيني همواره زبانزد خاص و عام بوده‌اند.

مرادي گفت: ترويج فرهنگ ايثار و شهادت وظيفه همگاني است و بايد اين فرهنگ غني ترويج و تشريح شود تا دشمنان در جنگ نرم که اعتقادات مارا هدف قرار داده‌اند ناکام بمانند و نياز امروز جامعه ما معنويت همراه با دانش براي رشد و تعالي انقلاب است.

وي مردمي بودن را محور برنامه‌هاي دهه فجر دانست و تأکيد کرد: انقلاب متعلق به مردم است و جشن‌هاي سالگرد پيروزي آن نيز مي‌بايست با حضور پرشور مردم همراه شود و امسال خوشبختانه شاهد هستيم که کارهاي دهه فجر پرشور‌تر و به نحو احسن پيش رفته و خوشبختانه شاهد استقبال خوب مردم نيز از مراسم پيروزي انقلاب اسلامي هستيم.

در اين ديدار معاونت برنامه‌ريزي توسعه و منابع اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري، معاون فرهنگي بنياد شهيد استان و رئيس بنياد شهيد شهرستان سمنان حضور داشتند.

 


 گشايش نمايشگاه استاني هرم هنر در کانون سمنان 

سرويس خبر:

مدير کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان سمنان، از گشايش نمايشگاه استاني «هرم هنر» در مجتمع فرهنگي‌هنري اين کانون خبر داد و گفت: در اين نمايشگاه، 40 اثر برگزيده اعضاي کودک و نوجوان در قالب نقاشي و خوش‌نويسي به تماشا گذاشته شده است.

به گزارش روابط‌عمومي اداره‌کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان سمنان، مهدي جمال اظهار داشت: فراخوان استاني «هرم هنر» در راستاي شکوفايي خلاقيت هنري و به منظور تقويت اعتماد به نفس، جذب، تشويق و ايجاد انگيزه در اعضاي کارگاه‌هاي هنري، معرفي و اشاعه فعاليت‌هاي هنري در مراکز فرهنگي‌هنري و ارائه آثار ارزشمند هنري با تکنيک‌هاي از پيش تعريف‌شده، تابستان سال‌جاري تنظيم و به تمامي مراکز فرهنگي‌هنري فرستاده شد و مربيان تا پايان آبان‌ماه فرصت داشتند تا نسبت به جمع‌آوري آثار و ارائه آن به صورت نمايشگاهي اقدام کنند.

جمال در ادامه افزود: اعضاي کودک و نوجوان در سه رده‌سني 7 تا 9 سال، 10 تا 12 سال و 13 تا 16 سال با موضوع آزاد در قالب نقاشي، خوش‌نويسي و سفال‌گري به خلق و ارائه اثر پرداختند.

وي بيان داشت: در 16 مرکز فرهنگي‌هنري ثابت کانون پرورش فکري استان سمنان، 16 نمايشگاه تخصصي با بيش از چهار هزار اثر در دو قالب نقاشي و خوش‌نويسي برگزار و از اين تعداد، 150 اثر در مرحله شهرستاني برگزيده شناخته شد و پس از داوري نهايي، تعداد 40 اثر به نمايشگاه استاني راه يافت.

جمال خاطرنشان کرد: در بخش سفال‌گري نيز تعداد 480 اثر خلق شد و قرار است در بهار سال آينده، نمايشگاهي از اين آثار برگزار شود.

مديرکل کانون پرورش فکري استان سمنان در پايان تصريح کرد: در آيين گشايش اين نمايشگاه دو کارگاه نقاشي و خوش‌نويسي با موضوع دهه‌ي فجر برگزار شد و دانش‌آموزان به خلق اثر پرداختند و در پايان با اهداي جوايزي از آنها قدرداني شد.

 


 لذت چاي عصرانه به همراه معرفي خدمات فن بازار منطقه‌اي استان سمنان 

سرويس خبر:

پنجمين دورهمي واحدهاي فناور پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان، در محل سالن اجتماعات شهيد پازوکي برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان، پنجمين برنامه دورهمي واحدهاي فناور با حضور رئيس و معاونين پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان، مسئولين فن بازار منطقه‌اي استان سمنان و نمايندگان بيش از 14 شرکت مستقر در پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان برگزار گرديد.

دکتر رضا کي پور، معاون فناوري پارک علم و فناوري دانشگاه با اعلام اين خبر گفت: هدف از برگزاري اين جلسات برقراري ارتباط ميان شرکت‌هاي فناور مستقر در پارک علم و فناوري و ساير شرکت‌هاي خصوصي غير‌مستقر در پارک و دستگاه‌هاي اجرايي مي‌باشد.

در ابتداي برنامه دکتر سيف‌اله سعدالدين رئيس پارک علم و فناوري، ضمن خير مقدم به حاضرين، در مورد لزوم برقراري ارتباط ميان صنعت و دانشگاه و چالش‌هاي موجود در اين زمينه و نيز اهميت استفاده از ظرفيت‌هاي موجود در منطقه جهت مرتفع نمودن نيازهاي فناورانه شرکت‌هاي صنعتي استان سخنان کوتاهي بيان کرد. سپس مازيار کاظمي، نماينده فن بازار منطقه‌اي استان سمنان، در مورد خدمات و تسهيلات قابل ارائه توسط فن بازار منطقه‌اي به شرکت‌هاي دانش‌بنيان و صنعتي استان سخناني مطرح کرده و حضار در جلسه به بيان سوالات و ديدگاه‌هاي خود در مورد فن بازار منطقه‌اي استان سمنان پرداختند.

در پايان حاضرين در جمع‌هاي کوچک چند نفره به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.


 استاندار:
 توسعه اقتصادي و اجتماعي سمنان در گرواجراي طرح آمايش سرزمين است 

سمنان - ايرنا - استاندار سمنان، توسعه اقتصادي و اجتماعي استان را در گرو اجراي طرح جامع آمايش سرزمين دانست و گفت : ساخت واحدهاي صنعتي و توليدي با هدف توسعه و رونق اقتصادي پايدار بايد با طرح آمايش سرزمين همخواني داشته باشد.

سيد شهاب الدين چاوشي روز دوشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: چشم انداز توسعه اقتصادي و افزايش اشتغال پايدار بدون تدوين طرح جامع آمايش سرزمين مبهم است و بايد مسوولان اين استان براي رفع گرفتاري هاي مردم به اين راهبرد مهم توجه کنند.

وي اظهارداشت : اکنون زيرساخت هاي لازم اقتصادي براي جذب سرمايه گذار در سمنان مهياست و طرح آمايش سرزمين کمک شاياني براي تحقق برنامه هاي عمراني دولت دوازدهم در اين استان مي کند.

وي با بيان اين که دولت در برنامه ششم توسعه موظف به اجراي طرح آمايش سرزمين در کشور شده است ، گفت: به زودي برنامه هاي جامعي براي تحقق برنامه هاي دولت در استان نسبت به اين موضوع عملياتي مي شود.

استاندار سمنان با بيان اين که طرح آمايش سرزمين و دقت به زيرساخت هاي سرمايه گذاري براي مسير اندازي واحدهاي صنعتي و توليدي در اولويت قرار گيرد، تصريح کرد : در سمنان براي اعمال طرح هاي سرمايه گذاري بايد شرايط آب و هوايي و جغرافيايي منطقه در نظر گرفته شود.

مطالعات تفضيلي آمايش سرزمين سمنان در سوم خرداد 1396 به تصويب شوراي برنامه ريزي استان رسيد و در اين طرح اولويت بندي و شناسايي طرح هاي اساسي موجود در شهرستان هاي استان براي کاهش آمار بيکاري مدنظر قرار گرفته و تهيه آن در دست اقدام است.

به گزارش ايرنا، تعريف آمايش سرزمين را نوعي نظام برنامه ريزي با هدف توزيع بهتر جمعيت با توجه به منابع طبيعي و فعاليت هاي اقتصادي بيان مي کند.


 ورود پليس به تمام مسائل اجتماعي، انتظاري نابه‌جا است 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده ولي فقيه در استان سمنان با بيان اين که امروز ناجا در قلب مردم جاي دارد و بسيار محبوب است، گفت: ورود نيروي انتظامي به تمام مسائل اجتماعي انتظار و توقعي نابه‌جا خواهد بود. حجت الاسلام و المسلمين سيد‌محمد شاهچراغي در ديدار مسئولان انتظامي استان با وي، امنيت را از مهمترين دستاوردهاي انقلاب اسلامي دانست و تاکيدکرد: دشمنان و بدخواهان نظام، اين امنيت بي‌بديل را هدف توطئه‌ها و دسيسه‌هاي خود قرارداده اند.

شاهچراغي با بيان اين که مردم هم قدردان تلاش و خدمات نيروهاي انتظامي هستند، افزود: بدون ترديد نيروي انتظامي در برقراري شرايط بسيار خوب و مناسب امنيتي، سهم بسيار مهم و بزرگي دارد. امروز ناجا در قلب مردم جا دارد و محبوب ملت و رهبري است.

وي فعاليت‌هاي پليس در برخورد با مجرمان را مطلوب ارزيابي و خاطرنشان کرد: بايد برنامه‌ها بر روي موضوع پيشگيري متمرکز تا از هزينه‌هاي سنگين اقدامات مقابله اي کاسته شود.

شاهچراغي به برخي مشکلات و ناهنجاري‌هاي امروز جامعه از جمله درگيري‌هاي خانوادگي نيز اشاره کرد و گفت: بايد دستگاه‌هايي که در اين خصوص ماموريت و وظيفه دارند، افزايش آشنايي مردان و زنان نسبت به همديگر را در دستور کار خود قرارداده و با جديت اين موضوع را پيگيري کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبري در ادامه 3 راهکار براي پيشگيري از معضلات و آسيب‌هاي اجتماعي ارائه کرد که وحدت، اصلاح و حل و فصل اختلافات به ويژه بين خانواده‌ها، از جمله نکاتي بود که مورد تاکيد آيت‌الله شاهچراغي قرار گرفت.

امام جمعه سمنان همچنين برخي انتظارات و توقعات موجود از نيروي انتظامي براي ورود به تمام مسائل اجتماعي را نابه‌جا خواند و تصريح کرد: اگر مديران و مسئولان ديگر دستگاه‌ها به خصوص نهادها و سازمان‌هاي فرهنگي و اجتماعي وظايف خود را به خوبي انجام دهند، اين وضعيت پيش نمي‌آيد.

شاهچراغي در پايان، خواسته مستمر و مکرر پليس از مردم براي همراهي و همکاري در موضوع امنيت را درخواستي معقول برشمرد و از عموم شهروندان خواست تا آنجا که مي‌توانند با نيروي انتظامي تعامل داشته باشند. فرمانده انتظامي استان سمنان نيز در ابتداي اين ديدار، از حمايت‌ها و پشتيباني‌هاي ائمه جمعه و جماعات استان به ويژه حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين شاچراغي قدرداني و تاکيد کرد: پليس، خادم رهبري و مردم است.سردار "روح‌الامين قاسمي" به برخي برنامه‌هاي نيروي انتظامي در برقراري نظم و امنيت اشاره کرد و گفت: با جرأت مي‌گويم امروز بساط اراذل و اوباش در استان برچيده شده است. وي در ادامه آماري از عملکرد امسال پليس در حوزه‌هاي مختلف ارائه و طرح‌هاي پيش روي نيروي انتظامي براي ارتقاء امنيت و احساس امنيت را تشريح کرد.شايان ذکر است، در ادامه اين جلسه لوح قدرداني سردار "حسين اشتري" فرمانده ناجا از حمايت امام جمعه سمنان در کنترل مقتدرانه و مدبرانه حوادث اخير توسط ماموران نيروي انتظامي به امام جمعه سمنان اهدا شد.