تاریخ 1396/11/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4699 برو جستجو جستجوی پیشرفته   افتتاح پروژه‌هاي شرکت برق منطقه‌اي سمنان با اعتباري معادل 32 ميليارد ريال 

سرويس خبر:

همزمان با دهه مبارکه فجر، با حضور استاندار سمنان، معاونين وي، نماينده مردم شهرستان‌هاي شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي، مسئولين دستگاه‌هاي اجرايي استان و شهرهاي شاهرود و ميامي، دو پروژه شرکت برق منطقه‌اي سمنان به‌صورت همزمان با ديگر پروژه‌ها، با اعتباري معادل 32 ميليارد ريال در شهرستان‌هاي شاهرود و ميامي افتتاح شد.

سيد‌علي‌اکبر صباغ، رئيس هيات مديره و مدير عامل شرکت برق منطقه‌اي سمنان در تشريح پروژه‌هاي به بهره‌برداري ‌رسيده در دهه فجر سال جاري گفت: در دهه فجر امسال پروژه توسعه و افزايش قدرت پست 63 کيلوولت کالپوش با اعتباري معادل 30 ميليارد ريال و احداث خط 63 کيلولت ارتباطي البرز شاهرود با هزينه‌اي حدود 2 ميليارد ريال با حضور مسئولين استاني به بهره‌برداري رسيد.

وي پروژه توسعه و افزايش قدرت پست 63 کيلوولت کالپوش را با هدف بهبود پارامترهاي کيفي برق به مشترکين، ايجاد ظرفيت به منظور تامين برق به متقاضيان جديد و مشترکين درخواست کننده براي افزايش ديماند و افزايش قابليت اطمينان شبکه در راستاي تامين برق مطمئن و پايدار به مشترکين دانست و افزود: ظرفيت پست 63 کالپوش در اين پروژه به ميزان 15 مگاولت آمپر افزايش يافته است.

مدير عامل شرکت برق منطقه‌اي سمنان پروژه احداث خط 63 کيلولت ارتباطي البرز شاهرود را به منظور افزايش قابليت اطمينان شبکه و برق‌رساني مطمئن به مشترکين صنعتي، افزايش ضريب اطمينان برق‌رساني شبکه محلي کاهش تلفات و افزايش قابليت مانور شبکه برشمرد و بيان داشت: اين خط به صورت دو مداره و به طول يک کيلومتر با نصب برج‌هاي مشبک فولادي و تلسکوپي به منظور ورود و خروج به پست 63 البرز شاهرود، احداث گرديده است.

شايان ذکر است محمد مهدي کريمي، فرماندار ميامي به همراه بخشدار و اعضاء شوراي اسلامي منطقه کالپوش و جمعي از خانواده شهدا، با حضور در پست 63 کيلوولت کالپوش، پروژه افزايش قدرت پست 63 کيلوولت کالپوش را افتتاح کرد.

 


 مرکز مانيتورينگ يگان حفاظت از آثار تاريخي استان سمنان راه‌اندازي شد 

سرويس خبر:

فرمانده يگان حفاظت از آثار تاريخي استان سمنان گفت: مرکز مانيتورينگ يگان حفاظت از آثار تاريخي استان سمنان در دهه فجر امسال افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان، سرهنگ «محمدرضا افضلي» افزود: اين مرکز با هدف افزايش حفاظت از موزه‌ها و آثار تاريخي استان سمنان راه‌اندازي شده است و جاذبه‌هاي مهم استان به صورت آن لاين رصد مي‌شوند.

وي راه‌اندازي اين مرکز را در کاهش ميزان تخلف در آثار تاريخي از جمله حفاري غير مجاز، تخريب آثار و... موثر دانست و گفت: در مرحله نخست، تجهيزات مورد نياز براي رصد شبانه‌روزي مخزن اداره کل و موزه پهنه سمنان فراهم شد و به‌زودي 12 اثر تاريخي و موزه فعال ساير شهرستانهاي استان نيز تحت پوشش اين مرکز قرار مي‌گيرند.

وي افزود: اتصال آثار تاريخي امامزادگان داراي دوربين به مرکز مانيتورينگ نيز در دستور انجام است.

افضلي، رصد شبانه‌روزي آثار تاريخي و استحکام بخشي و ارتقاء امنيت محل‌هاي نگهداري اشياي تاريخي استان را از جمله فعاليت‌هاي مهم انجام شده توسط يگان حفاظت استان سمنان در سال‌جاري عنوان کرد.

وي گفت: با هدف افزايش توان عملياتي کارکنان يگان حفاظت، کار ساخت و تجهيز اسلحه خانه يگان حفاظت مطابق با استاندارهاي لازم نيز انجام شده است.

فرمانده يگان حفاظت از آثار تاريخي استان سمنان گفت: علاقمندان به حفاظت و صيانت از آثار تاريخي استان سمنان مي‌توانند هرگونه تخلف، تعرض، تخريب يا حفاري غيرمجاز عليه آثار تاريخي را به شماره 31705 سامانه خبري يگان حفاظت اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان اعلام کنند.

استان سمنان داراي بيش از يک هزار اثر تاريخي شناسايي شده است که تمامي اين آثار نياز به مراقبت و حفاظت با مشارکت عموم شهروندان دارند.


 «مشق‌ روز» شماره 99 
نويسنده : سيد‌رضا اکرمي

مصاحبه مطبوعاتي و رسانه‌اي رئيس‌جمهور 17/11/96 برگزار شد و لحن آقاي دکتر روحاني در يک ساعت و نيم ملايم و متبسم بود و تقريبا به همه سوالات پاسخ مي‌داد. رنگ و لعاب سياسي در سئوالات و پاسخ‌ها بر رنگ‌هاي ديگر غلبه داشت. بدجوري همه سياسي شده‌ايم و حالت اقناعي در پاسخ‌ها وجود ندارد. از جمله در مورد گراني ارز که به 4800 تومان رسيده است. رئيس جمهور مي‌گويد اين گراني از طرف دولت و جبران کسري بودجه نمي‌باشد. چون درآمد ارزي دولت بالا است و دولت کسري بودجه ندارد، قول مي‌دهد ارز ارزان مي‌شود و مردم ريسک نکنند و نمي‌گويد و نمي‌تواند بگويد چون سود سپرده‌هاي بانک‌ها کاهش يافته، مردم پول خود را در دلار سرمايه‌گذاري مي‌کنند يا در سکه، نمي‌تواند مردم را به سرمايه‌گذاري در شهرک‌هاي صنعتي و خدماتي و مسکن و تجارت تشويق کند و مي‌گويد سرمايه و سرمايه‌دار چون آهو و صياد مي‌باشند و مي‌ترسند به سمت توليد کم‌سود و ديرسود بروند. خلاصه برخي جواب‌ها گفتاردرماني است و جواب نمي‌دهد.

هفته گذشته آلودگي هوا در تهران بيداد کرد و مدارس تعطيل شد و طرح و زوج و فرد عملي شد. هيچ مسئولي به فکر درمان حل مشکل ولو به تدريج نمي‌باشد، صحيح اين است که کلان‌شهرها بايد تخليه شوند، مرکز آموزش نظامي غيرضرور به خارج شهرها بروند، انبارها به خارج شهرها بايد هدايت شوند و تفويض اختيار از تهران به مراکز استان‌ها داده شود و رفت‌وآمدها به تهران توسط اداري‌ها به حداقل برسد. سازمان‌هاي غيرضروري چون چاي، دخانيات، عشاير و کشتيراني و پايگاه‌هاي نيروي دريايي و هوايي و زميني، ظرف 8 سال باقي‌مانده سند چشم‌انداز به مراکز اصلي و واقعي بروند. کشتيراني بايد به شهرهاي ساحلي برود. تقسيمات استاني در تهران و خراسان رضوي و اصفهان و مرکزي و فارس به درستي انجام گيرد. خلاصه هر دردي درماني دارد به شرط اينکه اراده باشد و همت و حميت و حمايت و هدايت انجام گيرد.

در واژه حٌسن و حسن و محسن و حسنا مي‌رسيم به منطق حٌسن و گفتار حسن، قرآن مي‌فرمايد: «و قل لعبادي يقولوا التي هي احسن» اي بندگان خدا با گفتار حسن و نيکو با مردم حرف بزنيد و گره‌اي که به دست باز مي‌شود به چاقو و قيچي نکشانيد، اين شيطان است که در پي دشمني است و طبيعت شيطان دشمني روشن با انسان مي‌باشد. «ان الشيطان ينزغ بينهم ان الشيطان للانسان عدوا مبينا، اسراء،53» قرآن حکيم با صراحت و صداقت مي‌فرمايد: «ادْعُ إِلى‌ سَبِيلِ رَبِّكَ بِالْحِكْمَةِ وَ الْمَوْعِظَةِ الْحَسَنَةِ وَ جادِلْهُمْ بِالَّتِي هِيَ أَحْسَنُ إِنَّ رَبَّكَ هُوَ أَعْلَمُ بِمَنْ ضَلَّ عَنْ سَبِيلِهِ وَ هُوَ أَعْلَمُ بِالْمُهْتَدِينَ، نحل؛ 125» در دعوت الهي با استدلال و برهان حرکت کنيد و موعظه نيکو داشته باشيد و از مجادله و پاسخگويي به مثل نيکو بهره بگيريد. مي‌توان جمعيت کثيري را از طريق صحيح به راه آورد و از حق و عدل و وجدان دفاع نمود. قرآن عزيز مي‌فرمايد: «فبَشِّرْ عِبَادِالَّذينَيَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَفَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ، أُولئِكَ الَّذينَ هَداهُمُ اللَّهُوَأُولئِكَ هُمْأُولُوا الْأَلْباب، زمر؛ آيه 18» بشارت و مژدگاني براي انسان‌هايي است که مستمع و شنونده خوبي هستند و دل مي‌دهند و اهل انتخاب مي‌باشند و ارزش شنيده‌ها انتخاب نيکو دارند اينان هدايت الهي يافته‌اند و هدايت‌يافتگان راستين مي‌باشند. گفتاردرماني صحيح است اگر نيکو و خوب باشد.