تاریخ 1396/11/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4698 برو جستجو جستجوی پیشرفته   ‌رئيس‌جمهور با اشاره به لزوم وحدت در سي و نهمين سالگرد انقلاب اسلامي:
 اگر در موضوعي با هم بحث داريم به همه‌پرسي مراجعه کنيم 
 40 سال بس است کينه را رها کنيد

گروه سياسي: راهپيمايي بزرگ مردم ايران به مناسبت سي و نهمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي‌در سراسر کشور برگزار شد. مردم ايران اسلامي‌علاوه بر تهران در بيش از هزار شهرستان،‌ شهر و بخش و همچنين در بيش از 4 هزار روستا با حضور در خيابان‌هاي سراسر کشور پيروزي انقلاب اسلامي‌را جشن گرفتند.سخنران اين مراسم در تهران رئيس‌جمهور بود.

رييس‌جمهور با تاکيد بر حفظ وحدت و اتحاد ملي در آستانه ورود به چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب، گفت: برخي را از قطار انقلاب پياده کرديم که مي‌توانستيم پياده نکنيم و اکنون بايد همه را به اين قطار دعوت کرد.

به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام و المسلمين حسن روحاني در مراسم بزرگداشت سي و نهمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي‌در جمع مردم، گفت: بسيار خرسندم که در سي و نهمين سالگرد انقلاب عظيم اسلامي‌ايران به عنوان نماينده ملت ايران به همه شما مردم فداکار و انقلابي تهنيت و تبريک عرض کنم و از خداوند بزرگ عظمت و درود فراوان براي روح امام راحل و ارواح طيبه همه شهيداني که با نثار جان خود انقلاب بزرگ اين سرزمين را به پيروزي رساندند، مي‌فرستم.

وي افزود: امسال ويژگي ديگري هم دارد و آن اينکه ما وارد چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي‌مي‌شويم و سال آينده که سال چهلم است بايد به معناي واقعي کلمه سال بلوغ اين انقلاب باشد.

رييس‌جمهور خاطرنشان کرد: از لحاظ تاريخي ما چه بخواهيم و چه نخواهيم سال آينده چهلمين سال است و بايد وحدت و اتحاد ملي را بيش از گذشته در سال آينده شاهد باشيم.

روحاني تصريح کرد: دولت، بخش خصوصي و نهادهاي عمومي‌بايد تلاش مضاعفي انجام دهند و دهه فجر سال آينده دهه هزاران افتتاح طرح و پروژه مهم در سراسر کشور باشد.

وي تاکيد کرد: اينکه در همين روزها شاهد بوديم که در يک استان و در يک روز 10 هزار ميليارد تومان طرح و پروژه توسط بخش خصوصي افتتاح شد به معناي آن است که ملت ما بيش از گذشته براي آباداني و عظمت کشور اميد دارد.

رييس‌جمهور يادآور شد: انقلاب ما وقتي پيروز شد که همه با هم بوديم و در قطار انقلاب مسافران فراواني بودند البته برخي زودتر از قطار پياده شدند و برخي را هم از قطار انقلاب پياده کرديم که مي‌توانستيم پياده نکنيم و اکنون بايد همه را به قطار انقلاب دعوت کنيم.

وي در ادامه سخنراني خود در مراسم 22 بهمن تصريح کرد: امروز در مسيرمان نياز به همه اصولگرايان، همه اصلاح‌طلبان و همه اعتداليون داريم که اعتقاد به قانون اساسي دارند.

هرکسي به قانون اساسي عقيده دارد، انقلابي است

روحاني با تاکيد بر اينکه هر کس به قانون اساسي عقيده دارد، انقلابي است خاطر نشان کرد: همه اقوام ايراني و تمام مذاهب ايراني و شيعه و سني و تمام اديان از جمله اسلام و مسيحيت و يهودي و زرتشتي هرکس که اين قانون اساسي را قبول دارد، او انقلابي به حساب مي‌آيد و بايد به او احترام بگذاريم.

رئيس‌جمهور بزرگترين ثمره انقلاب اسلامي‌ و ميراث امام را قانون اساسي دانست و افزود: اين معيار را همواره به عنوان معيار اساسي براي وحدت و اتحاد بايد بدانيم.

رئيس دولت تدبير و اميد تصريح کرد: در سالي که گذشت در کنار مشکلات و کاستي‌ها، موفقيت‌ها و پيروزي‌هاي بسيار بزرگي را ملت ما به دست آورد که اولينش برگزاري شکوهمند انتخابات 29 ارديبهشت بود.

وي با اشاره به اينکه همه مردم پاي صندوق آرا آمدند و به دنيا نشان دادند که به کشور، انقلاب و نظامشان عشق مي‌ورزند اظهار کرد: 73 درصد از واجدين شرايط در انتخابات شرکت کردند و حماسه بزرگي به وجود آوردند و اين انتخابات و حماسه حضور مردم به عنوان پيروزي بزرگ براي ملت ايران بود.

روحاني با بيان اينکه در سالي که گذشت ما بر تروريسم پيروز شديم و موفقيتهاي فراواني براي نابودي تروريستها و داعش داشتيم، اظهار کرد: کمک ما به مردم عراق و سوريه به ثمر نشست و ملتهاي اين منطقه از شر تروريست‌ها نجات يافتند. وي اضافه کرد: ما نگذاشتيم توطئه گران در منطقه ما دنبال تجزيه کشورهاي دوستمان باشند. در حالي‌که آنها مي‌خواستند عراق را دو شقه کنند و وحدت کشور عراق را از بين ببرند. اما با هوشياري ملت عراق و کمک کشورهاي منطقه توطئه آنها خنثي شد.

رئيس‌جمهور با اشاره به اينکه مي‌خواستند در لبنان ناآرامي‌هاي طولاني ايجاد کنند و لبنان را به ميدان جنگ و مبارزه و اخ‌تلاف تبديل کنند افزود: هوشياري مردم لبنان و حمايت کشورهاي دوست توطئه آمريکا و صهيونيست‌ها را در منطقه خنثي کرد.

رئيس‌جمهور با اشاره به اينکه در مذاکرات چند جانبه‌مان براي صلح و ثبات منطقه موفقيت‌هاي فراواني داشتيم اظهار کرد: ما مي‌دانيم راه‌حل منطقه، راه‌حل سياسي است و بايد با همکاري و تعامل کشورهاي ديگر بتوانيم ثبات و امنيت را در سراسر کشور مستقر کنيم.

در يک سال گذشته شاهد شکست آمريکا بوديم

روحاني با اشاره به اينکه در يک سال گذشته شاهد شکست آمريکا بوديم، گفت: آمريکايي‌ها مي‌خواستند در امور داخلي کشور ما مداخله کنند. اما مردم ما به آنها جواب رد دادند و با وحدت، اتحاد و ايستادگي‌شان طرح آمريکايي‌ها و توطئه‌شان را خنثي کردند.

وي افزود: به شوراي امنيت سازمان ملل رفتند و مي‌خواستند عليه ملت ايران توطئه کنند اما خوشبختانه پاسخ منفي گرفتند.

روحاني تصريح کرد: در موضوع برجام آمريکايي‌ها در چند نوبت براي لغو آن تلاش کردند اما تا به امروز آمريکا ناموفق بوده و من تاکيد مي‌کنم که ملت ما تا روزي به عهدش پايبند است که طرف مقابل هم به عهدش پايبند باشد و اگر بخواهند از پيماني خارج شوند ضرر آن را خواهند ديد.

رييس‌جمهور کشورمان خاطرنشان کرد: ملت ما راه موفقيت و پيروزي خود را ادامه مي‌دهد. آمريکايي‌ها مي‌خواستند عليه قدس و فلسطين و مردم منطقه توطئه کنند و بيت‌المقدس را پايتخت رژيم صهيونيستي معرفي کردند اما جهان در برابر اين توطئه ايستاد، نه فقط کشورهاي اسلامي، بلکه به جز چند کشور همگي در مجمع عمومي‌سازمان ملل با اين موضوع مخالفت کردند.

وي افزود: ما شاهد ثبات بيشتر منطقه و تضعيف بيشتر آمريکا و اسرائيل و پيشرفت روزافزون ايران هستيم و در يک سال گذشته پيشرفت‌هاي مهمي‌در زمينه‌هاي مختلف داشتيم.

روحاني ادامه داد: در سال جاري نيز به حول و قوه الهي داراي رشد اقتصادي بيش از رشد جهاني خواهيم بود. در يک سال گذشته بيش از سال‌هاي ديگر سرمايه خارجي وارد کشور شد. وي تاکيد کرد: 32 ميليارد سرمايه خارجي به صورت سرمايه‌گذاري مستقيم يا فاينانس جذب کرديم که اين به معناي رشد ايران است. از سويي پنج ميليارد نيز در اجراي پروژه‌ها جذب کرديم که اين به معناي توانمندي اقتصادي ماست.

رييس‌جمهور کشورمان به پيشرفت‌هاي صورت گرفته در عرصه نفت و گاز اشاره کرد و افزود: امسال براي اولين بار در توليد و استخراج گاز در پارس جنوبي از همسايه‌مان قطر پيشي گرفتيم. در عين حال در حوزه نفت در ابتداي دولت يازدهم 70 هزار بشکه نفت استخراج مي‌کرديم و امروز 305 هزار بشکه در روز استخراج مي‌کنيم که اين به معناي حراست از سرمايه کشور است.

روحاني خاطرنشان کرد: همان‌طور که در علم و فرهنگ و بهداشت و درمان در بهترين شرايط منطقه خود هستيم به طوريکه هزينه‌هاي درماني براي مردم از 36 درصد به شش درصد کاهش يافته است.

وي افزود: چند روز پيش پروژه فولادي را افتتاح و اعلام کردم که ايران اکنون در توليد آهن اسفنجي مقام اول در دنيا را دارد و ظرفيت توليد ما در فولاد 32 ميليون تن است.

سال آينده در بنزين خود کفا خواهيم شد

رييس‌جمهور کشورمان همچنين گفت: ما در بسياري از محصولات به سمت خودکفايي حرکت مي‌کنيم و در گندم و گازوئيل به خودکفايي رسيديم و حتي آن را صادر هم مي‌کنيم. سال آينده نيز در بنزين به خودکفايي مي‌رسيم.

روحاني خاطرنشان کرد: ما در فضاي مجازي و زيربناهاي اينترنت جزو پيشرفته‌ترين کشورهاي منطقه هستيم و در سال گذشته 200 هزار شغل در سايه اينترنت و پهناي باند و موبايل‌هاي نسل سه و چهار ايجاد کرديم و در سال آينده نيز اين مسير پيشرفت را ادامه خواهيم داد.

وي اظهار کرد: دو هزار شرکت دانش بنيان نيز توانستند به جايگاه توليد برسند و اين روند در سال آينده نيز طي مي‌شود. روحاني با بيان اينکه از لحاظ رشد و توسعه انساني از کشورهاي سرآمد جهان هستيم، گفت: در بسياري از زمينه‌ها در 39 سال گذشته پيشرفت‌هاي قابل ملاحظه‌اي داشتيم و در 39 سال گذشته توانستيم در استقلال و طرد قدرت‌هاي بيگانه موفق باشيم.

رئيس‌جمهور در ادامه سخنراني مراسم 22 بهمن به بيان اينکه امروز هيچ قدرت خارجي نمي‌تواند در سرنوشت ايران تاثيرگذار باشد، خاطر نشان کرد: امروز نه در بخش سياسي، نه فرهنگي و نه اقتصادي ديگران در برنامه ريزي کشور مداخله ندارند و ما با استقلال ملتمان روي پاي خود ايستاده‌ايم. وي با تاکيد بر اينکه در حاکميت ملي، مردم در تمام زمينه ها پاي صندوق آرا هستند، توضيح داد: مردم 12 بار در رياست جمهوري، 10 بار در مجلس، 5 بار خبرگان، 5 بار در شوراها وهمچنين براي همه پرسي‌ها از جمله در قانون اساسي پاي صندوق راي آمدند. يعني مردم با انتخابات و صندوق راي و حاکميت ملي مسير خود را پيموده‌اند و خواهند پيمود.

روحاني اظهار کرد: در طول 39 سال از کشورمان به خوبي دفاع کرده‌ايم و در يک روز 19 هزار متجاوز را در خرمشهر اسير گرفتيم.

وي همچنين با اشاره به اينکه در يک روز در والفجر 8 توانستيم موفقيت‌هاي بزرگ به دست آوريم و از کارون عبور کنيم افزود: در يک روز توانستيم با 140 فروند هواپيما مراکز دشمن درعراق را بمباران کنيم. همچنين ظرف کمتر از دو ماه 73 فروند هواپيماي عراقي را سرنگون کرديم پس ما ملت بزرگ و مقاومي‌ هستيم که ارتش، سپاه، بسيج، مردم، نيروي انتظامي‌و امنيتي ما همانهايي هستند که امروز هم از مرز و سرزمينمان دفاع مي‌کنند.

رئيس‌جمهور با اشاره به اينکه در اطراف ما هرکجا تروريستها خواستند وارد شدند و کشتار کردند، تصريح کرد: اما در قدمهاي اوليه مرزي ايران با نيروهاي امنيتي وزارت اطلاعات و سپاه مواجه شده و اسير يا کشته شدند و اينها به معناي پيشرفت دفاعي کشور است.

وي خاطرنشان کرد: امروز ناوچه، هليکوپتر، هواپيما، تانک، موشک، رادار، ماهواره و ماهواره‌بر و موشک ضدهوايي را خودمان مي‌سازيم و در سطح جهان اعلام کرديم که توانمند و قدرتمنديم و روي پاي خود ايستاده‌ايم و در مسير درست حرکت مي‌کنيم. روحاني با بيان اينکه در 39 سال در بسياري از زمينه‌ها پيشرفت کرديم و پيروز شديم اما در زمينه‌هايي هم کاستي و تاخير داشتيم، خاطرنشان کرد: شايد گاهي در تصميم‌گيري‌ها تاخير کرديم و شايد در بيان واقعيت با مردم با شفافيت سخن نگفتيم.

وي با بيان اينکه در زمينه بانک، ماليات و بودجه‌ريزي عقب ماندگي‌هايي داريم که بايد جبران کنيم، توضيح داد: از اهداف بلند دولت دوازدهم ايستادگي در برابر فشارهاي مختلف داخلي و خارجي براي اصلاح ساختاري اقتصاد کشور است و در بودجه 97 قدم‌هايي در اين زمينه برداشته‌ايم. رئيس‌جمهور خاطرنشان کرد: به حضور ملت ايران اعلام مي‌کنيم در زمينه محيط زيست کاستي‌هايي داريم و کلانشهرهايمان دچار آلودگي هوا هستند و مصرف انرژي‌مان قابل قبول نيست. روحاني با بيان اينکه مصرف 5/5 ميليون بشکه نفت يا گاز در روز قابل قبول نيست، تصريح کرد: ما به راحتي مي‌توانيم با برنامه‌ريزي، ظرف چند سال يک ميليون بشکه در روز در مصرف صرفه‌جويي کنيم که به معناي صرفه ‌جويي 22 ميليارد دلار در سال خواهد بود.

وي با بيان اينکه يک قدم مهم صرفه‌جويي در زمينه مصرف انرژي است که بايد آن را دنبال کنيم، گفت: بايد خودروهاي فرسوده را از رده خارج و نوع بنزين و گازوئيل را استاندارد کنيم. رئيس‌جمهور خاطرنشان کرد: تصميم دولت اين است که تمام خودروهاي فرسوده را در دولت دوازدهم از رده خارج کند در صورتي که توليد داخلي بتواند همپاي دولت بيايد ما مصمم هستيم و بودجه را تامين مي‌کنيم. وي توضيح داد: هر کس اتوبوس، کاميون فرسوده سنگين و نيمه سنگين داشته باشد، مي‌تواند با کاميون نو به نصف قيمت معاوضه کند و نصف قيمت آن را دولت برعهده مي‌گيرد. روحاني با بيان اينکه حاضريم ساليانه 70 هزار خودروي فرسوده سنگين و نيمه سنگين را از رده خارج کنيم توضيح داد: در حال حاضر 202 هزار کاميون سنگين و نيمه سنگين فرسوده داريم که در طول 3 سال مي‌توانيم آنها را از رده خارج کنيم به شرطي که توليد داخلي‌مان توان اين کار را داشته باشد و ما به توليد داخلي کمک مي‌کنيم که در اين راه همپاي دولت حرکت کند.

وي تاکيد کرد: نوسازي ناوگان يکي از تصميمات مهم اين دولت است. رئيس‌جمهور با اشاره به اينکه مي‌پرسند دولت براي ريزگردها چه کار کرده است؟ گفت: به ملت ايران و مردم خوزستان اعلام مي‌کنم در سال گذشته 12 هزار هکتار بخش‌هاي شن‌زار را مالچ‌پالشي کرديم و در سال آينده نيز در سطحي وسيع‌تر اين کار را ادامه مي‌دهيم.

وي افزود: در سال گذشته کانال 47 کيلومتري از کارون به دشتي در جنوب شرق اهواز رسانديم که منشا گردوخاک است. پس راهمان را براي محيط زيست همه بايد ادامه دهيم و بايد با آلودگي و ريزگرد مقابله کنيم. در مورد ريزگردهايي که منشا خارجي دارند نيز از راه سياست خارجي بايد اقدام کنيم.

روحاني با تاکيد بر اينکه ما مردم در برابر آلودگي و ريزگرد تسليم نمي‌شويم اظهار کرد: با کمک هم دولت، ملت، قواي سه‌گانه،نيروهاي مسلح با اين بلايا مقابله مي‌کنيم، مي‌ايستيم، هوا را سالم مي‌کنيم، سلامت را به کشور برمي‌گردانيم و مردم را در رفاه قرار مي‌دهيم.

روحاني در ادامه گفت: ما کشوري زلزله‌‌خيز هستيم و چه بخواهيم يا نخواهيم روزهايي زير پاي ما خواهد لرزيد. ما نبايد در برابر زلزله‌ تسليم شويم بلکه بايد مقاوم‌سازي و نوسازي بافت‌هاي فرسوده را آغاز کنيم.

وي تصريح کرد: من اعلام مي‌کنم ما در زمينه مسکن و به ويژه بافت‌هاي فرسوده قدم‌هاي محکمي‌برخواهيم داشت و ما در محله‌هايي که بافت فرسوده دارند، با 20 درصد اضافه خانه مي‌سازيم. يعني اگر 80 متر خانه است، ما 100 متر مي‌دهيم و پولي هم نبايد پرداخت شود. در عين حال براي خانه اولي‌ها نيز با سود بانکي 6 درصد خانه مي‌سازيم. چون بزرگترين هدف ما مسئله سلامت مردم در برابر زلزله‌ است.

رئيس‌جمهور کشورمان همچنين با اشاره به بحران کم آبي در کشور گفت: ما در سال خشکسالي شديدي قرار گرفتيم که از سال گذشته و حتي 50 سال اخير بدتر است که بايد خود را در برابر اين خشکسالي آماده کنيم.

روحاني در ادامه گفت: ما در خوزستان و ايلام براي احياي 550 هزار هکتار زمين برنامه داريم که تاکنون 295 هزار هکتار را احيا کرديم و اين راه را ادامه خواهيم داد.

از صداوسيما مي‌خواهم واقعيت‌ها را منعکس کند

وي خاطرنشان کرد: از صداوسيما روزنامه‌ها، فضاي مجازي و جوانان مي‌خواهم که واقعيت‌هاي کشور را به خوبي منعکس کنند.

رئيس‌جمهورکشورمان تاکيد کرد: صداوسيما به جاي اينکه بگويد 25 ميليون قطعه مرغ را براي سلامت مردم از بين برديم چون سلامت مردم براي ما مهم بود و به جاي تشکر از دولت نيايد بگويد که تخم مرغ، طلايي شده است.

روحاني تصريح کرد: رسانه‌هاي ما اخلاق خوش اسلامي‌را پيش بگيرند و به ملت اميد و نشاط دهند. سال آينده نيز سال نشاط و اميد براي ملت ايران است و بايد دشمن را مايوس کنيم. اصلاح‌طلب، اصولگرا، معتدل ،همه تشکلها و احزاب بيايند تا با هم باشيم. چون هزار دوست کم و يک دشمن زياد است.

وي افزود: 40 سال بس است کينه را رها کنيد. چند سال کينه وسخن ناروا گفتن؟ متحد شويم و کنار هم قرار بگيريم. من به مردم عزيز ايران اعلام مي‌کنم که در بحث اشتغال که همواره خواست شما مردم بوده، در سال قبل 700 هزار شغل درست کرديم وا ميد دارم سال بعد بيشتر از ا ين باشد اما بازهم عقب هستيم.

روحاني همچنين خطاب به جوانان اظهار کرد: براي حفظ نظام انقلاب و کشور راهي جز مشارکت مردم نداريم و اگر انقلاب ما تاکنون باقي مانده به خاطر برگزاري انتخابات‌ها است انتخابات‌ها اين انقلاب را پايدار نگه مي‌دارد.

از شوراي نگهبان مي‌خواهم راه انتخابات را سهل کند

وي تصريح کرد: من از همه نهادها، ارگانها و شوراي نگهبان مي‌خواهم که راه انتخابات را سهل کنند. اسلام گفته که اگر 40 نفر شهادت دهند فردي که از دنيا رفته آدم خوبي بوده حتي اگر بد باشد خداوند او را مي‌بخشد اما حالا اگر 400 نفر، يک جناح و چند ميليون شهادت دهند يک آدمي‌خوب است، کافي نيست.

رئيس‌جمهور کشورمان تاکيد کرد: راه قانوني را سهل کنيم. احراز صحت و سلامت و شايستگي را سهل کنيم و مردم را در احرازها مشارکت دهيم. با مردم مدارا کنيد و بگذاريد همه سليقه‌ها در انتخابات‌ها شرکت کنند تا آنجا که من مي‌فهمم و تجربه دارم و منتخب مردم هستم مي‌گويم که راه اين است که انتخاب مردم را سهل کنيم چون اين راه حراست از نظام است.

روحاني يادآور شد: بايد بدانيم انتخابات که تمام شد رقابت هم تمام شده و از همه جناح‌ها، احزاب و جوانان خواهش مي‌کنم بدانند که هر کس که انتخاب شد، منتخب مردم است. راي مردم است که منتخب را مي‌سازد. پس بايد همه در کنار هم باشيم و مردم را راحت بگذاريم.

وي همچنين اظهار کرد: در حريم خصوصي مردم دخالت نکنيم و يک بار هم که شده فرمان 8 ماده‌اي امام را بخوانيم و طبق آن عمل کنيم. آستانه تحملمان را نيز بالا ببريم. رئيس‌جمهور کشورمان خاطرنشان کرد: ثمره انقلاب و ميراث امام قانون اساسي است. بايد قانون اساسي را پاس بداريم و از ظرفيت استفاده کنيم. قانون اساسي معيار ما است و هر کس آن را قبول دارد انقلابي است. قانون اساسي بن بست‌ها را برداشته و ظرفيت بزرگي دارد و اگر در موضوعي با هم بحث داريم بايد به اصل 59 مراجعه کنيم که طبق آن بايد به آراي مردم مراجعه کرد.روحاني همچنين تصريح کرد: اگر جناح‌ها اختلافي دارند صندوق آرا را بياوريم و هرچه مردم گفتند عمل کنيم. اسلام، ايران و ملت ايران براي ما اصل است. همچنين در بخشي از قطعنامه پاياني راهپيمايي 22 بهمن ماه آمده است: ضمن تجديد ميثاق و بيعت خلل‌ناپذير با آرمان‌هاي بنيانگذار نظام مقدس جمهوري اسلامي‌ايران، انقلابي‌گري و تبعيت همه‌جانبه از رهنمودها و منويات مقام معظم رهبري (مدظله العالي) را زمينه‌ساز نشر و بسط ارزش‌هاي معنوي انقلاب اسلامي‌دانسته و بر التزام عملي به اصل الهي و مترقي «ولايت فقيه» به عنوان ميراث جاويدان معمار کبير ا
نقلاب اسلامي‌تاکيد مي‌نماييم.


 مصطفي کواکبيان‌ در راهپيمايي 22 بهمن:
 حضور گسترده مردم به دولتمردان،مجلس‌نشينان و دستگاه قضايي پيام کارآمدي دارد 

مصطفي کواکبيان نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي با حضور در راهپيمايي 22 بهمن ماه در خصوص پيام‌هاي حماسه مردم گفت: براي کساني که با اين انقلاب و نظام مخالفت مي‌کنند، پيام روشني دارد که مردم هرچند با بعضي از مشکلات دست و پنجه نرم مي‌کنند، اما در برابر سلطه‌گران يک يد واحده و مشت محکمي هستند.وي در ادامه افزود: عظمت و شکوه گسترده مردم حداقل مي‌تواند تضمين سلامت نظام، استقامت مردم و پايداري نظام را نشان دهد.نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به پيام ديگري از حضور گسترده مردم در راهپيمايي تصريح کرد: اين حضور يک پيام هم به مسئولان، دست‌اندرکاران، مجلس‌نشينان و دستگاه قضايي دارد و آن اينکه «شما بايد به کارآيي خود بيفزاييد و مشکلات مردم را حل کنيد.»

دکتر کواکبيان اظهار داشت: براي مسئولان اين پيام را دارد که مردم پاي انقلاب ايستاده‌اند و مسئولان هم بايد بيشتر تلاش کنند تا مشکلات آنها حل شود.

وي در پايان گفت: يک پيام ديگر حضور مردم به دلسوزان انقلاب است که براي حفظ آن بايد صفوف وحدت مردم را بيشتر تقويت کنند.


 اسحاق جهانگيري:
  ترامپ بداند با يک ملت بزرگ سروکار دارد 

معاون اول رئيس‌جمهوري با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپيمايي سي و نهمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي‌تاکيد کرد: اين حضور براي استمرار حرکت انقلاب بسيار کارساز است و نشان مي‌دهد که مسئولان کشور بايد با اقدامات بيشتر و تلاش‌هاي گسترده‌تر در جهت رفع مشکلات مردم حرکت کنند.

اسحاق جهانگيري معاون اول رييس جمهوري در راهپيمايي سي و نهمين جشن پيروزي انقلاب اسلامي‌ با اشاره به زمان شناسي مردم ايران خاطر نشان کرد: مردم ايران مردمي‌زمان‌شناس هستند که شرايط فعلي کشور و انقلاب و هم شرايط منطقه‌اي و بين‌المللي را درک مي‌کنند.

وي گفت: پيام حضور پرشور و مشارکت گسترده مردم در راهپيمايي امسال اين است که پاي نظام و انقلابشان و همچنين آرمان‌هايي که امام‌خميني (ره) براي انقلاب اسلامي‌ترسيم کرده‌اند، ايستاده‌اند و از آن دفاع مي‌کنند.

معاون اول رئيس‌جمهور تاکيد کرد: حضور مردم در مراسم راهپيمايي 22 بهمن براي استمرار حرکت انقلاب اسلامي‌بسيار کارساز است و نشان مي‌دهد که مسئولان کشور بايد با اقدامات بيشتر و تلاش‌هاي گسترده‌تري براي رفع مشکلات مردم حرکت کنند.


 محمدجواد ظريف:
 امنيت ايران وابسته به حضور مردم در صحنه است  

وزير امور خارجه کشورمان در حاشيه حضور در راهپيمايي 22 بهمن با تقدير از حضور با شکوه مردم در اين راهپيمايي تاکيد کرد: ما امنيت خود را مديون مردم و حضور آنها در صحنه هستيم.

محمد جواد ظريف در جمع خبرنگاران در بخشي از صحبت‌هاي خود تصريح کرد: حتما در بين مردم برخي از دلخوري‌ها و ناراحتي‌ها وجود دارد، مطالبات به حقي دارند که بعضا ناشي از کمبودها و مشکلات موجود در کشور است و اين وظيفه همه مسولان کشور است که به مطالبات به حق مردم به عنوان بزرگترين سرمايه راهبردي نظام توجه داشته باشند.

وي با اشاره به خريد گسترده تسليحات از سوي برخي کشورهاي منطقه از قدرت‌هاي بزرگ در راستاي تامين امنيتشان ادامه داد: ما کشورمان همچون برخي کشورهاي منطقه نيست که بقا و امنيتش وابسته به خريد تسليحات از خارج از کشور باشد.

وزير امور خارجه خاطرنشان کرد: امنيت ايران وابسته به حضور مردم در صحنه است، بنابراين بايد توجه جدي به مطالبات و حقوق اين مردم داشته باشيم و اينها براي جمهوري اسلامي ايران ارزشي راهبردي محسوب مي‌شوند و در همين چارچوب همانطور که اشاره کردم بايد به اين خواسته‌ها و مطالبات توجه ويژه‌اي داشت.