تاریخ 1396/11/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4697 برو جستجو جستجوی پیشرفته   تيم واليبال دادگستري سمنان قهرمان واليبال کارمندي دهه فجر شد  

سرويس ورزشي:

اين مسابقات که به مناسبت گراميداشت دهه مبارک فجر به ميزباني بانک ملي سمنان در سالن عدالت دادگستري سمنان با حضور تيم‌هاي واليبال کارمندي بانک ملي، صنعت و معدن، دادگستري و دارايي سمنان در سالن عدالت دادگستري سمنان برگزار شد. تيم واليبال دادگستري سمنان با درخشش علي‌اکبر نهضتي، آقامحمد جعفريان، مهران بيگي، حسين دانشور و سيد‌رضا زرگر و تلاش ديگر ياران خود با گذشتن از سد حريفان خود به مقام قهرماني اين رقابت‌ها دست يافت و تيم بانک ملي که ميزباني اين رقابت‌ها را به‌عهده داشت به مقام نايب قهرماني رسيد و تيم دارايي سوم شد. در امر برگزاري اين مسابقات رضا دنيادوست و آقا‌محمد جعفريان و سيد رضا زرگر نهايت تلاش را در امر برگزاري اين مسابقات داشتند.

اسامي تيم دادگستري قهرمان:

مهدي ايثاري، رضاحيدري، علي اسماعيل‌پور، اقامحمد جعفريان، علي‌اکبر نهضتي، مهران بيگي، محمد‌شريف ابراهيمي، حسين دانشور، علي ايثاري، ياسر ابراهيمي، امرالله جعفري چاشمي و سيد‌رضا زرگر


 بانوان واليباليست تيم شهرداري سمنان گام اول و دوم را محکم برداشتند 

سرويس ورزشي:

بانوان واليباليست شهرداري سمنان توانستند در اولين رقابت‌هاي واليبال دور برگشت دسته يک کشور تيم دستجردي يزد را مقتدرانه شکست دهد.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان از برد شيرين و دلچسب بانوان واليباليست‌هاي شهرداري سمنان در برابر تيم دستجردي يزد در رقابت‌هاي واليبال دور برگشت ليگ دسته يک کشور خبر داد.

عباس بابايي افزود: بانوان واليباليست شهرداري سمنان از دوشنبه 16 بهمن ماه جهت رقابت‌هاي دور برگشت ليگ دسته يک کشور راهي کرمان شدند و اين رقابت‌ها با حضور 15 تيم به مدت شش روز ادامه دارد.

وي تشريح کرد: بانوان واليباليست شهرداري سمنان ديروز دوشنبه 16 بهمن ماه در اولين ديدار خود در دور برگشت با اقتدار با نتيجه سه بر صفر تيم دستجري يزد را شکست داد.

بابايي عنوان کرد: تيم شهرداري سمنان در ابتداي ست اول از حريف با نتيجه 25 بر 23 پيشي گرفت و در ادامه بازي با اعتماد به نفس در ست دوم با نتيجه 25 بر 19 و ست سوم و چهارم به ترتيب با نتيجه 22 بر 25، 25بر18 برتري خود را حفظ کرد و موفق شد، پيروز اين ميدان شود.

اين تيم در بازي دوم خود نيز موفق شد، با نتيجه خوب سه بر صفر تيم لاستيک بارز کرمان را با اقتدار شکست دهد

اعضاي تيم شهرداري سمنان آرزو غفوريان، متينه رضاييان، مريم صالحي، سمانه کنشلو، مريم طاهري، زهرا يحيايي، حنانه‌السادات زرگر، عاطفه ادب، شکيبا تلياري، مهتاب کاکو، مهسا قدس، آزرم کسائيان، محدثه نظري هستند.

همچنين کبري صادقي حقيقي مربي تيم، سميه رضاييان کمک مربي، معصومه اکبري سرپرست تيم، سيما روشنايي کادر فني و اجرايي اين تيم را در اين رقابت‌ها به عهده دارند.


 حضور چشمگير دانش‌آموزان مقطع ابتدايي در مسابقات شنا قهرماني آموزشگاه‌هاي سمنان 

سرويس ورزشي:

مسابقات شنا مقطع ابتدايي پسران با استقبال چشمگيري به همراه بود. اين مسابقات در استخر ايثار برگزار شد و نفرات برتر در شنا قورباغه عبارتند از:

مقام اول‌ هادي شير‌پوري از دبستان شهيد مصطفي خميني

مقام دوم اميرحسين رستميان از دبستان عبدالله

مقام سوم حميدرضا عرب پناهيان از دبستان شاهد

مقام چهارم محمد پرهام

محمدنژاد از دبستان شهيد قزوهي

مقام پنجم محمد شاکري از دبستان شهيد قزوهي

در مسابقات شنا کرال سينه نفرات برتر عبارتند از:

مقام اول حميدرضا عرب پناهيان از دبستان شاهد

مقام دوم محمد پرهام محمدنژاد از دبستان شهيد مصطفي خميني

مقام سوم‌هادي شير پوري از دبستان شهيد مصطفي خميني

مقام چهارم محمد حسين عبدوس

مقام پنجم محمد‌حسين صفايي و آرمين قزوينيان از دبستان شهيد قزوهي

 


 تيم شهيد يزداني قهرمان مسابقات واليبال بانوان خطيرکوه 

سرويس ورزشي:

مسابقات واليبال بانوان خطيرکوه جام فجر در سالن شهداي هفده شهريور سمنان باحضور شش تيم برگزار گرديد. و در پايان مسابقات تيم شهيد يزداني در بازي پاياني تيم شهيد عليزاده را با نتيجه سه بر يک شکست داد و بر سکوي قهرماني ايستاد. و همچنين در بازي رده‌بندي تيم شهيد نوري با غلبه بر تيم خطير دخت به مقام سوم رسيد.مسول برگزاري مسابقات خانم سارا نوري مدير آکادمي واليبال بانوان خطيرکوه بود.


 سرويس ورزشي: 

مسابقات ورزشي نيروهاي مسلح استان سمنان

سرويس ورزشي:

مسابقات چند‌جانبه ورزشي ويژه نيروهاي مسلح استان سمنان با حضور 30 ورزشکار در سمنان برگزار شد.

مسعود پريسوز معاون عمليات سپاه استان سمنان گفت: ورزشکاراني از ارتش، فرماندهي انتظامي، بسيج و سپاه در اين مسابقات حضور دارند.

وي در خصوص روند برگزاري اين مسابقات گفت: ميدان موانع، دوي استقامت دو کيلومتري، ميدان تير تاکتيکال و پرتاب نارنجک از موارد مسابقات است.

پريسوز افزود: مدت زمان اجراي اين مسابقه 18 دقيقه است و افرادي که در اين مدت همه موارد را انجام دهند، 100 امتياز کامل را مي‌گيرد.

هدف از برگزاري اين مسابقات ايجاد همدلي و وحدت نيروهاي مسلح و نمايش اقتدار نيروهاي نظامي جمهوري اسلامي ايران است.

با شعار همه برنده‌ايم

المپياد ورزش‌هاي همگاني در کليه شهرستانهاي

استان سمنان برگزار مي‌شود

سرويس ورزشي:

مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان از برگزاري بيش 400 برنامه فرهنگي ورزشي در ايام‌الله دهه فجر خبر داد و گفت: المپياد ورزش‌هاي همگاني در نقاط مختلف استان سمنان برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان؛ فرزاد فتاحي در جلسه هماهنگي برنامه‌هاي اين ايام با اشاره به اينکه جلسات متعددي برگزار شده و اعضا برنامه‌هاي خود را اعلام کردند، اظهار داشت: به حمدالله ورزشکاران براي اين ايام مشارکت بسيار خوبي از خود نشان داده و مي‌دهند.

وي با بيان اينکه جام‌هاي دهه فجر در رشته‌هاي مختلف و توسط هيات‌هاي ورزشي و ورزشکاران در تمام شهرستان‌ها انجام مي‌شود، گفت: در تمام سال‌هاي پس از انقلاب، خوشبختانه اين جام‌ها با اشتياق و شور خاصي توسط جوانان در سراسر استان سمنان برگزار مي‌شود.

رئيس کميته ورزش و جوانان ستاد دهه فجر استان سمنان با اشاره به اينکه برنامه‌هاي متعددي در اين زمينه برنامه‌ريزي شده اظهار داشت: بيش از400 برنامه در حوزه ورزش و جوانان در سراسر استان سمنان برگزار مي‌شود و در تمام نقاط استان از جمله روستاها هم برنامه‌هاي متعددي در نظر گرفته شده است.

مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان ادامه داد: يکي از برنامه‌هاي شاخصي که برا اين ايام در نظر گرفته شده، همايش پياده‌روي است که در تمام شهرستان‌هاي استان سمنان برگزار مي‌شود.

فتاحي برگزاري همايش کوهنوردي در اکثر شهرستانهاي استان را از ديگر برنامه‌هاي ورزشي فرهنگي دهه فجر سمنان دانست و گفت: برنامه‌هاي بومي محلي در نقاط مختلف استان هم در اين ايام انجام مي‌شود.

وي ادامه داد: اکثر برنامه‌‌هاي ورزشي در چهارچوب فعاليت‌هاي مردمي و اداره ورزش و جوانان و ساير دستگاه‌هاي عضو اين کارگروه انجام مي‌شود.

رئيس کميته ورزش و جوانان ستاد دهه فجر استان سمنان افزود: با توجه به جايگاه نسل جديد در انقلاب و نياز توجه ويژه به جوانان، بحث برگزاري جشنواره‌هاي فرهنگي با حضور جوانان، ديدار با خانواده شهداي ورزشکار، اختتاميه عکس ورزشي و پربايي نمايشگاهها هم از ديگر برنامه‌هاي اين ايام است.

وي برپايي ايستگاه‌ها و نمايشگاه‌هاي فرهنگي در طول مسير و جلسات قرآن را از ديگر برنامه‌هاي اين ايام دانست و خاطرنشان کرد: برگزاري المپيادورزشهاي همگاني در تمامي مراکز شهرستان‌ها يکي ديگر از برنامه‌هايي است که به صورت شاخص و با حضور پرشور ورزشکاران و جوانان برگزار مي‌شود.

فرزاد فتاحي در ادامه افزود: به همت معاونت ورزشي اداره کل با هماهنگي ادارات ورزش و جوانان نخستين المپياد ورزش‌هاي همگاني به مناسبت گراميداشت ايام دهه فجر در سطح استان سمنان برگزار مي‌شود.

مدير کل ورزش و جوانان استان سمنان عنوان کرد: المپياد ورزش همگاني در هشت رشته ويژه مردان و زنان، مناسب با وضعيت جسمي و سلامت افراد با هدف شور و نشاط جامعه در ايام دهه فجر برگزار مي‌شود.

وي گفت: المپياد ورزش‌هاي همگاني همزمان با سراسر کشور در هشت رشته در ورزشي طناب‌زني، دارت، شوت بسکتبال، روپايي، طناب کشي، واليبال سه نفره، داژبال و پنالتي هدفمند و دو بازي بومي محلي متناسب با هر شهرستان در تمام شهرستان‌ها برگزار خواهد شد.

فرزاد فتاحي ايجاد شور و نشاط اجتماعي در بين مردم و خانواده‌ها و استعداديابي را از مهمترين هدف اين المپياد اعلام کرد و گفت: با برگزاري جلسات هماهنگي با ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌ها نسبت به انجام المپياد همگاني در استان سمنان تأکيد شده است.

وي در پايان گفت: نهادينه‌ کردن فرهنگ ورزش‌هاي همگاني و توسعه و گسترش ورزش‌هاي همگاني به صورت عمومي از اهداف مهم اين المپياد مي‌باشد.

نفرات برتر مسابقات شطرنج متوسطه اول

و دوم دختران مشخص شدند

سرويس ورزشي:

در مسابقات شطرنج آموزشگاه‌هاي شهرستان سمنان متوسطه اول دختران نتايج ذيل به دست آمد:

مبينا رضاپور مقام اول ازهجرت

آيدا توانگر مقام دوم از نخبگان

نگار قانع مقام سوم از قدر

مريم چتري مقام سوم مشترک از سميه

در متوسطه دور دوم نفرات برتر عبارتند از:

يگانه خورشيدي از فرزانگان مقام اول

آرميتا جلاليون مقام دوم از فرزانگان

عاطفه دوست‌محمدي مقام سوم از عفاف

ستايش علاييان مقام سوم از شاهد شد


 کسي درباره تمديد قرارداد با من صحبتي نکرده است شفر: لقبم شير است و آن را دوست دارم!
 سرمربي آلماني تيم استقلال اعلام کرد هنوز بابت تمديد قراردادش صحبتي از سوي باشگاه با او انجام نشده است 

سرويس ورزشي:

وينفرد شفر در اولين گفت و گوي تلويزيوني خود با برنامه شب‌هاي فوتبالي صحبت‌هاي طولاني و جذابي را بر زبان آورد. اين گفت و گو در 3 بخش از شبکه ورزش سيما پخش شد که بخش اول آن پنجشنبه و بخش‌هاي دوم و سوم شب گذشته روي آنتن شب‌هاي فوتبالي رفت. بخش‌هاي دوم و سوم صحبت‌هاي شفر در گفت وگو با افشين عبداللهيان مجري و کارشناس شب‌هاي فوتبالي را در ادامه مي‌خوانيد:

وقتي 3 استقلالي ملي‌پوش هستند، تيم ملي خوب است

تيم ملي ايران تيم خيلي خوبي است. وقتي 3 بازيکن استقلال در تيم ملي بازي مي‌کنند، مشخص است که اين تيم خوب است. من مي‌خواهم بگويم در حال حاضر مجيد حسيني بهترين دفاع وسط ايران است و مي‌تواند به جام جهاني برود. ايران بعد از برزيل نخستين تيمي بود که جواز حضور در جام جهاني را به دست آورد و کي روش هم کارش را خوب بلد است.

ايران مي‌تواند در جام جهاني صعود کند

ايران در جام جهاني بايد مراکش را ببرد که محتمل است و با اسپانيا و پرتغال نيز مساوي کنيد. البته بايد اين شانس را هم داشته باشيد که بازي پرتغال و اسپانيا مساوي شود. ضمن اينکه اتفاقات را هم نمي‌توان پيش بيني کرد. در کل اينکه تيم ملي ايران مي‌تواند به مرحله بعد صعود کند، به شرط اينکه کي روش اين باور را در بين بازيکنان جا انداخته باشد.

هميشه بايد يک استخر پر از جوان داشته باشيد

در فوتبال آلمان ما يک سري جوان خوب داريم که اين بسيار خوب است. در فوتبال شما هميشه بايد يک استخر پر از بازيکنان جوان داشته باشيد. در جام جهاني 2014 شما ديديد که بازيکنان جوان در 10 دقيقه‌هاي پاياني بسياري از نتايج را عوض کردند. به طور کلي آلمان و هر تيمي نياز به يک هسته مرکزي دارد که با جوان تر‌ها صحبت کنند و تيم را رو به جلو ببرند. شما بازي برزيل و آلمان را نگاه کنيد. ظرف يک ساعت بازي 4 بر صفر شد. در تيم خودمان هم اينطور است.

مي‌توانيم در ليگ برتر دوم شويم

ما براي کسب سهميه آسيايي 3 شانس داريم؛ يکي اينکه در حذفي قهرمان شويم، شانس بعدي دوم شدن در ليگ است و شانس سوم قهرماني در آسيا. تيم ما کيفيت خوبي دارد و فکر مي‌کنم در ليگ دوم مي‌شود؛ اما به هر حال قدم به قدم جلو مي‌رويم تا نتيجه خوبي بگيريم.

تفاوت استقلال با مونشن گلادباخ؟

ليگ آلمان در سطح بالايي قرار دارد. با اين حال ليگ ايران هم نسبت به قبل خيلي شرايط بهتري پيدا کرده است. من مربي داشتم که مي‌گفت برد 4 بر 3 بهتر از برد يک بر صفر است؛ اما الان نمي‌توانم به بازيکنانم بگويم 4 گل بزنيد و 3 گل بخوريد. ما در هر بازي 5 يا 6 موقعيت گلزني ايجاد مي‌کنيم و در حالي که حريفمان دو يا 3 موقعيت دارد. فوتبال کامپيوتر نيست که همه توپ‌ها گل شود. اما مهم اين است که بازيکنان فعل خواستن را صرف کنند.

حسيني مسير اوليور کان را در پيش گرفته است

اوليور کان را در تيم زير 17 ساله‌هاي کالسروهه ديدم؛ او به معناي واقعي رييس تيم بود. من براي تيم بزرگسالان دنبال دروازه بان دوم مي‌گشتم و به همين خاطر به دو دروازه بان جوان گفتم به تمرينات تيم اصلي بيايد. گلر اصلي ما 38 ساله و آماده بود. من در تمرين 10 توپ اطراف محوطه جريمه کاشتم به دروازه بان اصلي مان گفتم ده شوت مي‌زنم و چند گل مي‌خوري؟ گفت 3 يا 4 گل. بعد به کان گفتم درون دروازه بايستند. توپ‌ها را آورد و کاشتم. گفتم از ده شوت چند گل مي‌خوري؟ گفتم هيچ! شوت اولم يک گل زيبا شد که چهره اش را برافروخت. کان مي‌خواست ببرد و برنده باشد. اين همان روحيه‌اي است که من مي‌خواهم. آنجا گفتم تو دروازه بان اصلي من مي‌شوي. آن زمان پول زيادي بابت انتقال به بايرن مونيخ گرفت. يک کتاب هم نوشته که نامش اين است: «زندگي ادامه دارد». الان حسين حسيني هم در همين مسير قرار گرفته و فکر مي‌کنم وجود دو دروازه‌بان خوب به من کمک زيادي انجام مي‌دهد.

آلماني‌ها آنطور که بايد به بکن باوئر احترام نمي‌گذارند

در آلمان با فرانس بکن باوئر رابطه خيلي خوبي دارم. او اخيرا بابت يک موضوع در فيفا به مشکل خورده؛ عمل جراحي نيز روي قلبش انجام داد؛ اما در کل فکر مي‌کنم روزنامه نگاران آلماني احترامي که بايد به بکن باوئر نمي‌گذارند. او قيصر فوتبال آلمان است و يکي از بهترين‌ها. با برتي فوگتس هم رابطه خوبي دارم. اگرچه اخيرا با آنها به دليل مشغله کاري ديداري نداشتم؛ اما هروقت فرصت شود با هم ارتباط مي‌گيريم.

کامروني‌ها به من لقب شير دادند، دوستش دارم

لقب شير را خيلي دوست دارم؛ اين لقب را در کامروني‌ها روي من گذاشتند که برگرفته از لقب تيم ملي کامرون است؛ شيرهاي رام نشدني. تيم رويايي کامرون را يادتان هست؟ روژه ميلا، اتوئو، سانگ و... در جام جهاني 2002 کره و ژاپن کامرون نتايج خوبي گرفت. ما در آفريقا با کامرون قهرمان شديم. مقابل فرانسه به برد رسيديم. برزيل را در پاريس شکست داديم. آنجا روي بازيکنان جوان سرمايه گذاري خيلي خوبي انجام داديم.

ذهنيت فوتباليست‌هاي ايراني شبيه آلمان‌ها است

در جام جهاني 1998 بازي آلمان و مکزيک را ديدم اما ديدار آلمان و ايران را نه. در ايران هم يک بازي انجام شد که آلمان دو بر صفر پيروز شد. فوتبال شما تاريخ خوبي دارد. علي کريمي در الاهلي دوبي شاگرد من بود. وحيد‌ هاشميان، علي دايي، خداداد عزيزي، مهدوي کيا، يزداني و... شما بازيکنان خوبي در فوتبال آلمان داشتيد و البته کمي ذهنيت فوتباليست‌هاي ايراني شبيه به آلماني‌ها است. آلمان‌ها متوجه هستند بازيکني که نظم نداشته باشد را جذب نکنند. کي روش هم بايد خوشحال باشد که شرايطش نسبت به گذشته از اين نظر بسيار بهتر شده است.

عاشق کباب، مشکل اصلي ترافيک

غذاي ايراني مورد علاقه من کباب و سس انار است و خيلي زياد اين غذا را دوست دارم. در کل خوشحالم که در ايران هستم. ايراني‌ها مردم بسيار مهرباني هستند. هر بازيکني که مي‌خواهد به ايران بيايد من به او مي‌گويم به برخي اخبار رسانه‌هاي خارجي توجه نکن. به من اعتماد کن که اينجا هستم. با وجود برخي مسائل اما ايران واقعا کشور زيبايي است. تنها مشکل تهران براي من ترافيک است!

مي‌خواهم روي تاريخ ايران مطالعه کنم

زمان خالي‌ام را در تهران بيشتر با اعضاي کادرم به تماشاي بازي‌ها مي‌گذرانيم. بازي‌هاي حريف را نگاه مي‌کنيم و آناليز انجام مي‌دهيم. البته بسيار دوست دارم فرصتي پيدا کنم که روي فرهنگ و تاريخ ايران مطالعه کنم و با فرهنگ ايرانيان آشنا شوم.

استقلالي‌ها به من 4 نشان مي‌دهند

در خيابان هرکس مرا مي‌بيند، عدد 4 نشان مي‌دهد؛ استقلالي‌ها مدام مي‌گويند عاشق تيم شان هستند و اين براي من لذت بخش است. از مردم مهربان ايران بسيار ممنونم که مرا قبول کرده‌اند.

تمديد قرارداد؟

از باشگاه استقلال هيچ کس درباره تمديد قراردادم با من حرفي نزده است؛ اطلاعي در اين خصوص ندارم و البته خودم هم فعلا تمرکزم روي بازي‌هاي استقلال است و به تمديد قرارداد فکر نمي‌کنم.

برخي بازيکنان را زير نظر دارم

قطعا برخي بازيکنان تيم‌هاي ديگر را زير نظر گرفته‌ام و از بازي شان خوشم مي‌آيد؛ اما نام‌شان را نمي‌گويم. اگر قرار به ماندن در استقلال باشد، قطعا نام آنها را بيان خواهم کرد.


 اکنون زود است درباره دربي حرف بزنيم
 عليپور: به تعداد گل‌هايم فکر نمي‌کنم و فقط پرسپوليس  

سرويس ورزشي:

مهاجم اول پرسپوليس اکنون شانس زيادي براي تصاحب عنوان آقاي گلي ليگ در اختيار دارد.

علي عليپور اما توانست با عملکردي خيره‌کننده اکنون با 15 گل زده و فاصله جالب‌توجه با ديگر مهاجماني که شانس تصاحب آقاي گلي را دارند، به دنبال سفارش کفش طلاي فصل هفدهم به نام خود باشد و البته اميدوار است بتواند با رکوردي جالب‌توجه اين اتفاق را براي خودش رقم بزند

نکته منفي اما اينجاست که درخشش‌هاي پياپي اين مهاجم تاکنون نتوانسته نظر کارلوس کي‌روش را به خود جلب کند. اتفاقي که برانکو مدعي است بايد براي مهاجم اول تيمش رخ دهد و او شايسته حضور در ترکيب تيم ملي در جام جهاني روسيه است. بازيکني که با ثبات جالب توجهش در گلزني و موفقيتي که از فصل گذشته تا به امروز آن را استمرار بخشيده شايستگي دريافت پيراهن تيم ملي را دارد و تنها اميدوار به اين است تا کي‌روش نگاهي به ليگ بيندازد. او در گفتگو با ورزش سه در خصوص شرايط تيمش طي اين روزها و حضور در صدر جدول گلزنان صحبت کرد که در ادامه مي‌خوانيد.

*به نظر مي‌رسيد سپاهان با گلر ملي‌پوش و سوري‌اش مانع از تداوم گلزني‌هايت شود.

بازي سختي بود. سپاهان درست است که طي هفته‌هاي اخير در نتيجه‌گيري آنطور که بايد در حد نامش ظاهر نشده اما از بازيکنان و مهره‌هاي خوبي برخوردار است و اگر بازي را با ديد فني نگاه کنيد، آنها به خوبي توانستند ما را تحت فشار بگذارند. من روي گلزني در تمرينات همواره تمرين مي‌کنم و در بازي هم تلاش خواهم کرد تا بهترين عملکرد را، نه براي خودم بلکه براي تيم داشته باشم. خوشحالم که در اين بازي نتايج زحمات کل تيم نتيجه داد و توانستيم به پيروزي برسيم. بايد قدردان هواداراني باشيم که در اين سرما و با شرايط جوي سختي که استاديوم آزادي داشت، با حضورشان ما را براي رسيدن به اين نتيجه کمک کردند. دست تک تک آنهايي که آمدند را مي‌بوسيم و تشکر مي‌کنيم.

*با پيروزي در اين بازي اما فاصله خوبي با رقبا داريد و به نظر مي‌رسد قهرماني مجدد در دسترس باشد. خصوصا که تو هم شانس زيادي براي آقاي گلي داري.

همه اينها که تاکنون به دست آمده حاصل تلاش بازيکنان، حمايت هواداران و پشتيباني مديريت بوده و در اين بين نبايد از عملکرد کادر فني نيز به سادگي گذشت. آنها در طول هفته به بهترين شکل ممکن تيم را مهياي بازي مي‌کنند و خوشحالم که در اين بازي هم همه بچه‌ها در اين نتيجه نقش داشتند و من هم تکميل‌کننده کار آنها بودم. در مورد قهرماني هم بايد بگويم که هنوز بازي‌ها تمام نشده و ما به تمام حريفان خود در ليگ احترام مي‌گذاريم و تا آخرين لحظه خواهيم جنگيد.

*اما از تو بعيد بود که در صحنه جلوي دروازه خالي، توپ را تبديل به گل نکني.

من الان هرچه بگويم توجيه است. منشا ضربه سر فوق‌العاده‌اي زد و با بدشانسي توپش به تيرک دروازه خورد. من اما قبل از اينکه ضربه به تيرک بخورد حرکت کرده بودم و اصلا نمي‌دانم چطور آن ضربه را به گل تبديل نکردم. مي‌خواستم بغل پا بزنم اما نمي‌دانم چه شد که توپ جابه‌جا شد. البته آنطور که گفتم هرچه بگويم توجيه است و درستش اين است که بگويم ضربه را واقعا بد زدم.

*روند خوبي در گلزني داري و شايد بتواني تعداد گل‌هايت در اين فصل را به 24 برساني و يادبود خوبي براي مرحوم ‌هادي نوروزي به جا بگذاري.

شما لطف داريد؛ اما من هيچ‌وقت به تعداد آن فکر نمي‌کنم و تنها همان‌طور که گفتم موفقيت‌ تيم در اولويت همه ما قرار دارد. صددرصد ذهنم اين است که براي تيم مثمرثمر باشم و وظيفه‌ام به عنوان مهاجم را به بهترين شکل انجام دهم. اميدوارم چيزي که شما گفتيد هم اتفاق بيفتد و بتوانم با 24 گل روح کاپيتان ابدي‌مان را شاد کنم و آن را تقديم به‌ هادي نوروزي کنم. با اين حال همانطور که گفتم من تمام ذهنم معطوف به اين است که بازيکني موثر براي تيم باشم و هيچ وقت به تعداد گل و ديگر مسائل فکر نمي‌کنم. ان‌شاالله اينطور که شما گفتيد بشود و بتوانم به اين عدد برسم و آن را تقديم کاپيتان ابدي کنم و البته کار خيلي سختي است و تمرکزم را روي عدد نخواهم گذاشت و همانطور که گفتم نتيجه گرفتن تيم اولويت من و ديگر بازيکنان خواهد بود.

*گادوين منشا همانند تو نتوانسته عملکرد خوبي داشته باشد و از حيث گلزني آمار پاييني دارد.

به اين موضوع نبايد اينطور نگاه کرد. منشا مهاجم فوق‌العاده‌اي است و نمي‌خواهم ريا باشد؛ اما او در زمان پيکان هم عملکرد خوبي داشت و امسال بدشانسي آورده است؛ اما به طور کلي فصل بدي نداشته و توانسته در آسيا هم نمايش خوبي داشته باشد و کادر فني هم کاملا از او رضايت دارد.

*در ليگ قهرمانان آسيا هم اکنون مهاجم هدف تيم محسوب خواهي شد. اين عملکرد در آسيا هم از سوي عليپور تکرار خواهد شد؟

ابتدا بايد بگويم من مهاجم هدف تيم نيستم و در کنار منشا حاضر هستم و هيچ فرقي ندارد. در خصوص ليگ قهرمانان هم بايد بگويم که ما فصل گذشته درس بزرگي از اين رقابت‌ها گرفتيم و اکنون بايد تلاش کنيم تا به نتايج خوبي دست پيدا کنيم. مطمئنا تلاش خواهيم کرد تا در کنار هواداران بهترين نتايج را رقم بزنيم و اميدوارم به چيزي که استحقاق آن را داريم دست پيدا کنيم.

*عليپور مي‌تواند در بازي برگشت دربي هم گلزني کند تا رکورد جالبي را ثبت کند؟

ببينيد من اصلا دنبال حاشيه نيستم. پرسپوليس برانکو دنبال حاشيه نيست و تمام تلاش همگي ما اين است تا هواداران پرسپوليس از فوتبال لذت ببرند و از موفقيت تيم خوشحال باشند. اکنون صحبت کردن درباره دربي چيز جالبي نيست و همانطور که آقاي برانکو گفتند و هميشه توصيه مي‌کنند هر بازي بايد به دنبال پيروزي بود و هدف ما برد است و اکنون خودمان را آماده‌ي بازي بعدي مي‌کنيم و بعد از آن هم ليگ قهرمانان و حرف زدن از اين مسائل اکنون زود است.


 روياي المپيکي شدن ورزش زورخانه‌اي 

سرويس ورزشي:

ورزش زورخانه‌اي و کشتي پهلواني ايران در حالي روياي المپيکي شدن را در سر مي‌پروراند که رييس فدراسيون بين‌المللي زورخانه‌اي هم اکنون در مسئوليت بسيار مهم ديگري به سر مي‌برد.

«محسن مهرعليزاده» که از ابتداي تشکيل فدراسيون بين المللي زورخانه‌اي، بيش از يک دهه به عنوان تنها ايراني رياست يک فدراسيون بين‌المللي را به عهده داشته در آبان ماه امسال به عنوان استاندار اصفهان انتخاب شد و «محمدعلي شجاعي» دبير فدراسيون نيز به عنوان معاون استاندار و بهرام افشارزاده که مسئوليت امور اجرايي فدراسيون را به عهده داشت به عنوان عضو شوراي ورزش کيش انتخاب شده و مشخص نيست که تکليف بين المللي و المپيکي شدن اين ورزش و در مجموع اداره آن که به گفته مسئولان آن 85 عضو دارد، چه مي‌شود.

از سوي ديگر در سال‌هاي اخير فدراسيون بين المللي دستخوش تغييرات و اختلافاتي بود که نتيجه بي برنامگي‌ها و هدر دادن سرمايه‌هاي کشور و پول‌هاي هنگفتي است که براي سفرهاي گروهي تيم‌ها به چهار گوشه جهان شده است.

سفرها و مسابقاتي که نه تنها سودي عايد ورزش باستاني کشورمان و فراملي کردن آن نکرده است، بلکه با قرار دادن ابزار، ادوات و وسايل ورزش زورخانه‌اي از قبيل ميل، کباده، سنگ و تخته شنا در اختيار افراد ناآشنا و نابلد خارجي با بدن‌هاي دفرمه شده و نافرم در کشورهايي چون نپال، کره جنوبي، کنيا، اوگاندا، تانزانيا، زيمبابوه، بنين و ديگر کشورها ورزش ملي ايرانيان را به جاي جهاني شدن و راه پيدا کردن به بازي‌هاي آسيايي و المپيک نظير ورزش‌هاي ملي و باستاني کشورهاي ديگر (جودو و کاراته از ژاپن، تکواندو از کره جنوبي، ووشو از چين، کشتي سامبو از روسيه، کوراش از ازبکستان، موي تاي از تايلند و سپک تاکرا از مالزي و تايلند) اين ورزش را تنها به يک نمايش تبديل کرده است. در کشتي پهلواني نيز موضوع شرايط خوبي ندارد و عکس‌هاي موجود از کشتي گيران فربه کشورهاي آفريقايي اوگاندا، کنيا، تانزانيا، بنين، سيرالئون، موزامبيک و ساير کشورهاي آسيايي که اطلاعاتي از کشتي ندارند و با پوشيدن شلوار باستاني فقط حالت کشتي گيري به خود گرفته اند و در شرايطي که اينگونه کشورها حتي در کشتي آزاد و فرنگي قاره آفريقا هيچ جايگاه و منزلتي ندارند و چگونه مي‌توان کشتي پهلواني ايرانيان را به آنان فهماند و آنان متقابلا به اين ورزش مقدس احترام بگذارند.

پس از تهديد حذف کشتي از بازي‌هاي المپيک توسط کميته بين المللي المپيک به دليل توسعه نيافتن اين رشته در جهان، اتحاديه جهاني تصميم گرفت، کشتي‌هاي سنتي کشورهاي مختلف جهان از جمله کشتي پهلواني، کوراش، گراپلينگ، کشتي با کمربند (آليش) و ساير کشتي‌ها را تحت پوشش خود قرار داد که در ميان همه اينها با توجه به اينکه کشتي پهلواني از قدمت بسيار بيشتر و بسيار نزديک‌تر به کشتي‌هاي آزاد و فرنگي بود مورد توجه اتحاديه جهاني قرار گرفت و حتي در اواسط سال گذشته فدراسيون جهاني کشتي پهلواني زير نظر اتحاديه جهاني تاسيس و عليرضا حيدري به عنوان رئيس آن انتخاب شد.

پس از اين موضوع فدراسيون جهاني کشتي پهلواني به رياست عليرضا حيدري تشکيل شد که اتفاقا توانسته با برگزاري رقابت‌هاي قاره‌اي و جهاني، قدم‌هاي خوبي را براي توسعه اين ورزش ايراني به دست آورد.

چهارمين دوره بازي‌هاي کشورهاي اسلامي در حالي ارديبهشت ماه در شهر باکو پايتخت جمهوري آذربايجان برگزار شد که مسئولان برگزارکننده ورزش زورخانه‌اي و کشتي پهلواني را نيز به آن اضافه کرده بودند اما متاسفانه به دليل بي‌برنامگي و اختلافات دو فدراسيون بين المللي ورزش زورخانه‌اي و کشتي پهلواني که هر يک خود را متولي اصلي اين رشته مي‌دانند، سبب شد که کشتي پهلواني که راه تازه‌اي را براي جهاني شدن آغاز کرده بود از بازي‌هاي همبستگي کشورهاي اسلامي حذف شود.

حال با توجه به مسئوليت جديد مسئولان فدراسيون بين المللي زورخانه‌اي در پست‌هاي بسيار مهم فعلي، اداره فدراسيون بين المللي زورخانه‌اي به چه شکل خواهد بود؟ و آيا مسئوليت جديد رييس فدراسيون بين المللي با قوانين و اساسنامه اين فدراسيون که داعيه المپيکي شدن دارد منطبق است و يا اينکه مجمع عمومي فدراسيون بين‌المللي زورخانه‌اي که متشکل از 85 کشور جهان است در اين خصوص تصميم گيري مي‌کند؟


 سرويس ورزشي: 

انصاري‌فرد: دوست دارم به عنوان قهرمان

و آقاي گل به جام جهاني بروم

سرويس ورزشي:

مهاجم ايراني المپياکوس از اهداف خود با تيمش براي ادامه‌ فصل سوپر ليگ يونان به صحبت پرداخت.

‌به نقل از راديو ورزش يونان، المپياکوس که کريم انصاري فرد و احسان حاج صفي، دو بازيکن ايراني را در اختيار دارد،) بايد در ديدار برگشت جام حذفي به مصاف آاک آتن يونان برود که مسعود شجاعي را در ترکيب خود دارد. اين بازي در شرايطي برگزار مي‌شود که کريم انصاري فرد در شرايط خوبي به سر مي‌برد و جايزه بهترين بازيکن هفته‌ هجدهم سوپر ليگ يونان را کسب کرده است.

او در ابتدا درباره کسب اين جايزه، گفت‌: من از همه تشکر مي‌کنم که همه به من راي دادند و من را به عنوان بهترين بازيکن انتخاب کردند. از کسب اين جايزه خوشحالم ولي اين يک جايزه گروهي است و بايد از هم تيمي‌هايم تشکر کنم. من اين جايزه را به تنهايي نبردم و آن را مديون هم تيمي‌هايم هستم. افتخار مي‌کنم که در تيم بزرگ و خوبي مانند المپياکوس بازي مي‌کنم که بازيکنان خوب و با استعدادي را در خود دارد.

آقاي گل فعلي ليگ يونان در ادامه‌ صحبت‌هاي خود در پاسخ به اين سوال که هدفش کسب عنوان آقاي گلي است يا خير؟ گفت‌: خب. طبيعي است دوست دارم به عنوان‌ آقاي گل و قهرمان به جام جهاني 2018 روسيه بروم. قهرمان شدن همراه تيمم خيلي برايم اهميت دارد و اگر قرار باشد که بين آقاي گلي و قهرماني يکي را انتخاب کنم، انتخاب من قهرماني با المپياکوس است. من سخت براي تيم کار مي‌کنم. هنوز نمي‌دانيم که در آينده چه اتفاقاتي رخ خواهد داد. بازي‌هاي زيادي باقي‌ مانده است و از الان نمي‌شود درباره قهرماني و آقاي گلي صحبتي کرد.

مهاجم ايراني در پايان صحبت‌هاي خود درباره بازي برابر آاک آتن گفت‌: بازي‌هاي ليگ با جام حذفي فرقي نمي‌کند. ما بايد برنده شويم. بازي فردا هم بازي سخت و دشواري است. به‌ هر حال داربي، داربي است و شرايط خاص خودش را دارد. بايد در بهترين فرم خودمان قرار داشته باشيم تا برنده اين مسابقه شويم. براي يک جنگ واقعي آماده هستيم و اميدوارم در جام حذفي هم قدرتمندانه ظاهر شويم.

ناگفته‌هاي تصادف مرگبار مهدي قائدي و همراهانش

سرويس ورزشي:

دايي احمدرضا شاکر با گلايه از عملکرد بيمارستان شهداي خليج فارس در رسيدگي به خواهرزاده‌ مرحومش، درباره اتفاقاتي که قبل و بعد از حادثه رانندگي رخ داده‌ توضيح داد.

در هفته‌اي که گذشت، اخبار و شايعات زيادي در رابطه با علل تصادف بامداد دوشنبه گذشته مهدي قائدي که منجر به درگذشت احمدرضا شاکر شد، در شبکه‌هاي اجتماعي و خبرگزاري‌هاي رسمي منتشر شد. حسين باقري، دايي احمدرضا شاکر درباره ماجراي اين تصادف و سهل‌انگاري‌ها و کوتاهي‌هايي که در مورد احمدرضا شاکر اتفاق افتاده است، سخن گفت.

او در ابتدا گفت: احمدرضا شاکر دوست و همسايه مهدي قائدي بود. احمدرضا قصد گرفتن گواهي‌نامه داشت و گفت که چون در تهران سخت‌گيري مي‌شود، در بوشهر براي گرفتن گواهينامه اقدام کند. در چند وقتي که بوشهر بود، مهدي قائدي براي پيگيري کارهاي دانشگاهش به بوشهر مي‌آيد.در دو روزي که با هم بودند، شب با هم به مهماني دوست مهدي قائدي، امين حسن‌پور مي‌روند. زمان برگشتن با اتومبيل MVM که براي دوست مهدي قائدي بوده بازمي‌گشتند. مهدي به عنوان راننده در ماشين حضور داشت و احمدرضا هم صندلي عقب نشسته بود. قائدي زماني که در بلوار امام علي بودند بر اثر بي‌احتياطي و عدم توانايي در کنترل اتومبيل دچار سانحه شدند که همه سرنشينان به بيرون پرتاب شدند. در صورت جلسه و کروکي که از راهنمايي و رانندگي گرفته شده و بازجويي‌هايي که صورت گرفته اين اتفاقات ثبت شده است.

باقري درباره شايعاتي مبني شرايط مهدي قائدي در هنگام رانندگي، اظهار کرد: به من هم اين مساله را گفتند اما من سنديتي مبني بر تاييد آن نديدم. شايد از جنبه‌هاي مختلف صلاح ديدند اين موضوع را اعلام نکنند ولي يک چنين چيزهايي بوده است. البته من شاکي بودم که چرا وقتي ساعت 1:45 احمدرضا در بيمارستان بستري شده، ساعت 6:06 اين تصادف را به راهنمايي و رانندگي اطلاع داده‌اند. ابتدا او را به اورژانس بيمارستان بردند و سپس ساعت 6:06 به پليس اطلاع دادند که تصادف رخ داده است.

او افزود: ابتدا فکر مي‌کردند که يک تصادف معمولي است اما آن‌ها زماني که فهميدند احمدرضا شاکر خونريزي مغزي کرده و مهدي قائدي به اتاق عمل رفته، مجبور شدند به نيروي انتظامي خبر بدهند. خدا مي‌داند اين وسط چه اتفاقاتي افتاده و پس از پنج ساعت به راهنمايي و رانندگي خبر دادند. شايد به خاطر مسائل ورزشي کشور اين کار را کرده باشند.

باقري در ادامه با گلايه از عملکرد بيمارستان شهداي خليج فارس، عنوان کرد: من با دکتر مقدم که دکتر احمدرضا بود صحبت کردم و او گفت زماني که احمدرضا به بيمارستان آورده شده، GCS (درجه هوشياري) او 8 بوده است و مي‌توانستند او را عمل کنند. مسئله ديگر اينکه احمدرضا را تا ساعت 9 صبح در اورژانس بيمارستان نگه داشته بودند و به CCU يا ICU نبرده بودند.

دايي شاکر در پاسخ به اين سوال که به نظرش به چه دليل بيمارستان در رسيدگي به خواهرزاده‌اش کوتاهي کرده است، تصريح کرد: به نظرتان وقتي شما به همراه يک آقازاده تصادف کنيد، در بيمارستان ابتدا به آقازاده رسيدگي مي‌شود يا شما؟ چون قائدي اسم و رسم دار بوده به او رسيدگي کرده‌اند. متاسفانه امکانات بيمارستان هم بسيار کم بوده است. دکتر بيمارستان جلوي دوربين اعلام مي‌کند که اصلا مشکلي نيست و همه امکانات وجود دارد ولي بدانيد که به هيچ وجه اينطور نبود. بيمارستان هيچگونه تجهيزاتي نداشت که اگر داشت احمدرضا تا ساعت 9 صبح در اورژانس نمي‌ماند. GCS احمدرضا 8 بود و مي‌توانستند او را عمل کنند ولي چرا نکردند؟ بعد منِ دايي را برده‌اند و مي‌گويند GCS احمدرضا 3 است و نمي‌توانيم او را عمل کنيم. چرا زماني که IPS او بالا بود عمل نکرديد؟

او در پايان گفت: اينکه مهدي قائدي يا فرد ايکس و ايگرگ آنجا بوده و به احمدرضا رسيدگي نکردند، درست نيست. خدا و وجداني وجود دارد. اگر آن‌ها عذاب وجدان نگرفتند، من ديگر به وجود خدا اعتقاد ندارم. اولش گفتند که قائدي راننده نبوده اما خدا پدر آن سرهنگ راهنمايي و رانندگي را بيامرزد که در گزارش نوشت مهدي قائدي راننده بود.