تاریخ 1396/11/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4697 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرماندار شاهرود:
 21 پروژه بخش بيارجمند شاهرود به بهره‌برداري رسيد 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار شاهرود با بيان اينکه 21 پروژه بخش بيارجمند به بهره‌برداري رسيد، گفت: براي افتتاح اين پروژه‌ها بالغ بر هفت ميليارد و 500 ميليون تومان اعتبار هزينه شده است.

سيد‌محمد‌رضا‌ هاشمي افزود: عمده اين پروژه‌ها پيرامون دهياري‌ها و شهرداري بيارجمند تعريف شده است.

وي با بيان اينکه طي دهه فجر عمليات اجرايي چهار پروژه بخش بيارجمند با اعتباري معادل يک ميليارد و 300 ميليون تومان آغاز مي‌شود، افزود: از جمله مهمترين اين طرح‌ها آغاز عمليات اجرايي نهال‌کاري آبياري و مراقبت (بيابان‌زدايي) دستجرد با وسعت300 هکتار را مي‌توان نام برد که با اعتبار ششصد ميليون تومان در حال انجام است.

فرماندار شاهرود با بيان اينکه توسعه زيرساخت‌هاي روستايي به جذب گردشگر کمک مي‌کند، ابراز داشت: جدول‌کشي و زيبا‌سازي ورودي روستا، زيرسازي و آسفالت خيابان دهياري زمان‌آباد، جدول‌کشي و زير‌سازي و آسفالت ورودي روستا جدول‌کشي و زير‌سازي و آسفالت گلزار شهدا دهياري خانخودي و ديوار ساحلي پروژه آسفالت معابر و زيرسازي بهسازي پارک شهرداري بيارجمند از جمله اقدامات صورت گرفته طي دهه فجر در بخش محسوب مي‌شود.

هاشمي در ادامه تصريح کرد: به منظور افزايش بهره‌وري مصرف آب بهسازي چشمه، انتقال آب و مرمت استخر در منطقه خارتوران، مرمت و نوکني قنات دوچاه بيارجمند و مرمت و نوکني چاه مالداري چاه گردنه رضاآباد خوارتوران توسط بخش عشايري در حال انجام است.

وي با بيان اينکه از اعتبارات بلاعوض محل برنامه تامين مسکن اقشار کم‌درآمد روستايي تعداد 36 واحد مسکوني به روستاييان اعطا شده است، افزود: به منظور توسعه روستايي نيازمند راه دسترسي خوب و مناسب هستيم که به اين منظور روکش آسفالت محور بيارجمند- خانخودي با اعتبار يک ميليارد و 400 ميليون تومان و تعريض 58 دستگاه پل در محور بيارجمند- خانخودي با اعتبار952 ميليون تومان انجام خواهد شد.


 با اعتبار32 ميليارد ريال 5 پروژه شرکت سيمان شاهرود با حضور مسئولين به بهره‌برداري رسيد 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندارشاهرود در مراسم بهره‌برداري پروژه‌هاي شرکت سيمان شاهرود با تبريک ايام‌الله دهه فجر گفت: از پرسنل خدوم و زحمتکش ومدير عامل فعال و کوشاي شرکت سيمان شاهرود که در چرخه اقتصاد نظام و شهرستان شاهرود گام برمي‌داريد، تشکر مي‌کنم.

هاشمي با بيان اينکه 140 پروژه با اعتباري بالغ بر 65 ميليارد تومان در حوزه شهرستان شاهرود افتتاح شده است، افزود: ما با بحران شديد کم آب مواجه هستيم. 16 سال شاهد خشک‌سالي در اين شهرستان بوده‌ايم و امسال هم در شهرستان شاهرود متاسفانه با 35 درصد کاهش بارندگي نسبت به سال گذشته مواجه هستيم و در اين راستا بحران شديد کم‌آبي داريم و بايد با مصرف بهينه آب اين بحران را مديريت کنيم.

فرماندار شاهرود با اشاره به بهره‌برداري از پروژه استخر ذخيره آب شرکت سيمان گفت: ايجاد استخر ذخيره آب در اين کارخانه قابل تقدير است که اميدواريم هم در جهت صرفه‌جويي و هم در جهت حفظ محيط‌زيست رهگشا باشد.

وي افزود: کارخانه سيمان شاهرود جزو مجموعه واحدهاي توليدي و صنعتي در شهرستان شاهرود است که کمترين دغدغه در حوزه کارگري را داريم و در حوزه کارخانه سيمان با مديريت خوب و صداقتي که در همه پرسنل وجود دارد، کوچکترين مشکلي را نداريم.

امام جمعه شاهرود نيز در اين آيين با تاکيد بر اينکه مسئولين شرکت سيمان تلاش کردند، تا ‌‌‌‌‌‌ شرکت را توسعه دادند، گفت: قطعا، توسعه شهرستان هم در گرو بخشي از اين توسعه است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمين اميني با مخاطب قراردادن کارگران اين واحد توليدي و صنعتي گفت: تلاش نستوهانه‌اي که همراه با در نظر گرفتن خدا ودر راه خدا باشد، داراي ارزش است.

وي افزود: به اعتقاد ما با توجه به شعارهاي سال‌هاي اخير مقام معظم رهبري که معمولا شعارهاي اقتصادي داده‌اند، پاشنه آشيل کشور ما امروز مسائل اقتصادي است و دشمن هم آن را هدف قرار داده در نتيجه از مقدس‌ترين جهاد‌ها که عبادت هم محسوب مي‌شود، بحث اشتغال است.

اميني با بيان اينکه همه کساني که در اين شرکت کار و تلاش مي‌کنند که گره‌‌اي از کشور باز شود، اين‌ها مجاهد هستند، افزود: امروز اگر سرمايه‌گذاري در کشور حتي يک نفر را سر کار ببرد مجاهد است و اين مجموعه که الحمدالله آبرويي براي شهرستان شده است اميدواريم بهتر از قبل با مديريت خوب در جهت ارتقا و اقتصاد شهرستان گام برداريد.

مدير عامل شرکت سيمان شاهرود نيز در سخناني با تشکر از شرکت‌کنندگان در مراسم بهره‌برداري از پروژه‌ي شرکت سيمان شاهرود و با تبريک ايام‌الله دهه فجر گفت: ايام دهه مبارک فجر بهانه‌اي شد، تا تعدادي ازپروژه‌هاي شرکت سيمان شاهرود را به بهره‌برداري برسانيم.

گرشاسبي افزود: بعد از سال 93 که ميزان عرضه سيمان از تقاضا پيشي گرفت و در واقع مقدار توليد کارخانه جات سيمان زياد شد و امکان فروش آنها در سطح بازار ايجاد شد، شرکت سيمان شاهرود نيز با استفاده از توان داخلي و با حداکثر استفاده از اين توان و با استفاده از منابع داخلي و با رفع گلوگاه‌هاي سطح توليد توانست، تعدادي از پروژه‌هايي که نياز بود براي تداوم اين واحد صنعتي را‌ه‌اندازي شود، را به سرانجام، برساند.

وي ويژگي‌هاي اين پروژه‌ها رادر درجه اول استفاده از توان بالقوه خود پرسنل شرکت اعلام کرد و افزود: تک‌تک پروژه‌ها با حداکثر استفاده از توان داخلي و امکانات شرکت به بهره‌برداري رسيده است و يکي ديگر از ويژگي‌هاي استفاده و بالفعل کردن امکاناتي بود که از قبل خريداري شده و يا نصب شده بود و از آنها استفاده نمي‌شده است.

گرشاسبي افزود: در مجموع ارزش سرمايه‌گذار پنج پروژه افتتاحي 32 ميليارد ريال مي‌باشد.

وي افزود: پروژه اول بهينه‌سازي آسياب سيمان خط يک است که ارزش پروژه 143 ميليون تومان بوده که به صورت کامل توسط پرسنل شرکت بهره‌برداري شده است و از ديگر پروژه‌هاي افتتاحي ساخت انبار سوله جامبوبگ است که محصولات صادراتي در اين انبار ذخيره سازي مي‌شود که کار طراحي و ساخت و نصب آن توسط همکاران خودمان صورت گرفته است و با ارزش 156 ميليون تومان به بهره‌برداري رسيده است.

وي پروژهmis سيستم مديريت اطلاعات که آمار وثبت اطلاعات و مديريت خط توليد را به صورت کامل به بخش مديريت شرکت و شرکت‌هاي بالادستي به صورت آنلاين قابل دريافت مي دارد را از ديگر پروژه‌ها اعلام کرد وافزود: انجام اين مهم در شرکت سيمان شاهرود موجب مباهات واستقبال ساير شرکت‌هاي سيمان در کشور شده است‌.

مدير عامل شرکت سيمان شاهرود افزود:پروژه استخر ذخيره آب که ظرفيت 3 ميليون ليتر ذخيره‌سازي آب را داشته و باعث افزايش استفاده از سهم آب قنات محمدآباد و صرفه‌جويي در مصرف آب و جلوگيري از هدررفت آب کارخانه مي‌شود، نيز با اعتبار600 ميليون تومان به بهره‌برداري رسيده است.

وي افتتاح پروژه استقرار سامانه رهياب ماهواره اي GPS رااز ديگر پروژه‌ها افتتاحي برشمرد و گفت: اين مهم نيز با همکاري شرکت‌هاي حمل ونقل و رانندگان زحمتکش محقق شده است که در اين راستا 800 عدد سامانه رهياب بر روي ناوگان حمل‌و‌نقل محصولات شرکت نصب شده است و با اين سيستم کنترل دقيق مسيرهاي ناوگان حمل و نقل شرکت سيمان صورت گرفته است.

وي بهره‌برداري از اين پروژه را باعث بالندگي مجموعه شرکت سيمان شاهرود دانست و در پايان از مجموعه دست‌اندرکاران بخش صادرات شرکت به عنوان شرکا‌هاي تجاري تقدير کرده، گفت: يک واحد توليدي به تنهايي نمي‌تواند پرسه توليد و توزيع و درآمدزايي را مديريت کنند، مگر اينکه در کنار خود همکاران خوبي داشته باشد که همکاران بخش صادرات يکي از آنها است.


 سرويس خبر 

در نشستي با شهردار و اعضاي شوراي شهر مجن عنوان شد؛

پرداخت نيم درصد شهرداري‌ها نقش به‌سزايي

در توسعه کتاب و کتابخواني دارد

سرويس خبر

مدير‌کل کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان گفت: نيم‌درصدي که شهرداري‌ها واريز مي‌کنند، براي کتابخانه‌هاي عمومي همان شهر هزينه مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان، نورعلي غلامحسين نيا سماکوش در نشستي با شهردار و اعضاي شهر مجن ضمن قدر‌داني از برخي ازشهرداري‌هاي استان سمنان که ماهانه سهم نيم درصد خود را به اداره کل کتابخانه‌هاي عمومي پرداخت مي‌کنند، بيان داشت: اين پرداختي‌ها براي تعمير، تجهيز و برگزاري برنامه‌هاي فرهنگي کتابخانه‌هاي عمومي استفاده مي‌شود.

وي افزود: اين پرداختي‌ها مي‌تواند در ترويج فرهنگ مطالعه بسيار تاثير‌گذار باشد.

شهردار شهر مجن نيز،با اشاره به اين مطلب که بحث حوزه کتاب بسيار مهم است، گفت: ترويج فرهنگ مطالعه و کمک براي تحقق اين مهم يک وظيفه است.

مجيد آقايي با بيان اينکه شهرداري مجن باهمکاري شوراي شهر فعاليت‌هاي خوبي براي برگزاري برنامه‌هاي فرهنگي در راستاي ترويج فرهنگ مطالعه داشته است، اظهار داشت: برگزاري برنامه‌هاي فرهنگي به ويژه در حوزه کتاب موجب پيشرفت شهروندان مي‌شود.

وي يا تاکيد بر اينکه کتابخانه عمومي شهر مجن تنها مکان فرهنگي داراي سالن آمفي تئاتر است، خواستار تجهيز اين سالن به صورت مشارکتي شد.

آقايي افزود: شهرداري مجن با همکاري شوراي شهر آمادگي لازم را براي حمايت و برگزاري برنامه‌هاي فرهنگي در راستاي ترويج فرهنگ مطالعه با اداره کل کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان را دارد.

مدير عامل شرکت آب و فاضلاب شهري استان سمنان

خواستار شد؛

رعايت الگوي مصرف و صرفه‌جويي در مصرف آب

در روزهاي پاياني سال

سرويس خبر

بمناسبت دهه مبارک فجر دکتر طاهري مدير عامل شرکت آب و فاضلاب شهري استان سمنان در صدا و سيماي مرکز سمنان حضور يافت.

به گزارش روابط عمومي و آموزش همگاني شرکت آب و فاضلاب شهري استان سمنان، طاهري ضمن تبريک به‌مناسبت فرا رسيدن دهه مبارک فجر انقلاب اسلامي به اختصاربه ارائه گزارش دستاوردها و پروژه‌هاي شرکت در حوزه آب و فاضلاب پرداخت و نيز مهمترين مشکلات و چالش‌هايي که در حوزه آبي، استان را تهديد مي‌کند، بيان کرد.

وي در ادامه، برنامه‌ها و پروژه‌هاي عمراني سال 97 را عنوان و در خاتمه، ضمن تشکر از مردم استان بابت رعايت الگوي مصرف و صرفه‌جويي در مصرف آب و با توجه به کاهش حدود 40 درصدي نزولات آسماني در سال‌جاري و همچنين نزديک شدن به پايان سال و افزايش پيک مصرف آب، از تمامي هم‌استاني‌ها در خواست کرد، تا با مصرف صحيح آب شرب، شرکت آب فاضلاب شهري استان سمنان را در اين امر مهم همراهي نموده، تا ان شاء ا... دچار قطعي آب شرب نگردند.

ديدار مسئولين منابع طبيعي شهرستان سمنان

با خانواده شهيد بنائيان

سرويس خبر

رئيس و کارکنان اداره منابع طبيعي شهرستان سمنان، نماينده ولي‌فقيه در اداره کل منابع طبيعي، مسئول امور اداري و مسئول روابط عمومي اداره کل منابع طبيعي و جمعي از مسئولين بنياد شهيد شهرستان سمنان با خانواده فرزند شهيد بنائيان ديدار کردند.

روابط عمومي اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان سمنان، در اين ديدار عليرضا رهايي رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان سمنان گفت: ديدار با خانواده‌هاي شهدا و ايثارگران يک وظيفه است و حداقل کاري است که بايد همه مسئولان انجام دهند.

وي افزود: شهدا و ايثارگران در روزهاي سخت، از کشور، انقلاب و دين و آيين خود دفاع کردند، مردم ايران قدردان ايثار و فداکاري شهدا و خانواده‌هاي معزز آنان هستند و مي‌دانند اگر اين ايثارها نبود کشور و انقلاب حفظ نمي‌شد.

رهايي اضافه کرد: ديدار با اين عزيزان موجب تقويت روحيه خدمت‌رساني در مسئولان و موجب زنده نگه داشتن فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه است.

در پايان اين ديدار لوح ياد بودي از طرف اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان سمنان به‌همراه هديه‌اي به فرزند شهيد اهدا گرديد.