تاریخ 1396/11/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4696 برو جستجو جستجوی پیشرفته   وزير اقتصاد:
 نوسانات قيمت ارز در کشور مديريت مي‌شود 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

وزير اقتصاد و دارايي دولت دوازدهم از افزايش 70 درصدي اعتبارات عمراني کشور نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: نوسانات قيمت ارز در کشور مديريت مي‌شود.مسعود کرباسيان پس از ورود به سمنان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جذب سرمايه‌گذاران بخش خصوصي در داخل و خارج از کشور مهم‌ترين رويکرد وزارت اقتصاد براي رفع مشکلات اقتصادي کشور است.وي با بيان اينکه ايجاد امنيت اقتصادي براي جذب سرمايه سرمايه‌گذاران داخلي و خارجي يک امر ضروري است اذعان کرد: از ابتداي سال تاکنون بالغ‌بر 30 ميليارد دلار تفاهم‌نامه سرمايه‌گذاري با سرمايه‌گذاران خارجي در ايران منعقد شد.

وزير اقتصاد و دارايي دولت دوازدهم با بيان اينکه در اين مدت تنها 12 ميليارد دلار از اين تفاهم‌نامه‌ها محقق شده است، خاطرنشان کرد: تحقق صددرصدي و جذب سرمايه تمام تفاهم‌نامه‌ها در دستور کار است.

وي با بيان اينکه اعتبارات عمراني کشور نسبت به سال گذشته بالغ‌بر 70 درصد افزايش داشته است، تصريح کرد: جذب سرمايه‌گذاران بخش خصوصي جايگاه ويژه‌اي در ايجاد رشد اقتصادي در کشور دارد.

کرباسيان با اشاره به اينکه در سال 96 بالغ‌بر 6 درصد رشد اقتصادي در ايران داشتيم اضافه کرد: اين در حالي است که با احتساب درآمدهاي نفتي رشد اقتصادي ما بالغ‌بر 7 درصد است.

وي با بيان اينکه رويکردهاي مطلوبي در حوزه اقتصاد کشور دنبال مي‌شود، خاطرنشان کرد: با تحقق اين اهداف تحولات خوبي را در آينده نزديک در حوزه اشتغال پايدار خواهيم داشت.

وزير اقتصاد و دارايي با بيان اينکه مديريت نوسانات قيمت ارز مهم‌ترين رويکرد ما براي کنترل سرمايه‌گذاري و وضعيت اقتصادي است، گفت: تاکنون بيش از 12 هزار ميليارد تومان تسهيلات اشتغال‌زايي در کشور پرداخت‌شده است که بهره‌گيري از اين تسهيلات بخش عمده‌اي از مشکلات بيکاري را در کشور کاهش مي‌دهد.

مسعود کرباسيان در بدو ورود خود به سمنان و تجديد بيعت با شهداي اين شهرستان اظهار داشت: پيروزي انقلاب اسلامي ايران با حمايت مردم و خون شهيدان انقلاب محقق شد.

وي با اشاره به اينکه در طول 4 دهه گذشته شهيدان زيادي در راه حفاظت از مرزهاي فيزيکي و اعتقادي اين سرزمين تقديم شده است، اعلام کرد: امنيت مهم‌ترين دستاورد انقلاب است.

وزير اقتصاد با تأکيد بر لزوم صيانت از ارزش‌هاي انقلاب اسلامي ايران خاطرنشان کرد: دشمنان همواره درصدد نفوذ به افکار مردم و تخريب نظام و عملکرد آن در 40 سال گذشته هستند و تنها هدف آنان از بين بردن انقلاب اسلامي ايران است.

سيد شهاب‌الدين چاووشي نيز در حاشيه گل‌باران مزار شهداي گمنام اظهار داشت: در ايام‌الله دهه فجر پروژه‌هاي اقتصادي و عمراني زيادي کلنگ زني و افتتاح مي‌شود.

وي با تأکيد بر اينکه بهره‌برداري از اين پروژه‌ها تحول عظيمي را در حوزه اقتصاد و اشتغال استان سمنان فراهم مي‌کند افزود: بهره‌برداري از اين پروژه‌ها براي بيش از 300 نفر در استان سمنان فرصت شغلي ايجاد کرده است.

استاندار سمنان تصريح کرد: 461 پروژه عمراني و اقتصادي در استان سمنان در اين ايام بهره‌برداري مي‌شود.

وي افزود: درمجموع بيش از 312 ميليارد تومان براي تکميل و بهره‌برداري از اين پروژه‌ها هزينه شده است.افتتاح ساختمان سازمان مديريت و برنامه‌ريزي و خط توليد ميني‌بوس در شهرک صنعتي عقاب افشان، شرکت در جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي و حضور در ويژه‌برنامه اقتصادي تلويزيوني در صداوسيماي مرکز سمنان از ديگر برنامه‌هاي سفر کرباسيان به سمنان بود.


 حمايت از واحدهاي توليدي از مهم‌ترين وظيفه دستگاه قضا است 

سرويس خبر

اين مطلب را دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان در جمع مديران و کارکنان واحد توليدي عقاب‌افشان سمنان اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومي دادگستري کل استان سمنان، حيدر آسيابي افزود: اگر بتوانيم اشتغال را در واحدهاي توليدي و جامعه حفظ کنيم بالاترين کاهش جرم را خواهيم داشت.

وي با بيان اينکه به دنبال هر فقر و بيکاري جرم و آسيب اجتماعي مي‌تواند به‌وجود آيد، گفت: اشتغال افراد در واحدهاي توليدي و صنعتي مي تواند در کاهش وقوع جرم موثر باشد.

حيدر آسيابي گفت: توليد يک زنجيره است و بايد براي حفظ زنجيره توليد همه تلاش کنند و پاي کار بيايند.

دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان يکي از اهداف قوه قضائيه را ايجاد هماهنگي بين دستگاه‌ها براي رفع موانع قضايي در توليد و اشتغال عنوان کرد و افزود: بکار گيري مدد جويان در واحدهاي توليدي و صنعتي بسيار تحصين برانگيز و در راستاي تحقق شعار سال است.

وي يکي از وظايف دادستان را بازديد از واحدهاي توليدي و اطلاع از مشکلات آن واحدها دانست و خاطرنشان کرد: ازجمله سياستهاي دستگاه قضا در جهت اقتصاد مقاومتي، برطرف کردن موانع توليد است.

وي بالاترين گام در حوزه اقتصاد مقاومتي را اشتغال نيروي انساني در واحدهاي توليدي و صنعتي عنوان کرد.

در اين مراسم مدير کل زندان‌هاي استان سمنان گفت: يکي از مشکلات کشور مسئله اشتغال است و خرسنديم که واحدهاي توليدي استان توانستند، در حل اين مشکل موفق باشند.

باهنر افزود: موضوع اشتغال زندانيان يکي از دغدغه‌هاي دستگاه قضا است.

وي با بيان اينکه زندان‌ها بايد به مراکز توليد شغل تبدبل شود گفت: در حال حاضر شرايطي فراهم شده که زندانيان استان در برخي از واحدهاي صنعتي مشغول به‌کار شده‌اند و اميدواريم شرايطي فراهم شود، تا خانواده‌هاي مددجويان هم بتوانند در کنار مددجويان در واحدهاي توليدي مشغول به کار شوند.

وي خواستار تشويق مديران واحدهاي توليدي شد که توانستند در زمينه اشتغال مددجويان گام بردارند.در ادامه معاون سلامت و اصلاح و تربيت اداره کل زندان‌ها و اقدامات تاميني و تربيتي استان گفت: براي اشتغال زندانيان اقدامات موثري انجام شده است.حسينعلي قدرتي افزود: اشتغال مددجويان موجب امنيت در زندان‌ها مي‌شود.وي گفت: در حال حاضر همه زندانيان استان خواستار اشتغال در واحدهاي توليدي هستند.

دراين مراسم مدير عامل شرکت عقاب افشان سمنان هم اشتغال حدود 40 نفر از مددجويان زندان‌هاي استان در واحد توليدي خود خبر داد و گفت: اشتغال مددجويان در اين واحد توليدي يک کار بسيار موثر بود و اين واحد هم به‌عنوان يک خدمتگذار در عرصه صنعت و توليد بايد با دستگاه قضا همکاري صميمانه داشته باشد.اکبري‌راد تصريح کرد: بسياري اين مددجويان توانستند در اين واحد با ساخت ماشين آلات براي مجموعه اتوبوس‌سازي مثمر ثمر باشند.وي حمايت اثر بخش قوه قضائيه و دستگاه قضايي را موجب افزايش توليد در واحدهاي صنعتي دانست. وي خاطرنشان کرد: اين واحد ظرفيت توليد 8 هزار خودرو در سال را داراست و توانسته 10 هزار نفر به‌صورت غير‌مستقيم شغل ايجاد کند.در اين مراسم دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان به همراه مديران مربوطه از واحد توليدي صنعتي عقاب‌افشان سمنان بازديد کردند.