تاریخ 1396/11/10 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4689 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرماندار:
 سرمايه گذاري بخش خصوصي در منطقه ويژه اقتصادي گرمسار رضايت بخش نيست 

سمنان - ايرنا - فرماندار گرمسار گفت : سرمايه گذاري بخش خصوصي با وجود تامين زيرساختها براي راه اندازي واحدهاي صنعتي در منطقه ويژه اقتصادي اين شهرستان رضايت بخش نيست.

داريوش طاهري روز دوشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود : زيرساخت آب و برق لازم براي سرمايه گذاري بخش خصوصي و فعالان اقتصادي در منطقه ويژه اقتصادي گرمسار از يکسال گذشته فراهم شده است.

وي اظهارداشت : بيش از يکهزار واحد صنعتي و توليدي در گرمسار و ايوانکي فعال است که مي توان با توجه به زيرساخت هاي سرمايه گذاري براي افزايش اشتغال و رونق کسب و کار در اين شهرستان گام برداشت.

فرماندار گرمسار اضافه کرد : کمبود آب يکي از مشکلات اساسي در اجرايي نشدن طرح هاي توسعه اي اقتصادي در گرمسار است و بايد با انتقال آب از حوزه هاي مختلف براي رفع اين معضل اقدام کرد.

طاهري تصريح کرد : در سال جاري 360 ميليارد ريال براي تامين زيرساختها در زمينه هاي آب، برق و گاز منطقه ويژه اقتصادي اين شهرستان با بخش خصوصي قرارداد همکاري امضا شده است.

وي با اشاره به برخي رويکردهاي برنامه ششم توسعه براي توسعه صنعت و رونق اقتصادي اين شهرستان، تصريح کرد : تکميل طرح منطقه ويژه اقتصادي اين شهرستان در اين برنامه گنجانده شده است.

فرماندارگرمسار بيان داشت : براي سال جاري اشتغالزايي براي بيش از يکهزار نفر با ارايه تسهيلات رونق توليد در شهرستان برنامه ريزي شده است.

به گزارش ايرنا، عمليات اجرايي منطقه ويژه اقتصادي گرمسار با 2 هزار هکتار وسعت، در سفر کاروان تدبير و اميد به استان سمنان در فروردين 95 به تصويب رسيد.

در استان سمنان بيش از هزار و 800 واحد توليدي و صنعتي وجود دارد که سهم 38 درصدي در اشتغال اين استان دارد، در 9ماهه سال 96 از استان سمنان بيش از 323 هزار تن کالا با ارزآوري 143 ميليون و 405 هزار و 816 دلار صادر شده است که از نظر ارزش دلاري در مقايسه با سال 94 حدود 17 درصد افزايش داشت.

گرمسارغربي ترين شهرستان استان سمنان و داراي وسعت پنج هزار و 182 کيلومتر مربع و جمعيتي حدود 70 هزار نفر است، اين شهرستان از شمال به دماوند، از غرب به ورامين، از شرق به شهرستان آرادان و از جنوب به کوير مرکزي محدودمي شود.

شهرستان گرمسار به دليل نزديکي با تهران و برخورداري از صنايع و واحدهاي آموزش عالي، ميزبان جمعيت قابل توجهي از استان تهران است.

بيش از 50 درصد واحدهاي توليدي و صنعتي استان سمنان در گرمسار واقع شده است.

 


 بازسازي و ساماندهي محور صفا شهميرزاد 

سرويس خبر

رئيس اداره ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان مهديشهر گفت: کار مرمت محور صفا در منطقه محرم دشت شهميرزاد در مراحل نهايي قرار دارد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان، «همايون جورابلو» در گفت و گويي افزود: تا کنون 80 درصد مرمت و ساماندهي 370 متر‌مربع از محور صفا با انجام کف فرش با سنگ کوبيک، قاب‌بندي آجري ديوار، زيباسازي و کف‌سازي و... انجام شد و تنها مرحله کاهگل ديوار باقي مانده است.

وي گفت:"محور صفا" يكي از محله‌هاي قديمي و مربوط به بافت اوليه شهميرزاد است و خانه تاريخي هوشمند (امين الرعايا) و اقامتگاه بوم‌گردي لرگا در نزديکي محله محرم دشت شهميرزاد واقع شده‌اند.

جورابلو، ويژگي اين محله را وجود خانه‌هاي قديمي و باغي متعدد عنوان كرد و افزود: اجراي اين طرح در حفظ بافت تاريخي شهميرزاد و جذب سرمايه‌گذار و گردشگر موثر است.

شهميرزاد از شهرهاي زيبا و خوش آب و هواي شهرستان مهديشهر است که سالانه هزاران گردشگر را براي بازديد از مناظر زيبا و درختان سر به فلک کشيده به اين شهر مي‌کشاند.

اين شهر داراي جاذبه‌هاي طبيعي بسيار زيبا و محصولات متنوع كشاورزي و... است كه برخي از اين محصولات مانند گردو و آلو داراي اهميت صاداراتي و شهرت بين‌المللي هستند.

بزرگ‌ترين باغ گردوي جهان با وسعت 700 هكتار نيز در اين شهر واقع شده است.

بناهاي تاريخي مانند "شيرقلعه"،"قلعه شيخي" و "د‍ژوهل" (يكي از كانون‌هاي مهم اسماعيليان) بر جذابيت اين منطقه افزوده است.

شهميرزاد در شش کيلومتري شمال مهديشهر واقع شده است.

 


 نمايش «درجست‌وجوي آفتاب» در شاهرود به روي صحنه رفت 

سرويس خبر

سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامي شهرستان شاهرود از اجراي نمايش «درجست‌وجوي آفتاب» به مناسبت دهه مبارک فجر در تالار بهمن مجتمع فرهنگي، هنري مهرشاهرود خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره فرهنگ وارشاد اسلامي شاهرود، شعبانعلي آشوري گفت: اين نمايش که براساس حکايتي ازمثنوي معنوي مي‌باشد به نويسندگي ايرج اميرعبدالهيان، کارگرداني فريدون اميرعبدالهيان و بازيگران غلامرضا اردياني، محمد‌حسين شاه‌علي، جواد احمديان، ايرج اميرعبدالهيان، محسن اصغريان، مهدي تيموري، علي اميرعبدالهيان، ايزد اميرعبدالهيان، محمد‌رضا صباحتي، محمد طالشي، مصطفي محمدي، سبحان بابا محمدي، سامان بابا‌محمدي، بهاره تيموري، منصوره اسماعيلي، مژگان طاهري، آيدا اميرعبدالهيان و... به ايفاي نقش مي‌پردازند.

اين نمايش از 7 تا 17 بهمن ماه ساعت 30/18 در تالار بهمن براي علاقمندان به نمايش تئاتر اجرا مي‌گردد.


 سرويس خبر 

به مناسبت دهه فجر انجام مي شود؛

تغيير نام اشتراک‌‌هاي برق استان سمنان

بدون اخذ هزينه

سرويس خبر

مديرعامل شرکت توزيع برق استان سمنان اعلام کرد: به ميمنت ايام‌ا... دهه فجر، تغيير نام اشتراک‌هاي برق در سطح استان، بدون هزينه اجرا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي شرکت توزيع برق استان سمنان، مهندس سيدمحمد موسوي زادده گفت: اين طرح ويژه دهه فجر است و در بازه زماني 12 الي 22 بهمن ماه امسال، مشترکان برق مي‌توانند به يکي از دفاتر پيشخوان دولت در سطح استان مراجعه و اين خدمت را به صورت رايگان به انجام برسانند.

وي همچنين يادآور شد: مدارک لازم براي تغيير نام انشعاب برق شامل، تصوير کارت ملي متقاضي، تصوير سند مالکيت يا بنچاق و آخرين صورت حساب پرداخت شده برق مصرفي مي‌باشد.

شايان ذکر است: در بازه زماني ذکر شده، هزينه تغيير نام و بازرسي لوازم اندازه‌گيري مربوط به شرکت توزيع برق به صورت رايگان بوده و حق‌الزحمه دفاتر پيشخوان دولت، مشمول اين طرح نمي‌باشد.

وي خاطرنشان کرد: در حال حاضر، هزينه تغيير نام انشعاب برق مبلغ 105 هزار ريال مي‌باشد و مشترکاني که در دهه فجر امسال به دفاتر پيشخوان دولت در استان مراجعه کنند، بابت ارائه اين خدمت از آنان هزينه مربوط به اين شرکت دريافت نخواهد شد.

برگزاري دوره آموزش، توانمند‌سازي

و مهارت‌افزايي معلمان شهرستان گرمسار

گرمسار- خبرنگارروزنامه پيام استان سمنان

دوره آموزش، توانمند‌سازي و مهارت افزايي معلمان شهرستان گرمسار برگزار شد.

ستاد اقامه نماز استان سمنان، حجت‌الاسلام شمس‌الدين در اين دوره بيان کرد: با توجه به اينکه يکي از الگوهاي نوجوانان در سطح مدارس معلمان مي‌باشند، لذا توانمند‌سازي و مهارت افزايي اين قشر از اهميت بالايي برخوردار است.

وي افزود: يکي از راه‌هاي رسيدن به آرامش دروني ياد خدا و انجام عبادات است، ذکر و ياد خداست که باعث آرامش دل‌ها مي‌شود، لذا معلمان با تکيه بر قرآن و آموزه‌هاي ديني مي‌توانند اين آرامش را در دانش‌آموزان پرورش دهند، چرا که اخلاق و رفتار و کردار معلم تاثير مستقيم بر عملکرد و رشد فکري اين قشر دارد.

حجت‌الاسلام شمس‌الدين در پايان با بيان مساله مهم بهداشت رواني کودکان و نوجوانان افزود: مسئوليت معلمان فقط در پرورش نيروي عقلي و آشنا ساختن شاگردان به مسائل اجتماعي و اخلاقي خلاصه نمي‌شود، بلکه آنان مسئول تغيير و اصلاح رفتارهاي ناسازگار، تأمين بلوغ عاطفي و سلامت رواني دانش‌آموزان هستند، معلم با محبت و توجه، آن‌ها را در مسير صحيح هدايت مي‌کند و شاگردان چگونگي برقراري روابط درست عاطفي، سازگاري با ديگران و مسئوليت‌پذيري را مي‌آموزند.

تراز تجاري بخش کشاورزي

در سمنان چهار درصد افزايش يافت

سمنان- ايرنا- گفت: رييس سازمان جهاد کشاورزي سمنان گفت : در سال جاري تراز تجاري بخش کشاورزي اين استان با انجام برنامه کيفيت بخشي محصولات توليدي در مقايسه با سال گذشته چهار درصد افزايش يافته است. سيد حسن ميرعماد روز دوشنبه در گفت و گو با ايرنا با اشاره به دستاوردهاي اقتصاد مقاومتي در بخش کشاورزي استان افزود : افزايش توليد شير، گوشت مرغ، لبنيات و تخم مرغ منجر شد که تراز تجاري بخش کشاورزي و توليد اين استان از منفي 2 درصد در سال 92، به چهار درصد افزايش يابد.وي با تاکيد بر تحقق منويات رهبر انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتي اظهارداشت: با اجرايي کردن برنامه مدون پنج ساله اقتصاد مقاومتي بيش از 108 هزار کيلوگرم گندم از مزارع استان برداشت شد.

ميرعماد با اشاره به اين که توليدات شکر در سمنان با تامين زيرساخت کشاورزي افزايش يافت گفت: در سال زراعي گذشته بيش از پنج هزار تن نيشکر از مزارع اين استان برداشت شد.

وي با بيان اين که در سال زراعي 95-96 بيش از 30 هزار تن انواع محصولات کشاورزي از سمنان به نقاط مختلف جهان صادر شد تصريح کرد: يکي از برنامه هايي که در اولويت کاري جهاد کشاورزي سمنان قرار دارد ، افزايش بهره وري آب با کشت متراکم است.

به گزارش ايرنا، استان سمنان بيش از 40 هزار بهره بردار کشاورزي دارد و حدود 87 درصد از آب توليدي در اين استان در حوزه کشاورزي مصرف مي‌شود.استان سمنان 198 هزار هکتار اراضي باغي و زراعي دارد.