تاریخ 1396/11/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4688 برو جستجو جستجوی پیشرفته   خسارت چهار خانه روستايي در زلزله 4.2 ريشتري شهميرزاد 

سرويس حوادث:

فرماندار مهديشهر گفت: زلزله 4.2 درجه مقياس دروني زمين(ريشتر) ساعت 16 و 9 دقيقه و 59 ثانيه روز شنبه به چهار خانه در روستاهاي خطيرکوه و چاشم بخش شهميرزاد خسارت جزئي وارد کرد.

حسن ارگي با بيان اين که اين زمين‌لرزه خسارت جاني نداشته است، افزود: طبق گزارش‌هاي رسيده، از روستاهاي اين منطقه، زلزله فقط به چهار خانه کاه گلي خسارت جزئي وارد کرده است.

وي اظهار داشت: اکنون اهالي اين روستاها که به ترس از ادامه وقوع زلزله بيرون خانه‌ها سپري مي کردند، به خانه‌هايشان برگشتند و بيش از 20 نيروي امداد و نجات هلال احمر در صورت بروز پس‌لرزه و خسارت مالي و جاني احتمالي در محل حضور دارند. ارگي خاطرنشان کرد: اقدامات مديريت بحران در صورت وقوع پس لرزه از سوي نيروهاي امداد و نجات هلال احمر شهرستان برنامه‌ريزي شده و اکنون نيروها در آماده باش کامل به سر مي‌برند. شبکه لرزه‌نگاري سمنان وابسته به مرکز لرزه‌نگاري کشوري موسسه ژئوفيزيک دانشگاه تهران، کانون اين زمين‌لرزه را در موقعيت 48.25 عرض شمالي و 55.23 عرض شرقي، چاشم و خطيرکوه در عمق هشت کيلومتري زمين ثبت کرده بود. روستاهاي چاشم و خطيرکوه از توابع شهميزاد و مناطق خوش آب و هوا و ييلاقي استان سمنان به شمار مي‌روند که در فصل‌هاي بهار و تابستان حدود چهار هزار نفر جمعيت و در فصل‌هاي پاييز و زمستان به دليل برف و سردي هوا کمتر از 500 خانوار در آن سکونت دارند. شهميرزاد از توابع شهرستان مهدي‌شهر و بيش از 25 هزار نفر جمعيت دارد.


 هلال احمر شاهرود به 6 هموطن گرفتار در برف امدادرساني کرد 

سرويس حوادث:

رييس جمعيت هلال احمر شهرستان شاهرود گفت: هلال احمر شاهرود روز گذشته در 2 ماموريت به 6 هموطن گرفتار در برف امدادرساني کرد. حسين باقري افزود: ساعت هشت صبح روز شنبه امدادگران پس از اطلاع از گرفتار شدن يک خودرو در برف جنگل ابر، راهي محل شده و علاوه بر آزادسازي خودرو، 2 تن از هموطنان را نجات دادند.

وي ادامه داد: ساعت 17:40 دقيقه نيز يک دستگاه پرايد با 3 سرنشين و يک دستگاه پژو پارس با يک سرنشين در جاده اولنگ رها‌سازي شدند.

لازم به ذکر است در مناطق شمالي شهرستان شاهرود هم اکنون وزش باد شديد حاکم بوده و جنگل ابر به طور کامل مه گرفته است.

راه‌هاي ارتباطي شاهرود به استان گلستان از سه مسير شاهرود- آزادشهر، شاهرود راميان و شاهرود- گرگان است که در ماه‌هاي زمستان به طور معمول پوشيده از ابر، برف و بوران هستند.‌


 حوادث رانندگي در محورهاي سمنان20 مجروح داشت 

سرويس حوادث:

رئيس پليس‌راه استان سمنان بابيان اينکه حوادث رانندگي طي تعطيلات پايان هفته گذشته در محورهاي استان 20مجروح داشت، گفت: در اين حوادث يک نفر جان باخت. سرهنگ خسروجردي ضمن بيان اينکه 14فقره حادثه رانندگي جرحي و فوتي در محورهاي مواصلاتي استان طي تعطيلات پايان هفته به وقوع پيوسته است، ابراز داشت: اين حوادث20 مجروح و يک کشته برجاي گذاشت. وي با اشاره به حادثه منجر به فوت دو روز گذشته، افزود: ساعت 13:45ظهر روز پنج‌شنبه بي‌توجهي راننده پرايد به جلو واژگوني خودرو و مرگ پسر بچه دوساله و مجروح شدن راننده 37 ساله را رقم زد. رئيس پليس‌‌راه استان سمنان با بيان اينکه از مجموع حوادث پايان هفته 9مورد را واژگوني خودرو شامل مي‌شود، ابراز داشت: به دليل يکنواختي و کويري بودن استان احتمال خستگي و خواب‌آلودگي راننده وجود دارد لذا از رانندگان تقاضا داريم، به‌محض احساس عدم هوشياري در اولين توقفگاه استراحت و سپس طي مسير کنند. خسروجردي در ادامه تصريح کرد: در حوادث پايان هفته هشت مورد حادثه به دليل بي‌توجهي راننده به جلو اتفاق افتاده است که اين مهم مي‌طلبد، تا رانندگان با دقت و هوشياري بيشتري در محورهاي مواصلاتي تردد کنند. وي با بيان اينکه هم‌اکنون مشکل تردد در محورهاي استان سمنان وجود ندارد، افزود: در ارتفاعات با بارش پراکنده و احتمال مه گرفتگي مواجه هستيم که از رانندگان تقاضا داريم، قبل از سفر تجهيزات زمستاني خودرو را موردبررسي قرار دهند.