تاریخ 1396/10/27 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4678 برو جستجو جستجوی پیشرفته   امام جمعه دامغان:
 خانواده شهدا ميراث گران بهاي نظام و انقلاب هستند  

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

امام جمعه دامغان با بيان اينکه خانواده معظم شهدا ميراث گران بهاي نظام و انقلاب هستند، گفت: استحکام و پايداري نظام و انقلاب اسلامي ايران، همراهي، همگامي و پشتيباني خانواده معظم شهدا بوده است.

به گزارش خبرنگار ما از دامغان، حجت‌الاسلام سيد‌محمد حسينيان شامگاه دوشنبه در سلسله ديدار‌هاي هفتگي خود با خانواده‌هاي معظم شهدا به ديدار خانواده شهيدين طوسي رفت و ضمن تمجيد و تجليل از صبر و ايثار خانواده شهدا اظهار داشت: خانواده شهدا الگوي صبر و استقامت در جامعه هستند و حق بزرگي بر گردن نظام و انقلاب اسلامي ايران دارند.

وي تصريح کرد: ملت ايران بايد قدردان رشادت‌ها و جانفشاني‌هاي رزمندگان و ايثارگران در دوران هشت سال دفاع مقدس باشند که امنيت و آرامش امروز جامعه ما مرهون رشادت‌ها و جانفشاني‌هاي رزمندگان و ايثارگران و به ويژه شهداي والامقام است.

رئيس شوراي فرهنگ عمومي دامغان يادآورشد: خانواده شهدا فرزنداني برومند خود را زماني که کشور به آنان نياز داشت در راه اسلام و انقلاب تقديم کرد و اين حرکت اجري بي پايان در نزد خداوند متعال خواهد داشت.

وي اضافه کرد: به واسطه فرهنگ ايثار و شهادت توانستيم توطئه‌ها و ترفندهاي دشمنان را خنثي کنيم و به موفقيت‌ها و پيروزي‌هاي بزرگي دست يابيم.

امام جمعه دامغان با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري مبني بر اينکه زنده نگه داشتن ياد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نيست، گفت: مسئوليت ما در قبال شهدا بسيار سنگين است و بايد با ادامه دادن راه آنان از حرمت خون پاک و مطهر شهدا حراست و پاسداري کنيم.

در اين ديدار که اعضاي ستاد بازسازي عتبات عاليات شهرستان دامغان حضور داشتند، امام جمعه دامغان در پايان اين ديدار از خانواده معظم شهيدان محمدعلي و محمد‌رضا طوسي با اهداء لوح تقدير و تجليل به عمل آورد.

شهرستان دامغان در دوران هشت سال دفاع مقدس 630 شهيد، يک هزار و 400 جانباز و 33 آزاده سرافراز تقديم نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران کرد.


 بهسازي و احياي چاه‌هاي آب شرب روستاهاي شهرستان شاهرود 

سرويس خبر

معاون نظارت بر بهره‌برداري از عمليات بهسازي و احياي چند حلقه چاه از چاه‌هاي عميق آب شرب روستاهاي شهرستان شاهرود خبر داد.

به گزارش روابط عمومي و آموزش همگاني شرکت آب و فاضلاب روستايي استان سمنان، ابوالفضل عاليشاهي معاون نظارت بر بهره‌برداري گفت: در راستاي اجراي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي و کمک به سفره‌هاي آب زيرزميني و جلوگيري از حفر مجدد چاه نسبت به بازسازي برخي چاه‌هاي داراي عمر بالاي 20 سال که دبي آن کاهش يافته بود، اقدام و ويدئومتري، ايرشوک، پيستون‌زني، برس‌زني و اسيد‌شويي در مرحله بازسازي انجام شد.

مهندس عاليشاهي با اشاره به اينکه در مقايسه با حفر چاه جديد رقم ريالي هزينه شده؛ در اين پروژه 90 درصد کاهش داشته، بيان کرد: چاه‌هاي آب شرب روستاهاي ميقان، خيج و دهملا از روستاهاي پرجمعيت شهرستان شاهرود که دچار کاهش آبدهي شده بود، پس از عمليات ويدئومتري، بهسازي و احياء شد. اسماعيل حسين‌پور مدير آبفار شهرستان شاهرود با بيان اينکه عمليات صورت گرفته موجب ارتقا کمي و کيفي آب استحصالي منابع شد، افزود: در طي مدت خارج شدن چاه از مدار بهره‌برداري جهت عمليات مذکور و به‌منظور تأمين آب سالم و بهداشتي روستاييان عزيز، با برنامه‌ريزي و تمهيدات انديشيده شده، نسبت به تأمين آب از طريق منابع آبي داراي کيفيت مطلوب بهداشتي اقدامات لازم به‌عمل آمد، تا خللي در خدمات‌رساني به مردم ايجاد نشود.


 فرماندار دامغان:
 يک ميليارد تومان اعتبار ملي به ميراث فرهنگي دامغان اختصاص يافت  

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار دامغان با اشاره به اينکه يک ميليارد و 160 ميليون تومان اعتبار به حوزه ميراث فرهنگي اين شهرستان گفت: اين ميزان اعتبار از محل اعتبارات ملي بوده و صرف 18 پروژه ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي شهرستان دامغان خواهد شد.

علي اصغر مجد شامگاه دوشنبه در دومين جلسه انجمن ميراث فرهنگي شهرستان دامغان اظهار داشت: در سال‌جاري 14 ميليارد تومان اعتبار در قالب تسهيلات اشتغالزايي با بهره 6 درصد با هدف ايجاد اشتغال به شهرستان دامغان اختصاص يافت که بخشي از اين اعتبار به حوزه ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي شهرستان دامغان اختصاص مي‌يابد.

وي اضافه کرد: در سال جاري همچنين 100 ميليون تومان اعتبار از محل اعتبارات استاني براي مرمت بام مسجد تاريخانه اختصاص يافت و در اختيار ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي دامغان قرار گرفت.

فرماندار دامغان با اشاره ظرفيت و پتانسيل موجود ميراث فرهنگي در اين شهرستان اظهار داشت: دامغان شهرستاني با پيشينه بالاي فرهنگي و تاريخي بايد به آثار تاريخي و فرهنگي آن توجه کرد و از اين توان و ظرفيت به خوبي بهره گرفت و به جهانيان اين آثار را به جهانيان معرفي کرد.

وي يادآورشد: برگزاري روز تاريخانه در 15 دي امسال با حضور باشکوه مردم و علاقه‌مندان به ميراث فرهنگي نشان از اهميت مسجد تاريخانه دارد و پيام دوستداران و حافظان ميراث فرهنگي به همگان صادر شد و اين مطلب را مي‌رساند که بايد به جايگاه ميراث فرهنگي کمک فراوان داشت.

وي افزود: يکي از اقدامات براي تقويت ميراث فرهنگي شهرستان دامغان ثبت جهاني مسجد تاريخانه در سازمان جهاني يونسکو است که براي ثبت جهاني اين مسجد تلاش و پيگيري‌هاي لازم در دستور کار قرار دارد و اميدواريم، به زودي شاهد اين رويداد تاريخي و جهاني باشبم.

مجد گفت: شهرستان دامغان با داشتن بيش از 2 هزار ميراث گران بهاي فرهنگي و تاريخي تاکنون 500 اثر شناسايي شد و از اين تعداد 126 اثر از آثار فرهنگي ثبت ملي است براي ثبت مابقي آثار در دستور کار قرار دارد.

در اين جلسه هريک از اعضا ديدگاه‌ها و نقطه نظرات خود را راجع به انجمن ميراث فرهنگي شهرستان دامغان بيان کردند.


 سرويس خبر 

دو پروژه کابل‌کشي شبکه فشار متوسط زميني

در شهرستان شاهرود اجرا مي‌گردد

سرويس خبر

عمليات کابل کشي فشار متوسط زميني حد فاصل ميدان بسيج تا ميدان ولايت و خيابان 17 شهريور شاهرود تا پايان امسال اجرايي مي‌شود.

مدير توزيع برق شهرستان شاهرود با عنوان اين مطلب گفت: تامين برق مجتمع 276 واحدي شهرک فدک، نصب پست هوايي شماره چهار روستاي طرود، بهينه‌سازي کلي شبکه فشار ضعيف روستاهاي خوريان و کلاته‌خوان، احداث پست هوايي کوچه بابا‌علي، ارتباط شبکه 20 کيلوولت حد فاصل شهرک فدک تا زندان، راه‌اندازي فيدر جديد زائرسرا و رينگ فيدر خانخودي و منابع طبيعي بيارجمند، از ديگر اقدامات پيش‌بيني شده سه ماهه چهارم اين مديريت مي‌باشد.

مهندس احمد يوسفي با اشاره به احداث 9 هزار و 132 متر شبکه فشار ضعيف هوايي و زميني در 9 ماهه سال‌جاري افزود: 13 هزار و 459 متر شبکه فشار متوسط هوايي در اين شهرستان به همت نيروهاي عملياتي اين مديريت برقرار گرديده است.

وي با بيان اينکه 11 ايستگاه هوايي با ظرفيت يک هزار و 95 کيلوولت آمپر به بهره‌برداري رسيده، تصريح کرد: 25 هزار و 508 متر شبکه توزيع برق با هدف جلب رضايت مشترکان داير شده است.

وي به احداث شش هزار و 765 متر کابل خودنگهدار در مدت ذکر شده اشاره کرد و اظهار داشت: به منظور ارتقاي وضعيت روشنايي معابر سطح شهرستان، 140 دستگاه سرچراغ جديد نصب گرديده است.

وي در ادامه با ابراز اين که از آغاز امسال تا زمان حاضر، 555 پروژه عمراني برق‌رساني در سطح شهرستان به انجام رسيده خاطرنشان کرد: براي اجراي اين پروژه‌ها، 33 ميليارد و 198 ميليون ريال سرمايه‌گذاري شده است.

با حضور معاون امور مناطق بانک مهر اقتصاد:

ساختمان جديد شعبه فروغي سمنان

به بهره‌برداري رسيد

سرويس خبر

با حضور معاون امور مناطق بانک مهر اقتصاد، ساختمان جديد شعبه فروغي سمنان افتتاح و به بهره‌برداري رسيد.

به گزارش روابط عمومي بانک مهر اقتصاد استان سمنان، جواد حاجي مزداراني معاون امور مناطق در مراسم گشايش اين شعبه، نوسازي و بهسازي شعب بانک را در راستاي تکريم ارباب رجوع و افزايش رضايت‌مندي سپرده‌گذاران عنوان کرد و گفت: براي ارتقاء سطح رضايت‌مندي مشتريان بايد در کنار تجهيزات سخت‌افزاري و نرم‌افزاري، مشتري‌مداري در رأس فعاليت همکاران قرار گيرد.

وي با بيان اينکه پروژه‌هاي متعدد عمراني با هدف ارتقاء وضعيت عمومي شعب بانک مهر اقتصاد در استان‌هاي مختلف کشور در حال اجراست، تصريح کرد: خوشبختانه اين بانک توانسته است با ارائه محصولات متنوع و متناسب با نياز اقشار مختلف جامعه، مورد اقبال مردم قرار گيرد و از اعتبارِ بالايي نزد افکار عمومي برخوردار باشد.

حاجي مزداراني با بيان اينکه با افزايش خدمات مي توان خلق ارزش کرد، ابراز داشت: بايد همت کنيم، با ارائه خدمات مطلوب در افزايش توليد داخلي و رونق چرخه اقتصادي کشور تاثير‌گذار باشيم.

وي در ادامه خاطر نشان کرد: همه کارکنان بايد در مسير تحقق طرح ارتقاء سود‌آوري بانک در زمينه فروش املاک مازاد، استفاده بهينه از خدمات نوين بانکداري، پرداخت تسهيلات پر بازده و وصول مطالبات نقش‌آفرين باشند.

در ادامه اين مراسم حسين زندي مقدم رئيس اداره امور شعب استان با ارائه گزارشي از فرآيند نوسازي شعبه فروغي از همراهي معاونت پشتيباني و مهندسي بانک تقدير کرد.


 نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس:
 سوء مديريت منشأ مشکلات مردم است 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده شاهرود و ميامي در مجلس ضمن تاکيد بر اينکه سوء مديريت برخي مسئولان منشأ مشکلات است، گفت: عدم توسعه متوازن و توزيع ناعادلانه ثروت، جامعه را تهديد مي‌کند.

سيد‌حسن حسيني شاهرودي بابيان اينکه شاهرود در زمره نخستين شهرهايي بود که طي هفته‌هاي اخير در آن شاهد تجمعات اعتراضي پيرامون مشکلات معيشتي و بيکاري مردم بوديم، افزود: فقر و بيکاري باعث اتفاقات اخير شد، ولي بايد از خود بپرسيم ما که مسئولان اين نظام هستيم، در اين شهرستان، استان و کشور چه کرده‌ايم؟ زيرا سوء مديريتي که ايجادشده عامل اصلي اين جريان است.

وي با طرح اين سؤال که درباره اين گونه اتفاقات چه بايد کرد، افزود: نمي‌توان تنها يک حوزه را متهم کرد، چراکه همه ما در يک کشتي به نام نظام اسلامي نشسته‌ايم و همه ما متهم هستيم، پس همه بايد درگير کار شويم، چه جريانات سياسي که بر اين آتش دميدند و در ايام انتخابات، پس‌ازآن و حتي امروز که زمان آرامش و ساختن کشور است باز مشاهده مي‌کنيم که شخصي جرياناتي را درست مي‌کند و تحريک‌کننده محسوب مي‌شود و چه مسئولان نظام، نمايندگان مجلس، مسئولان ارشد و همه بايد دست‌به‌دست هم دهيم تا مشکلات کاهش يابند.

عضو خانه ملت با بيان اينکه آسيب در کشور وجود دارد، اما بعضاً شاهد هستيم که يک آسيب به‌سرعت شکل امنيتي مي‌گيرد، تأکيد کرد: انگشت‌شمار افرادي هستند که جرياناتي را راه مي‌اندازند و هدفشان اغتشاش است که بايد اين انگشت‌شماران را از جامعه مجزا بدانيم، چراکه امروز همه حتي جريانات تند سياسي نيز متفق‌القول هستند که در مقابل جريان تهاجمي دشمنان بايد ايستاد.

حسيني شاهرودي بيان کرد: در يک‌ساله اخير مديريت غلط و نظارت ضعيت مسئولان مؤسسات مالي و اعتباري، ميليون‌ها نفر را متضرر کرد، صندوق بازنشستگان کشوري و لشگري ميليون‌ها نفر را درگير و فرهنگيان و بازنشستگان را دچار مشکلات اقتصادي و معيشتي کرد و موجب به‌وجود آمدن موج‌هاي اعتراضي اقتصادي شد که متاسفانه مورد بي‌توجهي مسئولان قرار گرفت، تا در نهايت حاصل اين بي‌تدبيري را در کف خيابان‌ها شاهد بوديم.

وي افزود: گراني، فقر، بيکاري، فساد، بي‌عدالتي، ظلم و جوري که توسط برخي حوزه‌ها به مردم مي‌شود، توزيع ناعادلانه ثروت، عدم توسعه متوازن و... آسيب‌هايي است که متوجه نظام اسلامي‌شده و بعضاً ما به عنوان مسئول به آن بي‌توجه هستيم که در اين ‌بين دوري مسئولان از مردم به آن دامن زده است، لذا بايد دانست که چه چيز باعث اين نارسايي‌ها شده تا خدايي نکرده به‌مرور به اغتشاش منجر نشود.

نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس همچنين عملکرد دستگاه‌هاي امنيتي و به‌خصوص انتظامي در برخورد با اتفاقات اخير را بسيار خوب توصيف کرد و افزود: پليس در کنار مردم آن‌ها را هدايت مي‌کرد و البته کار شناسايي برخي عوامل اغتشاشگر نيز صورت گرفت و در مجموع موضوع به‌خوبي مديريت شد.

وي با تاکيد بر اينکه بايد مشکلات و کاستي‌ها به مردم بيان شود. همان‌طور که اقدامات بايد به مردم گفته شود، افزود: اين مهم باعث مي‌شود، تا شاهد ايجاد نااميدي و ياس در دل دشمنان و اميدواري جامعه مي‌شود.

نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي همچنين با بيان اينکه ناکارآمدي زيرساخت‌هاي اقتصادي در مجلس يکي از علل بروز مشکلات اقتصادي در کشور است، بيان کرد: مسئولان دولتي شاهد هستند که قانوني به‌عنوان رفع موانع توليد تصويب شد و پيرامون آن شاهد تشکيل ستادهايي در سطح استان‌ها بوديم اما اثرات آن کمرنگ بود و ما در عرصه توليد و اشتغال اثرات اين امر را به وضوح شاهد نبوديم و يا حداقل ما در شهرستان شاهرود و ميامي عملياتي شدن اين تصميمات را نديديم، چرا که معمولاً دستگاه‌هايي مانند بانک، دارايي، ماليات، بيمه‌هايي مانند تأمين اجتماعي، انرژي، برق، گاز و... به تعهداتشان عمل نمي‌کنند، چراکه يا قانون به آن‌ها اجازه نمي‌دهد و يا رويه‌هايشان مشکل دارد.

حسيني شاهرودي درباره اقدامات مجلس در راستاي رفع معضلات اقتصادي کشور نيز گفت: در کميسيون اقتصادي مجلس، آسيب‌يابي مشکلات اقتصادي صورت گرفت که در آن شش حوزه رصد شد، نخستين حوزه و مهم‌ترين آن حوزه بانکي بود که حتي دغدغه علما و مراجع تقليد نيز وجود ربا در بانک‌هايمان است، ليکن وقتي مشاهده کرديم که لايحه بانکداري اسلامي را دو دولت گذشته به مجلس ندادند، خودمان مشغول به نوشتن طرح بانکداري بدون ربا شديم، هم‌زمان قانون بانک مرکزي که متعلق به 50 سال پيش بود به‌روز شد تا مشکلاتي که به واسطه عدم نظارت بانک مرکزيبه وجود آمده در حال شاهد رفع شدن آن هستيم.

وي بابيان اينکه مجلس همچنين ماليات بر ارزش‌افزوده که دغدغه تمام کسبه، توليدکنندگان و حوزه‌هاي کسب‌وکار است را در دستور کار خود دارد، افزود: پس از وصول لايحه از سوي دولت بررسي اين موضوع در دستور کار قرار گرفت تا بتوانيم قبل از بسته شدن بودجه 97 اين لايحه يا مجوز بگيرد و يا بر اساس ماده 85 موقتاً تصويب شود، تا شاهد رفع ابهامات و دغدغه‌هاي بسياري که در حوزه ماليات خصوصاً در مقوله ارزش‌افزوده است، رفع شود.