تاریخ 1396/10/27 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4678 برو جستجو جستجوی پیشرفته   با اعتبار 50 ميليون ريالي؛
 پيست موتور‌سواري گرمسار بهسازي شد 

سرويس ورزشي:

رئيس اداره ورزش و جوانان گرمسار گفت: پيست موتور‌سواري گرمسار در اولين قدم در زمينه رونق و فعاليت دوباره هيات موتور‌سواري و اتومبيل راني شهرستان بهسازي شد، تا وارد فاز عملياتي و مسابقه‌اي قرار بگيرد.به نقل از اداره ورزش و جوانان گرمسار، ابوذر چنگيزي اظهار کرد: پيست موتور‌سواري گرمسار بعد از چند سال عدم فعاليت رسمي موتور‌سواران با بودجه 50 ميليون ريالي و حمايت دستگاه‌هاي اجرايي شهر و علاقه‌مندان به اين رشته بهسازي و آماده شد.

رئيس اداره ورزش و جوانان گرمسار به فعاليت دوباره هيات موتور‌سواري با رايزني و جلسات مختلف با فرماندهي انتظامي شهرستان گرمسار اشاره کرد و افزود: اين هيات قرار است در دهه فجر امسال يک دوره مسابقات چهار‌جانبه کشوري با حضور موتورسواران قهرمان کشور از استان‌هاي تهران و سمنان و شهرستان‌هاي تابعه در پيست بنکوه گرمسار به عنوان تنها پيست گرمسار برگزار کنند. چنگيزي تصريح کرد: بيش از 8 موتور‌سوار گرمسار در کارنامه خود قهرماني‌هاي کشوري و حتي آسيايي دارند که اين نشان از اهميت بالاي هيات موتور‌سواري شهرستان گرمسار است. وي در ادامه از ساماندهي موتور‌سواران حرفه‌اي در هيات موتور سواري شهرستان خبر داد و گفت: اين هيات بنا دارد، با ساماندهي اين افراد کارت عضويت و بيمه اين ورزشکاران را انجام دهند و با اين کار هماهنگي‌هاي حضور در پيست موتور‌سواري نيز با مراجه انتظامي صورت گيرد.چنگيزي در ادامه گفت: هيات موتور سواري گرمسار با توجه به پتانسيل بالاي ورزشکاران و جوانان مشتاق اين ورزش مهيج مي‌تواند در جهت کيفيت‌سازي برنامه‌هاي خود قدم‌هاي موثري را بردارد.


 بانوان سمناني در پارک سيمرغ پياده‌روي کردند  

سرويس ورزشي:

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، سرپرست سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان گفت: بانوان سمناني امروز با هدف ارتقاي سلامت، نشاط اجتماعي، حفظ آمادگي جسماني و ترويج فرهنگ ورزش در پارک سيمرغ پياده‌روي کردند.

عباس بابايي افزود: اين پياده‌روي در پارک سيمرغ با حضور بيش از 70 نفر از بانوان ورزشکار و علاقه‌مند برگزار شد.

وي خاطرنشان کرد: در حاشيه اين پياده روي صبحگاهي بانوان در کنار همديگر به ورزش صبحگاهي و مسابقه ورزشي پرداختند و در پايان با صرف صبحانه‌اي سالم لحظاتي لذت‌بخش در کنار هم رقم زدند.

بابايي حضور بانوان در پياده‌روي را افزايش توان و روحيه‌اي سرشار از انرژي ضمن هماهنگي و همدلي و ايجاد فضايي گرم و صميمي در جريان اين همايش پياده‌روي عنوان کرد و يادآور شد: ورزش سبب تقويت روحيه و اعتماد به نفس بانوان مي‌شود.

سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان در پايان يادآور شد: اين پياده‌روي به همت سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان شنبه هر هفته ويژه بانوان سمناني برگزار مي‌شود.


 سه عضو تکراري در دوره جديد؛
 ارکان کميته ملي المپيک مشخص شدند 
 صالحي‌اميري دهمين رئيس شد

سرويس ورزشي:

چهل و پنجمين مجمع عمومي و انتخاباتي کميته ملي المپيک با انتخاب رئيس، دبيرکل، نواب رئيس، خزانه‌دار و هيات اجرايي براي چهار سال آينده در حضور وزير ورزش برگزار شد.

اين مجمع بعدازظهر روز دوشنبه 25 ديماه با حضور مسعود سلطاني‌فر وزير ورزش و جوانان و 58 نفر از اعضاي واجد شرايط راي دادن مجمع در سالن همايش‌هاي آکادمي ملي المپيک برگزار شد و در نهايت ارکان کميته ملي المپيک براي چهار سال آينده مشخص شدند.

انتخابات کميته ملي المپيک در شرايطي برگزار شد که از هفته‌ها قبل برخي پست‌هاي آن مشخص شده بود و طبق برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته رئيس و برخي اعضاي ديگر هيات اجرايي انتخاب شده بودند.

سيدرضا صالحي اميري که به عنوان رئيس چهار سال آينده کميته ملي المپيک جانشين کيومرث ‌هاشمي شد، با راي «قيامي» اعضا و به دنبال انصراف محمود خسروي وفا صورت گرفت، تا پيش‌بيني‌ها رنگ تحقق به خود بگيرد. وي دهمين رئيس کميته ملي المپيک از سال 1358 تاکنون است.

ارکان کميته ملي المپيک براي چهار سال آينده به شرح زير انتخاب شدند:

رئيس: سيدرضا صالحي اميري

دبيرکل: شاهرخ شهنازي

نواب رئيس: طاهره طاهريان- فصل‌الله باقرزاده

خزانه دار: کيکاوس سعيدي

هيات اجرايي: عليرضا رحيمي، محمد عليپور، مجيد کيهاني، سيدعبدي افتخاري، علي دادگر، مجيد شايسته و‌ هادي ساعي

از مجموع نفرات چهار سال گذشته تنها سه عضو باقي ماندند و سايرين نفرات جديدي هستند که مسئوليت گرفتند. شاهرخ شهنازي، فضل‌الله باقرزاده و محمد عليپور افرادي هستند که در دوره قبلي نيز حضور داشتند، اما ساير نفرات براي نخستين بار است که در کميته ملي المپيک مسئوليت پذيرفتند.

روساي کميته ملي المپيک بعد از انقلاب:

* حسين شاه‌حسيني(1358 تا 1359)

* مصطفي داودي(1359 تا 1363)

* حسن غفوري‌فرد(1363 تا 1365)

* مصطفي‌ هاشمي‌طبا(1365 تا 1367)

* عيسي کلانتري(1367 تا 1371)

* حسين محلوجي (1371 تا 1375)

* مصطفي ‌هاشمي‌طبا(1375 تا 1379)

* مصطفي ‌هاشمي‌طبا(1379 تا 1383)

* رضا قراخانلو (1383 تا 1387)

* محمد علي‌آبادي(1387 تا 1391)

* کيومرث‌هاشمي(1392 تا 1396)

* سيدرضا صالحي‌اميري(1396 تا...)


 واکنش جباري به فسخ يک‌طرفه قراردادش توسط استقلالي‌ها
 انتشارتصويري از حضور محرمانه شفر در خانه مجتبي 

سرويس ورزشي:

مجتبي جباري به فسخ يک‌طرفه قراردادش توسط استقلالي‌ها واکنش نشان داد.مجتبي جباري بازيکني که امروز قراردادش با استقلال به صورت يک طرفه فسخ شد، به اين موضوع واکنش نشان داد و عکسي در اينستاگرام منتشر کرد که زير آن نوشته است:اين عكس از چند جهت خيلى برايم ارزشمند است. هفته گذشته وقتى آقاى شفر به همراه پسر و كمكش به منزل ما آمد ذهنم را درگير چند مسئله مهم كرد:خوبى و تواضع اين مرد، كه بدون توجه به جايگاه و كسوتش براى حل مشكل و احترام به جايگاه من به منزل من آمد.و اينكه من اصلاً براى آقاى شفر بازى نكردم و ايشان هيچ سودى از حضور من در تيم نبرده، ولى نشان داد، انسانيت هيچ ربطى به اين موضوع نداره! كارى كه مدير و مربى وقت انجام ندادند!براى ايشان قابل درك نبود كه باشگاه براى حل اين موضوع هيچ اقدامى انجام نداده و بسيار متعجب شد، وقتى فهميد مدير عامل، ايشان را مسئول حضور من در تمرينات كرده كه البته براى من تعجبى نداشت.من اين عكس را امروز بعد از دريافت نامه باشگاه استقلال مبنى بر فسخ يك‌طرفه منتشر مى‌كنم و اميدوارم كسانى كه بايد، از اين رفتار آقاى شفر درس بگيرند.


 سرويس ورزشي: 

استاندار سمنان:

اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان

در زمينه ايجاد نشاط اجتماعي ايفاي نقش کند

سرويس ورزشي:

مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان در ديدار با سيدشهاب الدين چاوشي استاندار سمنان، ضمن تبريک انتصاب وي به اين سمت، به تشريح وضعيت موجود، عملکردها و کمبودهاي ورزش و جوانان استان پرداخت. به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش وجوانان استان سمنان؛ فرزاد فتاحي مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان در اين ديدار که با همراهي معاونين و بعضي از همکاران اداره کل ورزش و جوانان در استانداري انجام پذيرفت، ضمن ارائه گزارشي از حوزه ورزش و جوانان استان در سه سال گذشته و همچنين ميزان پيشرفت پروژه‌هاي ورزشي در استان اظهار داشت: در سه سال گذشته 23 پروژه ورزشي استان سمنان افتتاح و به بهره‌برداري رسيد و اگر تخصيص اعتبارات هرچه سريع‌تر انجام گيرد، اکثر پروژه‌هاي استان سمنان تا سال آينده به اتمام خواهد رسيد. وي با اشاره به برگزاري بيش از 300 ميزباني استان سمنان در مسابقات ملي و بين‌المللي در دولت تدبير و اميد گفت: سعي بر اين بود که بتوانيم استان سمنان را به عنوان استان مستعد در حوزه ميزباني به کشور معرفي کنيم و هرسال به طور متوسط حدود4000 ورزشکار در سمنان اسکان داشتند که اين موضوع بيش از 7ميليارد در آمد براي استان به ارمغان داشت.

مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان با اشاره به کسب 144مدال توسط بانوان شايسته استان سمنان افزود: وضعيت فعاليت ورزش بانوان بسيار عالي بوده که گاهي اوقات گوي سبقت را از آقايان مي‌گرفتند.

استاندار سمنان نيز در اين ديدار به نقش محوري بانوان اشاره کرد و گفت: نشاط بانوان و مادران آينده بسيار اثربخش است و بايد امکانات مناسب براي ورزش آنها فراهم گردد. وي با اشاره به توجه هر چه بيشتر به ورزش همگاني افزود: توجه به ورزش همگاني، همبستگي اجتماعي را افزايش مي‌دهد.

سيد‌شهاب الدين چاووشي در ادامه ابراز داشت: در موضوع جوانان، برنامه متناسب فرهنگي، نشاط جسماني و نشاط روحي مردم مرتبط با اداره ورزش و جوانان است و براي رهاسازي تنش‌ها، ورزش مي‌تواند کمک شاياني نمايد.

استاندار سمنان در پايان به نقش ويژه دو حوزه مهم ورزش و جوانان براي رهاسازي از بعضي مشکلات جامعه اشاره کرد و گفت: اداره کل ورزش و جوانان در زمينه ايجاد نشاط اجتماعي ايفاي نقش کند.

جهانبخش: ببينيد چه تيمي داريم

که من 24ساله، بزرگ تيم هستم!

سرويس ورزشي:

عليرضا جهانبخش وينگر راست تيم ملي اين روزها همراه با آلکمار در اردوي اسپانيا به سر مي‌برد. اين بازيکن در نيم‌فصل اول ليگ هلند، عملکرد خوبي داشت و بهترين بازيکن تيمش بود. خود جهانبخش از عملکردي که در نيم‌فصل اول داشته، راضي است. با درخشش او مشتريان خوبي هم برايش صف کشيده‌اند؛ از جمله تيم لاتزيو ايتاليا. اين تيم خواهان جذب جهانبخش است، ولي براي تابستان آينده. جهانبخش هم فعلاً تمايلي به جدايي از آلکمار ندارد. اين بازيکن نمي‌خواهد قبل از جام جهاني‌ ريسک کند. جهانبخش در آلکمار شرايط خيلي خوبي دارد و در تيم جا افتاده و به نوعي ليدر و رهبر تيم به حساب مي‌‌آيد. خودش با خنده در اين‌باره مي‌گويد: «من 24 ساله هستم ولي مربي اول فصل گفت تو جزو بزرگان تيم هستي و بايد حواست به جوان‌ها باشد. (خنده) تصور کنيد ديگر تيم ما چه شرايطي دارد.» جهانبخش مي‌گويد در اين باشگاه واقعاً راحت است و از بودن در آن‌جا لذت مي‌برد: «وقتي فعلاً مشکلي ندارم، چرا بايد به رفتن فکر کنم؟» عليرضا تصميم خود را گرفته و قصد دارد پس از جام جهاني‌ روسيه از آلکمار و فوتبال هلند جدا شود. او معتقد است شايد رفتن به فضاي جديد در آستانه جام جهاني، بتواند شرايط او را پيچيده کند. به قول معروف تا جا بيفتد، شايد زمان را از دست دهد. به همين خاطر او تصميم ندارد، در نقل و انتقالات ژانويه از آلکمار جدا شود و به تيم ديگري برود. او درباره سال جديد و توقعي که از خودش دارد، مي‌گويد: «خب براي سال جديد، کار خيلي سخت‌تر است. ببينيد هر روز توقعات بالاتر مي‌رود و طبيعتاً من هم بايد پيشرفت کنم. اين را هم فراموش نکنيد که سال 2018 با توجه به مسابقات جام جهاني،‌ خيلي سال مهم و سختي است. از طرفي بايد خيلي زود براي جام ملت‌هاي امارات هم آماده شويم.»

.