تاریخ 1396/10/27 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4678 برو جستجو جستجوی پیشرفته   امدادرساني هلال‌احمر به ?? خودروي گرفتار در برف و کولاک استان سمنان 

سرويس حوادث:

معاون امداد و نجات هلال‌احمر استان سمنان از امدادرساني هلال‌احمر به 15 خودروي گرفتار در برف و کولاک استان سمنان خبر داد.

علي يحيايي اظهار داشت: بارش برف و باران از شب گذشته تا بامداد امروز جاده‌هاي استان سمنان را لغزنده کرده است.

وي با بيان اينکه نيروهاي امدادي هلال‌احمر در مسير جاده‌ها به‌ويژه مناطق کوهستاني و برف‌گير در حالت آماده‌باش قرار دارند، تصريح کرد: يک دستگاه اتوبوس با دو خودروي سواري پژو و سمند به سبب لغزندگي جاده‌ها برخورد کردند.

معاون امداد و نجات هلال‌احمر استان سمنان از وقوع برف و کولاک در شامگاه گذشته خبر داد و گفت: با تلاش نيروهاي امدادي هلال‌احمر و همکاري و مشارکت نيروهاي راهداري 15 خودروي گرفتار در برف و کولاک اين منطقه رهايي يافتند.

وي ابراز داشت: نيروهاي امداد و نجات هلال‌احمر در منطقه کياسر مستقر هستند و تاکنون 60 مسافر را از برف و کولاک نجات دادند.

يحيايي تأکيد کرد: مسافران وسايل و امکاناتي ازجمله پتو، لباس و غذاي گرم را به همراه داشته باشند، تا در صورت مواقع بحران از آن‌ها استفاده کنند.


 رئيس پليس فتا استان سمنان:
 مزاحم اينترنتي در شاهرود دستگير شد 

سرويس حوادث:

رئيس پليس فتا استان سمنان از دستگيري مزاحم اينترنتي که مي‌خواست با سوءاستفاده از اطلاعات خصوصي فردي، يک ميليارد ريال اخاذي کند، خبر داد و گفت: پرونده متخلف به مراجع قضايي ارسال‌شده است.

سرهنگ حسين صادقي صبح سه‌شنبه در جمع خبرنگاران با بيان اينکه اخاذ يک ميليارد ريالي فضاي ‌مجازي در شاهرود دستگير شد، ابراز داشت: بعد از وصول پرونده قضايي با موضوع مزاحم اينترنتي موضوع در دستور کار پليس قرار رفت که مشخص شد متهم يا متهمان با استفاده از بستر يکي از شبکه‌هاي اجتماعي پيام‌رسان اقدام به ايجاد مزاحمت و تهديد در فضاي ‌مجازي کرده‌اند.

وي با بيان اينکه اين اخاذي به دليل عدم توجه شاکيِ به توصيه‌هاي پليسي و در اختيار قرار دادن تجهيزات هوشمند خود به افراد ناشناس زمينه‌اش فراهم‌شده بود، افزود: متهم يا متهمان در قبال عدم انتشار اطلاعات خصوصي شاکي در فضاي سايبر درخواست يک ميليارد ريال وجه نقد را داشته است.

رئيس پليس فتا استان سمنان بابيان اينکه تيمي ويژه‌کار رسيدگي به اين پرونده را بر عهده‌ داشت، بيان کرد: در بررسي‌هاي اوليه مشخص شد شاکي چندي قبل از حادثه گوشي شخصي خود را براي تعمير در اختيار يکي از تعميرگاه‌هاي تلفن همراه در سطح شهرستان قرار داده است.

صادقي در ادامه تصريح کرد: با بررسي تخصصي اسناد پرونده، متهم در همان لحظات اوليه شناسايي و دستگير شد که وي در ابتدا هرگونه ارتباط با پرونده را انکار کرد ولي بعد از مواجه شدن با مستندات موجود به بزه ارتکابي اعتراف و انگيزه خود را اخاذي اعلام کرد.

وي افزود: از عموم مردم و شهروندان تقاضا داريم، به‌هيچ‌عنوان اطلاعات خصوصي و مهم خود را بر روي تجهيزات هوشمند متصل به اينترنت، نگهداري نکنند و همواره اين اطلاعات را بر روي حافظه‌هاي جانبي مناسب ذخيره و در صورت خرابي تجهيزات هوشمند حتماً براي تعمير به مراکز معتبر مراجعه کنند.

رئيس پليس فتا استان سمنان با بيان اينکه بر اساس قانون انتشار بدون رضايت اطلاعات خصوصي ديگران، مجازات حبس از91 روز تا 2 سال يا جزاي نقدي از پنج ميليون ريال تا چهل ميليون ريال را به دنبال دارد، بيان کرد: کاربران فضاي مجازي در صورت مواجهه با موارد مشکوک مراتب را سريعاً از طريق وب‌سايت پليس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمي گزارش کنند.