تاریخ 1396/10/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4674 برو جستجو جستجوی پیشرفته   نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان:
 پاسخگويي به مردم وظيفه اصلي مسئولان است 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مهمترين مباحث روز اجتماعي و فرهنگي کشور، مشکلات و دغدغه‌هاي مردم و راهکارهاي تقويت نهاد نماز جمعه در نشست ائمه جمعه دائم و موقت استان سمنان بررسي شد.

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان در اين نشست با تاکيد بر لزوم حضور مستمر و موثر مسئولان در نشست‌ها و جلسه‌هاي ائمه جمعه گفت: آشنايي مديران برنامه‌ريز استاني و شهرستاني با دغدغه‌هاي ائمه جمعه، راهگشاي رسيدگي به مشکلات مردم است.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين سيد‌محمد شاهچراغي اصل پاسخگويي را يکي از وظايف جدي مسئولان در شرايط فعلي جامعه برشمرد و تصريح کرد: اگر درخواست يا مشکلي به دليل مسائل قانوني يا بودجه و اعتبار قابل انجام نيست و يا به زمان نياز دارد، همين توضيحات هم بايد براي اطلاع مردم از زبان خود مسئول بيان شود.

وي با قدرداني از اولين حضور استاندار جديد سمنان در جمع ائمه جمعه استان ابراز اميدواري کرد: اين هم‌انديشي‌ها در سطح استاني و شهرستاني به شکل مستمر تداوم يابد.

استاندار سمنان نيز در اين نشست، با تاکيد بر شان خدمتگزاري به مردم بعنوان رکن اصلي قبول مسئوليت در نظام جمهوري اسلامي گفت: دغدغه‌‌هاي علما و روحانيون و ائمه جمعه به دليل حضور بيشتر در بين قشرهاي مختلف مردم، جنبه دلسوزانه دارد و مسئولان بايد براي رسيدگي به آن اهتمام بيشتري داشته باشند.

سيد‌شهاب الدين چاوشي بررسي راهکارهاي متناسب هر اقليم در خصوص رفع مشکل کم‌آبي را يادآور شد و افزود: از هر برنامه‌ريزي و اقدامي در خصوص تامين آب استان در حال پيگيري است پشتيباني مي‌کنيم. وي افزود: اقدامات درون‌استاني نظير جلوگيري از هدر رفت شبکه فرسوده آب‌رساني، برداشت‌هاي غيرمجاز احتمالي و ترويج فرهنگ مصرف بهينه نيز بايد با قوت تمام و حمايت و فرهنگ‌سازي ائمه جمعه ادامه يابد. چاوشي با بيان اينکه کمک به ايجاد اشتغال، مجاهدت در راه بهبود وضعيت اقتصادي جامعه محسوب مي‌شود، گفت: حمايت از سرمايه‌گذاري هدفمند و اشتغال‌زا زمينه کاهش آثار سوء بيکاري در جامعه را فراهم مي‌کند. احمد همتي نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان، مهديشهر و سرخه و سيد‌حسن حسيني شاهرودي نماينده مردم شهرستان‌هاي شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين نشست در سخناني با توضيح برخي مباحث در حال پيگيري در کميسيون‌هاي تخصصي مجلس، لزوم نظارت بر امور اداري و اجرايي، توزيع متوازن منابع و اعتبارات، توجه به اصل حفظ و حمايت از نظام در برخي اظهار نظرها، انجام اقدام عملي براي بهبود معيشت مردم و فضاي کسب و کار را مورد تاکيد قرار دادند. جمعي از ائمه جمعه شهرهاي مختلف استان هم از سخنرانان ديگر اين نشست بودند که ضمن بازگويي برخي مشکلات مختص شهرهاي محل خدمت، مسائلي نظير مهار گراني،، همفکري و روابط بيشتر مسئولان شهرستاني با ائمه جمعه و روحانيون، اشتغال جوانان، توجه بيشتر مديران غيربومي به مسائل درون شهرستاني و رسيدگي به مناطق محروم و کمتر توسعه يافته و تهيدستان را خواستار شدند.


 فرماندار گرمسار؛
 مردم نگران ميوه پايان سال نباشند  
  بازار گرمسار تحت کنترل است

گرمسار ـ خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

جلسه کارگروه تنظيم بازار شهرستان گرمسار با حضور طاهري فرماندار شهرستان و اعضاي مرتبط در سالن جلسات جهاد کشاورزي برگزار شد.

طاهري فرماندار شهرستان هدف از تشکيل اين جلسه را برنامه‌ريزي براي تامين کالاهاي اساسي مورد نياز مردم و نظارت بر روند توزيع کالاها دانست و افزود: توزيع کالاهاي اساسي بايد به نحوي ادامه داشته باشد که مردم به راحتي و با اطمينان از کيفيت و قيمت مناسب مايحتاج خود را تامين کنند.

فرماندار گرمسار در جلسه کار گروه تنظيم بازار عنوان کرد: مردم نگران تامين ميوه و ارزاق پايان سال خود نباشند. کالاهاي اساسي براي پايان سال در شهرستان تامين شده است و وضعيت بازار شهرستان تحت کنترل مي‌باشد.

وي افزود: مردم شهرستان گرمسار نبايد دغدغه‌اي براي تأمين ميوه و ديگر اقلام مورد نياز شب عيد داشته باشند، زيرا برنامه‌ريزي‌هاي لازم در زمينه ي گشت‌هاي نظارتي ويژه ايام پايان سال در بازار گرمسار صورت گرفته است و بازار تحت کنترل است.

نماينده عالي دولت به نظارت جدي بر واحدهاي صنفي در راستاي کنترل و تنظيم بازار براي جلوگيري از تخلفات احتمالي اشاره و خاطرنشان کرد: تنظيم بازار به عرضه و تقاضا بستگي دارد و بعضي مواقع عرضه و تقاضا با کمبودهايي مواجه مي‌شود که با رويکردي که در بازار مشاهده مي‌کنيم بايد تلاش کنيم، تا نظارت از دستمان خارج نشود و کليه دستگاه‌ها به دنبال اين باشند که دچار کمبود اقلام مورد نياز مردم نشويم.

در اين جلسه هر يک از اعضاء ستاد تنظيم بازار شهرستان از اقدامات صورت گرفته گزارشي را به رياست جلسه و اعضاء ارائه دادند و تصميمات جديدي نيز اتخاذ شد.


 رئيس آموزش و پروش شهرستان شاهرود:
 26 درصد از دانش آموزان استاندر شاهرود مشغول تحصيل هستند 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس آموزش و پروش شهرستان شاهرود با بيان اين که 29 هزار دانش‌آموز در شهرستان شاهرود مشغول تحصيل مي‌باشند، گفت: 26 درصد از دانش‌آموزان استان در شاهرود مشغول تحصيل هستند.

حميد باباخاني در جلسه شوراي آموزش و پرورش شاهرود افزود: خوشبختانه با همه محروميت‌ها به‌ويژه در حوزه ورزش در شهرستان شاهرود توانستيم موفقيت‌هاي چشمگيري در حوزه ورزش استان و کشور کسب نماييم.

وي تصريح کرد: در برگزاري المپيادهاي ورزشي در دوسال اخير 31 مدال کشوري نصيب دانش آموزان استان شده که از اين تعداد 29 مدال سهم شهرستان شاهرود است.

وي دغدغه دانش آموزان بازمانده از تحصيل را مهم ارزيابي کرد و گفت: 48 نفر از دانش‌آموزان به علت‌هاي مختلف از تحصيل بازمانده بودند که با پيگيري‌هاي انجام شده 28 نفر از آنها شناسايي و جذب مدرسه و مشغول تحصيل شدند و 18 نفر نيز دانش‌آموز بدون هويت‌شناسايي و جذب آموزش و پرورش شدند.

در اين نشست فرماندار شاهرود نيز با بيان اين که دغدغه اولياء دانش‌آموزان در بهره‌مندي از سرويس مدارس بايد مرتفع شود، گفت: در اين حوزه بايد دقت لازم صورت پذيرد.

هاشمي افزود: در مدارس بايد به حوزه ديني توجه بيشتري شود و از پتانسيل اولياء در اين خصوص بهره گرفت.

وي افزود: پيرامون آسيب‌هاي اجتماعي کارهاي خوبي صورت گرفته است، ولي نبايد از اين امر غافل شد و بايد در کنار موفقيت‌هاي ورزشي و فرهنگي در حوزه کاهش‌هاي آسيب‌هاي اجتماعي تمام تلاش خود را به کار گيريم.

امام جمعه شاهرود نيز با بيان اين که حوادث اخير نشان داده است که ما بايد به نسل جوان توجه بيشتري داشته باشيم، گفت: نسل جوان بايد بيشتر از قبل مورد توجه قرار گيرد.

حجه السلام اميني با تاکيد بر اينکه يکي از گروه‌هاي هدف دشمن قشر جوان است، افزود: بايد از فرصت‌هاي زياد از جمله دهه مبارک فجر براي تقويت قشر جوان بهره گرفت.

وي خاطرنشان کرد: در کنار بنيه اعتقادي دانش‌آموزان بايد به بنيه اعتقادي برخي از معلمين هم توجه کرد چون دانش‌آموزان ساعات طولاني را با معلمين مي‌گذرانند.

اميني افزود: با توجه به اينکه نسل جوان از دو حوزه ورزش و هنر استقبال بيشتري مي‌کنند، بايد از زبان هنر و ورزش در جهت جذب جوانان و ارتقاي بنيه اعتقادي آن‌ها گام برداشت.


 سرويس خبر: 

پيکر شهيد حجت الله خانلرخاني در شاهرود تشييع شد

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

پيکر تازه تفحص شده حجت‌الله خانلرخاني که در جبهه‌هاي جنوب به شهادت رسيده بود، روز پنجشنبه گذشته با حضور گسترده مردم و مسوولان شهرستان شاهرود با شکوه فراوان تشييع شد.در اين آيين که اقشار گوناگون مردم، خانواده شهدا و مسوولان حضور داشتند، پيکر شهيد از محل کانون بسيج شاهرود، تا ميدان امام خميني (ره) تشييع و سپس براي خاکسپاري به روستاي قاسم‌آباد شاهرود منتقل شد.آيين تشييع اين شهيد والا مقام يک روز به ياد ماندني ديگر را در شهر شاهرود رقم زد، بسياري از مردم شهيد پرور اين شهر با استقبال بسيار عظيمي که از شهيد خانلرخاني کردند، عشق و ارادت خود را به شهداي دفاع مقدس و نظام اسلامي نشان دادند.در اين آيين، شرکت‌کنندگان با سردادن شعارهاي 'اين گل پرپر از کجا آمده از سفر کربلا آمده' و ' خوني که در رگ ماست هديه به رهبر ماست ' پايبندي خود را به آرمان‌هاي انقلاب و امام نشان دادند.شهيد خانلرخاني 35 سال پيش در عمليات رمضان در محدوده پاسگاه زيد به شهادت رسيده بود و پيکر پاکش بتازگي تفحص شده است.

از روز چهارشنبه گذشته که پيکر اين شهيد وارد شهر شاهرود شد، برنامه‌هاي مختلفي برگزار شد. استقبال از پيکر شهيد و آيين وداع از مهم‌ترين برنامه‌ها بود.اين شهيد گرامي، هنگام شهادت 21 سال داشت و به صورت داوطلبانه حضور در جبهه‌ها را بر شرکت در کلاس درس ترجيح داد.

احداث بيش از دو هزار متر کابل

خود نگهدار در شهرستان آرادان

سرويس خبر:

در 9 ماهه سال جاري، دو هزار و 731 متر کابل خود نگهدار در شهرستان آرادان داير شده است.به گزارش روابط عمومي شرکت توزيع برق استان سمنان، ذبيح‌ا... احمدي گفت: از ابتداي سال‌جاري، يک هزار و 215 متر شبکه فشار ضعيف هوايي و زميني و سه هزار و 195 متر شبکه فشار متوسط هوايي و زميني در شهرستان آرادان برقرا رشده است.وي افزود: 17 ايستگاه هوايي توزيع برق با ظرفيت 625 کيلوولت آمپر نيز در اين شهرستان نصب و بهره‌برداري شده و هفت هزار و 675 متر شبکه‌هاي توزيع برق در راستاي رضايت‌مندي مشترکان، بهينه‌سازي شده است.

مدير توزيع برق شهرستان آرادان تصريح کرد: 208 دستگاه سرچراغ جديد به منظور بهبود روشنايي معابر سطح در شهرستان نصب شده و با تلاش نيروهاي اين مديريت، 110 پروژه عمراني برق‌رساني اجرائي شده است.

وي يادآور شد: در مدت 9 ماهه سال جاري، اعتباري بالغ بر هشت ميليارد و 74 ميليون ريال براي اجراي پروژه‌هاي برق‌رساني اين شهرستان هزينه شده است.احمدي ادامه داد: مهم‌ترين برنامه‌هاي پيش‌بيني‌شده در سه‌ماهه چهارم سال‌جاري، اصلاح فيدر پر معضل روستاهاي ياتري عليا و پاده، بهينه‌سازي شبکه فشار متوسط و فشار ضعيف روستاي ياتري عليا، توسعه شبکه 20 کيلوولت حدفاصل ميدان روستاي حسين‌آباد تا رستم‌آباد، بهسازي شبکه فشار متوسط خيابان فرهنگ روستاي رستم‌آباد و احداث خط 20 کيلوولت خيابان امام خميني(ره) روستاي داورآباد، حدفاصل بيمارستان تا کتابخانه، مي‌باشد.

رزمايش ملي سايبري به صورت پايلوت

در سمنان برگزار مي‌شود

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل پدافند غيرعامل استانداري سمنان از برگزاري رزمايش ملي سايبري به ميزباني سمنان خبر داد و گفت: سمنان به عنوان استان معين براي پايتخت در حوزه سايبري نقش مهم ايفا مي‌کند.

ايرج کارخائي در جلسه رزمايش سايبري استان سمنان (پايلوت کشوري) به ميزباني سالن مديريت بحران استانداري با بيان اينکه اين استان با توجه به ظرفيت‌هاي کلان در حوزه فناوري و داشتن زير ساخت‌هاي لازم در اين زمينه مي‌تواند به عنوان پايلوت کشور در رزمايش بزرگ سايبري عملکرد مطلوبي داشته باشد، بيان کرد: برگزاري رزمايش سايبري براي استان يک ضرورت است.

وي با بيان اينکه سمنان به عنوان استان معين براي پايتخت مي‌تواند در حوزه سايبري نقش مهمي را ايفا کند، افزود: با توجه به اهميت برگزاري مطلوب رزمايش سايبري دراستان اين مهم مي‌طلبد، تا در اين راستا دستگاه‌هاي اجرايي تعامل و همراهي بيشتري داشته باشند.

مديرکل پدافند غيرعامل استانداري سمنان با بيان اينکه فعاليت‌ها در حوزه پدافند با در نظر گرفتن نگاه فرصت محور و تهديد محور به انجام مي رسد، ابراز داشت: امروز نبايد به فضاي سايبري به عنوان عامل تهديد‌کننده براي کشور نگاه کنيم بلکه مي‌تواند اين مهم فرصتي براي پيشرفت و توسعه استان محسوب شود.کارخائي بابيان اينکه مراقب از فضاي مجازي يک ضرورت انکار‌ناپذير محسوب مي‌شود، تصريح کرد: امنيت به عنوان پيش نياز توسعه مطرح است، لذا اقدامات پدافند غيرعامل در اين راستا مي‌تواند به امنيت کشور کمک شاياني کند.