تاریخ 1396/10/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4674 برو جستجو جستجوی پیشرفته   استاندار سمنان:
 اقدامات پيشگيرانه سازمان پدافند غيرعاملکمکي مهم به امنيت کشور است 

سرويس خبر:

استاندار سمنان اقدامات پيشگيرانه سازمان پدافند غيرعامل را کمک به امنيت کشور خواند و از امنيت به‌عنوان مهم‌ترين پيش‌نياز توسعه کشور نام برد.

سيد‌شهاب‌الدين چاوشي در ديدار با جانشين فرمانده قرارگاه سايبري کشور که در دفتر استاندار سمنان برگزار شد، گفت: اقدامات پيشگيرانه و مفيدي که از سوي قرارگاه پدافند غيرعامل کشور انجام مي‌شود، علاوه بر کاهش هزينه‌هاي دولت، نقش مهمي در ايجاد فضاي توسعه در استان‌هاي مختلف ازجمله استان سمنان دارد.

وي با اشاره به تعيين استان سمنان به‌عنوان يکي از استان‌هاي معين تهران، افزود: استان سمنان اين ظرفيت را دارد، تا در حوزه پدافندي و به‌ويژه فضاي سايبري، به‌عنوان پشتيبان استان تهران معرفي شود و در اين راستا، ما نيز از اين اقدام حمايت خواهيم کرد.

استاندار سمنان همچنين از اجراي رزمايش سايبري در اين استان به‌عنوان استان پايلوت کشور حمايت و تأکيد کرد: انجام اين رزمايش علاوه بر نشان دادن سطح آمادگي ادارات و ارگان‌هاي دولتي و غيردولتي استان، مي‌تواند در شناخت نقاط قوت و ضعف در حوزه سايبري کشور نيز مؤثر باشد.

جانشين فرمانده قرارگاه سايبري کشور نيز در اين جلسه، ضمن تبريک انتصاب چاوشي به‌عنوان استاندار سمنان، گفت: استان سمنان به‌عنوان يکي از استان‌هاي پيشرو و موفق در حوزه پدافند غيرعامل بوده و در آمار فناوري اطلاعات، هميشه جزء 5 استان مطرح کشور قرار دارد.

محمدرضا فرجي‌پور خاطرنشان کرد: هدف اصلي فعاليت سازمان پدافند غيرعامل، مصون‌سازي زيرساخت‌هاي کشور در برابر تهديدات سخت‌افزاري و نرم‌افزاري دشمنان است و با عنايت به توانمندي و آمادگي استان سمنان در حوزه پدافند غيرعامل و به‌ويژه حوزه سايبري، در نظر داريم، تا رزمايش سايبري کشور را براي نخستين بار در استان سمنان، به‌عنوان پايلوت کشور برگزار کنيم و در اين راستا، مطالعات لازم و برنامه عملياتي نيز تهيه و به مسؤولان استان سمنان ارسال‌شده است.

همچنين در ابتداي اين جلسه مديرکل پدافند غيرعامل استانداري سمنان، با بيان اقدامات و دستاوردهاي اين اداره کل گفت: فعاليت‌ها در حوزه پدافند، با در نظر گرفتن نگاه فرصت محور و تهديد محور به انجام مي‌رسد و استان سمنان با توجه به ظرفيت‌هاي کلان خود در حوزه فناوري و با داشتن زيرساخت‌هاي لازم در اين زمينه مي‌تواند به‌عنوان پايلوت کشور در رزمايش بزرگ سايبري موفق عمل کند.


 رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان:
 برنامه‌هاي کشاورزي سمنان با شرايط خشکسالي منطبق شود 

سرويس خبر:

رئيس سازمان جهاد کشاورزي سمنان با بيان اينکه تغيير اقليم کشور اين استان را تهديد مي‌کند، گفت: برنامه‌ريزي‌هاي کشاورزي استان با شرايط خشک‌سالي منطبق شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، سيد حسن ميرعماد در جلسه هم‌انديشي درباره تغيير اقليم و پيامدهاي‌ آن در بخش کشاورزي استان سمنان به ميزباني جهاد کشاورزي سمنان با بيان اينکه اثرات تغيير اقليم در جهان به وضوح قابل مشاهده است، ابراز داشت: برنامه‌ريزي‌هاي بخش کشاورزي سمنان بايد با شرايط خشکسالي منطبق شود. وي با بيان اينکه تغيير اقليم در استان سمنان نسبت به کشور بيشتر مشاهده مي‌شود، افزود: تغيير فلور و فون مراتع، زودرسي محصولات کشاورزي به دليل افزايش دما، تغيير فيزيولوژي گياهان، تغيير در جمعيت، نوع و زمان حضور آفات و بيماري‌ها، يخبندان تنها برخي از پيامدهاي تغيير اقليم در بخش کشاورزي محسوب مي شود.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي سمنان افزايش دما، وقوع سيلاب‌هاي مخرب، بيابان‌زايي، طوفان، افزايش تبخير، افزايش گازهاي گلخانه‌اي و غيره برخي را از پيامدهاي تغيير اقليم برشمرد و ابراز داشت: با تغيير اقليم استان نيز با مخاطراتي مواجه شده است که بايد توجه به آن در مديريت استاني لحاظ شود.

ميرعماد با بيان اينکه تهديد تغيير اقليم در استان سمنان جدي است، تصريح کرد: کاهش بارندگي، افزايش درجه حرارات زمين، زياد شدن گازهاي گلخانه اي به صورت تدريجي بر روي کشاورزي اثر گذار است، لذا بايد براي آن راهکاري انديشيده شود.

وي با بيان اينکه 90 درصد اقليم استان سمنان داراي آب و هوايي خشک و نيمه خشک است، افزود: پيامدهاي اين تغييرات به تدريج در حال وقوع است، لذا بايد در بخش کشاورزي به دنبال محصولات بازار پسندي باشيم که بتوانند منطبق با تغيير اقليم و خشکسالي مقاومت بالايي داشته باشند.


 مديرکل را ه‌آهن شمالشرق(1):
 12 ايستگاه راه‌آهن شمال شرق(1)مجهز به علائم الکتريکي هستند 

سرويس خبر:

مديرکل راه‌آهن شمال شرق(1) ضمن اشاره به ارتقاء سيستم علائم الکتريکي اين اداره کل در راستاي افزايش بهره‌وري گفت: 12 ايستگاه اين اداره کل مجهز به اين علائم الکتريکي هستند.

به گزارش روابط عمومي راه آهن شمالشرق(1)، فرشاد زادخور اظهار داشت: با توجه به نصب و راه‌اندازي سيستم علائم الکتريکي در بلاک‌هاي مياني و به‌منظور پايداري بيشتر سيستم، تغييراتي در قسمتي از اينترلاکينگ تجهيز شده توسط يک شرکت خارجي در دستور کار قرار گرفت، به همين منظور بخشي از ماژول‌هاي اينترلاکينگ آن شرکت تعويض و اينترلاکينگ طراحي‌شده جديد، جايگزين اين بخش شد. وي گفت: اين سيستم پس از نصب به مدت يک ماه در ايستگاه سرخ‌ده مورد تست قرار گرفت و سپس نصب نرم‌افزاري و سخت‌افزاري آن در ساير ايستگاه‌هاي تحت پوشش علائم الکتريکي يک شرکت خارجي انجام شد و هم‌اکنون آماده بهره‌برداري است.

مديرکل را آهن شمال شرق(1) مزاياي اين پروژه را رفع نواقص و از بين رفتن برخي مشکلات بلاک‌هاي مياني در محورهاي مجهز به سيستم علائم الکتريکي، يکپارچه شدن سيستم مسيرگيري و اپراتوري در اين محور با سيستم خاص، سهولت در امر نگهداري و تعميرات علائمي آن با توجه به يکپارچه‌سازي سيستم، سهولت در تهيه قطعات يدکي موردنياز شاملاس او سي‌ها، وي سي‌سي‌ها و کارت‌هاي آي ام و درنهايت تلاش براي جاري‌سازي سياست‌هاي مرتبط با اقتصاد مقاومتي برشمرد. زادخور خاطرنشان کرد: 12 ايستگاه از 27 ايستگاه تحت پوشش اين اداره کل مجهز به سيستم علائم الکتريکي اينتر لاکينگ شده است.


 روند پيشرفت فيزيکي پروژه در دست احداث مرکز غربالگري سرطان دانشگاه علوم پزشکي سمنان بررسي شد 

سرويس خبر:

جلسه بررسي روند پيشرفت فيزيکي پروژه در دست احداث مرکز غربالگري سرطان با حضور دکتر شادنوش رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان، دکتر گوهري معاون درمان، دکتر طاهري معاون توسعه مديريت و منابع، دکتر فريور رئيس مرکز آموزشي پژوهشي درماني کوثر، جمعي از مديران دانشگاه و شرکت‌هاي پيمانکار اين پروژه‌ها در دفتر مديريت مرکز آموزشي پژوهشي درماني کوثر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان؛ دکتر مهدي شادنوش رئيس اين دانشگاه با اشاره به اهميت بهره‌برداري از مرکز غربالگري سرطان، گفت: براي ارائه خدمات به مردم عزيزمان در حوزه تشخيص سرطان، اتمام پروژه مرکز تشخيصي غربالگري سرطان در اولويت برنامه‌هاي اين دانشگاه است. وي افزود: با تکميل، تجهيز و بهره‌برداري از اين پروژه مردم استان و استان‌هاي همجوار ديگر نيازي به مراجعه به مراکز کلان شهرها ندارند.

شايان ذکر است: مرکز غربالگري سرطان که سطح دو غربالگري سرطان مي‌باشد، در حال حاضر 30 درصد پيشرفت فيزيکي دارد.


 سرويس خبر: 

استاندار سمنان:

سامان‌دهي احزاب در استان سمنان

رويکرد استانداري در دوره جديد است

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان با اشاره به لزوم سامان‌دهي فعاليت سياسي در سايه احزاب گفت: احزاب سياسي در استان سمنان توسعه مي‌يابد.

سيد‌شهاب‌الدين چاووشي در همايش احزاب، تشکل‌ها و فعالان سياسي استان اظهار داشت: توسعه و سامان‌دهي فعاليت‌هاي سياسي در استان سمنان يکي از رويکردهاي مهم من است.

وي با بيان اينکه مردم‌سالاري ديني بايد رويکرد و اولويت اصلي احزاب در جامعه باشد، اذعان کرد: افراد تحصيل‌کرده، صاحب‌نظر و روشنفکر در جامعه بايد در احزاب سياسي عضويت داشته باشند، تا نسبت به سامان‌دهي تفکر و جهت‌دهي فعاليت‌هاي احزاب اقدامي اساسي انجام شود.

استاندار سمنان احزاب را يک پل ارتباطي دولت با مردم دانست و گفت: تشکل‌هاي مختلف بايد رويکرد فرهنگي را در خود تقويت کنند و نسبت به مسائل فرهنگي روز در جامعه بپردازند.

وي با اشاره به اينکه دولت نيز موظف به حمايت از احزاب و تشکل‌هاي مختلف در جامعه است، يادآور شد: اين مسئله به‌عنوان يک اصل در قانون اساسي نيز تصويب‌شده است و مانعي براي توسعه احزاب و فعاليت آنان در چارچوب قانون در استان سمنان وجود ندارد.

چاووشي تعادل بخشي در جامعه را يکي از مهم‌‌ترين وظايف احزاب اعلام کرد و گفت: افراد بايد در گروه‌هاي مختلف سياسي، احزاب و تشکل‌ها نسبت به بهره‌گيري از توانايي و تفکرات ديگر افراد جامعه نيز اهتمام ويژه داشته باشند.

وي با بيان اينکه فرهنگ‌سازي در فعاليت احزاب کمرنگ است، خاطرنشان کرد: مسئولان احزاب نسبت به تقويت اين امر و بررسي اصول فرهنگي مطابق با رويکرد احزاب در جامعه تلاش کنند.

بهره‌مندي بيش از هزار و 800 بيمار

در ماه گذشته از خدمات بستري

مرکز آموزشي پژوهشي درماني کوثر سمنان

سرويس خبر:

سرپرست مرکز آموزشي پژوهشي درماني کوثر از مراجعه 5796 نفر به بخش اورژانس مرکز آموزشي پژوهشي درماني کوثر در آذر ماه 1396 خبر داد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان؛ دکتر فريور گفت: 602 نفر از اين مراجعين در بخش‌هاي مختلف اين مركز بستري شدند و مابقي در بخش اورژانس تحت نظر قرار گرفته و خدمات سرپايي دريافت نمودند.

در ادامه دكتر فريور، با اشاره به بستري شدن 1898 نفر از بيماران، متوسط اشغال تخت بخش‌هاي باليني (13 بخش) اين مرکز را بالاي 74 درصد و متوسط اقامت بيماران در بخش را 3.90 روز اعلام کرد.

بنا بر اين آمار، در طي ماه گذشته 588 مورد عمل جراحي در اتاق‌هاي عمل جنرال و قلب و 506 مورد جراحي سرپائي در بخش اورژانس اين مرکز انجام شده است.

شايان ذکر است: دکتر فريور از تمامي پزشکان، پرستاران و پرسنل شاغل در مرکز آموزشي پژوهشي درماني کوثر جهت ارائه خدمات سلامت به هموطنان تشکر و قدرداني کرد و براي آن‌ها آرزوي توفيق روزافزون نمود.

مديرکل آموزش وپرورش استان سمنان:

اهتمام جدي مديران مدارس بر درآمد‌زايي

و توليدي کردن هنرستان‌ها

سرويس خبر:

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: درآمد‌زايي و توليدي کردن هنرستان‌ها بايد مورد توجه و دغدغه مديران هنرستان‌ها باشد.

به گزارش اداره اطلاع‌رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش استان سمنان، محمد‌رضا جهان در جلسه مديران هنرستان‌هاي فني و حرفه‌اي استان سمنان اظهار کرد: هدايت دانش‌آموزان به سمت رشته‌هاي فني وحرفه‌اي و کاردانش نوعي جهاد مي‌باشد. وي با بيان اينکه استان سمنان با 8 درصد کم‌ترين بيکاري در کشور را دارد، افزود: سهم آموزش و پرورش باتوجه به اشتغال دانش‌آموزان در رشته‌هاي مهارتي در اين زمينه بسيار چشمگير است.

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان تصريح کرد: اعتقاد و باور جدي داريم که مشکل اشتغال افراد جامعه از مسير تحصيل در رشته‌هاي فني و حرفه‌اي و کاردانش حل خواهد شد.

محمدرضا جهان ادامه داد: امروز اگراستان سمنان رتبه اول کشور در اشتغال را دارد، به‌طورحتم و يقين يکي از دلايل آن توسعه رشته‌هاي فني وحرفه‌اي و کاردانش است.

وي با اشاره به نقش مهم مديران هنرستان‌ها در استقرار پايه دوازدهم تحصيلي اذعان نمود: شما بايد با رونق بخشي به هنرستان، درآمدزايي و توليدي کردن زمينه تحصيل دانش‌آموزان را فراهم نماييد.