تاریخ 1396/10/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4664 برو جستجو جستجوی پیشرفته   از ابتداي سال تا کنون محقق شده است؛
 درآمد 144 درصدي گمرک استان سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل گمرک استان سمنان گفت: درآمد گمرک استان سمنان 144 درصد نسبت به سال گذشته افزايش داشته است.

علي سعد الدين در نشست خبري با اصحاب رسانه اظهار داشت: از ابتداي سال 96 تاکنون بالغ‌بر 313 هزار و 940 تن کالا از گمرک استان سمنان به ساير کشورها صادر شده است.

وي با اشاره به ارزش دلاري کالاهاي صادراتي استان سمنان بيان کرد: اين حجم از کالاهاي صادراتي بالغ‌بر 134 ميليون و 996 هزار دلار است و عمده کالاهاي صادراتي اين استان هيدروکربن سبک، شمش سرب، پودر لباس‌شويي، سود پرک (کاستيک سودا)، کابل، قاشق و چنگال يک‌بارمصرف، کاشي، کولرآبي، سيمان، کرک بزي، لوله قابل‌انعطاف است.

مديرکل گمرک استان سمنان با بيان اينکه اين کالاها به 45 کشور جهان ارسال مي‌شود، تصريح کرد: در مقايسه با مدت مشابه سال قبل ميزان صادرات کالا ازنظر وزني 28 درصد افزايش و ازنظر ارزش دلاري 26 درصد افزايش را نشان مي‌دهد.

وي با اشاره به ميزان واردات موقت و قطعي در اين مدت خاطرنشان کرد: از ابتداي سال 96 تاکنون بالغ‌بر 17 هزار و 881 تن کالا به استان سمنان واردشده است که عمده اين کالاها شامل ماشين‌آلات خط توليد و اجزا و قطعات آن‌ها، مواد اوليه کارخانه‌ها است.

سعد‌الدين با بيان اينکه ارزش دلاري کالاهاي وارداتي به استان سمنان بالغ‌بر 48 ميليون و 214 هزار دلار است، افزود: پنبه شانه نزده حلاجي نشده، محصولات تخت نورد شده از فولاد سيليسيم دار، ورق فولادي، الياف سنتتيک، ‌هادي‌هاي برق، برق‌گير محدودکننده ولتاژ و مسدودکننده افزايش ناگهاني ولتاژ، ماشين‌هاي برداشت از سطح هر نوع مواد توسط ليزر، کائوچوي اتيلن پروپيلن، اجزاء قطعات ترانسفورماتور، ماشين‌هاي شستن سفيد کردن يا رنگ کردن از ديگر کالاهاي وارداتي مهم به استان سمنان است.

وي ابراز داشت: کالاهاي وارداتي به استان سمنان از 22 کشور جهان به گمرک استان سمنان واردشده است که در مقايسه با مدت مشابه سال قبل ازنظر ارزش دلاري 44 درصد افزايش را نشان مي‌دهد.

مديرکل گمرک استان سمنان با بيان اينکه درآمد اين نهاد نسبت به سال گذشته بالغ‌بر 144 درصد افزايش داشته است، تصريح کرد: از ابتداي سال 96 تاکنون گمرک استان با احتساب ضمانت‌نامه‌ها مبلغ 196 هزار و 328 ميليون ريال درآمد داشته است.

وي اضافه کرد: اين مبلغ شامل 58 هزار و 786 ميليون ريال ماليات بر ارزش‌افزوده و 137 هزار و 542 ميليون ريال حقوق ورودي و ساير درآمدها است.

به گفته سعدالدين در اين بازه زماني هيچ پرونده قاچاقي در اداره کل گمرک استان سمنان کشف نشده است.


 چشم اندازهاي برنامه ششم توسعه ؛
 احداث يک هزار و 470 کيلومتر راه هاي بين مزارع در استان سمنان  

سمنان- ايرنا- مسوول تجهيز و نوسازي اراضي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان گفت: توجيه اقتصادي براي سرمايه گذاري در بخش کشاورزي اين استان در گرو نوسازي و تجهيز اراضي کشاورزي و تامين زيرساخت ها مانند تامين آب و احداث راه هاي بين مزارع است.

عبدالله دامغانيان روز يکشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود : يکي از فعاليت‌هاي اين سازمان براي تامين زيربناي لازم مهندسي اجتماعي باهدف سهولت فعاليت هاي کشاورزي و توليد بيشتر در اراضي، احداث راه هاي بين مزارع است.

وي اظهار داشت : در اين استان بيش 2 هزار و 300 کيلومتر از جاده هاي بين مزارع استان نيازمند بازسازي است و از سال 1379 تاکنون در حدود 855 کيلومتر عمليات احداث جاده بين مزارع در سطح اراضي سمنان اجرا شده است.

وي خاطرنشان کرد : راه دسترسي آسان به مزارع ، سهولت رفت و آمد ماشين هاي کاشت، داشت و برداشت و بازار رساني محصولات کشاورزي از فوايد احداث جاده بين مزارع است .

دامغانيان ادامه داد : يکي از چشم اندازهاي برنامه ششم توسعه ،احداث يک هزار و470 کيلومتر راه هاي بين مزارع در استان سمنان است و براي تکميل اين طرح 12 ميليارد و 500 ميليون ريال اعتبارپيش بيني شده است.

به گزارش ايرنا، استان سمنان بيش از 40 هزار بهره بردار کشاورزي دارد و توليد محصولات کشاورزي در سال زراعي 95-96 در استان سمنان با افزايش 9.4 درصدي نسبت به دوره قبل از آن به يک‌ ميليون و 570 هزار تن رسيد که از اين ميزان 672 هزار تن محصولات راهبردي حوزه کشاورزي در استان بود که افزايش حدود 33 درصدي داشت.


 معاون آموزش ابتدايي آموزش و پرورش استان سمنان:
 شايع‌ترين مشكلات آموزشي كودكان ناشي از اختلال در يادگيري آنهاست  

سرويس خبر

معاون آموزش ابتدايي آموزش و پرورش استان سمنان گفت: برنامه‌ريزي و رفتار برمبناي توان و خصوصيات فردي كودكان، از مهمترين ويژگي‌هاي نظام آموزشي پويا و كارآمد است.

به گزارش اداره اطلاع‌رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش استان سمنان، غفار محمدي در جمع مديران و مربيان مراكز پيش‌دبستاني استان گفت: يکي از پديده‌هاي طبيعي در ساختار جوامع انساني وجود تفاوت است. يک نظام آموزشي سالم، پويا و كارآمد اين تفاوت‌ها را به درستي درك مي‌كند و بر مبناي توانمندي‌هاي كودكان برنامه‌ريزي مي‌نمايد.

وي افزود: وجود تفاوت‌هاي فردي در ميان دانش‌آموزان از نظر شخصيت، استعداد، هوش، پيشرفت تحصيلي، وضعيت اقتصادي و اجتماعي و توان و سرعت يادگيري مطالب و... مسئله مهمي است که معلمان در کلاس‌ درس با آن مواجهند چرا که معلمان به تجربه دريافته‌اند که شيوه برخورد و ارايه مطالب بر مبناي يک روش تدريس خاص نمي‌تواند براي همه دانش‌آموزان به‌طور يکسان مفيد باشد.

معاون آموزش ابتدايي آموزش و پرورش استان سمنان در ادامه با اشاره به مشكلات يادگيري كودكان افزود: شايع‌ترين مشكلات آموزشي كودكان ناشي از اختلال در يادگيري آنهاست و چنانچه معلم و يا خانواده به درستي آن را نشناسند و با آن رفتار ننمايد، خسارت جبران‌ناپذيري بر ساختار رواني و ذهني كودكان وارد مي‌آيد.

محمدي خاطرنشان کرد:با توجه به اينكه چند سالي است، سنجش نوآموزان به دوره پيش دبستاني منتقل شده فرصت مناسبي جهت مداخله به هنگام و صحيح براي آموزش و پرورش به‌وجود آمده است و مهمترين مداخله آموزش و پرورش اصلاح و انطباق برنامه درسي و به‌ويژه آموزشي با توانمندي‌هاي نوآموزان است.

وي ادامه داد: موثرترين گام ارتقاي علمي و مهارتي مربيان در زمينه اختلالات يادگيري و نحوه مواجهه با آن است، بديهي است كارگاه هاي آموزشي تنها مي‌تواند بخشي از دانش رفتاري را به مربيان گرامي منتقل كند، بخش عمده آن بايد بر اساس خود‌آموزي، با هم‌آموزي و مطالعه گسترده منابع و مراجع علمي بدست آيد، لذا ضرورت دارد، نشست‌ها و حلقه‌هاي علمي بين مربيان در اين زمينه گسترش يابد. شايان ذکر است: دوره آموزشي تامين مدرسي با موضوع اختلالات يادگيري با شركت بيش از 50 نفر از مديران و مربيان مراكز پيش‌دبستاني استان در روزهاي پنجشنبه و جمعه مورخ 7و 8 دي ماه 96 در شهرستان سمنان برگزار شد.


 امکان سنجي راه اندازي قطار برنامه‌اي حمل زغال‌سنگ از راه‌آهن شمالشرق (1) 

شاهرود-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

طي نشستي مديرکل راه آهن شمالشرق (1) و مدير عامل شرکت زغال‌سنگ البرز شرقي نحوه افزايش تعاملات در خصوص حمل محموله زغال‌سنگ از طريق ريل را مورد بررسي قرار دادند.

مدير کل راه آهن شمالشرق (1) گفت: در راستاي نيل به اهداف اقتصاد مقاومتي و جذب حداکثري بار وهمچنين ارائه خدمت رساني به صاحبان کالاو خدمات، طي نشستي نحوه افزايش تعاملات وتشکيل قطار برنامه اي جهت حمل زغال‌سنگ از ايستگاه زرين به مقصد ذوب‌آهن اصفهان بررسي شد.

فرشاد زادخور اظهار داشت: با توجه به زير‌ساخت‌هاي موجود در شبکه ريلي، در حال حاضر بارگيري و حمل ماهيانه 10هزار تن زغال‌سنگ توليدي شرکت زغال سنگ البرز شرقي از طريق ريل امکان‌پذير است که مقرر گرديد، با هماهنگي و برنامه‌ريزي‌هاي لازم، حمل اين ميزان بار توسط دو رام قطار برنامه‌اي با استعداد 40 واگن در هفته از ايستگاه راه‌آهن زرين به مقصد ذوب‌آهن اصفهان انجام شود.

زاد‌خور همچنين افزود: تلاش راه‌آهن بر آن است که ارائه خدمت‌رساني در زمينه حمل بار و مسافر به بهترين نحو ممکن انجام پذيرد و اميدواريم با شناسايي چشمه‌هاي بار و تعامل بيشتر با مشتريان و صاحبان کالا اين مهم صورت پذيرد و بتوانيم گام بلندي را در رسيدن به هداف راه‌آهن برداريم.

وي تصريح کرد: شرکت زغال‌سنگ البرز شرقي ظرفيت توليد ماهيانه 12 هزارتن زغال‌سنگ را دارد و از ابتداي سال‌جاري تاکنون بالغ بر 67 هزارتن زغال‌سنگ توليدي اين شرکت در ايستگاه زرين بارگيري و از طريق شبکه ريلي به مقصد ذوب‌آهن اصفهان حمل شده است.


 سرويس خبر 

مشاور امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان:

هزار و200 دانش‌آموز استان تحت پوشش

"طرح بشري" قرار گرفتند

سرويس خبر

به همت امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش، طرح بشري در همه‌ي مراکز شبانه‌روزي استان به تعداد 1200 نفر از دانش آموزان دختر و پسر متوسطه اول و دوم برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش استان سمنان، مهرانه خادمي مشاور مدير کل در امور زنان، در اين باره گفت: همه‌ي دانش‌آموزان مراکز شبانه‌روزي استان که به تعداد 1200 نفر از دختران و پسران متوسطه اول و دوم، جامعه هدف دانش‌آموزي بوده است.

وي مدت اجراي کارگاه آموزشي را 4 ساعت خواند و گفت آموزش بلوغ و آموزش بهداشت فردي به همراه توزيع کتاب آموزش بلوغ تاليف دفتر امور زنان و اقلام بهداشتي صورت پذيرفت.

اين مقام مسئول هدف از اجراي اين طرح را افزايش آگاهي دانش‌آموزان دختر و پسر متوسطه اول و دوم مراکز شبانه روزي در زمينه بهداشت عمومي و پيشگيري از بروز بيماري‌هاي خاص دوران بلوغ و کاهش عوامل خطر سلامت و همچنين افزايش سطح انگيزشي دانش‌آموزان جامعه هدف به حفظ سلامت و رفع محروميت‌زدايي عنوان کرد.

شايان ذکر هست: طرح توسعه سلامت دختران با موضوع آموزش بلوغ در سطح استان، در کليه مدارس دخترانه متوسطه اول وپايه ششم ابتدائي به همراه مادران و مادران دانش‌آموز دختر پايه سوم ابتدائي در حال اجرا مي‌باشد.

اجراي اين طرح‌ها توسط کارشناسان و رابطان امور بانوان مناطق و شهرستان‌هاي سطح استان و با نظارت مشاور مدير کل در امور زنان برگزار مي‌شود.

پذيرش مقاله کارکنان شرکت توزيع برق استان سمنان در کنفرانس سامانه اطلاعات مکاني

سرويس خبر

مقاله کارکنان شرکت توزيع برق استان در کنفرانس ملي سامانه اطلاعات مکاني پذيرفته شده است.

به گزارش روابط عمومي شرکت توزيع برق استان سمنان، مقاله ارائه شده تحت عنوان"استفاده از سامانه اطلاعات مکاني (GIS) در جايابي همزمان خازن و اتوبوستر (مطالعه موردي فيدر خارتوران شاهرود)" در چهارمين کنفرانس ملي کاربرد سامانه اطلاعات مکاني صنعت آب و برق، که در دانشگاه صنعتي اراک برگزار گرديد، مورد قبول داوران واقع شده است.

يادآور مي‌شود: اين مقاله توسط مصطفي دلبري، مهندس حامد قانع، مهندس سيد‌حميدرضا موسوي و مهندس احمد يوسفي ارائه شده است.

خاطرنشان مي‌سازد: امروزه يکي از مهم‌ترين مسائل شبکه‌هاي توزيع، جايابي مکان و اندازه تجهيزات رفع ضعف ولتاژ و کاهش تلفات شبکه مي‌باشد و در اين مقاله روشي نوين، مبتني بر الگوريتم جستجوي ‌هارموني توسعه يافته جهت تعيين همزمان مکان و اندازه اتوبوستر و خازن براي حل مسئله چند هدفه تبيين شده است.

رئيس شوراي بانوان خير مدرسه‌ساز کشور درسمنان:

وجود 5 هزار بانوي خير مدرسه‌ساز در کشور

سرويس خبر

رئيس شوراي بانوان خير مدرسه‌ساز کشور با بيان اينکه حدود پنج هزار بانوي خير مدرسه‌ساز در کشور داريم، گفت: اين خيرين حداقل يک مدرسه و برخي تا 40 مدرسه هم ساخته‌اند.

به گزارش اداره اطلاع رساني وروابط عمومي آموزش و پرورش استان سمنان، خديجه نيزاري در نخستين نشست شوراي بانوان خير مدرسه‌ساز استان سمنان در سالن اجتماعات اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي اين استان اظهار داشت: نيمي از جامعه ما را بانوان تشکيل مي‌دهد که در نيم ديگر جامعه نيز مؤثرند.

رئيس شوراي بانوان خير مدرسه‌ساز کشور با بيان اينکه همه اقشار جامعه اعم از مرد و زن از وجود مادر شکل‌گرفته و از وجود وي جان مي‌گيرند، خاطرنشان کرد: همه مردان و زنان موفق در دنيا تربيت‌يافته دامان پاک مادران‌اند.

نيزاري با اشاره به تعداد بانوان خير مدرسه‌ساز جذب‌شده در اين شورا اضافه کرد: بيش از 28 هزار خير مدرسه‌ساز در کشور مشغول به ساخت مدرسه براي فرزندان اين مرزوبوم‌اند که چهار هزار و 966 نفر آنان را بانوان تشکيل مي‌دهند.

وي با بيان اينکه اين بانوان خير مدرسه‌ساز به‌شخصه از يک مدرسه تا 40 پروژه فضاي آموزشي خيري در کشور ساخته‌اند، يادآور شد: علاوه بر حضور مستقيم در امر مدرسه‌سازي، بانوان مي‌توانند نقش فرهنگ‌سازي در خانواده خود و سطح جامعه براي امر مدرسه‌سازي داشته باشند.

معاون توسعه مديريت و پشتيباني آموزش و پرورش استان سمنان در اين نشست نقش خيرين در افتخارات استان را غير‌قابل انکار و ستودني دانست.

محمودي بيان داشت: مدرسه‌سازي و نيکوکاري در بحث مدرسه‌ نشان از تيزهوشي و زيرکي خيرين مدرسه‌ساز است.

وي با بيان اينکه امروز که آموزش و پرورش استان در اکثريت شاخص‌هاي آموزشي و پرورشي داراي رتبه‌هاي ممتاز مي‌باشد به‌واسطه‌ي تلاش همه دست‌اندر‌کاران تعليم و تربيت استان به‌ويژه خيرين محترم مدرسه‌ساز مي‌باشد.

معاون توسعه مديريت و پشتيباني آموزش و پرورش استان سمنان تصريح کرد: خيرين مدرسه‌ساز با ايجاد محيط‌هاي آموزشي در استان نقش مهمي در آموزش و تعليم و تربيت افراد جامعه دارند.

مديرکل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان سمنان هم گفت: از جشنواره نوزدهم در ارديبهشت ماه سال‌جاري تا کنون خيرين مدرسه‌ساز بالغ بر 19 ميليارد تومان تعهد نموده‌اند.

ابوالفضل درباني اظهار داشت: امروز تکميل پروژه‌هاي نيمه‌تمام آموزشي در استان سمنان و کاهش آمار مدارس تخريبي در اين استان نيازمند حضور و مشارکت بيش‌ازپيش خيران در امر مدرسه‌سازي است.

وي با اشاره به اينکه امسال، دولت اعتبار خوبي براي تکميل پروژه‌هاي نيمه‌تمام آموزشي در استان سمنان با مشارکت خيران مدرسه‌ساز اختصاص داده است عنوان کرد: با توجه به نگاه ويژه دولت به امر مدرسه‌سازي و جداسازي دانش آموزان از فضاهاي آموزشي تخريبي، در سال 96 اعتبارات اداره کل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان سمنان با افزايش 300 درصدي مواجه بود.

مديرکل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان سمنان افزود: اين افزايش 300 درصدي اعتبارات نوسازي مدارس در بودجه امسال انگيزه ما را بيشتر کرد تا همگام با اعتبارات دولتي بحث مشارکت‌هاي مردمي را نيز در استان سمنان تقويت کنيم.

درباني با بيان اينکه 38 درصد از فضاهاي آموزشي استان سمنان تخريبي است؛ به اهميت سازمان‌دهي مناسب بانوان خير مدرسه‌ساز در اين استان حضور سازمان‌يافته‌تر آنان در عرصه مدرسه‌سازي اشاره و خاطرنشان کرد: بر اين اساس شوراي بانوان خير مدرسه‌ساز در استان سمنان شکل گرفت.

به گفته مديرکل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان سمنان، با تشکيل شوراي بانوان خير مدرسه‌ساز اين استان از ظرفيت بانوان در امر مدرسه‌سازي مانند سنوات قبل به‌صورت برنامه‌ريزي‌شده‌تر استفاده مي‌شود.