تاریخ 1396/10/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4664 برو جستجو جستجوی پیشرفته   کاهش سوانح رانندگي در سمنان نيازمند ترويج فرهنگ ترافيکي است 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان سمنان گفت: کاهش سوانح رانندگي در اين استان نيازمند ترويج فرهنگ ترافيکي در مدارس، مهدکودک و رسانه‌هاي جمعي است.

سرهنگ موسي بزرگي در نشست خبري با اصحاب رسانه در سالن جلسات معاونت راهنمايي رانندگي فرماندهي نيروي انتظامي استان افزود: آموزش و پرورش، رسانه‌ها، مهد کودک‌ها بايد بيش از پيش در فرهنگ‌سازي، خطرات ناشي از رعايت نکردن قوانين راهنمايي و رانندگي در سمنان تلاش کنند.‌

وي با بيان اين که در بيش از 80 درصد تصادفات منجر به فوت، عابرين پياده و موتورسوران قرباني هستند، اظهار داشت: استفاده از کلاه ايمني و پل عابر پياده به عنوان عامل بازدارنده و کاهش آسيب در وقوع تصادفات بايد بيش از بيش در سمنان فرهنگ‌سازي شود.

وي برگزاري مسابقات موتورسواري با هدف تخليه هيجان جوانان، برگزاري همايش طلايه داران فرهنگ ترافيکي، آموزش در مدارس و مهدهاي کودک و احداث شهرک ترافيک را برخي از جمله اقدامات معاونت راهنمايي و رانندگي استان براي فرهنگ‌سازي و آموزش با هدف کاهش تصادفات برشمرد.

بزرگي تصريح کرد: سالانه بيش از 16 هزار تن در کشور به دليل سوانح حوادث ترافيکي کشته مي شوند که در کنار عواملي مانند وسيله نقليه و جاده‌ها بخش زيادي از علت تصادف‌ها، عامل انساني است.

وي ادامه داد : براي کاهش تصادفات طرح نظم آوران ترافيک براي برخورد ويژه با تخلفات حادثه‌ساز، احداث پل‌هاي عابر‌پياده به عنوان مانع براي ورود خودروها به محل پياده‌روها در سمنان اجرا شده است. به گزارش ايرنا 660 کيلومتر از بزرگراه 860 کيلومتري تهران- مشهد در استان سمنان قرار دارد، استان سمنان با 97 هزار و 491 کيلومتر مربع وسعت رتبه ششم را در بين ديگر استان‌هاي کشور به لحاظ وسعت دارد.

سالانه بيش از 20 ميليون مسافر از محورهاي ارتباطي استان سمنان عبور مي‌کنند و بر اساس آمار 60 درصد واژگوني خودروها در محورهاي ارتباطي اين استان رخ مي دهد که 55 درصد تصادفات جاده‌اي استان سمنان ناشي از عدم توجه به جلو و واژگوني خودروها بوده است.


 پيگيري تفاهم‌نامه‌هاي سرمايه‌گذاري استان سمنان در دستور کار استاندار جديد قرار گيرد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان گفت: پيگيري تفاهم‌نامه‌هاي سرمايه‌گذاري استان سمنان در دستور کار استاندار جديد قرار گيرد.

محمدرضا خباز در جلسه شوراي مديران استانداري سمنان اظهار داشت: هر شروعي، پاياني دارد و طبيعت دنيا چنان است که ماندگار نبوده و نيست و دنيا يک ابزار است، بايد از اين ابزار درراه خدمت به مردم استفاده کرد.

وي با اشاره به اينکه موفقيت‌هاي امروز استان سمنان مرهون يک کار گروهي و حاصل همفکري جمعي است، تصريح کرد: ارتباط دوستانه و تعامل با مديران استان در اولويت نخست فعاليت من در اين مسئوليت بود.

استاندار سمنان با تأکيد بر لزوم حفظ استقلال قوه مجريه در استان سمنان بيان کرد: به‌هيچ‌وجه اجازه ندادم تا ديگران در امور قوه مجريه دخالت کنند و اين‌يکي از مهم‌ترين عوامل موفقيت‌هاي استان سمنان بود.

وي با بيان اينکه در استان سمنان سه کار باقيمانده وجود دارد، از استاندار جديد درخواست کرد: نسبت به پيگيري تحقق 100 درصدي تفاهم‌نامه‌هاي سرمايه‌گذاري در سال گذشته و اجرايي شدن تفاهم‌نامه‌هاي نشست اقتصادي و سرمايه‌گذاري ايران- سمنان که اخيراً برگزار شد، اهتمام ويژه‌اي بورزند.

خباز بحران کم‌آبي را يکي از مهم‌ترين چالش‌هاي استان سمنان برشمرد و گفت: پروژه انتقال آب به استان سمنان در دستور کار و از دغدغه‌هاي استاندار جديد باشد.


 «مشق‌ روز» شماره 93 
نويسنده : سيد‌رضا اکرمي

ايام ولادت پيامبر بزرگ الهي حضرت عيسي‌بن‌ مريم است که در قرآن مجيد دو بار آمده «وسلام عليه يوم يموت و يوم يبعث حياء والسلام علي يوم ولدت و يوم اموت و يوم ابعث حيا» که يکي در مورد حضرت عيسي است و ديگري حضرت يحيي. اين پيامبران زندگي ويژه دارند که حضرت يحيي به شهادت رسيد. براي هوس‌بازي يک زن و ديگري براي لجبازان يهودي عليه حضرت عيسي. تاريخ را به خوبي با فکر و فهم و تدبير و بصيرت بخوانيم و در زندگي روزمره به‌کار بنديم. روزمرگي زندگي ننمائيم و بلکه روزمند باشيم و با بصيرت و تجربه زندگي نمائيم. واژه بصيرت و بصائر را در قرآن و روايات پي بگيريم و در تاريخ نمونه‌هاي فراوان داريم.

در موضوع آلودگي هرگز به سيگاري‌ها نمي‌گوييم از مصرف سيگار و قليان خودداري نماييم و ماشين‌ها را ايستاده روشن نگه نداريم. رسانه‌هاي عمومي «راديو تلويزيون و مطبوعات و تريبون‌هاي نمازجمعه و رسانه‌هاي مساجد» به موضوع بها بدهيم و مصرف را نشانه بي‌خيالي ندانيم و در هيچ موضوعي بي‌تفاوت نباشيم. امام هشتم در مورد مصرف يک سيب و دور ريختن ليوان آب حساسيت نشان داد و امام خميني بر روي حفظ يک ليوان آب اهتمام داشت و نيز شعله يک مهتاب در منزل کوچک خود. حضرت علي(ع) دوران زمامداري خود فرمود «أَدِقُّوا أَقْلَامَکُمْوَقَارِبُوا بَيْنَ سُطُورِکُمْوَ احْذِفُوا عَنِّي فُضُولَکُمْ وَ اقْصِدُوا قَصْدَ الْمَعَانِي وَ إِيَّاکُمْ وَ الْإِکْثَارَ فَإِنَّ أَمْوَالَ الْمُسْلِمِينَ لَاتَحْتَمِلُ الْإِضْرَارَ، نهج‌البلاغه» قلم‌ها را تيز نماييد و خطوط سخن را نزديک کنيد و سخنان اضافي را ننويسيد و در مصرف مرکب و کاغذ دقت کنيد که اموال مسلمانان ضررپذير نيست.

در جلسه‌اي از روحانيون با وزير اطلاعات براداران روحاني از نبود نظارت بر عملکردها در همه مسائل چون لبنيات، ميوه‌ها، خدمات و کارکرد مسئولان و پزشکي و بروکراسي در پرونده‌ها و اطاله دادرسي، بي‌اعتنايي به انتقادات و اعتراضات دل‌سوزان و خير‌خواهان و تقدير از زحمات وزارت اطلاعات و کارکرد کارکنان و شخص وزير که در جمع مردم است و در هر صحنه‌اي حضور دارد، سخن گفتند. اطلاع‌رساني و پاسخگويي هر دستگاهي به مسائل مربوط به خود بسيار اندک است. هنوز درباره برجام اطلاع‌رساني شايسته انجام نگرفته و از بدهي انباشته دولت گذشته با درآمد بالاي 700 ميليارد دلاري در 8 سال آمار مناسب ندارند. گلايه‌مندي بود و تغيير در روش و شيوه کار.