تاریخ 1396/10/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4662 برو جستجو جستجوی پیشرفته   مدير کل ميراث فرهنگي استان سمنان:
 همکاري ميراث فرهنگي و شهرداري باعث رونق اقتصادي شهر مي‌شود 

سرويس خبر

مدير کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان گفت: همکاري ميراث‌فرهنگي و شهرداري زمينه‌ساز رونق اقتصادي است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان، «حسين خواجه بيدختي» امروز و در ديدار با شهردار جديد سمنان، افزود: شهر سمنان داراي ظرفيت‌هاي بالايي در حوزه ميراث فرهنگي و جذب سرمايه‌گذار در اين حوزه است.

وي با اشاره به روند رو به رشد سرمايه‌گذاري در حوزه گردشگري سمنان در سال‌هاي اخير گفت: استقبال سرمايه‌گذاران براي سرمايه‌گذاري در حوزه گردشگري سمنان اتفاق جديدي است و اين اداره کل با اتخاذ سياست‌هاي ترغيبي، در صدد جذب تعداد بيشتري از سرمايه‌‌گذاران است.

بيدختي با تاکيد بر اينکه شهرداري مي‌تواند نقش مهمي در جذب و ترغيب سرمايه‌گذاران داشته باشد، افزود: در حال حاضر تعدادي از مراکز اقامتي و تفريحي سمنان مجوز دريافت کرده، اما داراي مشکلاتي هستند و شهرداري مي‌تواند در رفع اين مشکلات موثر باشد. وي با اشاره به اينکه سمنان در زمينه توليد سفال از سرآمدترين شهرهاي کشور است، گفت: راه اندازي مراکز فروش صنايع‌دستي در سمنان با مساعدت شهرداري از جمله برنامه‌هاست.

بيدختي با تاکيد بر اينکه حفظ و احياي بافت تاريخي سمنان نياز به همکاري شهرداري دارد، افزود: ظرفيت باقي مانده در بافت بايد حفظ شود و اين اداره کل در اين راستا در حال راه‌اندازي پايگاه تاريخي شهر سمنان است.

شهردار سمنان نيز در اين ديدار بر افزايش همکاري شهرداري و ميراث‌فرهنگي تاکيد کرد و گفت: با جذب سرمايه‌گذار بخش خصوصي مي‌توان در زمينه حفظ و احياي بافت تاريخي سمنان اقدام کرد.

سيدمحمد‌ناظم رضوي افزود: شهرداري سمنان در همکاري با ميراث فرهنگي، حمايت ويژه‌اي از راه‌اندازي موزه و جذب سرمايه‌گذار بخش خصوصي خواهد داشت.

وي از راه‌اندازي واحد گردشگري در شهرداري سمنان خبر داد و گفت: بايد از ظرفيت‌هاي شهر سمنان براي تبديل اين شهرستان به مقصد گردشگري بهره‌برداري کرد.


 مديرکل تعزيرات حکومتي استان سمنان خبر داد؛
 کاهش16 درصدي پرونده‌هاي ورودي به تعزيرات حکومتي استان 

سمنان- ايرنا- مديرکل تعزيرات حکومتي استان سمنان گفت: پرونده هاي ورودي به شعبه هاي رسيدگي اين اداره کل در 9 ماه 96 در مقايسه با مدت مشابه پارسال 16.2 درصد کاهش يافت.

عيسي فاضلي روز پنجشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: در 9 ماه سال 96 تعداد کل پرونده هاي وارده به شعبه هاي تعزيرات حکومتي در استان سمنان سه هزار و 698 فقره با محکوميت 48 ميليارد و 389 ميليون ريال بود در حالي‌که در 9 ماه سال 95 تعداد چهار هزار و 416 فقره پرونده تشکيل‌شده‌بود.

وي خاطرنشان کرد: امسال 2 هزار و 867 پرونده در حوزه کالا و خدمات، 208 پرونده قاچاق کالا و ارز و 623 پرونده در بخش بهداشت و درمان در شعبه هاي رسيدگي تعزيرات حکومتي در استان سمنان تشکيل شد.

مديرکل تعزيرات حکومتي استان سمنان با اشاره به اجراي گشت و بازرسي هاي مشترک اين اداره کل با بخش بازرگاني سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، گفت: در 9 ماه امسال يکهزار و 145 مورد بازرسي مشترک انجام شد که 290 واحد صنفي متخلف شناخته شدند، 352 پرونده تخلف تشکيل شد و 231 مورد تذکر با هدف پيشگيري از تخلفات ارايه شد.

فاضلي با اشاره به پايين بودن ميزان تخلف قاچاق در استان سمنان، تاکيد کرد: 97 درصد متخلفان پرونده هاي قاچاق در استان غيربومي هستند و به خاطر غيربومي بودن اين افراد، پاسخ به استعلام‌هاي مورد نياز تعزيرات طولاني‌ترشده و در نتيجه زمان رسيدگي به پرونده هاي قاچاق طولاني‌تر از ديگر تخلف‌ها در تعزيرات حکومتي استان سمنان است.

وي با تاکيد بر اينکه پرونده‌محوري اساس فعاليت تعزيرات حکومتي نيست، بيان کرد: کشف تخلف وظيفه ناظران و اثبات آن، بر اساس روند قانوني، وظيفه تعزيرات حکومتي است، به اين معني که تعزيرات حکومتي نقشي در کشف تخلف ندارد بلکه پس از شناسايي تخلف از سوي ناظران، تعزيرات حکومتي نقش رسيدگي پيدا مي‌کند.

فاضلي اضافه کرد: رويکرد تعزيرات حکومتي پيشگيرانه است بر اساس رعايت حقوق مصرف کننده و توليدکننده، از سويي حمايت از مصرف کننده رسيدگي به تخلفات را ضروري مي کند و از سوي ديگر تعزيرات حکومتي در روند رسيدگي به تخلفات به اصل حمايت از توليد نيز پايبند است.

وي تاکيد کرد: در شرايط کنوني کشور، تعزيرات حکومتي ملاحظات توليد در کشور را فراموش نکرده و با اعتقاد بر اينکه از هر ريال سرمايه‌گذاري در کشور بايد حمايت شود، براي شناسايي سره از ناسره، اجراي قانون در تمام حوزه ها را مدنظر قرار دارد.

وي با اشاره به اينکه رسيدگي به بسياري از مباحث نظارتي و بازرسي وظيفه تعزيرات حکومتي نيست و ديگر سازمان ها در اين زمينه رسالت قانوني دارند، گفت: برخي تخلفات اين بخش گران‌فروشي، کم‌فروشي و ارايه نکردن فاکتور از سوي فروشنده به خريداران است.

فاضلي بيان کرد: شکل گشت مشترک بين تعزيرات حکومتي با همکاري ديگر بخش ها متناسب با دوره زماني و مناسبت ها ويژه مي شود، به عنوان نمونه در ماه رمضان، ماه محرم، شب عيد و نوروز تشديد مي شود.

مديرکل تعزيرات حکومتي با اشاره به اينکه بخش گشت مشترک و نظارت در تعزيرات حکومتي وجود دارد و به عنوان کمک به ساير وزارتخانه هاي به ويژه صنعت، معدن و تجارت فعاليت مي کند، گفت: در نظارت و بازرسي ها علاوه بر تعزيرات حکومتي، بخش نظارت و بازرسي سازمان صنعت، معدن و تجارت، مرکز بهداشت و ديگر نهادهاي مرتبط با حوزه مورد بازرسي مشارکت دارند.

وي بيان کرد: تعزيرات حکومتي به کوتاه کردن زمان رسيدگي به پرونده ها توجه ويژه دارد که به ويژه تخلفات بخش هاي کالا و خدمات و بهداشت و درمان مشهود است.

وي با تاکيد بر اينکه در حال حاضر برخي قوانين بايد به روزرساني شود، افزود: با توجه به شرايط اقتصادي کشور برخي قوانين نياز به تشديد و برخي قوانين نياز به تعديل دارد و مسايل کلان نظام در شرايط کنوني بايد در قوانين لحاظ شود.

فاضلي گفت: بيشتري کالاهاي مربوط به تخلفات قاچاق در استان سمنان مربوط به گوشي تلفن همراه، پوشاک، لوازم آرايشي و مواد دخاني است.


 آغاز عمليات اجرائي کلنگ‌زني پروژه‌هاي فرهنگسراي محلات و سالن ورزشي در سمنان 

سرويس خبر

به مناسبت فرخنده ميلاد با سعادت حضرت امام حسن عسگري(ع) مراسم آغاز عمليات اجرائي کلنگ زني پروژه هاي فرهنگسراي محلات کوشمغان در بلوار حکيم الهي و پروژه سالن ورزشي محله سرداران شهيد آتشگاه در خيابان آيت‌اله عالمي سمنان با حضور استاندار، نماينده شهرستان‌هاي سمنان، مهديشهر و سرخه و جمعي از مسئولين دستگاه‌هاي اجرائي استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل مسکن و شهرسازي استان سمنان، دهقان سرپرست اداره کل مسکن و شهرسازي استان گفت: اين پروژه‌ها با اعتباري بالغ بر 21 ميليارد ريال از محل اعتبارات ملي وزارت راه و شهرسازي (شرکت عمران و بهسازي شهري) و در زميني به مساحت 3200 متر و همکاري شهرداري سمنان به عنوان تامين کننده زمين، احداث خواهد شد. وي ادامه داد: اين تاسيسات شامل 800 متر سالن فرهنگسرا و 1200 متر سوله چندمنظوره ورزشي در محله‌هاي بافت قديم موسوم به "محلات" و "آتشگاه" مي‌باشد.

دهقان تصريح کرد: اينگونه طرح‌ها با توجه به سياست دولت تدبير و اميد مبني بر جبران کسري سرانه‌هاي خدماتي در سکونتگاه‌هاي غير‌رسمي و مناطق ناکارآمد شهري (بافت فرسوده) درکشور با همکاري شهرداري‌ها شامل سالن‌هاي چند منظوره فرهنگي و ورزشي جهت مراسم، سخنراني، جشنها، گردهمايي ورزشي و... احداث مي‌شود.


 ديدار مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي سمنان با امام جمعه گرمسار 

سرويس خبر

مدير عامل شرکت برق منطقه‌اي سمنان به اتفاق تعدادي از معاونين و مديران شرکت با امام جمعه گرمسار ديدار و گفتگو نمود.

در اين ديدار حجه الاسلام‌و‌المسلمين آرامي امام جمعه گرمسار، با اظهار تشکر از تلاش مجموعه مديريت و کارکنان شرکت برق منطقه‌اي سمنان در ايجاد زيرساخت‌هاي مناسب در بخش انرژي الکتريکي در سطح استان گفت: پس از پيروزي انقلاب اسلامي، اقدامات بسيار مهم و ارزشمندي در بخش صنعت برق در ميهن اسلامي و بويژه در سطح استان سمنان صورت گرفته به گونه‌اي که، معضل خاموشي در هيچ فصلي از سال وجود ندارد.

امام جمعه گرمسار، خدمت‌رساني به مردم را از جمله عبادات خداوند متعال برشمرد و افزود: روشنايي بخشي به منازل مردم و فراهم آوردن امکانات لازم در اين زمينه، توفيقي است که نصيب کارکنان شريف صنعت برق گرديده است.

وي رعايت صرفه جويي در همه نعمت‌هاي الهي را مهم و ضروري دانست و بيان داشت: عليرغم وجود آموزه‌هاي اسلامي در اهميت صرفه‌جويي متاسفانه کمتر به اين موضوع توجه و عمل مي‌شود که بايد در اين خصوص فرهنگ‌سازي بهتري انجام گيرد.

در اين ديدار مهندس سيد‌علي‌اکبر صباغ، مدير عامل و رئيس هيات مديره شرکت برق منطقه‌اي سمنان با اشاره به ساختار صنعت برق و وظيفه شرکت برق منطقه‌اي سمنان در امر خدمت‌رساني به مشترکين گفت: صنعت برق زير ساخت‌هاي مناسبي را براي تاسيسات برق در سطح استان سمنان به‌ويژه در منطقه گرمسار به‌وجود آورده است و که با احداث پست 400 کيلوولت ايوانکي، هيچ سرمايه‌گذاري مشکل دريافت انشعاب در سطوح مختلف ولتاژي را نخواهد داشت.

مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي سمنان با اشاره به اهميت صرفه‌جويي در مصرف برق از سوي مشترکين و مردم فهيم استان، گفت: آنچه که مهمتر از احداث تاسيسات صنعت برق در استان است، توجه به مصرف صحيح و بهينه مردم خوب استان در انرژي الکتريکي مي‌باشد که مي‌تواند جايگرين هزينه‌هاي هنگفت احداث تاسيسات برق گردد.


 آمريکا در راس بيوتروريسم دنيا قرار دارد 

سرويس خبر

معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري در جلسه کميسيون مقابله با بيوتروريسم پدافند غيرعامل استانداري سمنان بيوتروريسم را تهديدي براي جهان دانست و گفت: آمريکا در راس بهره‌گيري از اين امر و آسيب رساندن به جوامع بشري است.

به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل استانداري سمنان، محمود قنبري در جلسه کميسيون مقابله با بيوتروريسم پدافند غيرعامل استانداري سمنان، ضمن بيان اينکه بيوتروريسم در زمره خطرناکترين شاخه هاي تروريسم است، تاکيد کرد: اهميت اين مقوله تا آنجا است که مي‌تواند حتي حيات بشري را تهديد کند، ليکن بايد آن را بسيار خطير و جدي تلقي کرد.

وي افزود: مسئله بيوتروريسم مقوله خطرناکي است که بايد به آن توجه ويژه شود اين امر، حقوق بشر و بين‌الملل را تهديد مي‌کند.

قنبري ضمن بيان اينکه بيوتروريسم ضد حقوق بشر است، تاکيد کرد: آمريکا و دشمنان غربي به دنبال بهره‌گيري و آسيب به جامعه بشري با استفاده از بيوتروريسم هستند ليکن همه مي‌بايست در حوزه مقابله با اين پديده، آماده، مجهز و هوشيار باشيم.

وي افزود: تهديدهاي بيولوژيک و بيوتروريسم از جمله تهديدهاي بحران‌آفرين و بحث بر‌انگيز که داراي سابقه تاريخي است که مي‌تواند عامل افزايش نگراني در جامعه بشري باشد.

مديرکل پدافند غيرعامل استانداري سمنان بيوتروريسم را از عوامل بيولوژيکي مانند ميکروب ها، باسيل‌ها و عوامل بيماري‌زايي دانست که مي‌توان از آنها براي نابودي يک ملت استفاده کرد و گفت: تروريسم و شاخه‌اي از آن به نيم بيوتروريسم سابقه‌اي طولاني داشته و استفاده از آن به قرن بيستم باز مي‌گردد، ليکن بايد در برابر اين تهديدات مقابله‌اي صحيح و درست را به کار گرفت.

وي بيان کرد: ايجاد کميسيون مقابله با تهديدات بيوتروريسم در استانداري سمنان نشان مي‌دهد که اهميت اين حوزه در تروريسم توسط مسئولان درک شده و همچنين عنايات ويژه‌اي به اين امر مي‌شود.

کارخايي افزود: آمادگي در برابر بيوتروريسم بسيار حياتي و مستلزم جديت در امور آموزشي و مقابله‌اي است.

وي تلاش در حوزه مقابله با بيوتروريسم را اهتمام براي نجات جان مردم دانست و گفت: اگر در بحث مبارزه با بيوتروريسم هوشيار نباشيم، با خطرات جبران ناپديري مواجه خواهيم شد، چرا که هدف اصلي دشمن از کار انداختن منافع حياتي يک کشور است و بايد هوشيار بود و غفلت نکنيم.معاون سياسي امنيتي استانداري افزود: براي پيشگري و مقابله با تهديدها بايد در بخش‌هاي مختلف تهديدهاي احتمالي رصد و پيگيري شود که اين مسئوليت در حوزه پدافند غيرعامل است.

وي منابع آبي را يکي از اهداف بيوتروريسم دانست و گفت: بايد به طور ويژه برنامه‌اي براي حفاظت از