تاریخ 1396/09/14 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4643 برو جستجو جستجوی پیشرفته   تيم ‌هاکي مهديشهر نماينده ايران قهرمان مسابقات جام جهاني کوچک در روسيه  

سرويس ورزشي:

بيست و سومين دوره مسابقات جام بين‌المللي مسکو از جمعه 10 آذر ماه با حضور تيم باشگاهي سمنان به نيابت از‌ هاکي ايران آغاز شد.

بيست و سومين دوره جام جهاني کوچک بصورت دوره‌اي در دو گروه 4 تيمي در مسکو برگزار شد، تيم هيات‌هاکي استان سمنان در گروه A با تيم‌هاي باشگاه ديناموالکترواستال، باشگاه استروتل برست بلاروس و تيم ملي قزاقستان هم گروه بود و در گروه B تيم‌هاي باشگاه دينامو استروتل ايکاترينبورگ، تيم منتخب مسکو، تيم ملي کرواسي، باشگاه مينسک بلاروس با هم بودند.

در بازي‌هاي دور گروهي ابتدا تيم استروتل برست بلاروس رو 4-2 شکست داديم و بعدازظهر همان روز بازي را به تيم ميزبان تيم الکترواستال قهرمان باشگاه‌هاي روسيه در شرايطي که تا دقايق پاياني 4-3 جلو بود با ناداوري 5-4واگذار کرد.

در روز دوم بازي صبح مقابل تيم ملي قزاقستان که نماينده دوم آسيا براي جام جهاني است قرار گفت و با نتيجه 5-3 پيروز شد و به عنوان تيم دوم گروه A به مصاف تيم باشگاه مينسک بلاروس قهرمان ليگ برتر باشگاه‌هاي آن کشور رفت که با نتيجه 5-2 پيروز شد و رقيب فينال تيم الکترواستال شد.

در گروه B هم پس از شش بازي تيم ملي کرواسي و تيم ملي مينسک صعود کردند که در نهايت اين دو تيم پس از باخت در دور ضربدري رقيب هم در رده‌بندي براي مقام سوم شدند که تيم باشگاه مينسک به مقام سوم رسيد.

در فينال هم پس دو نيمه نفس‌گير و سخت با ميزبان مسابقات که با نتيجه 2-2 مساوي تمام شده بود. اين تيم مهديشهر بود که در ضربات شوت اوت (پنالتي) با نتيجه 4-2 برنده بيست و سومين دوره اين مسابقات که در رنکينگ فدراسيون جهاني است شد.

سرويس ورزشي روزنامه پيام استان سمنان کسب اين موفقيت را به بازيکنان، کادرفني به ويژه اسفنديار صفايي سرمربي عزيز و دوست‌داشتني، مردم خوب استان و اهالي خونگرم و صميمي مهديشهر تبريک عرض مي‌نمايد.

بازيکنان و کادر فني و همراه:

بازينکنان: عباس ارويي، امير ارويي، حميدنورانيان، امير اسکندري، عليرضا پورعباسيان، تقي ميرزاييان، بهداد بيرانوند، مسعود بهلولي، محسن بهلولي، مرتضي بينايي، حسن رضاييان، عليرضا چزاني، مصطفي فاميلي.

سرمربي: اسفنديار صفايي

سرپرست: اکبر فتح‌خواه

داور: عباس ذوالفقاري

نماينده وزارت: محسن ايزد‌بخش


 قهرماني تيم ثامن دامغان در ليگ يک و صعود به ليگ برتر استان سمنان 

سرويس ورزشي:

رقابت‌هاي ليگ يک استان با حضور هشت تيم و به صورت يك‌دوره‌اي به صورت قرعه‌كشي ميزبان و مهمان در استان آغاز شد و در ان چهار نماينده از گرمسار، دو نماينده از شاهرود و يک نماينده از سمنان و يک نماينده از دامغان حضور داشتند كه در پايان تيم‌هاي ثامن دامغان و ياران گرمسار جواز حضور در مسابقات ليگ برتر استان را كسب كردند و تيم ثامن به لطف تفاضل گل بهتر به مقام قهرماني رسيد و تيم‌هاي دهياري خيرآباد و مهرگان ميغان در ليگ يک ماندني شدند و منتظر قهرمانان فوتبال شهرستان‌ها در دوره بعدي بازي‌ها به همراه دو تيم سقوط‌كننده از ليگ برتر مي‌مانند.

تيم‌هاي استقلال شاهرود، طبايي ارادان، استقلال گرمسار و سرخ جامگان گرمسار به مسابقات شهرستان خود سقوط نمودند.

* اسامي بازيکنان تيم ثامن دامغان:

حميد‌رضا امين‌زاده- ابوالفضل واحدي- رضا رضايي- مرتضي دهقان- اميد محتشمي- حميدرضا فواديان- علي شاه‌محمدي- اميرمحمد شريفي- علي آقاحسيني- رضا آقاحسيني- محمد ذوالفقاري- محمود نوري- مهرداد شکاري- سهيل سلاحي- مسعود آبيار- محسن سلماني- حميدرضا پورالشريعه- مهرزاد رضي‌آبادي- محمد صادق شرافت- محمد‌مهدي صادقيان- ابوالفضل سلماني- وحيد عرب- مسعود خراساني- محسن آبيار- پوريا اسدي مشکين- بهزاد حمزه‌ئي- روح‌الله صدرالهي- ابوالفضل لالائيان- حسن رنگريز- محمد‌مهدي خورزاني- ميثم سلماني- اميرحسين روان‌شاد- ابوالفضل ايثاري- محمد کشاورزيان-اميرمحمد مومن.

* سرپرست: حسينعلي اكبرپور

* سرمربي: محسن خادميان

* آمار و ارقام تيم ثامن در ليگ يک استان:

- تعداد گل‌زده: 14 گل

مرتضي دهقان 4 گل- اميرمحمد شريفي 3 گل- حميدرضا فواديان 3 گل- مسعود آبيار 1 گل- علي آقا حسيني 1 گل(پنالتي)- رضا امين‌زاده 1 گل(پنالتي) وگل به خودي حريف 1 گل

* تعداد گل خورده: 5 گل

* کلين شيت 4 بازي از 7 بازي

* تعداد پنالتي گرفته شده 6

* پنالتي گل شده: دو گل

* پنالتي هدر رفته:4 گل

* موثرترين بازيکنان: بازيکنان تيم بر اساس آمار و ارقام بازي‌ها:

* ابوالفضل واحدي؛ ثبت 4کلين شيت

درخشش فوق‌العاده در بازي هفته دوم و به خصوص هفته پاياني مقابل ياران گرمسار با سيو 3 تک‌به‌تک و 2 شوت در چارچوب

* اميرمحمد شريفي؛

گرفتن 6 پنالتي از مدافعان حريف و به ثمر رساندن 3 گل در جريان بازي طي 7 مسابقه

* حميدرضا فواديان؛

تبديل شکست به پيروزي و کسب 3 امتياز حساس خارج از خانه با به ثمر رساندن 2 گل زيبا طي 6 دقيقه وقت اضافه نيمه دوم مقابل سرخ جامگان گرمسار و زدن 3 گل و 3پاس گل

* مرتضي دهقان؛

با توجه به اضافه شدن در نيم فصل مسابقات و تخصص در پست دفاعي، گل زن‌ترين بازيکن تيم و ثبت هت‌تريک در ديدار هفته پنجم مسابقات

*علي‌ آقا حسيني؛

به عنوان بهترين پاسور تيم ثامن در طول مسابقات

* ميانگين سني: 26 سال

* جوان‌ترين بازيکن: مسعود آبيار 17 سال

* مسن‌ترين بازيکن: رضا امين‌زاده 39 سال

* ميزان حضور در زمين: آبيار65 درصد حضور در بازي‌ها- امين‌زاده: 90 درصد حضور در بازي‌ها


 سرويس ورزشي: 

صعود به قله 3000 متري شوران شاهرود

سرويس ورزشي:

سفيران تغذيه صندوق بازنشستگي استان سمنان به قله 3000 متر شوران شاهرود صعود نمودند اين برنامه يک‌روزه روز جمعه هفته گذشته انجام شد.

تحليلي بر هفته هفتم مسابقات واليبال ليگ استان؛

سيمان همچنان مثل سدي سيماني

شهرداري چي‌ها در كمين لغرش احتمالي سيمان

سرويس ورزشي:

* آريا سنگسر 1- سيمان شاهرود 3

آريا سنگسر در يک ديدار خانگي نتوانست تيم قدرتمند شاهرودي را شکست بدهد، تا ديگر شانسي براي قهرماني نداشته باشد، اين ديدار که با استقبال دوستداران واليبال در مهديشهر همراه بود، يکي از حساس‌ترين ديدار‌هاي اين هفته بود، سيمان شاهرود نيز با اين پيروزي به قهرماني نزديک‌تر شد و نشان داد تيمي نمي‌تواند آن‌ها را شکست بدهد، حال بايد ديد در هفته‌هاي آينده تيمي مي‌تواند سيمان را شکست بدهد، يا خير، سيمان شاهرود با 20 امتياز در رده نخست جدول قرار دارد.

* فرمانداري ميامي– شهرداري دامغان 3

نماينده ميامي که تنها 3 امتياز از 6 بازي خود کسب کرده بود به دنبال پيروزي در اين ديدار بود، تا خود را کمي به تيم‌هاي بالا سري نزديک کند، اما اين تيم شهرداري دامغان بود که با نمايش يک بازي زيبا توانست 3 امتياز اين ديدار را کسب کند و همچنان به قهرماني اميد داشته باشد، دامغاني‌ها با اين پيروزي با 16 امتياز در رده سوم جدول قرار گرفتند.

* سامان اسپيرال شاهرود 1- شهرداري سمنان3

سامان اسپيرال که تا به حال نتوانسته است پيروزي کسب کند، به دنبال پيروزي مقابل تيم دوم جدول بود، اما شهرداريچي‌هاي سمنان توانستند حريف شاهرودي خود را شکست بدهند، تا همچنان مانند سايه ديگر نماينده شاهرود را تعقيب کنند، حال بايد ديد شهرداري سمنان مي‌تواند در هفته‌هاي بعد اختلاف 3 امتيازي خود با سيمان شاهرود را جبران کند يا خير، شهرداري سمنان با 17 امتياز در رده دوم جدول قرار دارد.

مجيد همتي

بانوان شهر اخلاق به مناسبت هفته بسيج رکاب زدند

مسابقات دوچرخه‌سواري به مناسبت گراميداشت

هفته بسيج در سمنان برگزار شد

سرويس ورزشي:

به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، سرپرست سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان گفت: مسابقات دوچرخه‌سواري ويژه بانوان به مناسبت گراميداشت هفته بسيج در سمنان برگزار شد.

جواد نجارياني گفت: 30 نفر از بانوان شهر اخلاق در پارک سوکان با هم رقابت کردند که در پايان روژان عندليب، درسا صداقتي، پرنيان صفا منصوري در رده‌سني نونهالان، نوجوانان و جوانان به ترتيب مقام‌هاي اول را کسب کردند.همچنين در رده‌سني بزرگسالان فاطمه فيض بر سکوي اول ايستاد، فاطمه لواف به مقام دوم دست يافت و شيما خواجه عنوان سوم را از آن خود کرد.اين مسابقات به همت سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان و با مشارکت هيات ورزش‌هاي سه‌گانه و تربيت بدني آموزش و پرورش شهرستان سمنان برگزار شد.

حضور ورزشکاران شرکت توزيع برق استان سمنان

در کارگاه آموزشي کوه‌نوردي

سرويس ورزشي:

دبير کميته ورزش شرکت توزيع برق استان اعلام کرد: در کارگاه آموزشي کوه نوردي که به ميزباني شرکت آبفاي شهري برگزار شد، 10 نفر از کارکنان ورزشکار اين شرکت حضور پيدا کردند.

محمدرضا رحيميان‌فر افزود: اين برنامه آموزشي که به مدت دو روز برگزار شد، توسط استاد مربوطه، در روز اول پيرامون کوهستان، تعاريف پايه، سازماندهي حرکت گروهي، لوازم و تجهيزات آمادگي جسماني و اصول گام‌برداري ارائه شد.

وي در ادامه اظهار داشت: در روز دوم اين کارگاه آموزشي مطالبي نظير ؛ حفاظت از محيط‌زيست، بهداشت فردي و محيط، ويژگي‌هاي محل استراحت، جهت يابي بدون ابزار، گروه‌ها، اصول اوليه صعود از سنگ‌هاي کوتاه و بلند و در نهايت صعود از قله عنوان گرديد.