تاریخ 1396/09/05 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4636 برو جستجو جستجوی پیشرفته   تيم ايران قهرمان مسابقات بين‌المللي بدمينتون جوانان شد 

سرويس ورزشي:

اولين دوره مسابقات بين‌المللي بدمنتون جوانان روز جمعه با قهرماني تيم ملي جوانان ايران با کسب 16 مدال در تالار بدمنتون مجموعه ورزشي تختي شهرستان سمنان پايان يافت.

در اين رقابتهاي بين‌المللي بدمنتون بازان جمهوري اسلامي با کسب چهار مدال طلا، چهار نقره و هشت برنز رتبه‌هاي اول تا سوم بخش هاي انفرادي و دو نفره را به خود اختصاص دادند.

در قسمت انفرادي رقابت‌هاي بدمنتون بين المللي دختران، ثمين عابد خجسته و هديه شمس از ايران به ترتيب اول و دوم شدند و فاطمه مونس خواه و يگانه کرماني از ايران به طور مشترک به رتبه سوم دست يافتند.

در قسمت دختران، تيم دونفره بدمنتون نداشتيم.

در قسمت دو نفره پسران، تيم دو نفره مهدي انصاري و علي حسين خاني از ايران اول شد و امير جباري و اميرحسين نورعليان از ايران دوم شد.

در قسمت انفرادي پسران، امير جباري و محمد چهارمحالي از ايران اول و دوم شدند و علي باستاني و علي حسين خاني از ايران به طور مشترک سوم شدند.

اولين دوره مسابقات بين‌المللي بدمينتون جوانان اول تا سوم آذر ماه با شرکت 37 بازيکن داخلي و خارجي در تالار اختصاصي بدمينتون شهرستان سمنان برگزار شد.

فرزاد فتاحي مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: در اين دوره از مسابقات بدمنتون‌بازان جوان چهار تيم کشورهاي سريلانکا، آذربايجان، پاکستان و افغانستان با 12 بازيکن حضور داشتند.

استان سمنان با 37 هزار و 400 ورزشکار سازمان يافته، دارنده 2 پايگاه از هشت پايگاه استعداديابي بدمينتون کشور، در رده ملي و در رده هاي سني مختلف، هفت بدمنيتون باز دختر و 2 بدمينتون باز پسر دارد و در اين مسابقات علاوه بر تيم‌هاي خارجي، يک تيم از استان سمنان در کنار تيم منتخب جمهوري اسلامي حضور داشت.

توضيح سرويس ورزشي:

اين ليست تمام نفراتي است که در اين دوره از مسابقات شرکت کردند که از سوي برگزارکنندگان مسابقات انتشار يافته است که دقيقا مشخص است فقط هفت ورزشکار (چهار نفر از افغانستان، دو نفر پاکستان و يک نفر از اذربايجان) شرکت داشته‌اند و از سه کشور نه چهار کشور و جالب اينجاست که وقتي اسم تيم آورده مي‌شود.

يعني از يک نفر بيشتر که کشور آذربايجان فقط يک نفر شرکت‌کننده داشته است.

يعني در مسابقات دوبل نمي‌توانسته شرکت نمايد و... کشور سريلانکا شرکت‌کننده نداشته و فقط يک داور حضور داشته است و بايد به مديران ورزش گفت: فردي که خودش سوت مي‌زند و قضاوت مي‌کند، نمي‌تواند بازي کند، لذا اميدواريم از ارايه گزارش دروغ و کذب پرهيز داشته باشيم.


 نتايج مسابقات پينگ‌پنگ در شاهرود گراميداشت هفته بسيج 

سرويس ورزشي:

مسابقات پينگ‌پنگ به مناسبت هفته بسيج در شهرستان شاهرود برگزار و نتايج زير حاصل شد

- نوجوانان:

امين مجيدى

اميرحسين سرورى

- جوانان

محمد منصورى

اميرحسين دلدار


 بلند‌قامتان بسكتبال شاهرود دومين پيروزي ارزشمند خود را كسب كردند 

سرويس ورزشي:

در ادامه مسابقات بسکتبال ليگ دسته دو کشور تيم نسل طلايي شاهرود نماينده استان سمنان موفق شد، در يک بازي خوب و برتر با نتيجه 77 بر 69 تيم يس ال گرگان را با شکست همراه سازد و دومين پيروزي خود را جشن بگيرد.

نسل طلايي شاهرود 77-69 يس آل گرگان


 هفته اول از دومين دوره مسابقات ليگ تکواندو استان سمنان در بخش آقايان برگزار شد 

سرويس ورزشي:

هفته اول از دومين دوره مسابقات ليگ تکواندو استان سمنان در بخش آقايان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي هيأت تکواندو استان سمنان هفته اول از دومين دوره مسابقات ليگ تکواندو استان سمنان در بخش آقايان به‌مدت يک‌روز و با حضور 60 ورزشکار از شهرهاي سمنان، شاهرود و آرادان و مازندران در قالب 5 تيم در محل خانه تکواندو سمنان برگزار شد.

در پايان هفته اول اين نتايج به‌دست آمد:

- ستارگان لاريم 8- لوازم ورزشي تک اسپرت آرادان 4

- آراد رسالت 3- آکادمي تکواندو قاسمي 9

- ستارگان لاريم 9- هيأت تکواندو شاهرود 3

بهترين داور: محمد دولتي

بهترين بازيکن: امير‌علي‌ اصغري از تيم آکادمي قاسمي

بهترين سرمربي: حبيب فتاحي از تيم ستارگان لاريم

بهترين سرپرست: پوريا طاهري از تيم لوازم ورزشي تک اسپرت آرادان


 قانون اداره بازرسي، دم خروس يا قسم حضرت عباس! 
نويسنده : دادا رشيد

بعد از کناره گيري طاهري از مدير عاملي باشگاه پرسپوليس تهران به خاطر اجراي قانون عدم به‌کارگيري بازنشستگان در پست مديرعاملي و رئيس فدراسيون در هفته‌اي که گذشت محمود مشحون هم بالاخره تن به قانون داد و از رياست فدراسيون بسکتبال استعفاي داد و در انتخابات جديد رئيس فدراسيون‌ها هم قانون بدون هيچ شائبه‌اي اجراي و عملي خواهد شد که بايد از مسئولين سازمان بازرسي نهايت تقدير و تشکر را بخاطر اجراي بي‌چون و اجراي قانون را داشت اما سخن اينجاست، آيا اين قانون فقط شامل فدراسيون‌ها مي‌شود؟ يا در هيات‌هاي ورزشي هم بايد اعمال قانون شود، چندي پيش روابط عمومي اداره ورزش و جوانان استان اطلاعيه‌اي از اداره بازرسي را در سايت خود منتشر کرد مبني بر جلوگيري از برگزاري انتخابات رياست هيات‌هاي ورزشي، اما بيست و چهار ساعت بعد مدير اداره ورزش و جوانان استان با حضور در اداره بازرسي استان مجوز برگزاري انتخابات را گرفت و مجامع مختلف ورزشي برگزار شد. حال سوال اينجاست که حضور افراد بازنشسته بر مسند رياست هيات‌هاي ورزشي قانوني يا غير قانوني است؟ که بدون شک بايد مدير عامل سازمان بازرسي يکبار براي هميشه تکليف را براي همگان روشن کند و حال با توجه به پيگيري‌هاي سازمان بازرسي کل کشور در سطح کلان چرا بايد اجراي قانون در استان‌ها شهيد شود و جدي گرفته نشود؟ اگر چه اجراي اين قانون در سطح رياست هيات‌هاي ورزشي با چالشي بزرگ همراه خواهد شد، ولي اجراي قانون بايد سرلوحه کار تمام مديران قرار بگيرد و اين امر اگر اجرايي شود بدون‌شک چالش همراه با تحول و پوست‌اندازي در بدنه مديريت هيات‌هاي ورزشي همراه خواهد شد و نيروهاي جوان و تازه نفس که به دلايل مختلف به بازي گرفته نمي‌شوند فرصت خدمت و ابراز توانايي‌هاي خود را به نمايش خواهند گذاشت، البته اگر مافياي فعلي اجازه اين تحول را بدهد! در پايان بايد گفت: برخورد دوگانه و متفاوت در اجراي اين قانون ما را به ياد ضرب‌المثل دم خروس يا قسم حضرت عباس مي‌اندازد.


 سرويس ورزشي: 

رئيس هيأت تنيس استان سمنان خبر داد

برگزاري مسابقات تنيس ويژه کمک

به زلزله‌زدگان غرب کشور

سرويس ورزشي:

رئيس هيأت تنيس استان سمنان با بيان اينکه مسابقات تنيس ويژه کمک به زلزله‌زدگان غرب کشور در حال برگزاري است، گفت: 50 تنيسور آقا و خانم در اين رقابت‌ها شرکت دارند.

عباس قادري در گفت‌وگو‌يي در تشريح برنامه‌هاي هيأت تنيس استان سمنان اظهار کرد: مسابقات استاني براي کمک به زلزله‌زدگان غرب کشور در حال برگزاري است.

رئيس هيأت تنيس استان سمنان با اشاره به اينکه درآمدهاي اين رقابت‌ها به زلزله‌زدگان غرب کشور اختصاص دارد، تصريح کرد: 50 تنيسور آقا و خانم در اين مسابقات شرکت دارند.

قادري با تأکيد بر اينکه تنيسورهاي زير 14، 12 و 10 سال استان در مسابقات کشوري گذشته شرکت داشتند، اضافه کرد: ورزشکاران سمناني رنکينگ‌هاي تک رقمي در اين رقابت‌ها کسب کردند و مسير رشد را در پيش دارند.

وي با اشاره به اينکه ظرفيت‌هاي خوبي در تنيس پايه داريم، اظهار کرد: اين ظرفيت‌ها براي شکوفايي تنيس پايه استان بايد شکوفا شوند.

برگزاري همايش پياده‌روي

در شرکت توزيع برق استان سمنان

سرويس ورزشي:

در چهارمين روز هفته بسيج، همايش پياده‌روي بسيجيان شرکت توزيع برق استان سمنان برگزار شد.

فرمانده پايگاه بسيج نور شرکت توزيع برق استان گفت: در راستاي گراميداشت ياد و خاطره رشادت‌ها و فداکاري‌هاي رزمندگان اسلام و بسيجيان سرافراز، گسترش فرهنگ پياده‌روي و ورزش همگاني، افزايش نشاط عمومي و تشويق همکاران به تحرک بيشتر، اين برنامه پياده روي به اجرا درآمد.

حميد نظري افزود: بر اساس برنامه ريزي انجام شده، کارکنان شرکت، مسير محوطه اداري را در چندين مرحله طي نموده تا علاوه بر ايجاد روحيه نشاط و شادابي، اين فرهنگ در همکاران نهادينه گردد.

وي يادآور شد: بسيجيان شرکت کننده در اين همايش، با انجام ورزش پياده روي در هفته بسيج، با ارزش‌ها و آرمان‌هاي والاي بسيج و شهدا، تجديد بيعتي دوباره کردند.

پيکر کربلايي اسماعيل فدايي اسلام در امامزاده

علي‌ابن‌جعفر‌(ع) سمنان به خاک سپرده شد

سرويس ورزشي:

پيکر مربي و پيشکسوت ارزنده ورزش استان سمنان روز جمعه هفته گذشته در ميان حضور انبوه و چشمگير مردم و اهالي ورزش به ويژه فوتباليست هاي قديمي شهر سمنان از تکيه نجفي تشيع و در امامزاده علي‌ابن‌جعفر(ع) سمنان به خاک سپرده شده بود. در اين مراسم شاگردان اين مرحوم که حضوري چشمگير داشتند، با ديدن همديگر خاطرات ورزشي خود را از اين مربي خوش‌نام بيان مي‌کردند و اينکه نسبت به مرحوم اسماعيل فدايي اسلام نامهرباني‌هاي زيادي صورت گرفت ومظلومانه از فوتبال کناره‌گيري کرد و اکثر به اتفاق از سپردن سکان فوتبال استان به يک فرد غير فوتبالي و غيربومي ابراز تاسف مي‌کردند!

حضور بي‌شمار همشهريان سمناني و فوتباليست‌هاي قديمي نشان از مهر و صفاي و اخلاص و مردم‌دار بودن مرحوم فدايي اسلام بود. (روحش شاد و يادش گرامي)

رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني 2019

قضاوت داوران ايراني

در مسابقات انتخابي جام جهاني

سرويس ورزشي:

به گزارش روابط عمومي فدراسيون بسکتبال 4 داور مدعو ايراني در رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني قضاوت مي‌کنند.

محمد‌رضا صالحيان و هادي سالم، مصاف سوريه و اردن که اولين بازي امروز بود، را قضاوت کردند.

محمد دوست و صادق قنبري داوراني هستند که دومين بازي مصاف لبنان و هند را ساعت 21:00 امشب قضاوت خواهند کرد.

در نخستين روز رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني که در بيروت لبنان در گروه c درحال برگزاري است، محمدرضا صالحيان، هادي سالم، محمد‌دوست و صادق قنبري به عنوان داورران ايراني در اين دوره از رقابت‌ها حضور دارند.

همايش خانوادگي کوير پيمايي

خانوادگي در درياچه نمک کوير

سرويس ورزشي:

گراميداشت هفته بسيج با حضور بيش از 600نفر درهمايش خانوادگي کوير پيمايي خانوادگي در درياچه نمک کوير حاج‌عليقلي به همت نيروي مقاومت بسيج شهرستان دامغان و همکاري هيات ورزش‌هاي همگاني استان‌ سمنان و شهرستان دامغان و شهرداري دامغان همراه بابرگزاري مسابقات طناب‌کشي و دارت در بين شرکت‌کننده‌گان برگزار گرديد.