تاریخ 1396/08/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4629 برو جستجو جستجوی پیشرفته   در همايش معرفي فرصت‌هاي اقتصادي و سرمايه‌گذاري ايران؛
 فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در حوزه گردشگري استان سمنان معرفي مي‌شود 

سرويس خبر

مدير کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان گفت: همايش معرفي فرصت‌هاي اقتصادي و سرمايه‌گذاري ايران، زمينه‌ساز معرفي فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در حوزه گردشگري اين استان است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان،«حسين خواجه بيدختي» در ديدار با مدير عامل صندوق احيا و بهره‌برداري از بناها و اماکن تاريخي و فرهنگي کشور، افزود: اين همايش، فرصت مناسبي را براي معرفي و جذب سرمايه‌گذار در حوزه ميراث‌فرهنگي و گردشگري استان سمنان فراهم مي کند.

وي گفت: از قابليت‌هاي اين همايش بايد براي جذب سرمايه‌گذاران براي سرمايه‌گذاري در بناهاي تاريخي استفاده کرد.

مدير کل دفتر جذب و حمايت از سرمايه‌گذاري استان سمنان نيز با بيان اينکه اين همايش با پيگيري وزارت اقتصاد و دارايي، در سطح ملي برگزار مي‌شود، گفت: در اين همايش، فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در حوزه‌هاي مختلف، با رويکرد ملي و توسط دستگاه‌هاي مختلف ارائه مي‌شود.منوچهر صادقي افزود: در اين همايش بيش از 100 سرمايه‌گذار خارجي و 300 سرمايه‌پذير داخلي حضور دارند و هدف از برگزاري آن معرفي فرصت‌هاي اقتصادي و سرمايه‌گذاري ايران و جذب سرمايه مستقيم خارجي است.

سرپرست صندوق احيا و بهره‌برداري از بناها و اماکن تاريخي و فرهنگي کشور نيز با بيان اينکه اين صندوق با توان بالا در اين همايش شرکت مي‌کند، گفت: فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در حوزه بناهاي تاريخي کشور براي جلب سرمايه‌گذار، در اين همايش معرفي مي‌شود.

پرهام جانفشان افزود: صندوق احيا، توانايي برگزاري پنل تخصصي در حوزه سرمايه‌گذاري در بناهاي تاريخي و گردشگري را در اين همايش دارد.

همايش معرفي فرصت هاي اقتصادي و سرمايه گذاري ايران توسط استانداري سمنان و با همکاري فدراسيون جهاني مناطق آزاد و ويژه اقتصادي جهان از چهارم تا هفتم آذر ماه در تهران برگزار مي‌شود.

اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان نيز از جمله حاميان استاني برگزاري اين همايش ملي است.


 مدير گروه مکانيزاسيون باغات مرکز توسعه مکانيزاسيون کشاورزي:
 اختصاص بيش از 3 ميليارد تومان تسهيلات براي خريد دستگاه‌ به باغداران استان 

سرويس خبر

مدير گروه مکانيزاسيون باغات مرکز توسعه مکانيزاسيون کشاورزي گفت: از طرف مرکز توسعه مکانيزاسيون کشور 3 ميليارد و 688 ميليون تومان اعتبار از محل خط اعتباري مکانيزاسيون براي خريد ماشين‌هاي باغباني به استان سمنان اختصاص‌يافته است.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، فريد تمهيدي در حاشيه بازديد از باغات شهرستان شاهرود اظهار داشت: سود اين تسهيلات 15 درصد بوده و تا 80 درصد قيمت ماشين‌آلات را در برمي‌گيرد.

وي به زمان بازپرداخت اين تسهيلات نيز اشاره کرد و گفت: بهره‌برداران مي‌توانند اين تسهيلات را در بازه زماني 5 ساله پرداخت کنند.

مدير گروه مکانيزاسيون باغات مرکز توسعه مکانيزاسيون کشاورزي با اشاره به وضعيت مناسب باغات در شهرستان شاهرود گفت: خوشبختانه با زحماتي که باغداران اين استان متحمل مي‌شوند وضعيت توليد محصولات باغي در اين منطقه بسيار مناسب است.

تمهيدي با بيان اينکه اين تسهيلات مکانيزاسيون باهدف کمک به باغداران و افزايش توليد محصولات آن‌ها صورت گرفته است، تصريح کرد: استفاده از تکنولوژي مي‌تواند در بحث کاهش ضايعات محصولات باغي مؤثر باشد و از اين طريق ميزان راندمان محصولات در باغات افزايش يابد.

وي خاطرنشان کرد: دستگاه مبارزه با سرمازدگي از جمله دستگاه‌هايي است که کشاورزان و باغداران استان سمنان مي‌توانند با خريد آن از سرمازدگي محصولات باغي خود جلوگيري کنند.

مدير گروه مکانيزاسيون باغات مرکز توسعه مکانيزاسيون کشاورزي با اشاره به اختصاص تسهيلات به باغداران براي خريد ادوات کشاورزي گفت: اکنون فرصت مناسبي است که باغداران از محل خط اعتباري دستگاه‌هاي مبارزه با سرمازدگي را در باغات خود نصب کنند و خسارت محصولات را در باغات خود کاهش دهند.

تمهيدي با اشاره به ميزان سرمازدگي محصولات باغي استان سمنان گفت: در سال گذشته خسارت سنگين ناشي از سرمازدگي به محصولات اين منطقه وارد شد که با استفاده از دستگاه‌هاي مبارزه با سرمازدگي مي‌توان اين خسارت را به حداقل رساند.

وي با بيان اينکه در حال حاضر ادوات کشاورزي مناسبي از سوي سازندگان داخلي براي بخش باغباني و جلوگيري از سرمازدگي ساخته‌شده است، افزود: تمام شرايط براي ورود اين دستگاه‌ها به استان سمنان مهيا است که اميدواريم کشاورزان و باغداران استان سمنان از اين فرصت استفاده کنند.

 


 مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان:
 550 گفتمان ديني در مدارس استان سمنان برگزار شد  

شاهرود– خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان گفت: از ابتداي سال تحصيلي جديد 550 گفتمان ديني با موضوعات مختلف مانند آسيب‌هاي اجتماعي در 110 مدرسه استان برگزار شده است.

حجت‌الاسلام علي شکري در نشستي که به منظور انتخاب اعضاي مجمع اساتيد گفتمان‌هاي ديني در مدرسه صدراي شاهرود برگزار شد، با بيان اينکه در سال تحصيلي 95-96 تعداد 550 گفتمان ديني در 110 مدرسه استان انجام شده است، افزود: اين تعداد گفتمان با توجه به حجم بالاي معارفي که بايد براي دانش‌آموزان ارائه شود، کافي نيست و حداقل بايد آن را به دو برابر افزايش داد.

وي ضمن تأکيد بر اهميت تغذيه فکري صحيح نوجوانان و جوانان گفت: روشنگري ديني بايد سبب اصلاح رفتارهاي اجتماعي شود و نتيجه آن اين باشد که آسيب‌هاي اجتماعي کاهش يابد.

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان اظهار داشت: همان‌طور که در تعريف گفتمان آمده، واژه‌اي به معناي مجموعه يا دستگاهي بينشي محسوب مي‌شود که از راه واژگان و گفتارهاي نهادينه شده، بر ذهنيت‌ها اثر مي‌گذارد و برخي اوقات تأثير آن گسترش مي‌يابد همچنين بايد در نظر داشت که گفتمان بر کل جامعه احاطه مي‌يابد و يا بر دوره‌اي از تاريخ حاکم مي‌شود.

شکري بيان کرد: در بحث گفتمان‌هاي ديني مدارس نيز در ابتدا بايد با نياز سنجي درست و با ارائه مناسب و علمي محتوا به اقناع ذهن دانش‌آموزان دست يافت، لذا مي‌توان به نهادينه شدن آن در افکار و به تبع آن شخصيت دانش‌آموزان اميد داشت که به طور حتم در چند سال آينده وقتي اين دانش‌آموزان وارد صحنه کار و فعاليت‌هاي اجتماعي شدند. اين گفتمان‌ها فعاليت‌هاي اين قشر را سمت‌دهي مي‌کند و اينجاست که گفتمان‌ها تاثير خود را بر جامعه، گذاشته است.

وي با اشاره به گفتمان‌هاي مربوط به آسيب‌هاي اجتماعي گفت: در بحث آسيب‌هاي اجتماعي به هر ميزان که در روشن کردن اذهان نوجوانان موفق عمل شود و اين قشر از طرفي با مضرات مواردي مثل مصرف مواد‌مخدر آشناتر شوند، از آسيب‌هاي اجتماعي کاسته خواهد شد، اما بايد در نظر داشت که روش درست مديريت احساسات و اعمال خود را نيز بايد به نوجوانان آموخت و سپس از آنها انتظار رفتار منطقي داشت.

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان بر انجام کار تخصصي تأکيد کرد و بيان داشت: نگاه ما در مجموعه اداره کل اين است که اساتيد گرانقدر در بحث گفتمان ها ورود تخصصي داشته باشند، زيرا با اقتضائات دانشي و مهارتي امروز محال است که يک نفر در چند رشته متخصص باشد، لذا اساتيد بايد توجه داشته باشند در زمينه‌هايي که تسلط علمي ندارند وارد نشوند و هرکس مقيد باشد به کار در يک رشته مشخص تا بتواند مخاطب خود را به لحاظ علمي اقناع کند.


 سرويس خبر 

اعزام تانکر آبرساني سيار آب و فاضلاب روستايي

استان سمنان به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه

سرويس خبر

مدير عامل آبفار سمنان از استقرار يک اکيپ امدادي جهت آبرساني سيار به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه خبر داد. به گزارش اداره روابط عمومي و آموزش همگاني شرکت آب و فاضلاب روستايي سمنان: مهندس کشاورزيان مدير عامل آبفار استان ضمن تسليت و ابراز همدردي با حادثه‌ديدگان زلزله کرمانشاه اظهار داشت: يک اکيپ امدادي که براي خدمات‌رساني به زائرين اربعين حسيني به جنوب کشور اعزام شده بودند، در راه بازگشت با يک دستگاه تانکر سيار 117 هزار ليتري به استان کرمانشاه اعزام شدند و براي خدمات‌رساني به حادثه ديدگان در مناطق زلزله‌زده استقرار يافتند.مهندس کشاورزيان افزود: شرکت آب و فاضلاب روستايي استان سمنان همگام با ساير ارگان‌ها تا رفع کامل بحران به امدادرساني به زلزله‌زدگان خواهد پرداخت.

عضويت همکار شرکت توزيع برق در گروه هماهنگي

رايانه‌اي استان سمنان

سرويس خبر

همکار شرکت توزيع برق استان سمنان به عنوان عضوگروه واکنش و هماهنگي رخدادهاي رايانه‌اي استان معرفي شد.بر اساس ابلاغ صادره از سوي دکتر سيدمسعود ميررضايي مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان سمنان، مهندس مهدي رحمانيان سرپرست دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات شرکت توزيع برق استان به عنوان عضو تيم واکنش و هماهنگي رخدادهاي رايانه‌اي تعيين شد.در بخشي از ابلاغ صادره از سوي مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان خطاب به مهندس رحمانيان آمده است: "با توجه به اهميت آمادگي جهت مواجهه با خطرات و حملات احتمالي و ضرورت مقابله با آسيب‌‌هاي سايبري که از جمله مهم‌ترين اهداف پدافند غيرعامل سايبري مي‌باشد و نظر به نقش گروه CERT در افزايش آمادگي جهت مقابله با تهديدات سايبري، به عنوان عضو گروه واکنش و هماهنگي رخدادهاي رايانه‌اي استان معرفي مي‌شويد."


 سرويس خبر 

تسليت نماينده ولي فقيه در استان و استاندار سمنان در پي حادثه تلخ زمين لرزه کرمانشاه

آيت الله شاهچراغي، نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان و دکتر محمد رضا خباز؛ استاندار سمنان با انتشار پيامي؛ حادثه تلخ زلزله کرمانشاه را به ملت بزرگ ايران تسليت گفتند.

به گزارش ايسنا-منطقه سمنان به نقل از روابط عمومي استانداري متن پيام بدين شرح است:

بسم الرحمن الرحيم

" وَبَشِّرِ الصَّابِرِينَ الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ " ( بقره 156)

ضايعه ي تلخ و حادثه ي تاسف بار زمين لرزه در استانهاي غربي کشور که منجر به جان باختن شماري از هموطنان عزيز و مصدوم شدن تعداد کثير و بروز خسارات فراوان گرديد ، دل هر ايراني را دغدار و وجودمان را آکنده از غم و اندوه نمود ،اينجانبان به نمايندگي از مردم مهربان و خونگرم استان سمنان اين مصيبت بزرگ را به مقام معظم رهبري ، رياست محترم جمهور و عموم ملت بزرگ ايران و به ويژه ساکنان مناطق زلزله زده تسليت عرض نموده، براي قربانيان اين واقعه ، آمرزش و علو درجات و براي بازماندگان صبر و اجر و براي آسيب ديدگان ، شفاي عاجل از درگاه ايزد منّان مسئلت مي نمائيم.

سيد محمد شاهچراغي - نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان

محمد رضا خباز - استاندار سمنان

شماره حساب 9999 کميته امداد براي

کمک به حادثه‌ديدگان زلزله‌زده

سرويس خبر

تاکنون 58 نفر از جان‌باختگان زلزله غرب کشور از مددجويان کميته امداد بودند. معاون حمايت و سلامت خانواده کميته امداد اقدامات اين نهاد را پس از وقوع زلزله در غرب کشور براي خدمت‌رساني به نيازمندان و مددجويان تشريح کرد.به گزارش سايت خبري کميته امداد، فاطمه رهبر، معاون حمايت و سلامت خانواده کميته امداد درباره اقدامات اين نهاد براي زلزله‌زدگان استان کرمانشاه گفت: مديرکل کميته امداد استان کرمانشاه و روساي شهرستان‌ها از ساعات نخستين وقوع حادثه در حال امدادرساني به خسارت‌ديدگان هستند. وي با اشاره به اينکه تاکنون 58 نفر از جان‌باختگان زلزله غرب کشور از مددجويان کميته امداد بودند، يادآور شد: اين آمار نهايي نيست اما طبق دستور رئيس کميته امداد تمام کارکنان کميته امداد در شهرستان‌ها بسيج شده‌اند، تا ضمن جمع‌آوري آمار مددجويان خسارت‌ديده، نسبت به خدمت‌رساني به آنها اقدام کنند. معاون حمايت و سلامت خانواده کميته امداد اعلام کرد: اکنون يک گروه پنج نفره از مديران ستاد مرکزي کميته امداد براي بررسي نحوه کمک‌رساني به آسيب‌ديدگان و تهيه گزارش نهايي از وضعيت خسارت‌هاي وارده به مددجويان کميته امداد به مناطق زلزله‌زده حضور دارند.وي با بيان اينکه ستادهاي بحران منطقه‌اي براي امدادرساني به مناطق زلزله‌زده به ويژه سرپل‌ذهاب، قصرشيرين و ثلاث باباجاني، دالاهو و اسلام‌آباد غرب تشکيل شده است، گفت: تا کنون دو محموله شامل: خرما، نان، پتو و آب معدني در ميان مناطق زلزله‌زده شهرستان‌هاي سرپل‌ذهاب و ثلاث‌باباجاني توزيع شده است.رهبر با تاکيد بر اينکه ستادهاي بحران از ساعات نخستين بروز حادثه در حال تامين نيازهاي اساسي مردم زلزله‌زده است، افزود: کميته امداد براي بهبود کمک‌رساني به زلزله‌زدگان با جمعيت هلال‌احمر هماهنگي لازم را انجام داده است.وي با اعلام اينکه تاکنون 10 ميليارد ريال براي کمک به مددجويان زلزله‌‌ديده به کميته امداد استان کرمانشاه اختصاص داده شده است، گفت: منازل و لوازم خانگي تمامي مددجويان کميته امداد داراي بيمه حوادث است و از اين بابت هيچگونه نگراني وجود ندارد.شايسته ذکر است: علاوه بر شماره حساب 9999 کميته امداد نزد بانک ملي و شماره حساب‌هاي اعلام شده از سوي دفاتر استاني کميته‌امداد براي واريز کمک‌هاي نقدي، امکان دريافت کمک‌هاي غيرنقدي از طريق اين دفاتر نيز فراهم شده است.


 استاندار سمنان در نشست معرفي فرصت هاي اقتصادي و سرمايه گذاري ايران:
 42 درصد قرار دادهاي سرمايه‌گذاري در استان سمنان عملياتي شد 

سمنان - استاندار سمنان با بيان اينکه هفت هزار ميليارد تومان قرارداد سرمايه‌گذاري در استان منعقد شده است، گفت: 42 درصد اين قرار دادها عملياتي شده است. به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا خباز ظهر سه شنبه در نشست معرفي فرصت هاي اقتصادي و سرمايه گذاري ايران با محوريت داشته هاي استان سمنان به ميزباني اتاق بازرگاني ضمن بيان اينکه از هفت هزار ميليارد تومان قرار داد منعقد شده در استان شاهد تحقق 42درصد آنها هستيم، بيان کرد: تا کنون هشت همايش سرمايه گذاري در استان برگزار شده که اين موفقيت مهم در حوزه اقتصاد، مرهون اين همايش‌ها است.وي با تاکيد بر اينکه درحال حاضر کشور با اقتصاد دولتي قابل اداره نيست، افزود: نياز به جذب سرمايه گذار داخلي وخارجي است و با برگزاري چنين همايش هايي مي توانيم براي فراهم کردن بسترهاي لازم براي سرمايه گذاران گام هاي موثري در توليد و اشتغال برداريم.استاندار سمنان در ادامه از برگزاري همايش سرمايه کشور به همت استانداري خبر داد و گفت: دراين همايش هشت پنل برگزار خواهد شد که از اين هشت پنل يک پنل مختص سمنان است لذا انتظار مي رود مديران ما با برنامه ريزي دقيق و ارائه طرح هاي مناسب آثار و برکات فراواني براي استان رقم بزنند.خباز خواستار احصاء ظرفيت هاي سرمايه گذاري توسط مسئولان شهرستاني در استان سمنان شد و بيان کرد: مي بايست داشته هاي استان را براي سرمايه گذاري در بخش هاي مختلف به کشور بشناسانيم.وي همچنين خواستار توجه ويژه به تسهيل شرايط سرمايه گذاري شد و بيان کرد: بايد در زمينه سرمايه گذاري بخش خصوصي و همچنين ايجاد رغبت در بين سرمايه گذاران اقداماتي را صورت داد که يکي از اين موارد، ارائه بسته هاي سرمايه گذاري با رعايت تمامي قواعد شامل ظرفيت هاي سرمايه گذاري، زيرساخت هايي مانند راه، آب، گاز، برق، شرايط اخذ مجوزهاي مربوطه و ... محسوب مي شود.