تاریخ 1396/08/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4629 برو جستجو جستجوی پیشرفته   درخشش دانش‌آموز سمناني در مسابقات ليگ برتر تکواندو کشور 

سرويس ورزشي:

معين عامري دانش‌آموز سمناني در مسابقات ليگ برتر تکواندو کشور خوش درخشيد.

به گزارش اداره اطلاع رساني وروابط عمومي‌آموزش و پرورش استان سمنان،معين عامري دانش‌آموز پايه پنجم دبستان ابتدايي شاهد سمنان و عضو تيم تکواندو شهرداري سمنان درمسابقات ليگ برتر تکواندو کشورخوش درخشيده است.

تيم تکواندو شهرداري سمنان با هدايت و سرمربيگري مهدي قاسمي مير مسئول تربيت بدني‌آموزش و پرورش سمنان توانست در نيم فصل ليگ برتر تکواندو کشور بعد از 8 دوره مسابقات در سراسر کشور جايگاه خود را جزو سه تيم برتر کشور تا نيم فصل تثبيت نمايد.

نکته حائز اهميت حضور دانش‌آموزان سمنان در ليگ برتر کشور مي‌باشد که بسيار خوش درخشيدند به طوري که معين عامري دانش‌آموز پايه پنجم دبستان ابتدايي شاهد بعد از 8 هفته رقابت جايگاه خود را به عنوان نفر اول و کسب عنوان قهرماني در نيم فصل به رخ حريفان کشيده و باعث شگفتي مربيان تيم‌ها شده است.


 يک شکست ديگر در کارنامه تيم نگين شاهوار 

سرويس ورزشي:

از هفته دهم مسابقات ليگ سه کشور تيم فوتبال نگين شاهوار با نتيجه سه بر صفر مغلوب تيم صنعت مشهد شد. اين بازي آخرين ميزباني تيم نگين شاهوار در شاهرود بود.

تيم نگين شاهوار که در ابتداي فصل انتظار مي‌رفت تا طلسم ناکامي‌هاي تيم ليگ سه‌اي استان را بعد از نزديک بيست سال پايان دهد، در عمل نتوانست و اين تيم هم همچون ساير نماينده‌هاي استان در فصل گذشته سريال ناکامي‌ها را تکميل کرده است تا اين آرزو براي اهالي فوتبال همچنان باقي بماند. اگر چه تيم نگين شاهوار در اين فصل علاوه بر مشکلات مالي با برخي نامهرباني‌ها هم همراه شد و بسياري از تيم‌هاي حاضر در شاهرود همکاري لازم را نداشتند و اين مشکلات هميشگي اين بار گريبانگير تيم نگين شد تا همگان بعد از اين همه سال به دنبال يک منجي يا معجزه باشند تا حداقل براي يک بار هم شده يک تيم بتواند فقط سهميه را در ليگ سه حفظ نمايد تا در يک فصل دو تيم در اين مسابقات داشته باشيم.

 


 دايي در نشست با تاج مطرح کرد:
 فساد فوتبال از جامعه مستثني نيست 
 نبايد در فوتبال سياه‌نمايي شود

سرويس ورزشي:

سرمربي تيم فوتبال سايپا با بيان اينکه نبايد در بحث فساد در فوتبال سياه‌نمايي صورت بگيرد، گفت: فساد در جامعه وجود دارد و فوتبال نيز از اين قاعده مستثني نيست.

نشست مشترک مهدي تاج و علي دايي صبح ديروز برگزار شد که اعضا در اين جلسه به بررسي بحث فساد پرداخته و معتقد بودند بايد کار کارشناسي در اين زمينه صورت بگيرد تا اين معضل از جامعه فوتبال ريشه‌کن شود.

علي دايي، پيشکسوت و کاپيتان سابق تيم ملي فوتبال ضمن تسليت به جامعه ايران به خاطر درگذشت تعدادي از هموطنان عزيزمان در غرب کشور در حاشيه جلسه خود با مهدي تاج، رئيس فدراسيون فوتبال گفت: بايد کمپيني را درست کرد تا جامعه فوتبال، فدراسيون فوتبال و همه آحاد ورزش کشور با ياري رساندن به اين عزيزان، شرايط مناسب را فراهم کنند. در واقع انتظار ما اين است که به آسيب‌ديدگان اين زلزله همدري کنيم و هر آنچه که در توانمان است، از آنها دريغ نکنيم.

کاپيتان سابق تيم ملي فوتبال درباره بحث فساد و موضوعاتي که اخيرا در اين خصوص مطرح شده است، گفت: انتظار ما اين است که به بحث فساد به صورت جدي برخورد شود و با کار کارشناسي و اجراي برنامه‌هاي مختلف، اين معضل ريشه‌کن شود. فساد در جامعه وجود دارد و فوتبال نيز از اين قاعده مستثني نيست. بر همين اساس معتقدم نبايد بيش از حد بحث فساد در فوتبال را برجسته کرد و با سياه‌نمايي شرايطي فراهم شود که اين رشته پرطرفدار مظلوم واقع شود.

سرمربي تيم فوتبال سايپا در ادامه بيان کرد: فدراسيون فوتبال در راستاي بررسي ورفع معضلات فساد در فوتبال، قول هرگونه همکاري را داد تا با استفاده از داشته‌هاي خود و همکاري با کميته اخلاق، پليس امنيت و دستگاه‌هاي نظارتي بتواند در رفع اين مسئله بکوشد. در واقع اين موضوع نياز به کار کارشناسي، تحقيقي و برنامه ريزي دقيق و زيربنايي دارد که بايد ساختارش شکل بگيرد و باشگاه‌ها در کنار هيات‌هاي فوتبال استان‌هاي سراسر کشوردر اين زمينه فعاليت‌هاي گسترده‌اي را انجام دهند. اگر حمايت و همدلي جامعه فوتبال در اين بخش وجود داشته باشد بدون شک مي‌توان شاهد نتايج موثري در رفع اين معضل بود.

وي ادامه داد: تاج از پيشنهاد جلسه با کليه دست‌اندرکاران و پيشکسوتان فوتبال استقبال و اعلام کرد که با اعضاي کميته‌هاي اخلاق و انضباطي و همچنين دستگاه‌هاي نظارتي، جلسه‌اي در اين خصوص برگزار خواهد کرد. او از اظهار نظرات گفته شده به هيچ وجه ناراحت نبوده و اين مطالب را موجب رشد و شکوفايي فوتبال مي‌داند.

سرمربي تيم سايپا در پايان در خصوص روند آماده‌سازي تيم ملي فوتبال جهت حضور در رقابت‌هاي جام جهاني 2018 روسيه گفت: اميدوارم شرايط براي ملي پوشان به گونه‌اي فراهم شود که بتوانند با برگزاري تمرينات و ديدارهاي تدارکاتي، آمادگي لازم را کسب کنند. براي تيم ملي فوتبال ايران در ميادين پيش رو و باز‌ي‌هاي جام جهاني آرزوي موفقيت دارم.


 پيروزي ايران برابر ونزوئلا با گلزني جهانبخش در نايمخن 

سرويس ورزشي:

تيم ملي ايران با يک گل موفق به شکست ونزوئلا در ديداري دوستانه شد.تيم ملي فوتبال ايران عصر روز (دوشنبه) از ساعت 17:30 در ديداري دوستانه در ورزشگاه خانگيNEC نايمخن هلند به مصاف ونزوئلا رفت که شاگردان کي‌روش توانستند حريف آمريکاي جنوبي خود را با يک گل شکست دهند.

عليرضا جهانبخش در دقيقه 57 براي ايران موفق به گلزني شد.

ترکيب ايران: علي‌رضا بيرانوند (محمدرشيد مظاهري 46)، رامين رضاييان، سيد جلال حسيني (اميد ابراهيمي 61)، مرتضي پورعلي گنجي، سعيد عزت‌اللهي (اکبر ايماني 46)، علي کريمي، اشکان دژاگه (سامان قدوس 46)، وحيد اميري، احسان حاج صفي، علي‌رضا جهانبخش (کاوه رضايي 61)، رضا قوچان‌نژاد (سردار آزمون 61).

ترکيب ونزوئلا: فارينيز (کونتراس 46)، هرناندز، اويخادا، چانسلور، آنخل، فيگوئرا، آراندا، آنيور، موريلو، روندون، ماچيس (لوسينا 75).

گزارش نيمه نخست

دقيقه 2: علي‌رضا جهانبخش در همان دقايق از جناح راست حرکتي را آغاز کرد و با ارسال خوبش رضا قوچان‌نژاد را در موقعيت خوب گل‌زني قرار داد اما قوچان‌نژاد با ضربه‌اي بي‌دقت توپ را از بالاي دروازه به بيرون زد.

دقيقه 3: ايران در اين دقيقه صاحب يک ضربه ايستگاهي پشت محوطه جريمه ونزوئلا شد. اشکان دژاگه اين ضربه را به ديوار دفاعي ونزوئلا کوبيد و در برگشت، ضربه علي‌ کريمي از کنار دروازه ونزوئلا به بيرون رفت.

در دقيقه 7، شوت سعيد عزت اللهي از پشت محوطه جريمه به راحت در آغوش فارينيز قرار گرفت.

در دقيقه 14، کار تاکتيکي بازيکنان ايران در سمت راست زمين ونزوئلا به شکل بسيار خوبي صورت گرفت تا در مقابل محوطه جريمه، توپ به حاج صفي برسد. حاج صفي هم از اين موقعيت استفاده کرد اما شوت محکم او در ميانه راه به صورت بازيکن ونزوئلا خورد و راهي به دروازه نيافت.

در دقيقه 18، يک بار ديگر کار تاکتيکي بازيکنان ايران جواب داد اما باز هم بازيکنان ايران در زدن ضربه پاياني کم دقت بودند و دروازه ونزوئلا بسته ماند.

در دقيقه 25، پاس خوب احسان حاج صفي به وحيد اميري منجر به شوت‌زني اين بازيکن شد و ضربه محکم اين بازيکن با فاصله اندک از دروازه ونزوئلا، به بيرون رفت.

در دقيقه 29، سانتر اشکان دژاگه از روي نقطه کرنر با ضربه سر سيدجلال حسيني به توپ همراه شد که توپ با اختلاف اندکي بيرون رفت.

در دقيقه 31، شوت روندون از فاصله‌اي حدودا 30 متري از کنار ديرک دروازه ايران عبور کرد.

در دقيقه 36، روي سانتر بازيکنان ونزوئلا از روي ضربه ايستگاهي و خروج اشتباه بيرانوند، توپ مقابل پاي بازيکن اين تيم قرار گرفت اما شوت او به سمت دروازه خالي ايران را سيد جلال حسيني از روي خط برگشت داد.

در دقيقه 44، سانتر ارسالي بازيکنان ايران در داخل محوطه شش قدم به اميري رسيد اما‌هافبک ايران به جاي ضربه زدن به توپ سعي در کنترل آن داشت که دروازه‌بان حريف توپ را در آغوش گرفت.

گزارش نيمه دوم

در دقيقه 50، روي کار تيمي ونزوئلايي‌ها، اين تيم صاحب موقعيت شوت زني شد که ضربه مهاجم اين تيم را محمدرشيد مظاهري در آغوش گرفت.

در دقيقه 55، سانتر سامان قدوس از روي نقطه کرنر با ضربه سر چکشي و محکم پورعلي‌گنجي مواجه شد اما دروازه بان تازه وارد اين تيم توپ را به کرنر فرستاد.

در دقيقه 56، سانتر رامين رضاييان از سمت چپ زمين ونزوئلا به داخل محوطه جريمه اين تيم، با ضربه سر قوچان‌نژاد به گل تبديل شد اما داور اين گل را به نشانه آفسايد مردود اعلام کرد.

گل: در دقيقه 57، ضد حمله تند و تيز بازيکنان ايران با خروج اشتباه دروازه‌بان اين تيم همراه شد و اميري با يک پاس در عمق جهانبخش را مقابل دروازه خالي ونزوئلا قرار داد و او هم گل نخست بازي را براي ايران به ثمر رساند. جهانبخش در شهري گلزني کرد که اولين تيم باشگاهي‌اش در هلند متعلق به اين شهر (نايمخن) است.

در دقيقه 58، روي اشتباه اکبر ايماني مهاجم ونزوئلا صاحب موقعيت شد و ضربه اين بازيکن را مظاهري دفع کرد.

در دقيقه 60، سانتر بازيکن ونزوئلا و ضربه آکروباتيک بازيکن اين تيم با اختلاف زياد از بالاي دروازه مظاهري عبور کرد.

در دقيقه 63، پاس قوسي حاج صفي به داخل محوطه جريمه ونزوئلا به سردار آزمون رسيد که شوت سرکش و يک ضرب او به تور کنار دروازه برخورد کرد.

در دقيقه 66، وحيد اميري ابتدا سردار آزمون را در داخل محوطه جريمه ونزوئلا صاحب توپ کرد و او با پشت سر گذاشتن چند بازيکن توپ را به کاوه رضايي سپرد که ضربه او با برخورد به مدافعان اين تيم راه به دروازه نيافت.

در دقيقه 70، سوتلود بعد از دريبل پورعلي گنجي سانتر خود را به روي دروازه ايران فرستاد که روندون در حالتي نامتعادل توپ را به بيرون زد.

در دقيقه 72، سانتر بازيکن ونزوئلا مقابل ديرک دروازه ايران به روندون رسيد اما ضربه او را حاج صفي قطع کرد. اين حمله ادامه داشت و بازيکنان ايران با اشتباهات خود چندين بار موجبات تهديد دروازه رشيد مظاهري را فراهم کردند.

در دقيقه 76، با اشتباه دروازه بان ونزوئلا توپ مقابل پاي رضايي افتاد که سانتر او روي سر پورعلي گنجي فرود آمد اما مزاحمت مدافع حريف مانع از به سرم رسيدن گل دوم ايران شد.

در دقيق 77، بازيکنان ونزوئلا روي يک ضد حمله سريع، حوالي محوطه شش قدم ايران صاحب موقعيت گل شدند که روي بي‌دقتي بازيکنان اين تيم، موقعيت از دست رفت.

در دقيقه 83، پاس بسيار خوب کاوه رضايي پشت سر بازيکنان ونزوئلا به سردار آزمون رسيد اما شوت آزمون را دروازه‌بان ونزوئلا با پا برگشت داد.

در دقيقه 88، شوت سوتلدو با واکنش بسيار خوب رشيد مظاهري همراه شد تا کماکان دروازه ايران بسته بماند.اين بازي در نهايت با برتري يک بر صفر تيم ملي ايران به پايان رسيد.


 سرويس ورزشي:  

ياران با دو گل از سد تيم همشهري‌اش گذشت

سرويس ورزشي:

در هفته چهارم مسابقات فوتبال دسته يک باشگاه‌هاي استان چهار ديدار در شهرهاي مختلف استان انجام و نتايج زير حاصل شد:

ياران گرمسار 2- استقلال گرمسار صفر

گل‌ها: مهدي نعمت شاهي،سعيد مهدوي

ثامن دامغان 2 - سرخ جامگان گرمسار 1

گل‌ها: حميد فواديان هر دو گل ثامن دامغان و علي نعيمي براي سرخ جامگان

استقلال شاهرود 1 -مرحوم طبايي آرادان صفر

گل: محسن حسين پور

مهرگان شاهرود 3 -دهياري خيرآباد 2

گل‌ها: علي غلامي دو گل و جواد عباسي براي مهرگان – بهروز برادران هر دو گل خيرآباد

سيمان شاهرود قهرمان نيم فصل ليگ

واليبال استان شد

سرويس ورزشي:

جدول رده‌بندي ليگ استان تا پايان نيم فصل دور رفت (جام شهداي مدافع حرم) سيمان شاهرود قهرمان نيم فصل شد.


 گفتگو با کهن‌کسوت ورزش باستاني پهلوان رمضان دهرويه 

ادامه از صفحه 7

پهلوان حسن دامغاني کيست؟

در تذکره الشعرا دولت شاه سمر قندي ص 318 چنين مي‌نويسد: مردي جوانمرد و پاک دل بود که در منطقه قومس حکومت مي‌کرد پهلوان نامي سمنان خواجه يونس سمناني هم وزير وي بوده که کتابت به « سربداران » نوشت او مدت چهار سال و چهار ماه در منطقه قومس حکمراني داشت که در اين ايام حکومت قومس و حتي طوس از تصرف دشمنان و متجاوزان پاک کرد.

عناويني که در سال‌هاي اخير به ورزشکاران باستاني اطلاق مي‌شود؟

البته اين عناوين توسط سرپرست زورخانه به هيات شهرستان گزارش شده و براي بررسي به هيات استان منعکس مي‌گردد يعني اول خاسته -دوم ساخته – سوم برومند – چهارم دلير – پنجم دلير مرد – ششم دلاور

ولي عناويني بالاتر و مهمتر هم چون رادمرد – پيشکسوت و کهن‌کسوت به ورزشکاراني اطلاق مي‌شود که شرايط سني داشته و مدت سال‌هاي متمادي در زورخانه به صورت دائم و هميشگي مشغول ورزش و تمرينات و آمادگي جسماني مي‌باشد. سن از چهل سال تا 63 سال به بالا در نظر گرفته اند که اين عنوان از عهده‌ي هيات استان خارج است و توسط کارشناسان فدراسيون طي حکم رسمي در مراسمي اهدا مي‌شود البته حق مسلم ورزشکاراني است که در گود منزه ساليان سال زحمت کشيده و اين پله‌ي دشواري رياضت را با عرق پيشاني بدون ريا و چاپلوسي و نيرنگ پيموده اند و براي همگان روشن و هويدا است.

لحظاتي که شما حکم« کهن‌کسوت» را گرفته‌ايد چه احساسي داشتيد؟

وقتي که جهان پهلوان تختي براي دريافت مدال طلاي المپيک بالاي سکوي قهرماني ايستاد و شوروي سابق و آمريکا پايين‌تر از او قرار گرفتند و پرچم مقدس ايران بالا رفت، گفت: در اين لحظه که قهرمان المپيک شدم براي اينکه مدال طلا را بر گردنم بياويزند، فهميدم که بايد سر خودم را پايين آورم.

در آن لحظات آرزو کردم که هيچ گاه خدا را فراموش نکنم تا عمر دارم خدمت‌گذار ميهن اسلامي و مردم فهيم و قدرشناس استان پهناور سمنان و کشورم باشم.

از فعاليت و خدمات هيات ورزشي باستاني و کشتي پهلواني استان راضي هستيد؟

انسان هميشه و همه جا بايد شرط انصاف و عدالت را رعايت کند. از زماني که جناب مهندس سيد حسن سبزواري مديريت اين رشته پهلوان‌خيز ودلاورپرور استان سمنان به عهده گرفته، انصافاً شاهد و ناظر خدمات ارزنده و چشمگيري در همه‌ي ابعاد شهرستان‌ها بوديم و لذا اين تغيير و تحول جدي و به دست آوردن مقام ارزنده ورزشکاران باستاني در مقاطع مختلف در مسابقات کشوري ماحصل تلاش مديريت ايشان و ديگر خادمان دلسوز و حتي زحمات مرشدان عزيز و عاشقان ورزش باستاني است.

ما دست يکايک از زحمتکشان که هر کدام به نوبه‌ي خود سهمي عظيم از اين موفقيت دارند به مهر و دوستي مي‌فشاريم و خدا قوت و دست درست مي‌گوييم.

خداوند منان به همه‌ي خدمتگزاران حوزه‌ي ورزشي کشور و استان سمنان که در راه اعتلاي ترويج مرام پهلواني مي‌کوشند و گام موثري برمي‌دارند سلامتي و طول عمر با عزت عطا فرمايد.

پهلوان به آخر آمديم ولي حکايت همچنان باقي است. دعاي آخر.

حق پير آمين، عرش ذوالفقار آمين، تندرستي حضار آمين، نيستي جهان کافر آمين – تندرستي پادشاه اسلام

دم به دم – قدم به قدم به جمال يکه‌تاز عرب و عجم زبده اولاد نبي‌آدم يعني خواجه کائنات – احمد- محمود- ابوالقاسم محمد(ص) بلند و بي‌حد و بي‌عدد صلوات...

روح پاک همه‌ي شهدا والامقام پهلوانان، نامداران، نام‌آوران، با حضرت علي (ع) محشور باد.

آمين يا رب العالمين

محمد عليان


 تيمي که رنگ جام جهاني را نديده است؛
 درس مهم ونزوئلا به فوتبال ايران 
  تيم ملي، شناسنامه کشور است!

فوتبال در زمان حال نه فقط يک رشته ورزشي محسوب مي‌شود و نه مطابق شعارها يک صنعت است.

تيم ملي ونزوئلا تا به حال در بازي‌هاي جام جهاني حضور نداشته و در اين دوره نيز با قرار گرفتن در آخرين پله گروه تيم‌هاي آمريکاي جنوبي در مرحله مقدماتي به عنوان ضعيف‌ترين تيم اين منطقه شناخته شد.

حالا اين تيم با وجود اينکه مسابقه رسمي و مهمي را پيش رو ندارد، اما مقابل تيم اول قاره آسيا ديدار دوستانه برگزار مي‌کند تا آمادگي خود را براي تورنمنت‌هاي آينده حفظ کند. شايد اگر اين وضعيت براي تيم ايران وجود داشت، سرمربي فعلي کنار مي‌رفت و تا چند ماه اصلا خبري از تيم ملي نبود و پس از آن شايد به خاطر مسابقات غرب آسيا يا بازي‌هاي آسيايي يا مقدماتي جام ملت‌ها، يک مربي انتخاب مي‌شد و با برگزاري اردويي اروپايي دوباره تيم ملي تشکيل مي‌دادند!

اين اتفاق بارها در فوتبال ايران افتاده چرا که نگاه به تيم ملي فوتبال، اصطلاحاً يک نگاه دقيقه نودي است و غالبا فرايند انتخاب کادرفني تا برگزاري تمرينات تيم براي رفع تکليف صورت مي‌گرفته است! البته مدتي است که فدراسيون فوتبال نگاه جدي‌تري به تيم ملي دارد و آن هم شايد به خاطر پيگيري‌ها و اصرارهاي کي‌روش باشد. ضمن اينکه راهيابي تيم ملي به جام جهاني براي اولين بار به صورت پياپي انجام گرفته و شايد دليل اصلي اينکه تيم ملي نزديک به 8 سال مورد توجه ويژه قرار دارد به خاطر اين مساله باشد.

اميدواريم از اين پس تيم ايران نه به خاطر حضور در جام جهاني و ارائه رزومه دهان پرکن مورد توجه قرار بگيرد بلکه به خاطر هويت داشتن و شخصيت دادن به فوتبال، ورزش و در اصل مردم يک کشور فوتبال‌دوست به آن پرداخته شود. مانند آنچه که در تمام کشورهاي دنيا صورت مي‌گيرد. فوتبال در زمان حال نه فقط يک رشته ورزشي محسوب مي‌شود و نه مطابق شعارها يک صنعت است. يک تيم ملي فوتبال در زمان حال، در واقع يک شناسنامه براي کشورش خواهد بود و به خاطر همين است که کشورها بهترين طراحي لباس، بهترين برنامه‌ها، بهترين اردوها و... را براي تيم فوتبالشان تدارک مي‌بينند.

در سال 2017 مي‌بينيم که طراحي لباس تيم ملي کامرون با استفاده از سبک خاص نقاشي قبايل آفريقايي صورت مي‌گيرد و يا تشويق ايسلندي به عنوان نماد کارگروهي و اتحاد در کشور کم جمعيت ايسلند مطرح شد و هزاران مثال ديگر که در فوتبال اتفاق مي‌افتد و براي يک ملت به عنوان شناسه و سمبل ثبت مي‌شود.

يک بازي تدارکاتي فوتبال مي‌تواند از سال‌ها تلاش و فعاليت در عرصه فرهنگ و سياست براي شناساندن يک جامعه به جهان مفيدتر باشد اما ما به جاي استفاده از اين موقعيت و ثروتي که براي صادر کردن فرهنگ و سبک زندگي ايراني به دنيا داريم، تنها به فکر رفع مسئوليت هستيم و در بعضي موارد هم منافع شخصي را به منافع ملي ترجيح مي‌دهيم.