تاریخ 1396/08/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4627 برو جستجو جستجوی پیشرفته   امام جمعه دامغان:
 اقتصاد روستايي به سمت توسعه پايدار سوق داده شود  

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

امام جمعه دامغان با بيان اينکه با آگاهي و اطلاعات بالا مي‌توانيم در توريسم روستايي نقش آفرين باشيم، گفت: گردشگري يکي از راه‌هاي توسعه پايدار است که اين موضوع براي يک استان و شهر از نقش و جايگاه والايي برخوردار است.

به گزارش خبرنگار ما از دامغان، حجت‌الاسلام سيد محمد حسينيان در آيين دوره آموزش بين‌المللي توسعه شبکه‌هاي و خوشه‌هاي توريسم روستايي و در جمع صاحب ظران، اساتيد و شرکت کنندگان به ميزباني تالار همايش‌هاي مرکز آموزش کشاورزي و منابع طبيعي رسول اکرم (ص) دامغان افزود: جامعه‌اي که از آب و خاک دارد از رشد و توسعه فراواني برخوردار است.

وي تصريح کرد: نقش و جايگاه گردشگري به عنوان يک صنعت بايد به خوبي ديده شود و مسئولان نيز بايد به اين موضوع به عنوان کمک به اقتصاد کشور به صورت ويژه نگاه کنند.

امام جمعه دامغان اضافه کرد: با برقراري و تقويت صنعت گردشگري مي‌توانيم توسعه متوازن را رقم بزنيم و اين صنعت را با هدف کمک به ايجاد اشتغال و افزايش بنگاه‌هاي کوچک به روستاها سوق داده و هدايت کنيم.

وي با بيان اينکه با تقويت صنعت گردشگري در روستاها مي‌توانيم آباداني و شکوفايي را در روستاها تقويت کنيم، افزود: بايد تلاش شود با مشارکت فعال اجتماعي بحث توريسم روستايي و گردشگري در روستاها را گسترش و منابع محلي را افزايش دهيم.

وي خاطرنشان کرد: گردشگري به عنوان يک صنعت و فرصت در جامعه بوده و توسعه روستاها را با ايجاد و تقويت گردشگري بيش از گذشته رونق دهيم و با اين کار مي‌توانيم چالش‌هاي متعدد يک روستا را مرتفع کنيم.

حسينيان با اشاره به اينکه با گردشگري فقر از بين مي‌رود و اشتغال ايجاد مي‌شود، اظهار داشت: عدم اشتغال در جامعه آسيب‌هاي اجتماعي را نمايان و ظهور و بروز پيدا مي‌کند.

وي گفت: امروزه متاسفانه با عدم اشتغال و مهاجرت از روستا به شهر در جامعه مواجه هستيم و اين موضوع يک خطر بزرگ براي توليد محسوب مي‌شود که بايد تلاش کرد اين موضوع با ارائه راهکارهاي مفيد و سازنده همچون تقويت گردشگري و ايجاد اشتغال برطرف شود.


 افتتاح نمايشگاه بزرگ کتاب و صنايع‌دستي در شهرستان گرمسار  

گرمسار ـ خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

به مناسبت هفته کتاب و کتاب خواني نمايشگاه کتاب و صنايع دستي با حضور حجت‌الاسلام آرامي امام جمعه گرمسار، نجفي رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي گرمسار، مسئولين مرتبط، نويسندگان و صاحبان صنايع دستي در محل سالن بهار شهرستان گرمسار افتتاح گرديد.

تقي نجفي رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي گرمسار با بيان اينکه، جشنواره کتاب خواني مي‌تواند تأثير مثبتي در توسعه کتاب و کتاب خواني بين اقشار مختلف جامعه را داشته باشد، تصريح کرد: اهميت کتاب و نمايشگاه کتاب براي همه ما روشن است و قطعاً برگزاري باشکوه اين نمايشگاه با همت همه مقدور است و تلاش ما اين است که اين نمايشگاه در سطح بالاي کيفي برگزار شود.

وي هدف از برگزاري اين نمايشگاه را ترويج فرهنگ کتاب و کتاب خواني در شهرستان عنوان نمود و گفت: نمايشگاه کتاب و صنايع دستي به مدت يک هفته براي علاقه‌مندان به اين حوزه در محل نگارخانه بهار گرمسار برپا شده است.

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي گرمسار در ادامه افزود: کتاب‌هاي عرضه شده در اين نمايشگاه در موضوعات پزشکي، ديني، علمي ،هنري و بخش کودک و نوجوان مي‌باشد که در حاشيه آن نيز بخشي با عنوان صنايع دستي به نمايش گذاشته شده است.

نجفي تاکيد کرد: اين نمايشگاه تمام کتاب‌هاي خود را با تخفيف 10 تا 20 درصدبراي فروش نيز عرضه کرده است.

پازوکي مسئول نمايشگاه بزرگ کتاب گرمسار از عرضه بيش از 2 هزار و 400 عنوان کتاب در اين نمايشگاه خبر داد و افزود: بيش از 110 عنوان نيز از اين کتاب‌ها توسط نويسندگان شهرستاني به نمايش گذاشته شده است.

وي افزود: اين نمايشگاه از 20 تا 26 اين نمايشگاه ادامه خواهد داشت و به طوري که علاقه‌مندان مي‌توانند صبح‌ها از ساعت 8 تا 13 و بعد ظهر از ساعت 16 تا 20 براي بازديد حضور داشته باشند.


 مشکلات واحدهاي صنعتي گرمسار در آينده نزديک رفع مي‌شود 

ادامه از صفحه 1

خباز از تزريق نقدينگي از محل صندوق توسعه ملي به اين واحد خبر داد و گفت: بالغ بر 3 ميليون يورو براي اين واحد توليدي پرداخت مي‌شود که پرداخت آن به صورت ريالي در دستور کار است.

وي ابراز داشت: اين واحد توليدي هم‌اکنون با ظرفيت اشتغال براي 80 نفر در حال فعاليت است که با رفع مشکلات مالي اين واحد اين ظرفيت افزايش مي‌يابد.

استاندار سمنان اعلام کرد: ارتقا ظرفيت اشتغال به 250 نفر، جلوگيري از خروج ارز از کشور و کاش واردات پيچ به ايران از مزاياي توسعه اين واحد توليدي است.

فرماندار گرمسار با تاکيد بر اينکه 55 درصد صنعت استان سمنان در گرمسار نهادينه شده است، گفت: طرح‌هاي اشتغال‌زايي در بخش صنعت اجرايي مي‌شود.

فرماندار در حاشيه بازديد استاندار از يک واحد صنعتي در گرمسار اظهار داشت: شهرستان گرمسار به سبب نزديکي به تهران ظرفيت‌هاي مطلوبي را در حوزه ايجاد اشتغال و توسعه پايدار دارد و بايد اين ظرفيت‌ها را به‌کارگيري کنيم.

وي با بيان اينکه 55 درصد از صنعت استان سمنان در اين شهرستان نهادينه شده است اذعان کرد:گرمسار در کريدور شمال به جنوب کشور قرار دارد و از نظر اقتصادي،صنعتي و کشاورزي از واحد‌هاي توليدي فعالي برخوردار است.

فرماندار گرمسار با تاکيد براينکه اين شهرستان الگويي مطلوب براي توسعه کشاورزي در سطح کشور است، يادآور شد: سال گذشته 50 درصد از تسهيلات رونق توليد استان سمنان به واحد‌هاي توليدي اين شهرستان پرداخت شد.

وي با بيان اينکه شاخص بيکاري در اين شهرستان به 6 درصد کاهش يافته است، افزود: با برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده در صدد کاهش اين رقم تا پايان سال 96 هستيم.

طاهري با تاکيد بر لزوم توسعه صنعت در اين شهرستان خاطر نشان کرد: پرداخت تسهيلات رونق توليد گامي موثر در رونق اشتغال و ايجاد توسعه پايدار در اين شهرستان به شمار مي‌رود.

وي گفت: بيکاري مهم‌ترين دغدغه دولت و ايجاد اشتغال مطالبه آحاد مردم از دولت است و بايد تمام ظرفيت‌هاي موجود را براي تحقق اين امر به کارگيري کنيم.


 سرويس خبر 

جلسه آموزشي براي مربيان آموزش و پرورش

گرمسار جهت جذب هميار طبيعت

گرمسار ـ خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

جلسه آموزشي با مربيان و معلمان آموزش و پرورش در محل سالن جلسات اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان گرمسار برگزار شد.در اين جلسه عرب معصومي رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري گرمسار پيرامون اهميت منابع طبيعي و حفظ و نگهداري و توسعه فضاي سبز و ضرورت توجه به آموزش به عنوان سرمايه‌گذاري جذب و هميار طبيعت و مروج و حافظين طبيعت دانش‌آموزي توضيحاتي به اعضاء حاضر ارائه نمودند.

وي افزود: در واقع هميار طبيعت به فرد يا افرادي اطلاق مي‌شود كه به صورت انفرادي و گروهي سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري را در پيشبرد اهداف «ترويج فرهنگ منابع طبيعي و جلب مشاركت مردم در امور حفاظت، احياء و توسعه و بهره برداري صحيح از منابع طبيعي» ياري نمايند.رئيس اداره منابع طبيعي گرمسار ابراز اميدواري نمود بتوانيم با استفاده از حداکثر ظرفيت توان دانش‌آموزي شهرستان اقدام به جذب هميار طبيعت نموده وگامي موثر در جهت ترويج فرهنگ منابع طبيعي و جلب مشارکت در حفاظت و احياو توسعه منابع طبيعي برداريم. در ادامه مقرر گرديد اعضاء ضمن حضور در مدارس و بازديد ميداني همکاري دو جانبه در طول سال تحصيلي صورت پذيرد.

"نمايش تاريخي فقط شمر بود و بس"

به روي پرده نمايش مي‌رود

سرويس خبر

"نمايش تاريخي فقط شمر بود و بس" از دوشنبه 22 آبان در شهر اخلاق به روي صحنه مي‌رود.

به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري سمنان ، "نمايش تاريخي فقط شمر بود و بس" از دوشنبه 22 آبان ماه در تالار آفتاب ساعت 18:00 به روي پرده نمايش مي‌رود و اجراي آن تا جمعه 26 آبان ماه ادامه دارد.

اين نمايش کاري از گروه هنري " نداي صحنه" به نويسندگي علي حقيقت ، کارگرداني جواد رفيعيان و به بازيگري آرش رحيميان، سيد مهدي علي الحسيني و امير کرکه‌آبادي اجرا مي‌شود.

اين نمايش با مشارکت سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان ، معاونت فرهنگي و سينمايي اداره کل ارشاد استان سمنان، انجمن‌هاي هنرهاي استان سمنان و حوزه هنري استان سمنان اجرا مي‌شود.

اتمام آموزش تفکيک زباله در دبستان

دخترانه خديجه کبري‌(س) در سمنان

سرويس خبر

مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري سمنان از اتمام آموزش مفاهيم مديريت پسماند در دبستان دخترانه خديجه کبري‌پ(س) خبر داد.

به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري سمنان ، حميدرضا پيوندي گفت: از تاريخ 13 لغايت 16 آبان ماه تعداد 550 دانش‌آموز در پايه‌هاي اول ،دوم، سوم، چهارم، پنجم، ششم آموزش‌هاي لازم در زمينه مديريت پسماند‌هاي خانگي را با حضور مربي سازمان در کلاس‌هاي درس فرا‌گرفتند.

وي در خصوص اهداف اين سازمان در حيطه آموزش بيان کرد: در اين دوره‌هاي آموزشي که تمامي مدارس ابتدايي سطح شهر سمنان را شامل مي‌شود با هدف نهادينه کردن و ارتقاي سطح فرهنگ شهروندي از پايه شکل گيري شخصيت کودکان و نوجوان در مديريت پسماندهاي خانگي و افزايش اطلاعات دانش‌آموزان با انواع زباله‌هاي خانگي و راه‌هاي کاهش توليد زباله، فوايد تفکيک زباله از مبداء و مديريت پسماند‌هاي‌تر مي‌باشد.پيوندي اظهار داشت: در اين آموزش از پاورپوينت، انيميشن، پرسش و پاسخ و مشارکت‌هاي دانش‌آموزي استفاده و در پايان جمع بندي شده و به 3 نفر از دانش‌آموزان هر کلاس جوايزي چون مداد فشاري، پاک کن فانتزي و تراش فانتزي که مورد استقبال دانش‌آموزان قرار گرفت، اهداء شد و در پايان بسته‌هاي آموزشي و کارت هميار طبيعت هم به دانش‌آموزان ارائه شد.